"Бързо времето минава, Февруарче на годинка става!" 10-та тема

  • 27 960
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 141
Фрейда, бях обяснила подробно в старата тема. Свекито ми е главен инспектор в НОИ и ми обясни, че до средата на следващия месец, от датата на термина, а не от датата на раждането. Тоно поради тази причина, че по-голямата част от майките раждт на различна от термина дата, та за това се е взела датата за термин.
Моят термин бе за 12ти февруари, а родих на 5ти. Документите ми трябва да се подадат до средата на март месец, НО аз съм й казала да ми ги подава още началото на февруари, понеже тя се занимава с тези неща, аз никъде и никога не съм ходила  Peace
Дано да съм успяла да обясня пак. С 2 думи имаш срок до 15ти март за да си подадеш документите, но може би ще имаш прескачане на плащане от 1 месец, ако ги подадеш в крайния срок /докато се обработят документите/. Не помня вече много подробности и още нещо имаше, но като цяло най-важното е това!
Ако питаш мен, подай си документите до средата на февруари за да нямаш забавяне в изплащането на майчинството Wink

# 31
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте, момичета! Най-после да успея да се разпиша в новата тема!
Къти, супер тема и супер бебоци! Благодарско!  bouquet
Честито прохождане на Влади.
При нас нищо ново. Днес излязохме двамата на разходка- отдавна не го бяхме правили и много ни хареса разходката. Сега е като подивял- вика, скача, смее се.
Май толкова!
Изв, ама тази декларация не се ли подава при работодателя? newsm78
 

# 32
  • Мнения: 932
Бяхме го коментирали преди време, ама сега пак ми е актуално...
Имат ли възглавници вашите бебоци?... Как спят? Със или без?
А иначе тия дни аз съм възглавницата - върху мене спи и е киселак, буди се пак през нощта и яде... Пък тъкмо беше спряла...
Днес нищо не яде - няма твърдо, няма течно... Може и да си внушавам, ама може би е от новатя кутия хип. Беше по-скъпа в магазина, някакво ново зареждане. И хем ми дърпа шишето за глад, пие една глътка и го бута веднага. Така е цял ден.
Времето днес беше супер, порадвахме му се доволно.

# 33
  • Бурса
  • Мнения: 647
Къти  Heart Eyes много ми харесва темичката с тези звездички. Те дечицата са ни звездички наистина  Wink Много много благодарим   bouquet

Е и при нас, както и при Теа ни е пропуснала магията на тая нощ - еми пак не спахме и това си е. Теа да ти кажа и Теди не иска вече само в количката и всяка разходка съобразявам къде да отидем, за да мога да спра, да я сваля и да я оставя малко да изследва, ходим гоним гълъбите, също за ръчичка хванати, пипаме и ние всички тревички, листенца и т.н. Ако сме в някой парк я люлея, пускам по пързалките, абе да я занимавам с нещо, че иначе и вкъщи не се спира.

Искам да честитя ходещите крачета на Влади, много вълнуващи моменти предстоят  Hug

За мамите във Варна исках да препоръчам тортите на една мацка, Галя се казва - crazy cake varna. Някой ако му е интересно да я потърси, има страница във фейса. Аз съм поръчвала от нея 3 пъти торти по мой дизайн и останах много доволна.

Скрит текст:
Днес ми е много смотано. Теди заспа с много зор и рев на обяд, ПАК в количката вкъщи, аз се изнервих тотално, развиках се на ММ, който днес почива и сега ми е тъпо... абе как да е ще мине. То с 5 часа сън на пресекулки е така. Сори, че се оплаквам ама... Sad

Имаше и още ама друг път момичета, хубав ден ви пожелавам  Hug
Болничките, оправяйте се по-бързо

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 18:13 от telly

# 34
  • NE
  • Мнения: 10 999
Фауст Май не сме говорили за възглавничките. Вилито го оставям на една тънка възглавничка от много време. Обича да му е мекичко. Иначе до 1 г. не се налага възглавница.
Фрейда В една друга тема стана дума, че първата година се смята до датата на термина. Моят беше за 22 февруари, а родих на 7-ми и сега съм до 22.02.2015 г. в първата година. До 15-то число на следващият месец се носят документите в НОИ от работодателя, но е по-добре да се оформят декларациите по-рано от нас. Аз мисля към края на януари да си ги свърша тези неща.
Тели И Вили много трудно почна да заспива - аз приспивам, той се лигави. ooooh! Почна да ме дърпа и докато го кърмя. Вече си мисля, че минава на един сън за деня. Sad

# 35
  • Мнения: 3 846
И при нас съня е така, Феичка Shocked абсолютно аналогичен случай - криви се, дърпа се докато го кърмя, бърка ми в устата, очите, носа, щипе. По едно време си мислех - бре, това дете да не вземе да се отбива, ама засега сме ок с кърменето. Просто по-интересни са му куп странични неща и игрите. Оставя ли го да играе, прилягва, мрънка....няма угода. Съня през деня, когато го има, е всеки път по различно време. Вчерашния дълъг дневен сън от 13.30 до 16.30  #Crazy (рекорд!) ми го изкара през носа - през нощта от 1.30 до 3 си играхме - дивя, пищя, смя се. Едва го ловя да го гушкам, той се дърпа и иска да излиза от спалнята и ми прави бррр smile3534 Ей го на сега - спи за първи път за деня от 17ч. Нощта е наша  nuts tongue perko dancing
Декларациите и аз днес си ги изисках от ЧР и ми казаха, че средата на април щяла да ги подава. Луда работа - що реши, че тогава, не знам, сигурно ще ме остави без един месец постъпления, ама мога ли да ги навия на друго. Иначе каквото зависи от мен още утре ще им го изпратя.
За възглавничката и аз се вълнувам - не ми е зор да му слагам, щото всичко изрива от леглото си, редовно спи отвит, или пашкулизира одеялцето. А и ме е шубе да не си я метне възнак та се изплаши нещо през нощта, въпреки че съм точно до него.
Буйки имаме от днес нови, че старите ни станаха мънички. Ама не са за прохождане а просто мекички и топлички, абе топлинчици.

# 36
  • Мнения: 224
Хайде и аз в новата темичка!
Къти страхотна работа,едно голямо браво за ентусиазма!
Забравих да кажа на Дучето,че снимките са страхотни и малката е голяма сладуранка,но тя си го знае.е
За майчинските наистина,ако имате възможност подайте си ги до края на януари,за да може и счетоводителите да ги придвижат по-рано,че ако се чака крайния срок до март ще имаме 1 мес без
плащане.
Болните да оздравяват бързичко,ние почти се оправихме,спирам да ходя по молове и супермаркети с малкия поне до средата на февруари,че се наплаших и аз с тези грипове и вируси.
Ейй похвалих го тези дни,че слуша и сам си играе,но напоследък иска все в мен и не иска много сам да се занимава,странна работа newsm78
За възглавниците ние сме на една тънка от към 6 мес,някъде.Сега като беше хремав и хъркаше с нослето лекаря ми каза да го сложа на по-висока за да диша по-добре.Аз имах още една тънка и му сложих две и наситина май по-добре дишаше ,не хъркаше толкова.
А исках да ви кажа и за памперсите пак са ги пуснали кашоните в Кауфланд около 32 лв бяха.


Лека ви вечер и спокойни и спящи дечица!

# 37
  • Мнения: 642
Здравейте,

Къти както винаги си направила чудесна тема. Браво за ентусиазма и изпълнението Heart Eyes

Фрейда ние до 8 мес. бяхме без възглавничка, но физиотерапевт каза да й взема и взех от джъмбо една мнооого тънка, ама като се върти като шило нощно време няма много файда от нея. Ето ти една статийка по темата http://kenguru.bg/%D0%9D%D0%B0%D0%B9-%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0 … 9SbIpWzYhePgBejIJ

Дуче много готина твойта бузанка  Heart Eyes

За ГС, на мен хич не ми се занимава, че ме е тръснала една депресия, но няма как. Ще сме на заведени, с много народ, не ми се мисли колко. Ще се поръчва голяма торта. Мисля да е украсена в нещо стил Маша и мечока, че дребното много им се кефи, а от скоро сме с такава прическа http://prikachi.com/images.php?images/242/7849242Z.jpg И украса трябва да измисля, ама май че викна някой да украси. Тоалет нито за мен, нито за дребното има, та тия дни ще се обикаля  Sick

Ние не спим, не ядем и си имаме нещо хриптящо в гърдите, ама не иска да излезе, май е някъв вирус, че няма темп. пу пу пу, та да видим.

А и да ви кажа какво съм наумила - да ходим на английски за бебета  Joy така или иначе си нямаме дружки и се чудя какво да правим, та май ще се записваме на курс Helen Doron.

Спокойна вечер, момичета и дано магията пак подейства  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 2 141
Да, да Ани243 добре, че каза на момичетата. Аз си купих вчера и забравих да ви кажа ooooh!
32лв кашона -3ката е 112бр, а 4ката 99броя.
Аз само от промоциите в кауфланд взимам вече и съм много доволна Peace Предния път взех 2кашона и тъкмо ми остана 1 пакет и те пак ги пуснаха Laughing
Скрит текст:
Ариела /течен/ също е намален от 20.00лв на 13.70, също така и душ-гел на Нивея 500мл за 3,60 намален на 50%

# 39
  • NE
  • Мнения: 10 999
Бизи Същата работа. Дърпа, играе, хапе тия млекоцентрали. Боли ме и го оставям. Играе и айде пак същата.
Днес го оставих с 1 дневен сън и вече заспа. Знам, че към годинката изчистват единият сън.
За майчинството чух, че документите се подавали с 1 месец гратис, но ме е страх и ще си ги уредя преди рд-то, нищо че термина ми е бил по-късно.Замислям се и дали да не си стоя до другия февруари вкъщи. Whistling
И още имаше, но уви ... забравих.

# 40
  • Мнения: 1 471
Момичета,а някой има ли инфо колко време след спирането на кърмене се ходи на мамолог?Знам,че трябва да минат някакви месеци ,но колко точно...  newsm78

# 41
  • Мнения: 932
Копче, благодаря за линка! Много интересна ми беше статията. Всичко е 1 към 1 при бебуна, както го описва докторът. Позите, стойките, чупките... Ще пробвам да наглася възглавница тази вечер. Не стигнахме до консенсус с ММ каква да е височината. Сега е с по подразбиране, пък да видим дали ще вадя пълнеж. Имам няколко декоративни възглавници от тук. Развалих една, за да й направя на нея:
http://www.spelta.biz

# 42
  • Мнения: 932
Съни, 6 месеца след като спреш и после всяка година на преглед. Трябва да мине време да се успокоят гърдите. Аз се проверявам като се къпя, а най-добре е ММ като го прави.Wink

# 43
  • Мнения: 1 416
За документите разбрах, но дали ще ми плащат високото майчинство до термина или до годинката?

На мен нещо ми се развали настроението, мерих и дрешките за РДто и рокличката и е голяма  Sad , а всичко е комплект, сега мисля за друга рокличка, ама то има чорапогащник, блузка, всичко се разваля, а и няма време за търсене. Офф

Възглавничка пробвах, ама, тя се върти на 360 градуса и засега няма смисъл
Сега прочетох статията, май ни е време за възглавница, пак ще пробвам

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 22:44 от Freyda

# 44
  • София
  • Мнения: 2 130
здравейте,
аз съм му взела тази възглавница http://www.dormeo.bg/възглавници/детска-възглавница-джуниър.html .
Хубава е, може да се прави на различни височини. Но още не я ползваме, че се върти като луд. Сложила съм му я в леглото, пък да видим кога ще я ползваме.

За спането ние от много отдавна спим само по веднъж на ден. Към 13 -14 ч заспива и спи около 2 часа .

лека и спокойна нощ на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт