Химически пилинг

  • 34 975
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Привет, мили дами!
 
Вече е средата на юли, времето си минава, а есента наближава! Ще ми се да освежа кожата си, затова и се спрях на процедура по химически пилинг. Засега още проучвам и предполагам, че ще я направя в клиниката, където коригирах и устните си.

Вие подлагали ли сте се на такава процедура, и ако да, какво мислите за резултатите?
Колко бързо кожата се възстановява и видима ли е разликата, сравнявайки преди/след?

# 1
  • Мнения: 1 663
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.

# 2
  • Мнения: 282
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.
Имала ли си проблемна кожа преди това?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 379
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.
Подписвам се под всяка дума  Peace Кожата ми е проблемна.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 839
Има един билков, с нещо копривено и самото усещане е такова като опарване с коприва - той е хубав, но не е евтин, защото първоначално искат да закупи три продукта за поддържане на кожата след това - крем, оцветен крем и тоник. Неодерма е фирмата производител, правила съм го в студио Антоанет. Иначе другите опции са с киселина - салицилова, гликолова, трихлороцетна и т.н. Там дълбочината варира според вида и процента на киселината. Лазерен не бих препоръчала. За да има видим резултат, трябва да се правят няколко пилинга през определен период от време, но моята кожа не е толкова дебела, та не мога постоянно да я тормозя.

# 5
  • Мнения: 834
3-4 пъти последователно правих преди няколко години и хич не съм доволна. Ефект при мен нямаше никакъв. Боли, но ми беше търпимо. Както са споменали горе - около седмица е възстановяването след това. Задължително поне 50spf после трябва да мажеш ежедневно.

Има един билков, с нещо копривено и самото усещане е такова като опарване с коприва
Такъв правих около година след химичните. Отново без резултат.

# 6
  • Мнения: 3 826
подлагала съм се - сама си правя с 25% трихлороцетна к-на ,
доволна съм ,
трябва да почнеш с нисък % к-на , да вдигаш постепенно % и да имаш паузи от по 4-5 седмици м/у 2 пилинга , особено , ако са с висок % к-на ,
след пилинга се мажа с рициново масло от аптеката - успокоява кожата бързо
задължително да се пазиш от слънцето след това , особено , ако лесно почерняваш на слънце ,
а преди пилинга много добре трябва да се почисти кожата ,
това е в общи линии най-важното ....

# 7
  • Мнения: 415
аз два пъти съм си правила, единия път цялата процедура от най- слабия до най -силния, като на последната ми резултат уж имаше. кожата ми се възстановяваше до 10-тия ден най- много.
Втория път реших да направя само най-силния пилинг и пак 10 дни докато се обели лицето.
Общо взето не ми се изглади лицето нито нищо и спрях, мислих всяка есен да си го правя но не.
Мисля че микродермабразио е по добрия вариянт но мое мнение, не знам до колко обясних но всичко си е до кожа

# 8
  • Мнения: 19
Тази процедура не се ли прави в по-хладно време!? Лятото мисля, не е подходящ сезон....

# 9
  • Мнения: 415
Да, лятото НЕ ! Една позната от мераци си направи миналия месец и върви с 50-ти фактор с джоба и забравяш всяко излагане през деня на светлина че може да се получат много лоши трайни петна, Аз и есента като си го правих си висях в нас и без това с изгоряло лице си е грозна гледка за пред другите  Whistling Laughing

# 10
  • Мнения: 1 663
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.
Имала ли си проблемна кожа преди това?

Проблемна мисля че не. Единствено разширени пори в Т зоната и затова го направих. Ефект няма Peace

# 11
  • SF
  • Мнения: 21 177
Имах един белег на лицето, направен от кожна лекарта, която премахна една киста. След биологичен пилинг, белегът изчезна. Болката от пилинга беше неописуема и продължи 3 дни. 3 нощи не съм спала.  Имах чувството, че лежа върху възглавница от стъклен памук. Обещах си никога повече да не правя така!!!

# 12
  • Мнения: 7 006
Аз си направих средно дълбок. Болката беше неописуема. Възстановяваш се след 6-7 дена. 1 2 месеца си ок. след това си е същото. Аз лично съжалявам че го направих.
Правила съм дълбок ензимен пилинг..Силна болка и дискомфорт,а ефектът не си заслужава ..Ако изобщо може да се говори за ефект де..

# 13
  • Мнения: 282
Процедурата мислех да я направя в края на септември/началото на октомври.
Сама не бих си пипнала лицето. Изглежда повечето от вас са с доста негативни впечатления.

Не зная. Аз имам разширени порички около носа и два малки белега на бузите от прекарана варицела. Кожата ми е доста мазна.

# 14
  • Мнения: 1 663
Не само аз а и други са крайно недоволни като гледам.
Не си заслужава, спести си болката и парите.
За тези пари си купи хубав крем в пъти е по добро от това. Поне аз сега вече така мисля, но.....късно Simple Smile

# 15
  • Мнения: 7 006
Ми нито порите ми се свиха,нито белега от една гадна пъпка,дето не е кой знае колко голям и дълбок,но..Още си стои.

Инак съм със смесен тип кожа,но мазната кожа,а и всяка друга разбира се,се влияят от хранителната диета.
Избягвай сладко,захар,пикантно,пържено,тестено,мазно..Особено тряя се внимава за мазнините които приемаме..

Аз това го казвам като заклет експериментатор на кво ли не..
И така наблюдавам при различни типове хранене какво се случва с тялото ми..
п.п.Това не ми попречи,обаче баш преди цикъл да направя двойна доза домашен течен шоколад,който с малкия ометохме за няма и 3 дни ...Embarassed
И сега си имам две прекрасни гнойки под брадата,ама хак ми е..Като не мисля..


И друго..Компреси със солен разтвор(8% с преварена вода и морска сол),пилинг със сода,маски с лимон,мед,белтък,хума..
За хидратиране какъвто плод зеленчук имаш в хладилника..

# 16
  • София
  • Мнения: 3 839
На Филорга има крем, Sleep and Peel, много е приятен за пилинг ефект. Хем има киселини, хем хиалуронова киселина, която навлиза в кожата и става сочна, пухкава. И някаква серия за пилинг имат също, стига за няколко процедури.

# 17
  • Мнения: 4 593
Аз съм правила с силен % глюколова киселина. Самият пилинг беше в продължение на 3 дни, ходих да ме мажат и да ми слагат маски. Беше зимата в бедствено положение в града, имам ужасен спомен, защото няма как да се пропусне когато си започнал. После последваха маски в къщи и едно страшно белене, целият горен слой ми падна. Цяла седмица ходих забрадена като туркиня, беше ужасно и накрая белезите не мръднаха.

# 18
  • Мнения: 282
Ми нито порите ми се свиха,нито белега от една гадна пъпка,дето не е кой знае колко голям и дълбок,но..Още си стои.

Инак съм със смесен тип кожа,но мазната кожа,а и всяка друга разбира се,се влияят от хранителната диета.
Избягвай сладко,захар,пикантно,пържено,тестено,мазно..Особено тряя се внимава за мазнините които приемаме..

Аз това го казвам като заклет експериментатор на кво ли не..
И така наблюдавам при различни типове хранене какво се случва с тялото ми..
п.п.Това не ми попречи,обаче баш преди цикъл да направя двойна доза домашен течен шоколад,който с малкия ометохме за няма и 3 дни ...Embarassed
И сега си имам две прекрасни гнойки под брадата,ама хак ми е..Като не мисля..


И друго..Компреси със солен разтвор(8% с преварена вода и морска сол),пилинг със сода,маски с лимон,мед,белтък,хума..
За хидратиране какъвто плод зеленчук имаш в хладилника..

Като цяло диетата ми е доста балансирана. Не консумирам мазно заради стомаха. Не се тъпча с тесто или захар, всичко е ок там. Кожата и косата ми, обаче, се омазняват страшно бързо.

# 19
  • Мнения: 7 006
Не зная..Може би млечните мазнини..Сирена,кашкавали и т.н.

Нали,не говорим за някво страшно акне,а черни точици,пори,тук там някоя пъпка?


 

# 20
  • Мнения: 282
Не зная..Може би млечните мазнини..Сирена,кашкавали и т.н.

Нали,не говорим за някво страшно акне,а черни точици,пори,тук там някоя пъпка?


 
То в такъв случай излиза, че трябва да мина на изцяло веганска диета, което си е на практика невъзможно Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 390
И аз правих биологичен. Болката и усещането все едно ме заляха с киселина  Shocked и аз два дена не съм спала и усещах все едно съм се натъркала със стъклена вата. Аз съм с проблемна кожа и преди цикъл става страшно  Cry, но ефект имаше и бях мн доволна. Не бях виждала лицето си толкова чисто, но естествено ефекта е временен. Като цена май беше около 50лв. аз го разделих на 2, но така или иначе не се престраших на 2ра процедура. Три дена ходих червена , като домат Sick Преди да се направи пилинга една седмица преди това се прави и едно обикновено почистване.

# 22
  • Мнения: 282
И аз правих биологичен. Болката и усещането все едно ме заляха с киселина  Shocked и аз два дена не съм спала и усещах все едно съм се натъркала със стъклена вата. Аз съм с проблемна кожа и преди цикъл става страшно  Cry, но ефект имаше и бях мн доволна. Не бях виждала лицето си толкова чисто, но естествено ефекта е временен. Като цена май беше около 50лв. аз го разделих на 2, но така или иначе не се престраших на 2ра процедура. Три дена ходих червена , като домат Sick Преди да се направи пилинга една седмица преди това се прави и едно обикновено почистване.
Значи със сигурност ще има дискомфорт. Въпреки доста негативните отзиви, мисля да си направя.
Всеки ден слагам грим, неизбежно е. Кожата ми със сигурност се повлиява и от това, а искам да я освежа, макар и с цената на ден-два дискомфорт. Зимата така или иначе, заради студа, ще трябва да се полага допълнителна грижа, та да започна отрано.

# 23
  • Мнения: 7 006
И аз правих биологичен. Болката и усещането все едно ме заляха с киселина  Shocked и аз два дена не съм спала и усещах все едно съм се натъркала със стъклена вата. Аз съм с проблемна кожа и преди цикъл става страшно  Cry, но ефект имаше и бях мн доволна. Не бях виждала лицето си толкова чисто, но естествено ефекта е временен. Като цена май беше около 50лв. аз го разделих на 2, но така или иначе не се престраших на 2ра процедура. Три дена ходих червена , като домат Sick Преди да се направи пилинга една седмица преди това се прави и едно обикновено почистване.
Моя ефект беше за цяла седмица,червена и се обели цялата кожа..
Разбира се,че ефект имаше!Временен.
Ако се подготвяш за бал,булка или нещо такова,да.Тогава говорим за ефект..

Но да кажем,че до година(маааксимум) всичко си беше както преди..Не е като да кажа,че кожата ми се е "оправила",от въпросния пилинг.Тц..Същата си е.
Тогава платих цели 300 лв ooooh!

# 24
  • Мнения: 282
И аз правих биологичен. Болката и усещането все едно ме заляха с киселина  Shocked и аз два дена не съм спала и усещах все едно съм се натъркала със стъклена вата. Аз съм с проблемна кожа и преди цикъл става страшно  Cry, но ефект имаше и бях мн доволна. Не бях виждала лицето си толкова чисто, но естествено ефекта е временен. Като цена май беше около 50лв. аз го разделих на 2, но така или иначе не се престраших на 2ра процедура. Три дена ходих червена , като домат Sick Преди да се направи пилинга една седмица преди това се прави и едно обикновено почистване.
Моя ефект беше за цяла седмица,червена и се обели цялата кожа..
Разбира се,че ефект имаше!Временен.
Ако се подготвяш за бал,булка или нещо такова,да.Тогава говорим за ефект..

Но да кажем,че до година(маааксимум) всичко си беше както преди..Не е като да кажа,че кожата ми се е "оправила",от въпросния пилинг.Тц..Същата си е.
Тогава платих цели 300 лв ooooh!

Е, нормално е да не е постоянен ефект. То е като с поставянето на ХК в устните. Ако съм доволна от първата процедура, задължително ще повторя. Като се сетя на какви болки се подлагат разни жени с операции на носове и прочие, само и само да са красиви, това за ден-два ще го изтрая.

# 25
  • Мнения: 7 006
Ми..Успех.

# 26
  • Мнения: 282
Ми... благодаря Wink

Други отзиви от другите съфорумки? Алтернативни процедури, от които сте доволни? Склонна съм да експериментирам, споделяйте!

# 27
  • София
  • Мнения: 390
И аз правих биологичен. Болката и усещането все едно ме заляха с киселина  Shocked и аз два дена не съм спала и усещах все едно съм се натъркала със стъклена вата. Аз съм с проблемна кожа и преди цикъл става страшно  Cry, но ефект имаше и бях мн доволна. Не бях виждала лицето си толкова чисто, но естествено ефекта е временен. Като цена май беше около 50лв. аз го разделих на 2, но така или иначе не се престраших на 2ра процедура. Три дена ходих червена , като домат Sick Преди да се направи пилинга една седмица преди това се прави и едно обикновено почистване.
Моя ефект беше за цяла седмица,червена и се обели цялата кожа..
Разбира се,че ефект имаше!Временен.
Ако се подготвяш за бал,булка или нещо такова,да.Тогава говорим за ефект..

Но да кажем,че до година(маааксимум) всичко си беше както преди..Не е като да кажа,че кожата ми се е "оправила",от въпросния пилинг.Тц..Същата си е.
Тогава платих цели 300 лв ooooh!

И аз се обелих, но не цялото лице а на места. И задължително със фактор мин.50 навън. Аз го правих януари.

# 28
  • Мнения: 311
Правих си тази зима повърхностен пилинг, но не бих повторила - ефектът  е временен и краткотраен, поне при мен. Предните две зими го постигах същия с един крем на Лиерак - HIGH PEEL. Много бях доволна и тази зима пак него ще купя. Sleep and peel на Филорга при мен нямаше никакъв ефект, както и останалите им неща, които съм пробвала.
Някой ползвал ли е 3-минутен пилинг на Ла Прери?

# 29
  • Мнения: 629
Химическият пилинг е ужасно наказание за кожата! Ще си направиш рани....най-добрата рецепта за пилинг е : лъжица мед, лъжица сода- втриваш и масажираш в кожата, оставяш да поседи 10 минути и изплакваш, няма такова усещаме за мекота и чиста кожа.

# 30
  • Мнения: 282
Химическият пилинг е ужасно наказание за кожата! Ще си направиш рани....най-добрата рецепта за пилинг е : лъжица мед, лъжица сода- втриваш и масажираш в кожата, оставяш да поседи 10 минути и изплакваш, няма такова усещаме за мекота и чиста кожа.
Само със захаросан мед съм си правила маска на лицето, и то беше по-скоро ексфолиращо.

# 31
  • Мнения: 14 489
Кой ви е правил тези пилинги, че така е боляло?
Правила съм си в козметичен салон, при различни козметички, с различни марки продукти, такова нещо не ми се е случвало. След като сложат киселината, се чака няколко минути и се слага неутрализатор, никога не съм имала болки след подобно нещо.

# 32
  • Мнения: 7 006
Кой ви е правил тези пилинги, че така е боляло?
Правила съм си в козметичен салон, при различни козметички, с различни марки продукти, такова нещо не ми се е случвало. След като сложат киселината, се чака няколко минути и се слага неутрализатор, никога не съм имала болки след подобно нещо.
Значи говорим за различни неща...Такъв пилинг,няма как без болки..То на слънце прегориш малко,па те заболи,камоли такава агресивна процедура..

   

# 33
  • Мнения: 992
Имам около 8 пилинга с различни к-ни- гликолова, трихлороцетна, салицилова  и др.- аз нямах болка, зачервяване , нищо такова каквото е показано на снимките. Дори дерматоложката ме пита не ме ли боли, че не е възможно от такива силни пилинги да не усещам нищо. Ами явно си е до кожа.
Тази зима ми се ще да не обикалям дерматолози, а да пробвам това:

Филорга ейдж пийл- пилинг програма за 5 процедури
Sheki, това пробвала ли си го?

# 34
  • Мнения: 629
За подмладяване пилингът не помага Simple Smile там трябва намеса от хирург или най-малко ботокс.

# 35
  • Мнения: 282
Кой ви е правил тези пилинги, че така е боляло?
Правила съм си в козметичен салон, при различни козметички, с различни марки продукти, такова нещо не ми се е случвало. След като сложат киселината, се чака няколко минути и се слага неутрализатор, никога не съм имала болки след подобно нещо.
Успокоих се малко  Laughing
В момента съм на вълна опитване на нови процедури с цел освежаване, а то излезе от споделеното от повечето момичета тук, че ще си сваля кожата направо. Явно си е до организъм.

# 36
  • Мнения: 571
Индивидуално е, аз си правих миналата зима повърхностен пилинг, ходих на 2 процедури, доволна съм от ефекта,  болка  нямаше само леко затопляне.  Важно е кожата да се хидратира често, това подпомага така нареченото излющване и да се използва фотозащитен крем с голям фактор.

# 37
  • Мнения: 817
Кой ви е правил тези пилинги, че така е боляло?
Правила съм си в козметичен салон, при различни козметички, с различни марки продукти, такова нещо не ми се е случвало. След като сложат киселината, се чака няколко минути и се слага неутрализатор, никога не съм имала болки след подобно нещо.
И при мен така.Правила съм два курса-първия път 6 процедури,втория мисля ,че бяха 4.Правила съм го в клиника от дерматолог Peace,на  козметички не бих се доверила.И двата пъти бях много доволна.Съвсем спокойно си излизах от вкъщи и ходих на работа-не съм била обезобразена.Същият този лекар,който ми прави пилинга(преди 5-6 години беше) ми изписа една маска ,която и до сега използвам-на Телодерма,избелваща маска за проблемна кожа.Струва 10-тина лева и на мен много ми допада

# 38
  • Мнения: 282
Сега остава да дочакам времето да позастуди.  Peace

# 39
  • Мнения: 4 734
*ice cream*, дай линк към тази маска за избелване, моля.... Това българска козметика ли е?

# 40
  • Мнения: 817
*ice cream*, дай линк към тази маска за избелване, моля.... Това българска козметика ли е?
В момента не мога да я намеря,но виждам,че тук са я коментирали:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197082.495;topicrefid=20
На последната страница има снимка на маската.Аз я купувам от аптеки "марешки",но мисля че и в други аптеки имат техни проукти.

# 41
  • Мнения: 571
Сега остава да дочакам времето да позастуди.  Peace
Задължително, най рано октомври те съветвам и не ходи в козметични студия, а при дерматолог.
Зависи и какво очакваш от пилинга. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 7
Привет, мили дами!
 
Вече е средата на юли, времето си минава, а есента наближава! Ще ми се да освежа кожата си, затова и се спрях на процедура по химически пилинг. Засега още проучвам и предполагам, че ще я направя в клиниката, където коригирах и устните си.

Вие подлагали ли сте се на такава процедура, и ако да, какво мислите за резултатите?
Колко бързо кожата се възстановява и видима ли е разликата, сравнявайки преди/след?
Здравейте!
Това е една изключително добра и полезна процедура, стига да е направена с качествени продукти и подбрани спрямо нуждите. Вече в България има и летен химичен пилинг, който изглажда леките повърхностни бръчки, третира петънцата, затваря порите, придава блясък на кожата.
Аз лично харесвам този тип процедура за почистване и освежаване на кожата, а не с пара и мануално.

# 43
  • Canada
  • Мнения: 3 459
И мен искрено ме учудиха някои мнения, явно е до кожа, добре подбран продукт и специалист  Peace

Правих серия от 6 пилинга с професионалната козметика на Елизабет Арден, последвана от два по-дълбоки с ТCA. При тях имаше парене, опъване и белене на кожата за около 4-5 дни, но нищо непоносимо  Peace

Разлика определено видях - свежа и сияйна кожа, намалени пори, по бледи пигментни петна, загладени фини линии. Есента смятам да направя още два с TCA, имам още малко петна за заличаване. 

# 44
  • Мнения: 300
Момичета, а някой правил ли си е такава процедура,  напомняла пилинга, но била щадяща.
Двоумя се между нея и химическия пилинг та събирам мнения.
https://www.ofertomat.bg/BDR-za-litse---bez-brychki-i-s-blestash … ystems-p4086.html

# 45
  • Мнения: 2
Здравейте, реших и аз да се включа в темата. За съжаление си изпатих от една видна дерматоложка, но и това е опит за споделяне. Въпросната д-р Радина Денкова толкова ми навреди, че вече няколко години след химичен пилинг при нея още не мога да превъзмогна яда си към това некадърно и зло същество. Съжалявам,че не заведох дело срещу нея. Но поне мога да предпазя други. Преди около 3-4 години реших да си направя химичен пилинг на лицето.Вярвах, че мога да й се доверя. Но тази така наречена дерматоложка ми съсипа кожата. Започваше пилинга като ми слагаше киселината под очите, за да се махнели ситните бръчици....продължаваше с обл. на устните и мажеше по устните и накрая скулите, където имах най-голяма нужда. Резултата беше- изгоряла кожа под очите, съответно останах с перманентни черни кръгове, каквито никога не съм имала през живота си и ситните бръчици станаха дълбоки; никакъв ефект в областта на скулите, където имам разширени пори. Да не споменавам ужасното отношение. Не ми дори спомена да си слагам крем със слънцезащитен филтър след процедурата, за щастие поне това го знаех тогава и си носех крем, защото тя не нанасяше никакъв крем след процедурата. Жалко, че такива некомпетентни хора дават интервюта и съвети, мястото им е в затвора! Не я препоръчвам на никого!

# 46
  • Мнения: 300
Защо не написа преди 3- 4 г., а пишеш чак сега. Много мразя такива поръчково, очернящи коментари...  Twisted Evil

# 47
  • София
  • Мнения: 3 839
Аз съм правила лазерен пилинг при нея и мисля, че има истина в коментара. Наистина по някаква причина беше наблегнала именно на зоните, където нямам проблем - около очите, чело, нос, брадичка, а на скулите където имах нужда, не чак толкова. Аз бях и под упойка и нямаше как да контролирам процеса, но би трябвало да има усет къде е нужно и къде не. За брат й д-р Стоянов нищо лошо не мога да кажа.

# 48
  • Мнения: 3 826
доволна ли си от лазерния пилинг ?
с какъв точно лазер те оперираха ?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 839
Май Фраксел се води. Не ми харесва особено. Кръвни тестове, упойки и игли, после кожата сълзи и трябва да се маже с медицински вазелин, няколко дни изглежда като надрана на кафяви резки и черти. На места беше наранена по-дълбоко и по-трудно заздравя. Би било хубаво да се приложи само в зоните, където наистина има нужда, а аз бях изгорена дори по горните клепачи. Една процедура в повечето случаи не стига и трябва кожата да е доста бяла, за да има оптимален ефект, а моята е средно бяла. Цената е доста висока също. Принципът е различен от пилингите с киселина - те изгарят кожата, тя изсъхва и се излющва постепенно. При лазерът горният слой на кожата буквално го изпаряват.

# 50
  • Мнения: 2
Защо не написа преди 3- 4 г., а пишеш чак сега. Много мразя такива поръчково, очернящи коментари...  Twisted Evil

Не писах преди,  защото се надявах кожата ми да се възстанови след време и да не е нужно да се сещам за тази "докторка". Но, не. Явно всеки път когато се погледна в огледалото ще си спомням за некадърността й. Когато коментирам съм сигурна в това което казвам, това е и причината да не избързвам с изводите. Очевидно вашият коментар е поръчков, защото, ако бяхте си направили пилинг при тази жена нямаше да я защитавате сега. Както и да е, не ме интересува мнението ви, надявам се да предпазя други хора.

# 51
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Здравейте. Бих искала да възродя темата, понеже за пръв път правя такава процедура.

В Четвъртък ми мина първата процедура в козметичен салон. Смесиха ми 4 киселини на марката Medik8 - Гликолова, лактобионова, салицилова и бадемова, 50% обща киселинност, 8 мин. Махането на киселината беше отвратително, но това вие го знаете. Обаче кожата ми понесе процедурата много добре - след 3 минути нямах вече зачервяване. Козметичката и приятелките ми с опит казаха, че на другия ден следва кошмарно опъване и изсъхване, а от третия ден, който беше вчера, започва лющенето. Обаче при мен няма такива индикации - влажна, напоена кожа, никаква сухота, никакво белене, освен малко на брадичката. Дали е от нощния крем, който ползвам?

Притеснена се обадих на козметичката, понеже ми беше казала, че докато не се излющя нацяло, не можем да направим втора процедура. Тя ми каза, че всичко е наред, че е чудесно, че не ми опъва и явно кремът ми е добър и че ефектът не идва от обелването на кожата, а от проникналите киселини.

Чета противоречиви мнения по въпроса - някои не могат да познаят кожите си след това, други са разочаровани. Търсеният ефект е изглаждане на неравна кожа, свиване на пори и заличаване на две бръчки на челото. С идеята за бръчките се простих още в салона, в друга тема някой спомена, че и порите не се свиват...

Ще се радвам на споделени мнения и опит по въпроса. bouquet

# 52
  • Мнения: 3 826
този търсен ефект няма как да стане с тези к-ни , определено ,

като ти свикне лицето с тези к-ни , може да пробваш да качиш %-а к-на , както и да добавиш трихлороцетна .

набръчка ли ти се кожата поне малко ?

# 53
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Не.
А какво се постига с хим. Пилинг, ако не това?

# 54
  • Мнения: 3 826
може и да не се обелиш , явно не е достатъчно силна к-ната
постига се подобряване на текстурата , , освежава се , поизбелва се , чувала съм за свиване на пори , но ако кожата ти е мазна , едва ли ще стане - тя произвежда мазнина , която разширява порите

# 55
  • SF
  • Мнения: 21 177
OnDine, преди време си направих пилинг с билки. Много болеше. Кратка процедура, но изключително болезнена. 3-те дни след това бяха кошмарни. Имах чувството, че имам стъклен памук върху лицето си. Почти не бях спала. Не се обелих изобщо. Не ми даваха да се мажа с крем, нито да мокря лицето. Пилинга го направихме в нещо като петък, за да не излизам след това. Къпех се с подвижния душ от шията надолу.
Резултат - освежаване на кожата на лицето. Бръчки не съм имала тогава, за да ти кажа дали са се повлияли. Един белег, направен от козметичка се позаличи значително. Даже вече не мога да го намеря точно къде беше. Може би с някакво увеличително огледало или лупа бих разпознала къде е бил. Беше дълбока дупка. Е, него го няма.
Ако не беше толкова кошмарно болезнена процедурата, бих я повторила, но тогава, лежейки в леглото си обещах, че повече никога, никога няма да се подложа на такова нещо.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
При мен със серия от хим пилинг всяка зима, порите значително се повлията Peace. Кожата ми е от смесен тип, чувствителна, и склонна към пъпки при неподходяща козметика. Пилингът, които ми правят тази и миналата зима е някакъв комбиниран. Имам предвид с много киселини, в не висока концентрация. Целта му е главно лифтинг. Доволна съм. Няма видимо излющване на кожата или друг дискомфорт, но това все пак далеч не е от най-силните хим.пилинги. Не боли, никак.

# 57
  • Мнения: 436
Здравейте, аз също си правих миналата година хим пилинг. 3 процедури с увеличаване на %киселина. Не виждах никакъв ефект. Затова вместо 4-тата процедура от химичните си направих билков. Останах доволна. Порите ми не изчезнаха, но пък не ми излизаха пъпки дооооста дълго време, кожата ми стоеше някак свежа няколко месеца.
Иначе аз се боря с разширени пори, особено на едната буза под окото, където имам около 4 белега от пъпки, но за тях правя процедури с Е-матрикс.
Тази година мисля да направя отново билковия и когато се възстановя ще продължа с процедурите Е-матрикс.
Дано имам успех Simple Smile
Замислям се за ТСА, но ще питам дерматоложката, когато отида за Е-матрикс процедурите. Simple Smile

# 58
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Какво е ТСА?

# 59
  • Мнения: 3 826
ТСА е трихлороцетна киселина ....

# 60
  • Мнения: 5 647
Аз съм правила лазерен пилинг при нея и мисля, че има истина в коментара. Наистина по някаква причина беше наблегнала именно на зоните, където нямам проблем - около очите, чело, нос, брадичка, а на скулите където имах нужда, не чак толкова. Аз бях и под упойка и нямаше как да контролирам процеса, но би трябвало да има усет къде е нужно и къде не. За брат й д-р Стоянов нищо лошо не мога да кажа.

Предполагам говорите за д-р Денкова от една клиника в кв. Дървеница? И аз ходих при нея на преглед и ми предложи фото-подмладяване /за кожа с розацея!!!/, но не се възползвах от офертата. Неприятно впечатление ми направи това, че изоставеше много с графика и чаках повече от 1 час, за да ме приеме и прегледа за 5 минути...

Относно пилинга - правила съм си преди време плодов такъв и се зарекох никога повече да не си причинявам такива неща на лицето. Ако пилинга отстраняваше само мъртвите клетки, ок, бих го правила. Но! Киселините в пилингите убиват живи клетки и оттам идва паренето и болката, и кой знае още колко негативи, за които не си даваме сметка. Всеки сам си преценява кое е по-важно - краткотрайния ефект от дадена процедура или здравето на кожата като цяло.

# 61
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
А тъкмо влизах да питам за плодовия пилинг заради по - широките ми пори на т-зоната..сега ме разколебахте... Thinking

# 62
  • SF
  • Мнения: 21 177
DiDora, може и да ти е слаб. Той се прави повече за освежаване, отколкото за третиране на кожни неравности и някакъв проблем. Я се свият порите, я не. То си е малко и до кожа. Никой не може да ти гарантира, че няма да заглади или обратното - че ще се свият значително порите.

# 63
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
Като изключим Т-зоната останалата част от лицето ми е в добро състояние, но ми иска да започна да полагам по - различна от кремове и серуми грижа. Сега ми предложи да направим плодовия пилинг като за избистряне на тена, хидратация, първи бръчки и т.н. . Доколкото разбрах след такъв пилинг има леко зачервяване, но далеч не като показаното на снимките.

# 64
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Всичко добре, само частта със хидратирането малко ме съмнява - как така киселина ще ти хидратира кожата? Може би просто след като се разкара загрубелия пласт клетки,  хидратира кремове и маски ще проникват по-добре.

# 65
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Пак съм аз. Rolling Eyes

Вчера сутринта мина втората процедура - с по-силни киселини. Направихме "изчеткване" за да махнем съвсем нищожните кожички, които ми се забелиха от първия пилинг.  Като трябваше да неутрализираме ми звънна телефона... Crazy Освен това ми се изпречи една зверски олющена продавачка в Дъглас, правена от моята козметичка...След всичко това очаквах и аз да пострадам за хубост най-после...но пак нищо. Втори ден - леко опъване, никаква сухота, кожата ми е мазна от нощния крем. В крайна сметка - ефектът от беленето на кожата ли идва или от самите киселини? Изчетох толкова мнгоо и никъде не срещнах някой да е понесъл киселината толкова добре - кожата ми си я пийва и нищо Laughing

# 66
  • Canada
  • Мнения: 3 459
OnDiNe_, изобщо не е задължително да се обелиш след пилинга и липсата на белене не е показателна за ефикасността му  Peace

Има голямо значение с какви киселини е правен пилинга, с какъв %, кожата ти как реагира на него.

Имам 6 пилинга с професионалната серия на Елизабет Арден, никога не съм се белила след тях. Просто чувствах кожата малко по суха. След това минахме на ТСА. С нея вече се беля, но пак различно, в зависимост от това, как е нанесена киселината и какъв % е  Flutter

Весели и красиви празници на всички  Flutter

# 67
  • SF
  • Мнения: 21 177
OnDine, аз съм споделила, че не съм се белила. Когато го правих, кожата ми беше мазна. Но на мене ми казаха 3 дни никакво миене, никакво мазане с нищо. Един уикенд не бях излизала от нас. Къпех се с подвижен душ от шията надолу и то с негореща вода, за да не стоя на изпаренията. Кремът сигурно омекотява кожата и тя не се изсушава до степен белене.
Ефектът от пилинга не е в обелването на лицето. Иначе ядеш лимон на слънце и гледай какво става - обелваш се до розово и болезнено.

# 68
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Ти не беше ли правила някакъв друг? Аз леко започнах да се беля вече и това ме радва. Тъничко. Това с лимона и слънцето не го разбрах?  Rolling Eyes

# 69
  • SF
  • Мнения: 21 177
Това с лимона и слънцето е шега. Но ако си намажеш кожата с лимон и се печеш на слънце, ще се обелиш жестоко и със сигурност. Това се е случило на моя приятелка, която така е разбрала каква е жестоката истина. Изключително не е по темата.

Последна редакция: нд, 27 дек 2015, 22:57 от Esmee

# 70
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Ахахаха, реших, че е бюти рецепта, която не знам. Иначе си ходя с 50ти фактор, че на това слънце навън...  ooooh!

# 71
  • Мнения: 571
При химическия пилинг целта е да  се регенерира кожата. Зависимост от процента киселина се стига до различни слоеве и лющенето е задължително.
Ето статия на моята дерматоложка, където много добре е обяснено:
http://www.drkaliasheva.com/services/himichen-piling

# 72
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Не мога да разбера значението на перманентното натъртване, че трябва да се прави от "опитно медицинско лице в сферата на естетичната медицина". За мен процедурата е проста и е достатъчно да си козметик, за да можеш да я извършиш. Цялата философия е в подбора на киселините, останалото е намазване с четка и сваляне. Смешно ми е чак да трябва да си следвал медицина за това.  Crazy ooooh!

# 73
  • Мнения: 571
Когато говорим за химически пилинг, при положение, че кожата на всеки е различна от огромно значение освен инструкциите за време е да се следи и реакцията на кожата за да се постигне нужния ефект, за мен това  може да го постигне само опитен дерматолог.

# 74
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
И аз смятам, че един добър козметик също може да прави пилинг. Все пак не говорим за такива, които са се снабдили от някъде с диплома, а за наистина добри в професията си козметици. Има както 'добри' дерматолози, така и 'добри' козметици, не е въпрос на късмет, а малко по-голяма заинтересованост и информираност.

# 75
  • Мнения: 3 826
може и от козметик , разбира се , може и сам да си правиш ,
особено тия леки пилинги , които се коментират тук ,
има няколко основни правила , които трябва да се спазват ...

# 76
  • Мнения: 571
Аз говоря за химически пилинг с ТСА, който е деликатна процедура. Естествено, че има добри и лоши , затова и казвам опитен дерматолог, само дипломата не те прави професионалист, трябва и практика.

# 77
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Аз смятам, че на докторите им е под нивото да се занимават с неоперативни разкрасителни процедури - все пак са следвали години наред, вложили са прекалено много да станат лекари, а не да правят пилинги. Съгласна съм, че при работата с киселини трябват знания и наблюдение, но един шестмесечен курс е достатъчен. Освен това, сравнявайки цените при лекарите и козметиците, бих предположила, че козметиците бият лекарите с опит Wink

Днес отидох пак да правим 3та процедура хим. пилинг, но докато изпием кафето решихме да пробваме микродермабразиото. Трябва да ви кажа, че кожата ми светна! Изстърга се и се изсмука един тон мъртва кожа, наслоявани кремове, точки и какво ли още не. Чувствам я дишаща, релаксирана и олекнала. Освен това процедурата е щадяща в сравнение с киселините - поне на моята плътна кожа. Нямам странични ефекти - порите ми са свити и кожата изглежда сияйна. Не знам колко ще продължи ефектът, но смятам да го правя веднъж в месеца - смятам 20 лева за платима от всеки сума. Peace

# 78
  • Мнения: 571
OnDiNe_, тук вече напълно се разминаваме в мнението и подхода си  към разкрасителните процедури. Неслучайно се казва естетична медицина, не бих си и помислила да отида при някой без нужното образование и опит в областта. По въпроса за цените има една поговорка, че евтиното излиза скъпо, в кабинетите на лекарите има доста  подлъгали се по такива "евтини" процедури, които на гърба си разбират, че те не са били подходящи за тях, но вече е късно и вредата е нанесена.

# 79
  • Мнения: 35
Здравейте. По въпроса тук, дали е нужно химическия пилинг да се прави от доктор или е достатъчен добър козметик. Аз точно за тази процедура имам много категорично мнение – само при опитен и компетентен дерматолог! Не си играйте със здравето!
При недобро изпълнение или недобра преценка, не само на кожата, но и на физическото и медицинско състояние, на генетичната предразположеност (кожа, коса, раса, заболявания), има риск от усложнения и тежки последствия.  Химикалите, които се ползват са способни да увредят безвъзвратно лицето ни, а също могат да предизвикат проблеми със сърце, бъбреци, черен дроб и тн, които излизат от компетентността на козметика. Това не е като да отидеш на фризьор и да не си харесаш дължината, а тя след две седмици пак да е пораснала. Не бих рискувала с лека ръка да си направя нещо за цял живот. Дори и да е опитен в манипулацията, на козметика му липсват широките познания, нужни за всяка реакция в процеса на изпълнени. При него сме клиент и той изпълнява онова, за което сме отишли. Докато при дерматолога сме пациенти, които първо получаваме консултация. Разчитаме на неговата преценка и познания за онова, което е удачно и безопасно точно за нас. Дали даден компонент от формулата би ни понесъл точно на нас, дали трябва да търсим ефекта по друг начин. А не просто да чете общите указания на опаковката.

# 80
  • Мнения: 130
Здравейте. По въпроса тук, дали е нужно химическия пилинг да се прави от доктор или е достатъчен добър козметик. Аз точно за тази процедура имам много категорично мнение – само при опитен и компетентен дерматолог! Не си играйте със здравето!
При недобро изпълнение или недобра преценка, не само на кожата, но и на физическото и медицинско състояние, на генетичната предразположеност (кожа, коса, раса, заболявания), има риск от усложнения и тежки последствия.  Химикалите, които се ползват са способни да увредят безвъзвратно лицето ни, а също могат да предизвикат проблеми със сърце, бъбреци, черен дроб и тн, които излизат от компетентността на козметика. Това не е като да отидеш на фризьор и да не си харесаш дължината, а тя след две седмици пак да е пораснала. Не бих рискувала с лека ръка да си направя нещо за цял живот. Дори и да е опитен в манипулацията, на козметика му липсват широките познания, нужни за всяка реакция в процеса на изпълнени. При него сме клиент и той изпълнява онова, за което сме отишли. Докато при дерматолога сме пациенти, които първо получаваме консултация. Разчитаме на неговата преценка и познания за онова, което е удачно и безопасно точно за нас. Дали даден компонент от формулата би ни понесъл точно на нас, дали трябва да търсим ефекта по друг начин. А не просто да чете общите указания на опаковката.

Категорично, ясно и точно казано.И аз вече само при дерматолог за какъвто и да е пилинг, било то билков  какъвто направих скоро при козметик.Макар, че и от демратолози съм малко разочарована вече, защото не малко пари вложих, но с минимален резултат.

# 81
  • Мнения: 35
Категорично, ясно и точно казано.И аз вече само при дерматолог за какъвто и да е пилинг, било то билков  какъвто направих скоро при козметик.Макар, че и от демратолози съм малко разочарована вече, защото не малко пари вложих, но с минимален резултат.

Да, не по малко важно е да избираме и добър дерматолог. При това такъв, който е специализиран в естетична дерматология, щом правим разкрасителни неща. Пък и да знаем, че работи с качествени продукти, качествена техника... Става дума за здравето ни!

# 82
  • Мнения: 571
Здравейте. По въпроса тук, дали е нужно химическия пилинг да се прави от доктор или е достатъчен добър козметик. Аз точно за тази процедура имам много категорично мнение – само при опитен и компетентен дерматолог! Не си играйте със здравето!
При недобро изпълнение или недобра преценка, не само на кожата, но и на физическото и медицинско състояние, на генетичната предразположеност (кожа, коса, раса, заболявания), има риск от усложнения и тежки последствия.  Химикалите, които се ползват са способни да увредят безвъзвратно лицето ни, а също могат да предизвикат проблеми със сърце, бъбреци, черен дроб и тн, които излизат от компетентността на козметика. Това не е като да отидеш на фризьор и да не си харесаш дължината, а тя след две седмици пак да е пораснала. Не бих рискувала с лека ръка да си направя нещо за цял живот. Дори и да е опитен в манипулацията, на козметика му липсват широките познания, нужни за всяка реакция в процеса на изпълнени. При него сме клиент и той изпълнява онова, за което сме отишли. Докато при дерматолога сме пациенти, които първо получаваме консултация. Разчитаме на неговата преценка и познания за онова, което е удачно и безопасно точно за нас. Дали даден компонент от формулата би ни понесъл точно на нас, дали трябва да търсим ефекта по друг начин. А не просто да чете общите указания на опаковката.


Напълно споделям мнението ти. Както казва  Keini, ясно и точно казано. Естествено, че има нужда от козметици, но при тях се ходи за почисване на лицето и процедури, за които не е нужно медицинско образование. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 6
Здравейте, някой правил ли си е химичен пилинг на лицето? И ако да моля споделете как се чувства кожата ви след това . Аз си правя химичен пилинг с цел премахване на тъмни петна по лицето след акне,до тук съм на 2ра процедура от първата бях доста доволна една идея петната поизбеляха ,но възтановяването на кожата след пилинга беше около 10 дни белих се супер много и кожата ми беше станала адски суха.След тези 10 дни всичко беше наред.Но след 2рата процедура ми се образуваха малки рани по лицето на места...Дерматоложката ми каза че така трябва да стане ...Леко съм се притеснила ...Кажете при вас как е ?

# 84
  • Мнения: leet
Виж при дерматолог.. не е добре това!

# 85
  • Мнения: 6
Дерматолог ми прави пилинга и каза че е нормално даже е търсен ефект наричал се Фрост ... но е доста неприятно и грозно

# 86
  • Мнения: leet
Дерматолог ми прави пилинга и каза че е нормално даже е търсен ефект наричал се Фрост ... но е доста неприятно и грозно
Не знам дали е нормално. Аз правих 4 процедури от по-лекия пилинг, кожата беше убийствена, нямах никакво лющене, рани и т.н. Дори напротив, след всяка процедура тенът и кожата ставаха все по-избистрени. Вярно, че аз комбинирах и с терапия, но рани.. дори наченки не съм имала..

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Аз съм си правила преди няколко години заради пигментни петна - две плътни струпвания на лунички на лицето, които стоят като по-големи петна. Доколкото помня, и при мен имаше залющване и зачервяване като ожулено, но при мен обработваха само самите петна, нищо извън тях.
Скрит текст:
Не се махнаха от пилинга, продължавам да ги боря с кремове и от време на време с по някоя процедура от така нареченото фотоподмладяване.

# 88
  • София
  • Мнения: 390
И аз съм на 2ра процедура и нямам рани. И моето лице е мн избистрено Simple Smile много зависи какъв пилинг правиш и каква е целта на дерматолога. Моят е лек, защото съм с мн чувствителна кожа. Изписа ми след процедурата да се мажа с fucicort i sudocream 1-2 дни. Не се мажеш с нещо и изписано ли е нещо преди и след процедурите?

# 89
  • Мнения: 2 276
Правила съм си среден и дълбок пилинг.
4-5 процедури миналата годна и 4 тази.
Не би трябвало да има рани. Просто коричка се образува на местата, където е било третирано с киселина.
След неутрализирането на киселината аз пръскам веднага Пантенол, а след това третирам с Дефламол.
мани-бани ,
Фрост-инг не нарича момента, когато местата, на които е поставена киселина побевялат и трябва да се неутрализара действието на киселината.

# 90
  • Мнения: 166
Действието на химическия пилинг явно си зависи от кожата - аз правих и мога да кажа, че това са най-безрезултатно похарчените пари (направих 5 процедури), на всичкото отгоре придружени с болка.

Правих пилинга основно заради мазна кожа и разширени пори - еми никакъв ефект. Допълнително имах пигментни петна, които не изчезнаха.

# 91
  • Мнения: 571
Дерматолог ми прави пилинга и каза че е нормално даже е търсен ефект наричал се Фрост ... но е доста неприятно и грозно

Какъв пилинг ти правят, средно дълбок или дълбок, т.е. колко процента ТСА? При дълбокия може да се получат рани, но не трябва да се излагаш на светлина. Хидратирай кожата често и я остави сама да се обели.

# 92
  • Мнения: 110
Здравейте, аз съм правила пилинги на кожата - млечен, гликолов  и един комбиниран с няколко киселини. Пилингите бяха повърхностни, но не като да си направиш скраб на лицето, а по-скоро такива, които не презвизвикват излющване. Кожата ми светна - буквално. От млечния доста ми се постегна и леки петънца се позаличиха, но аз нямам много. Определено кожата ми стана по-хидратирана и гладка (след млечния). Правих 3 процедури. Пилингът беше на mesoestetic и определно имах ефект. Комбинирания беше за малкото пъпчици, които имах по лицето - модифициран Джеснер, пак на мезоестетик. Пак казвам, че нямам белези и силни петна по лицето, но ефекта който търсех определено си пролича. Знам, че когато ви правят средно дълбок и дълбок пилинг, тогава е възможно да има залющване или след бадемов, например. Трябва да знаете, че всяка киселина действа на различна дълбочина и за различни проблеми, в зависимост от концентрацията й. Определено от значение е и колко време стои киселината на кожата. Истината е, че след пилинг кожата трябва много да я мажете с хидратиращи мазни кремове, защото се премахва защитната й бариера. Фотозащитата дори през зимата е от много голямо значение. Ходя при едно момиче, което по принцип е кинезитерапевт, но работи и лице от близо 7 години. Специализирала е козметика и знам че много чете по въпроса с пилингите. Винаги ми обяснява какво ми слага, как действа, какво да очаквам. Въпреки това, обаче, не иска да прави средно дълбоки и дълбоки. И тя смята, че това е работа на дерматолог. Моят съвет към дамите, които искат да си правят пилинги е първо да си изяснят основните цели които искате да постигнете и да започнете с нещо по-леко Simple Smile

# 93
  • Мнения: 640
Здравейте, а дали ще има ефект Полина при плоски брадавици по лицето?

# 94
  • Мнения: 2 328
Правила съм си химически пилинги заради пигментни петна от бременността и пъпки.Първо направих един курс с 12% гликолова киселина.Не беше лошо,хареса ми ефекта.Крем за 30лв не може да направи кожата порцелан,затова не останах разочарована.Само дето сглупих и купих 2 броя,та единия ми остана в кутийката неотворен. След това правих с бленд плодови киселини-никакъв ефект.
После глюконоделталактон-избистря и освежава тена,но нищо фрапиращо.
Сега съм взела трихлороцетна киселина,но няма да правя пилинг минимум в следващите 2 седмици

# 95
  • Мнения: 5 080
Прави ли се хим.  пилинг при активно акне?   Или първо трябва да се излекува то и после да е пилинга?   

# 96
  • Мнения: 18 542
Не се препоръчва пилинг при активно акне. Не говорим за еденични пъпки, нали?

# 97
  • Мнения: 433
А за 40+ подходяща ли е процедурата?

# 98
  • Мнения: 663
clarisa_77, има различни видове, повърхностен, среден и дълбок пилинг. След  пилинг с ТСА освен, че се премахват пигментните петна се заличават и ситните бръчици и като цяло кожата се освежава. Но задължително се прави от дерматолог.

ЧНГ, момичета! Да сме здрави и красиви! Simple Smile

# 99
  • Мнения: 18 542
Аз съм на 40 и съм много доволна от химичните пилинги, но аз си ги правя сама вкъщи и с не много висок -
 30% гликолова киселина. Това е повърхностен пилинг.
За ТСА и такива с висок % киселина или ако нямате опит, по-добре при професионалист.
Различните видове киселини се различнават по сила в зависимост от вида на киселината, концентрацията и pH на разтвора, така че си трябва подготовка преди да се направи.

# 100
  • Мнения: 5 080
Не се препоръчва пилинг при активно акне. Не говорим за еденични пъпки, нали?
Виждам само една и множество червени петна на гърба.  Те може да си стоят така без развитие с месеци,  нямат релеф, няма вид да се случват процеси подкожно,  просто зачервени кръгчета. Води се някакъв вид акне,  забравих точно.  Имах момент в който всичко ми беше чисто, но сега пак от начало - деколтето ми е ок,  само малка площ в горната 1/3 от гърба. Мажа се постоянно. ...с бъркан лосион по рецепта на дерматолог,  с друго правено лекарство. ...но добрият резултат  е на приливи и отливи.
Мисля си за някакъв среднодълбок пилинг,  ако може в домашни условия.

# 101
  • Мнения: 18 542
На гърба ще е трудно да си правиш пилинг сама. Повечето киселини се нуждаят от неутрализиране. Ако имаш кой да ти помогне, може да пробваш първо нещо по-повърхностно. Така ще видиш как реагираш а и може да ги правиш по-често. Няма голяма опастност да си травмираш прекалено кожата и няма да има риск да се изгориш. Ако ти хареса, може да пробваш и при специалист след това с по-дълбок или с друга киселина.
 
Какъвто и пилинг да направиш, няма да излекува, ако има огнище на възпаление. Само ще помогне да го изкара към повърхността, така че очаквай влошавне или избиване на (поевче) пъки в началото. На мен няколко часа след такъв ми излизаха тук-там малки пъпчици, които бързо завяхваха.

Започнах с 30% гликолова киселина като си намазах първо челото, защото там кожата ми е на-малко чувствителна. След като видях, че всичко е наред, следващата седмица назмазах цялото лице. Правех си пилинги всяка седмица в продължение на 1 месец. После започнах други неща, несъвместими с този пилинг и го спрях, но резултатите бяха доста добри. Нищо уау, но бях доволна.
Нямах пъпки (освен редовните около цикъл) но имах много черни точки и разширени пори + кафяви петна.

След пилинг, кожата ставаше някак по-светла и по-равна като цвят. Правех го в петък и до понеделник лицето беше вече спокойно. 

# 102
  • Мнения: 166
Здравейте, може ли да ме насочите към студио или клника в София за химичен пилинг? Миналата година правих пилинг и фотоподмладяване при козметичката ми,но не останах доволна,защото тя работи с много слаба киселина,която няма ефект върху пигментацията по лицето ми.

# 103
  • Мнения: 433
Както са писали момичетата, най-важно е да отидеш при дерматолог, а не при козметик.

# 104
  • Мнения: 71
Много Ви моля ,ако някой си е правил химичен пилинг за домашни условия на Неострата да ми каже как се прави и дали има ефект ? Вчера си поръчах значи:  самият пилинг представлява /на снимка/ една кутия с кърпички и едно шишенце с някакъв разтвор. Като го получа ми казаха шишенцето да го излея върху кърпичките и всяка вечер с него да изтривам почиственото си лице. Има ли някой , който да го е правил това, за да ми кажи подробности! Предварително Ви БЛАГОДАРЯ ~

# 105
  • Мнения: 18 542
Точно на Неострата не съм ползвала, но от това което пише като инструкции, няма кой знае каква философия. Тези кърпички са сухи и трябва да се напоят с разтвора от шишето, след това да се избърсва лицето всяка вечер с по една, докато свършат.

# 106
  • Мнения: 71
Миоки, здравей !
Е, какво ще кажеш, има ли файда от това ? В смисъл свива ли порите, избистря ли тена на лицето ?  Болка, излющване има ли ? Абсолютно съм на нула знания за тези пилинги !

# 107
  • Мнения: 18 542
Не вярвам да има някакво сериозно лющене от ежедневен пилинг. Въпреки това, зависи от кожата ти де, но е малко вероятно.
Иначе да, има ефект от пилингите. Избистрят тена и се отразяват добре на порите, но не очаквай чудеса. 

# 108
  • Мнения: 71
имам много бръчици около устата /на горната устна/. Дали ще ги понамали ?

# 109
  • Мнения: 18 542
Не мисля, че ще повлияе на бръчици. По-скоро подобряват текстурата на кожата, но не заличават бръчки и фини линии. Доста са слаби за тази цел. За заличаване на бръчки трябва дълбок пилинг, често повече от един или лазер.

# 110
  • Мнения: 71
Тази , която ми продава продукта ми каза, че се равнява на дълбок хим пилинг , даже доста по добре било... Ама така си е - никой не казва "млякото ми е кисело" нали знаете..  Каза , че на Неострата били най добрите. Като ги направя всичките, ще пиша - обещавам ! Тя самата е козметичка и ги препоръчва.

# 111
  • Мнения: 18 542
Че марката прови добри продукти - прави, обаче чак пък да се равнява на дълбок пилинг... корабчета плуват...

# 112
  • Мнения: 8 759
А имате ли отзиви за  PQAge, козметиката на MAry Kor и Dermaceutic  отнасяща се до пилинг?

# 113
  • Мнения: 279
Здравейте, четох, че има три вида химически пилинг - повърхностен, средно дълбок и дълбок . Интересуваме какъв в препоръчително да се направи при пигментация на кожата?

# 114
  • Мнения: 291
Здравейте, и аз съм се насочила към химически пилинг понеже гледам доста от вас са доволни. Искам да попитам дали може да препоръчате дерматолози, козметици или студия от които сте доволни. Видях че има няколко теми за дерматолози на повечето от тях са доста стари не съм сигурна колко тези мнения са актуални вече. Ще се радвам ако споделите от опита ви къде сте ходили. Видяш в момента тези "нашумелите" студия като DermaAct и Incanto, но пак не смея преди някой да е препоръчал нещо.

# 115
  • Мнения: 166
Вече свърши слънчевото време и аз подновявам темата с молба за препоръки за места в София, където сте останали доволни от процедурата.

Също така имам една неотворена опаковка на Неострата с проретинол и глюконолактон и се чудя дали да не я започна или да се доверя само на процедурата.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 434
Да попитам правилите пилинги, увеличава ли се рискът от пигментация от слънце? Не месец след това, а по принцип? Аз съм с леко матова кожа, която зимата става доста светла, но и в мазе да живея цяло лято види ли ме слънце и веднага потъмнявам. Вчера отидох за PQ age пилинг, но докторката прецени, че не съм за него и ми направиха Jessner с най-ниска концентрация и само за 1 мин. Много ми пареше, а съм издържлива! Нищо не казах, но явно са видяли нещо и питаха по скала от 0 до 10 колко ми пари. Засуетиха се и чух коментар "явно е по-чувствителна кожата". Побеляла ли съм, почервеняла ли съм не знам. Гореше ми лицето яко! Нанесоха маска, която веднага успокои. Седях с нея към 40 мин. След 10 дни имам час за още един и ще се прецени какъв да е. Чакам да видя дали ще се обеля до 3 дни (така ми казаха). Опъната, раздразнена и леко зачервена съм. По челото ми се появиха тъмни петънца, а там нямах нищичко! Казаха ми, че мога да си ползвам стандартната рутина и нищо за слънцезащита не споменаха. Днес се намацах яко с 50 фактор и цял ден подновявах. Каквото и да стане, а и не съм решила дали ще повторя или направя повече повърхностни пилинги, основно ме притеснява дали ще се увеличи чувствителност/склонност към пигментация...Всяко лято се мажа като луда и пак имам "добавки". Та.. пилингите увеличават ли тази склонност?

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 22:27 от Franie

# 117
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Определено влияят и това е причината да се правят през студените месеци. Слънцезащитата е повече задължителна.

Не го казвам от опит, защото на мен 4 процедури не ми повлияха изобщо - правих ги напразно, но всички, с които съм говорила, са го казвали. Козметичката ме беше изструктирала за слънцезащита през февруари, а аз дори през лятото не слагам.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 434
Балгодаря! Това за слънцезащитата след пилингите напълно го разбирам. Притеснява ме дали после кожата става по-податлива на пигментация. Аз се мажа от пролетта до късна есен с 50 фактор и пак ми излизат нови "лунички".
След всеки повърхностен пилинг ли има сериозно обелване или само след първият? Както писах, имам назначен след 10 дни. Днес виждам къде ще се обеля и ми се струва, че няма да е равномерно... Не знам дали ще отида на втори и на какво ще приличам след обелването Confused

# 119
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Дано някой друг ти отговори. Аз помня, че се обелих няколко пъти, но промяна нямаше никаква.

# 120
  • Мнения: 18 542
Беленето зависи много от това, с каква киселина е. От това зависи дали и колко ще се обели кожата.
Потъмняването е нормално първите дни след ТХЦ пилинг, това е кожа която ще падне. След всеки пилинг има белене, ако е с киселина която предизвиква такова. Може да е малко по-малко, но ще си го има.

Химичните пилинги не правят кожата по-чувствителна към слънцето, ако е минало достатъчно време след такъв и кожата е възстановила нормалната дебелина на най-горния рогов слой. Този срок зависи от много неща - възраст, скорост на обновяване и т.н. Общо взето между 20 и 40 дни.
Ползването на слънцезащита след пилинги е задължителна, ако не искате да се петносате и да нанесете щети на кожата.

# 121
  • София
  • Мнения: 1 434
Няма да повтотя това чудо! Имам час за втори пилинг след седмица, но ще го канселирам.
Добре, че не ми направиха PQ Age, а по лекият Jessner, но явно кожата ми е супер чувствителна и освен това никога не е третирана по какъвто и да било начин. Беля се умерено, набръчкана съм ( нормално ), но на втория ден ми се появи едно петно, колкото грах. В началото седеше червено като рана, а сега е кафяво. На едно място около назолабиалните ми се сцепи кожата до кръв!
Снощи в аптеката ми препоръчаха Cicabio SPF 50+ на Bioderma, който не само предпазва от слънцето, но възстановява след изгаряния и козметични процедури като тази. Консултантката горещо ми го препоръча като ме видя. Дано да е била достатъчно компетентна. Днес е доста слънчево, а трябва да излезна за малко. Ще се намажа обилно пак, очила, качулка...ужасна история! При положение, че нямам белези от актне, нито пък проблемна кожа или разшитени пори не знам с кой акъл си го причиних. За едното "избистряне" и някоя и друга луничка...Rolling Eyes
Всъщност, цялото ми лице е на едни малки кафяви и грапави "точки". Силно се надявам, че като се обеля ще изчезнат. Чудя се как така кожата е прегоряла на такива малки точици...Нямам опит и сигурно лаишки обяснявам.

# 122
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Горкото момиче. Шокирала си и себе си и кожата си. Ако не помогне Биодермата, слагай Пантенол. Успокоява и помага за израстването на нова кожа - под изгорялата.
Скорошно възстановяване от мен, тази процедура и без това не струва.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 434
Горкото момиче. Шокирала си и себе си и кожата си. Ако не помогне Биодермата, слагай Пантенол. Успокоява и помага за израстването на нова кожа - под изгорялата.
Скорошно възстановяване от мен, тази процедура и без това не струва.
Благодаря за съчувствието и съветът! Flowers Hibiscus
Аз точно за Пантенол влезнах снощи в аптеката, но ми препоръчаха Биодерма. Май все пак ще си го купя и него.
Ще го мажа като съм си в нас, а при излизане другото.
Не проумявам как PQ Age се води "летен пилинг" !!!

# 124
  • Мнения: 5 832
Не знам това ли е правилното място за въпроса ми. Имам ужасна кожа и се чудя как да подобря вида на лицето. Тъпото е, че е ужасна, без всъщност да имам сериозни проблеми с нея. Нямам белези от акне, или други подобни сериозни дефекти, но кожата ми е супер неравна, от което изглежда някак състарена и повяхнала. Появяват ми се редовно милиуми, някои са страшно дълбоко и правят цялата кожа да изглежда като посипана с пясък. Отделно боря пигментация под очите и на клепачите, там съм като панда, цветът на кожата ми там е с 2-3 тона по-тъмен отколкото на останалото лице и по-кафяв. Отделно съм с разширени пори по носа и около него. Почиствам вкъщи, мажа серуми, кремове, правя маски, но никакъв ефект поне откъм свежест, за неравностите ми е чсно, че няма да стане по този начин.Вече се чудя на каква процедура да се подложа, която да изглади малко неравната текстура на кожата ми. Препоръки някакви за конкретна процедура? Ще съм благодарна на всякакви предложения.

# 125
  • Мнения: 379
Здравейте от къде мога да си купя 30% тса пилинг?

# 126
  • Мнения: 4
Здравейте! Аз съм сред пострадалите от химичен пилинг. Имах перфектна кожа, на която се бяха появили малко пигментни петна, и тъй като съм минала 40, реших да отида на козметичка за първи пътв живота си.
Дадох й пълна свобода да избира процедурата, която да ми направи. Признавам, че не подозирах, че нещо толков глупаво като химичните пилинги може да бъде измислено. Но и най-вече приложено върху общо взето безпроблемна кожа като моята. Година и половина по-късно околоочният контур ми е покрит с бръчки и челото също. Моля, ако някой е минал през това, да сподели как си е върнал мазната кожа?

Общи условия

Активация на акаунт