Фраза, която мразя

  • 1 070 092
  • 19 307
  •   2
Отговори
# 11 790
  • Мнения: 3 632
Регионални особености Imp
Бобът е или зрял, или зелен. Всичките чушки са чушки.
По повод консумациите. Като чуя, че някой консумира нещо, се сещам за една стара статийка в списание "Паралели". Та там имаше спомените на известната холандска  мадам Ксавиера Холандер, която поставяла няколко зърна черен хайвер в пъпа си и клиентите й ги консумирали с шампанско. Няма сила на този свят, която да ме накара да кажа, че консумирам нещо...

# 11 791
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
За боба - касулė със свински гърди, моля.😁
А закупувам дойде от топ шоп и подобни, доста преди лотарията.

# 11 792
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
ама че тюрлю гювеч си поръчваш!
касуле със свински гърди, вместо гъше, агнешко и наденици или поне пъдпъдъци, е като капама с боб!

# 11 793
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Ей, и нова дума научих днес оттук - досега не знаех какво е касулé, не го бях и чувала, де. Simple Smile Няма да го сготвя. Joy

# 11 794
  • Мнения: 5 921
Не, не е по-градско, но за определени региони е фасул. Зелен и стар.
Дразни ме и мен.
Както и кромид, вместо лук.

За кромид можем да поспорим.
Имам стара готварска книга, там е: кромид лук, чеснов лук, праз лук. Семейство лукови. Макар че в някои източници кромид е червеният лук.
Всичко е регионално. В някои градове е: кромид, карпуз            
 / диня/, фасул, мътеница
/айран/.

# 11 795
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Ей, и нова дума научих днес оттук - досега не знаех какво е касулé, не го бях и чувала, де. Simple Smile Няма да го сготвя. Joy
ти да не мислиш, че сме отгледани с касуле и рататуй и крем брюле?
учим се на ход.
Simple Smile

# 11 796
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Е, за готварска книга е нормално да се уточни за какъв лук става дума. Но като чуя лук в ежедневието, се сещам първо за кромид, не за през и чесън (които някак не мога да наричам праз лук и чеснов лук, просто не ми е в речника. Както, разбира се, не казвам и кромид, а просто лук). Simple Smile

# 11 797
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Пиперът си е растението, а чушки правят много растения.
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D1%80_( … D0%BD%D0%B8%D0%B5)

# 11 798
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Да, но плодът, това, което се яде, се нарича чушка. Значи чушки е правилно, нали не ядем цялото растение, а само чушките!?! Joy

# 11 799
  • Мнения: 19 024
Мътеницата не е айрян. Получава се, като се бие млякото на масло, това, което остава след като се избие маслото. Вкусът според мен е много по-добър от този на айряна.

# 11 800
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
В шопско го наричат бутаница, точно и ясно - от избутаното масло (в буталката, на шопски, предполагам - не само на шопски - буталкЯ Simple Smile ). Наистина е много вкусна бутаницата, леко резлива.

# 11 801
  • Мнения: 19 024
При нас му викат или мътеница, или бърканица.

# 11 802
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Точно чушка е разговорно за плод на пипера, защото много зеленчуци имат чушки.
https://rbe.chitanka.info/?q=%D0%9F%D0%98%D0%9F%D0%95%D0%A0

# 11 803
  • SF
  • Мнения: 21 226
Не, не е по-градско, но за определени региони е фасул. Зелен и стар.
Дразни ме и мен.
Както и кромид, вместо лук.

Не започвай тази тема, моля те! Simple Smile

# 11 804
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Точно чушка е разговорно за плод на пипера, защото много зеленчуци имат чушки.
https://rbe.chitanka.info/?q=%D0%9F%D0%98%D0%9F%D0%95%D0%A0
А в ежедневието винаги с правилните термини ли боравим? Колко хора казват примерно, че са им правили обтурация в зъболекарския кабинет? Дори в ценоразписите на докторите пише пломба, за да е разбираемо за хората.
Не че пипер/ки би било неразбираемо за някого, но не навсякъде се използва.

Общи условия

Активация на акаунт