159 американски мами ронят сини сълзи след червените избори

  • 114 001
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
SkyBlue мерси, че поясни, личи си колко съм незапозната с обкръжението на Тръмп, пък аз се зарадвах prematurely…

Дали петицията ще има някакви шансове?  newsm78

# 31
  • usa
  • Мнения: 2 113
Дали петицията ще има някакви шансове?  newsm78

по различни причини, не

# 32
  • Down south
  • Мнения: 7 686
Цитат
Дали петицията ще има някакви шансове
По-скоро - не.

Updated on November 13, 2016

FINAL ELECTION 2016 NUMBERS:
TRUMP WON BOTH POPULAR ( 62.9 M -62.2 M ) AND ELECTORAL COLLEGE VOTES ( 306-232)

Final # Election 2016 numbers

#Popular Vote:
#Trump: 62,972,226 # Clinton: 62,277,750

#Electoral College vote:
 # Trump 306 # Clinton 232

# 33
  • Мнения: 2 980

Updated on November 13, 2016

FINAL ELECTION 2016 NUMBERS:
TRUMP WON BOTH POPULAR ( 62.9 M -62.2 M ) AND ELECTORAL COLLEGE VOTES ( 306-232)

Final # Election 2016 numbers

#Popular Vote:
#Trump: 62,972,226 # Clinton: 62,277,750

#Electoral College vote:
 # Trump 306 # Clinton 232

Тази информация се тиражира явно навсякъде. Дейлили, поне от теб очаквах да си провериш източниците. Цитирам: "Update: Anyone asking where I got the figures, it was from twitter posts."  ooooh!

Ето официални резултати на Асошиейтед прес. Ето ви ги и от Фокс Нюс, за техните почитатели. Окончателното броене още не е приключило, останалите гласове са предимно от демократични щати, така че Клинтън печели прекия вот с поне половин милион гласове.

Влизам само за това. Като гледам, в тази тема няма какво да правя. Със здраве!

# 34
  • Мнения: 8 163
Гласувах. И както по-голямата част от НЙС, семейството ми все още е в траур. Не можем да повярваме, че подобен човек ще представлява Америка. Трудно ми е да приема, че масово американците предпочитат да имат за президент разгулник, насилник, растист, циник, военолюбец, измамник, нарцисист, пладнешки крадец и фурнаджийска лопата. При това без капка опит на политик и пълководец. Какви новини гледат тези хора? Откъде черпят информацията си? От щаба на Тръмп? Та цялата му кампания беше основана на "чувства", а не на факти.

Ако не друго, поне и като се омазва, Америка го прави по-мащабно, отколкото всички останали.

# 35
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Как успя най-голямата демокрация в цял свят да избере този който си описала Фея?

# 36
  • Мнения: 8 163
Как успя най-голямата демокрация в цял свят да избере този който си описала Фея?
Е хайде де!

Най-страшното е, че и образовани, интелигентни хора са гласували за него. А е достатъчно само да се превключи от FOX на CBS, примерно. Или да се отворят записи на Колбер. Или на Тревър Ноа. Или Factcheck.org. Или ACLU. И ще се види, че огромна част от обещанията и твърденията на Тръмп са не просто абсурдни и безотговорни, а противоконституционни.

Как подобен човек ще управлява тази държава и военните й структури?!

# 37
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
дано не му дадат нито едно копче да натиска… страшно направо!
Този избор е показателен доста. Не мисля, че образованието има нещо общо, както и този милионен факт го доказа. 

# 38
  • Мнения: 374
Сири Хуствет: "Има една мъдрост: "Когато фашизмът дойде в Америка, ще му викат американизъм." И той дойде, при това с публично гласуване. Убедена съм, че сме свидетели на унизителна политика. Хора, израснали с чувство на превъзходство заради това, че са бели мъже, видяха в Доналд Тръмп фигура от собствената си фантазия и реставрираха ера, която си беше отишла. И стана като гоненията срещу евреите в Германия."

Започна да дава назад той от голите си обещания, а дори още не е встъпил в длъжност. След 4 години най-големите му привърженици ще са най-разочаровани...

# 39
  • USA
  • Мнения: 2 151
Малеййй, сериозно ли сте се стресирали толкова, чак не е за вярване ooooh!
Релакс хора, не слушайте пропаганда, обърнете на Фокс и ще видите колко по-добре ще се почувствате. Ако трябва наблегнете на йога, вино и виган бъргърс.
The problem is that people that oppose Trump don't take him seriously, but take him literally. Trump's supporters take him seriously, but not literally Wink Споко, няма да има гейс, хвърлени от небостъргачи, черни, натирени към Африка, жени, убивани с камъни щот са грозни Laughing. Ще видите, че и амнистия за нелегалните ще направи след като построи стената и депортира престъпниците.
От какво точно ви е страх? Война? Вече има война... Стрелби в училища и университети? И това вече се случва. Тероризъм? Definitely alive and well. Going broke due to health insurance? Ммм-да! Корупция? Вече си я има. Убийства и нападения над полицаи? Чек! Затъваща икономика и загуба на работа? Съвсем сигурно има! Убийства, насилие, размирици, расизъм, дискриминация? И те в кюпа!
 Та кажете ми сега, как това е по вина на Тръмп? Нали имахме черен либерален Обама 8 години!
 

Последна редакция: вт, 15 ное 2016, 01:17 от SkyBlue

# 40
  • Мнения: 374
Скай, мен че притеснява, че когато Путин тръгне към балтийските държави (както тръгна към Крим), доналд ще каже, че на него му е през оная работа, той е приятел с Путин и няма да подкрепя НАТО. От там до поредната война в Европа е само една стъпка. Успокоявам се само, че ще приключи бързо като всеки си пусне атомните бомби и край.
Също не знам как да го вземам след като той нищо конкретно не казва, само говореше как ще repeal and replace всичко, от които приказки вече се отказва. Какво говори това? Че е последователен човек? Не мисля.Не съм му следила хейтърските изказвания много, но аз план конкретен не съм чула за нищо, поправи ме ако греша.
Освен това елементарното ми възпитание крещи, че ние здравите, прави хора НЕ СЕ ПОДИГРАВАМЕ НА ФИЗИЧЕСКИТЕ УВРЕДЕНИ ТАКИВА. Това че той го прави публично и хората го харесват направо ме ужасява. Само заради това не мога да го възприема като човек изобщо, да не говорим президент. Защо му трябваше да го прави? Някой дали може да ми отговори? Защо ще се подиграваш на такъв човек по телевизията? Няма ли деца, внуци (третото дете на Иванка -Теодор се роди точно по това време). Това ли харесвате в него? И ако не е това, кое точно и конкретно харесвате?

# 41
  • Мнения: 8 163
The problem is that people that oppose Trump don't take him seriously, but take him literally. Trump's supporters take him seriously, but not literally Wink Споко, няма да има гейс, хвърлени от небостъргачи, черни, натирени към Африка, жени, убивани с камъни щот са грозни Laughing.

От какво точно ви е страх? Война? Вече има война... Стрелби в училища и университети? И това вече се случва. Тероризъм? Definitely alive and well. Going broke due to health insurance? Ммм-да! Корупция? Вече си я има. Убийства и нападения над полицаи? Чек! Затъваща икономика и загуба на работа? Съвсем сигурно има! Убийства, насилие, размирици, расизъм, дискриминация? И те в кюпа!
Става дума за Президент. Ако поддръжниците му не са го приемали буквално, как са разбрали за какво гласуват?

Ужасява ме, че намираш за много смешно изречение, в което си събрала ГЛБТК, смърт, саморазправа, расизъм и нещо толкова субективно, колкото е гледната точка за външната красота.

Логиката тип "вече има война; с какво ви плаши още една?" или "има стрелби в училища и университети; дайте да въоражим всички, та да постигнем мир", или "вече има расизъм, размирици и дискриминация; с какво ви тревожи това, че ще се увеличат" е безумна. Защото точно това се случва. Още от деня, в който ДТ беше избран симпатизантите му се развилняха. И това е само началото. 

Тръмп ще назначи на основните управленски позиции националисти, расисти, женомразци и хора, които смятат климатичните промени за измама. Как подобна мисъл може да накара разумен, свободомислещ човек да каже "споко"?

И как ще се промени истината, ако я отричаш или се криеш от нея?

Ето една от най-добре синтезираните обективни гледни точки:

# 42
  • usa
  • Мнения: 2 113
да, ако не си разбрала до сега, сериозно сме стресирани. и точно фокс не ми е източник на успокоение, благодаря за предложението ти. ти виждаш ли кои са първите хора, които той назначава около себе си? само stephen bannon ще посоча и ще спра до там, че и той ми е достатъчен да повърна, съмнявам се, че нормален републиканец приема предстоящото му присъствие в белия дом за приемливо. надявам се, че разбираш за какво става дума. претенциите на тръмп за републикански и консервативни позиции изобщо не ме притесняват, притеснява ме, че това подобие на човек успя да валидира ... не знам от къде да започна - сексизъм, расизъм, религиозни предразсъдъци, корупция на едно абсолютно ново ниво, дребно мошеничество, абе мога ли изобщо да изброя всичките му личностни недостатъци? няма да си губя времето да се опитвам да те разубеждавам, че икономиката  затъва и безработицата расте, както и че убийставата, насилието и размириците са в разцвет щом гледаш фокс нюз и rush limbaugh ти е идол. само ще те призова да погледнеш физиономията на бъдещия ни президент след срещата му с обама, след като, милият, е явно започнал да осъзнава с какво се е захванал. аз лично се надявам да не оправдае прогнозите, че ще бъде импийчнат до две години, горещо се надявам да го освободят от задълженията му към държавата до максимум 9 месеца след полагане на клетвата. да си взема рекламата, която търсеше с кандидатирането си за президент и да си чеше там егото с постигнатото, само да спре да дава власт на хора като стив бенън

Последна редакция: вт, 15 ное 2016, 05:47 от миз

# 43
  • Мнения: 374
Хаха, миз, тази физиономия е наистина много смешна и показателна, гърмян заек е твърде меко определение.
Прочетох нещо във фейса, че ако много вземе да прави глупости щял да има съдбата на Кенеди (без изобщо да го пожелавам на когото и да било, дори на него). Надявам се, че Господ пази Америка... И България.

# 44
  • Мнения: 1 436
аз лично се надявам да не оправдае прогнозите, че ще бъде импийчнат до две години, горещо се надявам да го освободят от задълженията му към държавата до максимум 9 месеца след полагане на клетвата.

Ъх, на теория добре звучи, но на практика идеята за президент Пенс ме втриса мааалко повече и от Тръмп. Дъ Доналд поне не е religious wacko.

Общи условия

Активация на акаунт