Химически пилинг

  • 34 341
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Привет, мили дами!
 
Вече е средата на юли, времето си минава, а есента наближава! Ще ми се да освежа кожата си, затова и се спрях на процедура по химически пилинг. Засега още проучвам и предполагам, че ще я направя в клиниката, където коригирах и устните си.

Вие подлагали ли сте се на такава процедура, и ако да, какво мислите за резултатите?
Колко бързо кожата се възстановява и видима ли е разликата, сравнявайки преди/след?

# 1
  • Мнения: 1 652
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.

# 2
  • Мнения: 282
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.
Имала ли си проблемна кожа преди това?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 374
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.
Подписвам се под всяка дума  Peace Кожата ми е проблемна.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 782
Има един билков, с нещо копривено и самото усещане е такова като опарване с коприва - той е хубав, но не е евтин, защото първоначално искат да закупи три продукта за поддържане на кожата след това - крем, оцветен крем и тоник. Неодерма е фирмата производител, правила съм го в студио Антоанет. Иначе другите опции са с киселина - салицилова, гликолова, трихлороцетна и т.н. Там дълбочината варира според вида и процента на киселината. Лазерен не бих препоръчала. За да има видим резултат, трябва да се правят няколко пилинга през определен период от време, но моята кожа не е толкова дебела, та не мога постоянно да я тормозя.

# 5
  • Мнения: 834
3-4 пъти последователно правих преди няколко години и хич не съм доволна. Ефект при мен нямаше никакъв. Боли, но ми беше търпимо. Както са споменали горе - около седмица е възстановяването след това. Задължително поне 50spf после трябва да мажеш ежедневно.

Има един билков, с нещо копривено и самото усещане е такова като опарване с коприва
Такъв правих около година след химичните. Отново без резултат.

# 6
  • Мнения: 3 826
подлагала съм се - сама си правя с 25% трихлороцетна к-на ,
доволна съм ,
трябва да почнеш с нисък % к-на , да вдигаш постепенно % и да имаш паузи от по 4-5 седмици м/у 2 пилинга , особено , ако са с висок % к-на ,
след пилинга се мажа с рициново масло от аптеката - успокоява кожата бързо
задължително да се пазиш от слънцето след това , особено , ако лесно почерняваш на слънце ,
а преди пилинга много добре трябва да се почисти кожата ,
това е в общи линии най-важното ....

# 7
  • Мнения: 415
аз два пъти съм си правила, единия път цялата процедура от най- слабия до най -силния, като на последната ми резултат уж имаше. кожата ми се възстановяваше до 10-тия ден най- много.
Втория път реших да направя само най-силния пилинг и пак 10 дни докато се обели лицето.
Общо взето не ми се изглади лицето нито нищо и спрях, мислих всяка есен да си го правя но не.
Мисля че микродермабразио е по добрия вариянт но мое мнение, не знам до колко обясних но всичко си е до кожа

# 8
  • Мнения: 19
Тази процедура не се ли прави в по-хладно време!? Лятото мисля, не е подходящ сезон....

# 9
  • Мнения: 415
Да, лятото НЕ ! Една позната от мераци си направи миналия месец и върви с 50-ти фактор с джоба и забравяш всяко излагане през деня на светлина че може да се получат много лоши трайни петна, Аз и есента като си го правих си висях в нас и без това с изгоряло лице си е грозна гледка за пред другите  Whistling Laughing

# 10
  • Мнения: 1 652
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.
Имала ли си проблемна кожа преди това?

Проблемна мисля че не. Единствено разширени пори в Т зоната и затова го направих. Ефект няма Peace

# 11
  • SF
  • Мнения: 20 771
Имах един белег на лицето, направен от кожна лекарта, която премахна една киста. След биологичен пилинг, белегът изчезна. Болката от пилинга беше неописуема и продължи 3 дни. 3 нощи не съм спала.  Имах чувството, че лежа върху възглавница от стъклен памук. Обещах си никога повече да не правя така!!!

# 12
  • Мнения: 7 006
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.
Правила съм дълбок ензимен пилинг..Силна болка и дискомфорт,а ефектът не си заслужава ..Ако изобщо може да се говори за ефект де..

# 13
  • Мнения: 282
Процедурата мислех да я направя в края на септември/началото на октомври.
Сама не бих си пипнала лицето. Изглежда повечето от вас са с доста негативни впечатления.

Не зная. Аз имам разширени порички около носа и два малки белега на бузите от прекарана варицела. Кожата ми е доста мазна.

# 14
  • Мнения: 1 652
Не само аз а и други са крайно недоволни като гледам.
Не си заслужава, спести си болката и парите.
За тези пари си купи хубав крем в пъти е по добро от това. Поне аз сега вече така мисля, но.....късно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт