Химически пилинг

  • 35 157
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 647
Аз съм правила лазерен пилинг при нея и мисля, че има истина в коментара. Наистина по някаква причина беше наблегнала именно на зоните, където нямам проблем - около очите, чело, нос, брадичка, а на скулите където имах нужда, не чак толкова. Аз бях и под упойка и нямаше как да контролирам процеса, но би трябвало да има усет къде е нужно и къде не. За брат й д-р Стоянов нищо лошо не мога да кажа.

Предполагам говорите за д-р Денкова от една клиника в кв. Дървеница? И аз ходих при нея на преглед и ми предложи фото-подмладяване /за кожа с розацея!!!/, но не се възползвах от офертата. Неприятно впечатление ми направи това, че изоставеше много с графика и чаках повече от 1 час, за да ме приеме и прегледа за 5 минути...

Относно пилинга - правила съм си преди време плодов такъв и се зарекох никога повече да не си причинявам такива неща на лицето. Ако пилинга отстраняваше само мъртвите клетки, ок, бих го правила. Но! Киселините в пилингите убиват живи клетки и оттам идва паренето и болката, и кой знае още колко негативи, за които не си даваме сметка. Всеки сам си преценява кое е по-важно - краткотрайния ефект от дадена процедура или здравето на кожата като цяло.

# 61
  • На ръба..
  • Мнения: 2 119
А тъкмо влизах да питам за плодовия пилинг заради по - широките ми пори на т-зоната..сега ме разколебахте... Thinking

# 62
  • SF
  • Мнения: 21 244
DiDora, може и да ти е слаб. Той се прави повече за освежаване, отколкото за третиране на кожни неравности и някакъв проблем. Я се свият порите, я не. То си е малко и до кожа. Никой не може да ти гарантира, че няма да заглади или обратното - че ще се свият значително порите.

# 63
  • На ръба..
  • Мнения: 2 119
Като изключим Т-зоната останалата част от лицето ми е в добро състояние, но ми иска да започна да полагам по - различна от кремове и серуми грижа. Сега ми предложи да направим плодовия пилинг като за избистряне на тена, хидратация, първи бръчки и т.н. . Доколкото разбрах след такъв пилинг има леко зачервяване, но далеч не като показаното на снимките.

# 64
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 486
Всичко добре, само частта със хидратирането малко ме съмнява - как така киселина ще ти хидратира кожата? Може би просто след като се разкара загрубелия пласт клетки,  хидратира кремове и маски ще проникват по-добре.

# 65
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 486
Пак съм аз. Rolling Eyes

Вчера сутринта мина втората процедура - с по-силни киселини. Направихме "изчеткване" за да махнем съвсем нищожните кожички, които ми се забелиха от първия пилинг.  Като трябваше да неутрализираме ми звънна телефона... Crazy Освен това ми се изпречи една зверски олющена продавачка в Дъглас, правена от моята козметичка...След всичко това очаквах и аз да пострадам за хубост най-после...но пак нищо. Втори ден - леко опъване, никаква сухота, кожата ми е мазна от нощния крем. В крайна сметка - ефектът от беленето на кожата ли идва или от самите киселини? Изчетох толкова мнгоо и никъде не срещнах някой да е понесъл киселината толкова добре - кожата ми си я пийва и нищо Laughing

# 66
  • Canada
  • Мнения: 3 463
OnDiNe_, изобщо не е задължително да се обелиш след пилинга и липсата на белене не е показателна за ефикасността му  Peace

Има голямо значение с какви киселини е правен пилинга, с какъв %, кожата ти как реагира на него.

Имам 6 пилинга с професионалната серия на Елизабет Арден, никога не съм се белила след тях. Просто чувствах кожата малко по суха. След това минахме на ТСА. С нея вече се беля, но пак различно, в зависимост от това, как е нанесена киселината и какъв % е  Flutter

Весели и красиви празници на всички  Flutter

# 67
  • SF
  • Мнения: 21 244
OnDine, аз съм споделила, че не съм се белила. Когато го правих, кожата ми беше мазна. Но на мене ми казаха 3 дни никакво миене, никакво мазане с нищо. Един уикенд не бях излизала от нас. Къпех се с подвижен душ от шията надолу и то с негореща вода, за да не стоя на изпаренията. Кремът сигурно омекотява кожата и тя не се изсушава до степен белене.
Ефектът от пилинга не е в обелването на лицето. Иначе ядеш лимон на слънце и гледай какво става - обелваш се до розово и болезнено.

# 68
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 486
Ти не беше ли правила някакъв друг? Аз леко започнах да се беля вече и това ме радва. Тъничко. Това с лимона и слънцето не го разбрах?  Rolling Eyes

# 69
  • SF
  • Мнения: 21 244
Това с лимона и слънцето е шега. Но ако си намажеш кожата с лимон и се печеш на слънце, ще се обелиш жестоко и със сигурност. Това се е случило на моя приятелка, която така е разбрала каква е жестоката истина. Изключително не е по темата.

Последна редакция: нд, 27 дек 2015, 22:57 от Esmee

# 70
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 486
Ахахаха, реших, че е бюти рецепта, която не знам. Иначе си ходя с 50ти фактор, че на това слънце навън...  ooooh!

# 71
  • Мнения: 571
При химическия пилинг целта е да  се регенерира кожата. Зависимост от процента киселина се стига до различни слоеве и лющенето е задължително.
Ето статия на моята дерматоложка, където много добре е обяснено:
http://www.drkaliasheva.com/services/himichen-piling

# 72
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 486
Не мога да разбера значението на перманентното натъртване, че трябва да се прави от "опитно медицинско лице в сферата на естетичната медицина". За мен процедурата е проста и е достатъчно да си козметик, за да можеш да я извършиш. Цялата философия е в подбора на киселините, останалото е намазване с четка и сваляне. Смешно ми е чак да трябва да си следвал медицина за това.  Crazy ooooh!

# 73
  • Мнения: 571
Когато говорим за химически пилинг, при положение, че кожата на всеки е различна от огромно значение освен инструкциите за време е да се следи и реакцията на кожата за да се постигне нужния ефект, за мен това  може да го постигне само опитен дерматолог.

# 74
  • На ръба..
  • Мнения: 2 119
И аз смятам, че един добър козметик също може да прави пилинг. Все пак не говорим за такива, които са се снабдили от някъде с диплома, а за наистина добри в професията си козметици. Има както 'добри' дерматолози, така и 'добри' козметици, не е въпрос на късмет, а малко по-голяма заинтересованост и информираност.

Общи условия

Активация на акаунт