Тичане по плажа и усмивка - Февруарчето е на почивка - Тема 15

  • 35 197
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 141
Благодаря за темата  Hug
Мони е на първата снимка в дясно с червената блузка Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 431
Еййй, Безобидна, дано не са дървеници, въпреки че те трудно се появяват от днес за утре, така че спокойно. Ако пък е бълха, въпросът е да я намерите, че тия гадини с пране не се махат.
И Рали са я нахапали, но са комари (въпреки, че бях включила в контакта течност против комари  #Cussing out), че ние спахме на отворена врата на терасата, нямаше как просто, на тия 60 градуса  Mr. Green
П.П. Ето я и Евичка на Нели. Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 10:22 от Sahasrara

# 17
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Sahasrara, ами не съм видяла бълха ... Просто така мисля ... И ние спим на отворена врата на терасата (вече 2 месеца Simple Smile)... На малката леглото е платнена кошара - от къде дървеница? Пък и само тя е нахапана ... и то отпред по крачета и ръцете (спала е по гръб и е с боди с къс ръкав - няма нищо по гърдите и гърба, както и отзад на краката и ръцете) ... Все си мисля, че е бълха ... Ама не съм я виждала гадината ... Дано да я видя или да съм я "изтупала", "изпрала" ..., че толкова ми е жал за дечкото като го гледам ...

# 18
  • Мнения: 368
ДОбро утро! Темата е супер,както винаги  bouquet  bouquet  bouquet
Не мога да се оплача от топлото аз-цяла година така да е-няма да ми омръзне.Е ,на обед излизам с шапка,че слънчасвам иначе ако се задържи малката навън,но като цяло-няма проблем. На дребното също не му пука от жегата-разбира се,не е само на пряко слънце по обяд-нито на площадката ,нито на плажа. А и винаги е намазана дебело с крема,с шапка задължително. Виж комарите са друга работа-от тях изпитвам ужас,но слава богу за сега ме е ухапал само 1 и то е успял през шортите #Cussing out Дребното не е ухапано до този момент Praynig
На нас трябва да ни бият ваксината след тази за шарките-не знам коя следва,вече им изпуснах края #Crazy Нещо не ми се ходи в жегата да рискувам с нея,не знам дали е добра идея,но помня,че педито беше казала да ходим през юли...

# 19
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро, макар да е добър ден.
Безобидничка Ако е бълха са малки червени петна, по-малки от такива от комар. Мажи с Фенистил. До няколко дни ще отминат ако са от бълха.
Бизи Как е обрива днес? Да не е коксаки?

Ние излизаме обикновено към 19 до 20:30 ч. в тази жега. Той мрази да му свети слънцето и се съобразявам. От бебе е така.

# 20
  • Мнения: 932
Безобидна, виждала съм няколко деца тук, на които майките казват, че петната са от бълхи. Изглеждат по доста по-различен начин от ухапване на възрастен. Задържаха се доста време и... Като пъпки седяха... Дано да мине бързо!
А бълхите май са като хлебарките - водата не ги бърка...
Чудя се да купувам ли бебефон сега за 2-рото. Мисля с камера, ама май няма полза от нея - няма добър обхват. Някой да препоръча и да е доволен от покупката си?

# 21
  • Мнения: 2 431
Да, определено има разлика в пъпчиците, мисля, че от бълхите бяха и по-червени.
Безобидничка, един жокер се сещам сега. Спомних си като се преместихме в Своге, нали е ново място, и си мислех, че има бълхи (понеже имаше кучета наоколо) или пък дървеници (имаше доста дървени неща), защото се обривах доста. Обаче след няколко появи на обривите, се позагледах и установих, че са само на определени участъци и реших, че може да е от праха за пране. Смених го (за там бяхме взели бебешкия на Тео) и не ми се появиха повече. Та ако случайно си сменила праха, чаршафи, дрешки... Може да е от това.

# 22
  • Мнения: 3 846
Привет-мривет!

Много готина идея за кафе, Сахасрара Wink благодаря  bouquet

Безобидничка, бълхите са много малки, скачат, трудна работа е улавянето. От друга страна - прането и на висока температура не ги мори тея пущини. Ухапването сърби доста и стои малко червено петънце. Дървеница...не съм чувала отдавна за тях, пък и не знам хапят ли хората newsm78 може и папатак да е, или комар...с ксизала или фенистила ще се облекчи детенце, дано няма номи попадения Peace

Феичка, добре е мъника. Температура вече трайно няма, дивее и беснее, петната по лицето пичти зачезват. По тялото се появиха по-късно, така че предполагам че утре-вдругиден и те ще изчезнат. В общи линии както дойде тва чуда, така си отива...пу-пу...какво е коксаки? Ще попрочета, не съм запозната...

Относно папкането:
07-10:30 (заради жегата и неспането нощем, сутрешното разсънване и закуска се оширочиха като понятие Mr. Green) - ставане и закуска почти цяла кофичка КМ+ каша
Видът на закуската е неизменно един и същ - макарони, юфка, сандвич ЪПсурД - тц...
12-13.30 - обяд - зеленчуци (картоф, морков, тиквичка има винаги)+месце или сиренце и масълце. Обича също броколи, телешко, риба...варива, домати и зелении - нье Naughty
13.30-16.00 - спи (най-често 1.5ч, понякога и 3 ч. зависи колко е спал и през нощта и дали не е много горещо...принца си има навици Mr. Green)
17-18.00ч - плодове. Сурово яде само банан. Другите според сезона давам, но минавам на пара, иначе ми бута ръката и му се повдига  Shocked нямам обяснение, освен навик и мързел ooooh!
20-21.00ч - вечеря - давам крем-супичка от картоф с тиквичка и малко копър, или само тиквичка със сухар и масълце, или плодово пюре с каша, или дояжда от обяда...
Нощният сън е още мираж откъм създаване на режим. Имаше кратък период , в който заспиваше между 21.30 и 22ч , нооо нещо объркахме метОдата, та сега е с приканване и когато-тогава. Най-късно 01ч вече се предава, но все пак не е системно Blush
Тези нощи горещи се буди на всеки час. Без да гледам часовник, като аларма е - спи, квот спи и айде ...с мръкане и ритане във въздуха. Даже се разсънва, гушкаме се в тая жега се утроява ефекта на потене, давам водичка и пие доста, суче, ако има какво, че доста намалява в геометрична прогресия, но понякога не е достатъчно и си мрънка. Вече си мисля да се местя в спалнята при ММ, може да му хъркам newsm78 или да му правя още по-горещо, или пък да усеща присъствието ми и да се буди като знае че има някой при него за пиене/ядене/игри... newsm78 чудна работа  Rolling Eyes

# 23
  • NE
  • Мнения: 10 999
Бизи Коксакито е вирус, който е съпроводен с висока Т и обрив. След време се стига до падане на нокътчета дори ако имало обрив около или под тях. Заразява се по въздушен път и е голяма гад.
Май скоро ще се отбиете. Кажи как ти намаля толкова кърмата? Явно е без кърмене след хранене. Уф много трудно това отбиване.
Аз съм докарала с 300 зора това хранене:
9-10 ч. - закуска млечна каша. Безмлечна каша или кисело мляко - не близва. Макарони също не яде.
12-14 ч. Зеленчуково пюре, риба или пилешко, леща или крем супа.
16-17-18 ч. Плодово пюре. Задължително с ябълка. Пресни плодове не блузва.
Вечерно време му давам от нашата храна, но реално яде само коричка хляб.

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 12:46 от Flower Fairy

# 24
  • София
  • Мнения: 2 130
привет и от мен.
Много хубава тема, мерси на момичетата дето се постараха  Hug

Безобидничка хапането от каквото и да е по децата може да се прояви по много различен начин. Бълхите хапят едно червено петънце с по тъмно червено в средата като точица, но при малки деца съм виждала страхотни плюски и то от бълхи. Единствения начин да разбереш дали е бълха е да огледаш добре дрехите и чаршафите с които е била. Ако има едни кафеникави точици - значи е бълха. Те серат много тези гадини и по това се разбира дали е бълха. За да се отървеш - яко тупаш всичко що е било по креватчето и после ги изпери на макс температура. Ние на село си ги имахме в изобилие, та съм добре запозната с тез гадини.
Може да е комар, мравка да се е вмъкнала те също много гадно хапят. Знам че и паяците хапят. Пусни една прахосмукачка на всякъде, хубаво обери паяжините, изтупай всичко и изпери и дано се отървеш.

Аз винаги си пера от делно. Особено сега дребния как се прави на нищо подобно всеки ден, вярвайте пълня си една пералня с негови дрехи за нула време. С наши също. Вкъщи си перем като луди, хвърляме за пране като луди.
На дребния пера с Ариел, има един дето го изкараха преди време за чувствителна кожа и за деца, чуден е и вече с други не пробва. Омекотител също слагам.
Да не казвам че и гладя още , че ще ме биете  Joy, ама такава съм си, обичам всичко да ми е изгладено като го облечем.

Като се замисля и ние ядем по около 5 пъти, но при нас няма тези млека, това моето чудо така и не пожела да пие каквото и да е АМ. Пробутвам по малко сутрин с каша и после гледам да давам млечни неща.
Ние пък умираме за варена царевица. Малее като види и полудява.

Аз да ви питам нещо - имам пресни зелени орехи. Майка вика да му дам. Вие какво мислите. Няма опасност от задавяне, ние вече всичко си дъвчем и ядем, щом царевицата си я ядем и не се задави, пържоли ръпа като луд , моркови и какво ли не, а и тези орехи са меки. Но се чудя да не са алерген  newsm78
Иначе вече стана много добър с храненето. Яде си сам , зависи от яденето я с лъжица, я с вилица. Направо ме удивлява как си набожда и яде. Ша взема да му връча и един нож да видим дали няма да почне и да си реже сам пържолата  Joy

айде лек ден от мен  Hug

# 25
  • Мнения: 2 431
Гери  Hug Нашата ЛЛ ми е казала да не давам ядки все още, но ние подхождаме консервативно, така че може и да не сме най-добрият пример.
П.П. Имаме си ново попълнение в колажа.  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 15:00 от Sahasrara

# 26
  • Мнения: 642
Гери, ако нямате алергии в семейството, може да пробваш...не мисля че ще се задави. Мойто си ядв сусам, не знам от кога вече, а май и ореховки гриза по едно време

# 27
  • Мнения: 3 846
Ааа, забравих да пиша за прането: пера отделно все още, също пълня една бебешка пералня от воле Peace и пускам вечер, абе пералнята работи всеки ден по няколко пъти - дали са нашите дрехи, чаршафи, или неговите - всеки Божий ден! И аз гладя на малкото всичко  Blush не ми е проблем, гладя нашите, гладя и неговите - те са толкова бързи за гладене, че ми е между другото Peace

Феичка,  след хранене го докърмвах и аз, но той сам се отказа някак си. То зависи от количеството храна, което изяжда - имам една стъклена чаша от течен шоколад, в която приготвям неговата порция - тя е около 300гр. вместимост и порцията му е около 260-280 гр. Доста често си ги изяжда. Но дори да не го изяде не докърмвам. Кърмя понякога сутрин като се събуди, за приспиване на обед и вечер, като се събуди следобед, но рядко, ако дойде и ми се гушне едно такова присвитичко  Embarassed и си муши главата към пазвата ми, само тогава, и през нощта. Но откак са жеги предлагам вода нощем, пие доста нощем, после гушвам и предлагам гърда - ако иска суче, ако не - си заспива. Кърмата от 3-4 месеца не му е основна храна и въобще не му стига. Но той и доста енергия разходва, тъй че смятам за логично полека-лека да вървим към отбиване. Не съм си поставила срок, но скоро ще е...

За орехите - не знам какво да те посъветвам, Гери. Доколкото знам фъстъците са един вид алерген заради оловото, което евентуално съдържат. Орехите пък съдържат допълнително количество йод, особено пресните. Бих се въздържала от ядки като цяло, не заради задавянето , защото пишеш, че си хапва всичко Влади и си дъвче добре, а заради самите ядки като хранително съдържание. Вярно, ядките са богати и на полезни мазнини и протеини, важни за развитието на мозъка и нервните клетки. Все пак...ще имам едно наум Peace Браво на Влади за хубавото папкане Heart Eyes

Ооо, забравих да ви споделя нещо покрай розеолата на малкия - като изписаха АБ, изписаха и пробиотик Биогая. За първи път го давам. Прие 2 дози (всяка от по 5капки) и в памперса в акото после имаше слуз. Смятам, че е именно от Биогая. Случвало ли ви се е? От Пробиотика да се разреди до толкова  newsm78 нали уж предпазва чревната флора точно...повече не дадох.

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 15:36 от bizi

# 28
  • Мнения: 2 431
Мацки, да ви споделя какво правя последните 2-3 дни аз. Имаме много домашни плодове от градината на свекърите ми - круши, джанки, череши, ябълки. Отделно те, сестра ми и други ни носят я пъпеш, я диня, я банани, вишни и т.н.
Та понеже Рали не вкусва сурови плодове, а ние нямаме физическата възможност да ги изядем, измислих следното решение - след като съм обезкостила, обелила и изобщо свършила предварителната работа в зависимост от плода, пускам някаква комбинация в машината за фреш, давам сока, който (о, чудо!) се пие с кеф, а гъстата част я пробутвам със зърнена каша.
Дано не съм ви отегчила, но много исках да ви се похваля, че най-накрая измислих вариант Рали да яде плодове.  bowuu  Joy Joy Joy

# 29
  • Мнения: 3 846
Сахасрара, чуден вариант, браво, а и практичен Peace Щом детето пие и си хапва, продължавайте в същия дух. Някои плодове също запазват добрите си вкусови качества и замразени, така че ако имате място във фризера, съхранявай за зимата. Така ще имаш под ръка разнообразни плодчета, подготвени според сезона, което си е важно.

Общи условия

Активация на акаунт