"Бързо времето минава, Февруарче на годинка става!" 10-та тема

  • 27 959
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте, здравейте, мацки  Hug



 Моята мацка има мно'о тънка възглавница, но не я използва по предназначение ..., а я мята навсякъде или си я гушка Simple Smile По тоЗ повод да ви питам: спят ли като "големи хора" бебчовците  newsm78 Моята пълзи насън из цялата кошара и само мрежата я спира Simple Smile спи във всякакви пози и постоянно е отвита ...

По повод на майчинството: т.нар. "майчинство" е 410 дни и се брои от датата на 45-дневния болничен преди раждане до датата на термин (аз съм родила на 29.01, но ще вземем такова до 25.02) ... После се води "отпуск за гледане на дете до 2 годишна възраст" ... Вече си занесох документите на нашата счетоводителка и тя каза, че ще ги подаде в средата на февруари, за да може в началото на април да ми се изплати и да не се получава "луфт" ... Нужните документи ги свалих от тук (в края на текста става въпрос за това, което нас в момента ни вълнува Simple Smile) като само си попълних моите данни ... Дано да е полезно Simple Smile

Злате, ако искаш за тази и следващата тема сложи линка в първия пост ...

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 06:29 от Почти безобидн@

# 46
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро!

Ние вече лудо щуреем и тъкмо си изпих кафето.
Безобидничка Права си. Peace Благодаря за линка. Hug
Фрауст Можеш да я стеснят малко роклята. Wink Иначе аз още не знам как да облека господина. ooooh!
Дано е хубаво времето и днес излезем, че вчера проспахме разходката. Blush

# 47
  • Мнения: 2 141
Добро утро и от мен Hug
Благодаря за кафенцето Безобидничка  bouquet слагам линка веднага  Hug

Копче статията за възглавничките ми беше много полезна. Току-що я изчетох - и стигнах до извода, че Мони от 2-3месеца е готов да спи с възглавничка. Все спим по корем и с вирнато дупе нагоре. Изхвърля си неговата възглавничка, а тя явно му е малка и ниска. Тези дни ще се ходи на шопинг  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 2 130
привет и от мен  Hug

и ние дивеем вече като луди.
И Влади много се върти, спи по корем, ходи на сън из леглото и тн. Та снощи и аз като прочетох статията си викам , че май трябва да му сложа възглавничката. Та леко я подпъхнах и май му хареса, че се кротна и си спа сладко.

ето още една интересна статия : http://dete.bg/n/etapite-v-rechta-na-deteto-ot-1-do-3-godini.14569.html

изчезвам, че мойто полудеее вече и едвам пиша

хубав ден  Hug

# 49
  • Мнения: 1 416
Здравейте, ще излизаме ама докато се наканим, може и да потърсим нова рокля, ако имаме късмет, стискайте палци  Naughty

Почти безобидна, мерси за хубавата новина, много ме зарадва   bouquet и също за декларациите, така ме улесни.

# 50
  • Бурса
  • Мнения: 647
Здравейте мацки  Hug

Една малка почерпка преди ГС, за 11 месечинка на Теди


Честити месечинки и на Бобче на Тачито и на Ева на НелиН  Hug

Безобидничка мерси за линка с декларациите, голямо улеснение.

Копче много полезна статийка за възглавничките и ние нямаме и май ще ходя и аз като Къти на шопинг  Laughing Намерих си повод  Joy

Лек и весел ден  Hug

# 51
  • Мнения: 2 141
Момичета имаме ново 20 при бърборенето на Мони  Laughing
Той от много време казва "така-така", "тука-тука", "кака" и "как", но от снощи започна много смещно да ги свързва Laughing
"как-така", "как-как-кака ТИИИИИ"  hahaha баща му го пита "Мони, така ли е", а той му отговаря "Така ее" hahaha
Сега пък ме гледа в очите, маха ми с ръка и ми вика "кака Ти-къде-къде-кака Ти" Joy
Снощи наакал се Мони и ще сменяме памперса, а баща му го пита "Искаш ли тати да смени памперса", а Мончо му отговаря "да, тати, да"   Shocked hahaha

# 52
  • Мнения: 2 431
Здравейте, мамчета! Simple Smile

Честити месечинки на дечицата на Тачи, Тели и НелиН! Да са ви живи и здрави сладкишчетата!  Hug
Къти, добре напредва зетят, много добре!  Heart Eyes
Аз бързам да ви се похваля и ние какъв напредък имаме, но с ходенето! Вчера Рали направи на няколко пъти по няколко крачки без никаква помощ! Явно видя, че не е страшно и доби смелост. Тя още преди два месеца направи първата си крачка, но после какво ѝ стана, мързеше ли я, не знам и аз, но не искаше да ходи, освен в кошарата, където направо спринтираше. Simple Smile Та така, похвалих се аз.  Heart Eyes
Възглавничка и ние имаме, много тъничка, както и вие сте написали. Понякога я ползваме по предназначение, но не съм сигурна дали не е случайно.  hahaha
Отивам да чета статийката за бърборенето, благодаря за нея, ГериHug

# 53
  • Мнения: 82
Здравейте мами,

Честити месечинки на НелиН, Тачи и Тели! Да са ви живи и здрави малките съкровища!!!
Къти браво на вас , много говори Мони Simple Smile още малко и цели изречения ще започне да прави, както е тръгнал така...
Фрейда, стискаме палци за роклята. Аз се рових из сайтовете онзи ден и направо няма ни-що, сезона сега е такъв...никакъв откъм дрехи
Аз поръчвах скоро от некст, пуснали са новата колекция и има много хубави неща.
За възглавницата, ние сме на много тънка отдавна, спи си на нея, въпреки че се върти, но като я сложа на спалнята и като види моята възглавница се засилва и се мята върху нея, може би трябва да й вземем по-висока вече  newsm78
При нас новото от няколко дни е, че вечер отказва млякото. Обикновено пие около 230 мл., но от няколко дни само го бута с езичето и не го иска и това си е...Какво му стана на това дете, преди си го пиеше с кеф...Може да е заради зъбките и хремата, ще видим...ако продължи така, ще мислим друг вариант за вечерното хранене.
Друго имаше ли... newsm78 забравих...

# 54
  • Мнения: 368
Здравейте,мами:)Ето и малко бонбонки за почерпка

Благодаря за поздравленията,честити 11ки на Тачи и Тели,да са ни живи и здрави мъничетата  bouquet
За възглавниците-на малката и накупих няколко още като родих,но явно не уцелих размера и дойдоха високи.Едната беше ок,но разбрах със закъснение,че до 1г.бебето няма нужда. После пък докторите ме посъветваха поради честото повръщане на млякото,да и сложа ниска възглавничка.И така спа около 3мес.След това я слагах да спи без и сега е все още така. Към този момент е безсмислено да я пробвам,тъй като се върти и преобръща многократно,хвърля си възглавничките тип обиколник и т.н.Така че ще изчакам за новата покупка.
Толкова от мен и порастналата буболечка,хубав ден  bouquet

# 55
  • Мнения: 275
Здравейте,

Благодаря за прекрасната тема  Heart Eyes  bouquet !

Ние от Нова Година сме бони почти през цялото време - първо малчо с разстройство, сега с хрема Sad ! Както и да е - така растат децата - лелята ни каза като се почне със сополите от сега да ги очакваме да спрат около 8ми клас.... УжасТ! Но открих едно магическо мазило при настинка на бебета - http://apteka.framar.bg/30035328/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0% … -40-%D0%B3%D1%80-
Господ да ги поживи тези, които са го измислили Simple Smile ! Имаме и гел за венци на същата марка и май повече помага от Пансорал, ама не съм сигурна Simple Smile! Но има отвратителен вкус!
Иначе сме доста бъбриви - като папагал е каквото и покажеш или кажеш и тя веднага го казва, но сме далеч от прохождане Simple Smile!
Искам да попитам само моето дете ли се изправя от легнало по най-абсурдния начин - първо се обръща по корем, после застава в ембрионална поза, след това си свива краката по турски инакрая се изправя хваната за нещо....  smile3504 smile3504
За рождения ден - все още се чудя с тези вируси, едвам закрепим положението и пак!Пйк и спомен едва ли ще има... Иначе Мислех за торта от Ванила Китчен, ама май за следващият, защото сега не й давам захар и по- добре аз да й направя някоя малка, плодово-бисквитена тортичка, а за нас ще взема от 100 гр. сладки - там всичките са красиви Simple Smile и ние винаги от там вземаме за различни поводи !
аз да кажа, че намерих начин за изсмукване на сополи без огромен рев и дърпане - като е седнала май  по-лесно стават нещата Simple Smile ! Иначе аз до сега само като е легнала го правих и голяма драма и въртене, блъскане и рев!
Хайде от мен хубав ден! Simple Smile

# 56
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Здравейте   bouquet
Мн.добре си изкарваме при нашите,и изобщо не ми се прибира,ама заради пустите изследвания и ваксина,утре се прибираме  Sick
Къти,страхотна е темата,личи си че с кеф ги правиш! И бебоците са от хубави,по-хубави,да ги изпапа човек Heart
Моят звяр от седмица спи на една мноОго тънка възглавница,като по някое време и нея маха.,одеало,чувалче нищо не търпи,и спи отвит. Понякога се притеснявам да не му е студено,но след една безсънна нощ,в която си наумих че няма да е на неговото,а ще спи завит,и цяла нощ си играхме на завия го,отвие се,нито аз,нито той мигнахме и се примирих.
Ксиела,оздравявайте бързо,посмях се на изправянето на твоя малчо Simple Smile
Фрейда,ами може да коригираш рокличката,др.вариант е да търсиш нова,която да си отива с блузката и чорапогащника!
Напредък незнам в друго дали имаме,ама в неспането и късното заспиане имаме голям,ей ама калпазанин си отглеждам и това е.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 72
Здравейте мами и малки звездички  Simple Smile Дано не сте ме забравили  bouquet . Много отдавна не съм писала , но абсолютно редовно ви чета . Благодаря  ти Къти , че не си ни махала от първа страница  Hug При нас всичко е наред за сега , имаме си седем зъбчета които излизат с много голяма мъка и драма . Проходихме преди нова година и сега е голяма фурия . Няма кътче от апартамента която да не е изследвал Laughing то шкафове , перални влиза и излиза когато си поиска . За сметка на това пък почти нищо не казва , само мама , тати , баба, дядо, па па и дай . Показваме колко голям ще порасне , колко обича мама и тати , Здрасти и Чао .                   Обещавам по редовно да пиша  bouquet  bouquet  bouquet

# 58
  • Мнения: 1 416
Ходих за дрешка и в крайна сметка взех поличка, която ще комбинирам с блузката, наложи се и чорапогащи и така. Сега остана една фибичка с цвете, то ние имахме към роклята панделка ама ще ни остане за друг случай.
Звъннах и в счетоводството и уредих нещата с документите.
Поръчах тортата на Катерина, единичка по избран модел, да видим как ще стане, че и много евтино работи тази жена, 1,70 на парче. Сигурно е от готови смески, но казват, че  били вкусни. Догодина, когато ще ядат децата ще е натурална  Wink
Мойта маймунка стана много палава от няколко дена, вече преминава барикадите, не слуша като и кажа не, незнам как да обезопася Thinking

# 59
  • Мнения: 1 096
Привет мамчета Simple Smile

Къти,мерси за прекрасната тема,уникална е   bouquetКолажът също е прекрасен с невероятни засмени зъбчета Simple SmileСъжалявам,че не успяхме да се включим и затова се показваме по-долу Simple SmileБраво на говорещото Мони,много е сладък

Скрит текст:

Честити 11 месечинки на Тачи и Тели,да са живи и здрави мъничетата

Сахасрара,
браво на Рали,хайде само по хубави пътища да я водят крачетата

Цветенце,голям щурчо е Вили.И ние сме така,само как се събудим и започваме да обикаляме стаите

Нашето ГС ще бъде вкъщи май на 2 транша-преди обед с децата и вечерта с приятели.Аз също имам идея за торта или във фрмата на 1 или четирилистна детелина.Отделно ще има надпис "Happy Birthday",балони,шапки,свирки.Надявам се добре да се получи и да няма болни дечица.

Още щях да пиша,но трябва да ходя да приготвям папуто

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 20:31 от magyg

Общи условия

Активация на акаунт