Бръмбарите в главите ни

  • 56 272
  • 849
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 920
Тема за странните навици и фобии, ОКР-та и накратко за всички проявления на бръмбарите в главите ни. Целта е да се погледнем със самоирония и да се позабавляваме със себе си и останалите шашави човеци.
Започвам със себе си - изпитвам ужас от големи земеделски и строителни машини. Мога да се върна от пътя си, ако на улицата има снегорин, а ако шофирам просто сърцето ми спира, докато не се разминем или не изпреваря чудовището. По ирония на съдбата именно снегорин блъсна колата, в която се возех в една снежна виелица и ни метна на жп релсите Joy
Простирам си прането по цвят и по възможност с щипки в същия цвят Blush
Обичам да зяпам облаците и да ги оприличавам на предмети или животни.
Вярвам, че вещите също имат някаква душа и затова никога не казвам в тяхно присъствие, че са грозни.

# 1
  • Мнения: 24 341
Последното изречение ме разби Laughing

Много се притеснявам да звъня по телефона на хора, които не са ми много близки - личен лекар, класната на детето. Понякога и на много близки ми е трудно да звъня, не знам защо

# 2
  • Мнения: 1 427
Здравей! Много интересна тема!
1. Дрехите ги подреждам по възрастта на притежателя им. Тоест да кажем първо на татко, после мама, накрая моите.
2. Мога да смена пътя си, дори и това да значи да обикалям, ако видя черна котка. В деня на нещо важно за мен, черна котка се потърка в крака ми и нещата не тръгнаха, както исках аз.
3. Вярвам, че някои дрехи са ми късметлийски и често ги обличам.

# 3
  • Мнения: 31 697
Запис.
Брей, че бръмбари сте имали Joy
Моите не са такива.
Сещам се само за това, че като ме сърби носа, трябва да го почеша с нещо червено и няма да се ядосвам.
Имам на бюрото вкъщи червена топка във формата на сърце и се чеша с нея.
На работа нямам нищо червено, а и не смея там да го правя Joy

# 4
  • Мнения: 6 252
1. Слагам щипки в същия цвят като дрехите.
2. Много държа нещата да са в тон и да има симетрия.
3. Държа си монетите в портмонето, но ако видя някакви (на мъжа ми) на нощното шкафче или другаде, подреждам ги по стойност. Банкнотите в портмонето ми също са подредени по стойност.
4. Ако видя нещо лошо или си помисля нещо лошо, почуквам 3 пъти на дърво.
5. Не обичам вкъщи някакви неща да стоят накриво. Оправям ги задължително.
6. Ако си хапвам някакви шарени бонбони, имам навика да ги подреждам първо по цветове и да ги хапвам цвят след цвят.
За това се сещам. Сигурно нещо пропускам. Звучи налудничаво, но не изнервям мъжа ми, търпи си ме 😃

# 5
  • Мнения: 1 994
Чудна тема Simple Smile в къщи или в работата все ще бутна някое листче, че да е равно кубчето с бумаги, ще подредя химикалките. Може и столовете да поместя, че да са на равна линия. Някое и друго  крайче от покривка ще оправя. Голям Монк съм Simple Smile Наблюдавам, че и синът ми на мен прилича. Все нещо ще пипне до оправи хаоса около него.

# 6
  • Мнения: 4 009
Краката (ходилата) трябва да са задължително завити в леглото, иначе чудовището из под леглото ще ги хване... На 34 години съм...
Чорапите трябва да са различни. Преди години започнах да го правя несъзнателно, просто слагах каквото извадя от шкафчето. Сега вече ако случайно извадя два еднакви, задължително трябва да бръкна отново, за да бъдат различни.
Някои уреди вкъщи си имат имена, и с тях си говоря, задавам им въпроси (На робота прахосмукачка например - Гошо, твойта майка, къде го намери този чорап, нали уж прибрах всичко преди да те включа...), на други пък дори през ум не ми е минало да им дам име. Не мога да разбера логично как решавам кой уред да си има име, а кой не Grinning
Всички неща, на които давам име, се казват Гошо, също не знам защо - паячето в ъгъла на терасата, кактуса, прахосмукачката - всички са Гошо Grinning

# 7
  • Мнения: 1 274
Страхотна тема! 😀 Винаги съм се чудила какви са бръмбарите на другите хора и дали има такива като мен.
1.Простирам си прането от голямо към малко(панталони,хавлии,блузи,кърпи ,бельо,чорапи)
2.Обичам прозорците да са винаги чисти.Дразня се на огледала и прозорци с лекета и отпечатъци.
3.Подреждам чиниите едно в друго пак от голямо към малко.
4.В хладилника на вратата ,рафтчетата са подредени по следния начин-Лекарства на единия рафт,само млечни продукти на другия (кисело и прясно мляко) и на посленото бурканчета (😀 разбира се пак от голямо към малко) Наистина и аз не си разбирам тази фобия.
4.Дразнят ме намачкани чаршафи.
5.В облеклото и декора,трябва да си пасват цветовете.
6.Банкнотите по същия начин са подредени в портмонето-От голямо към малко с лице от едната страна! Мразя обърнати и неподредени банкноти/едното с лице,друго с гръб.
7.Винаги мия съдовете в следния ред-Чаши,прибури,чинии-Тук логиката ми е от по-малко мръсно към най-мръсно 😀

# 8
  • Мнения: 551
Айде и аз тук Simple Smile
Редене на посуда; книги; документи; козметика; дрехи; кърпи и всичко останало от малко към голямо, минималист съм и имам от всичко по 4, ако станат повече от 4 - подарявам/изхвърлям.
Получавам умора от затрупани жилища. Не мога да го обясня, но отивайки на гости при мама или баба се напрягам, защото има хиляди неща и аз искам да ги подредя/изхвърля, а не мога.
Постоянно дезинфекцирам и почиствам ключове, чанта, портфейл, телефон. Имам впредвид всеки ден и когато съм на вън все бърша нещо с мокри кърпи.
Обожавам миризмата на белина Simple Smile Чистя всички повърхности с вода и белина, дори с риск да повредя нещо.
Смесителя на мивката винаги трябва да сочи напред. И винаги в къщи след миене на ръцете се полира да свети, капки вода по кранчетата ме дразнят.
Лелеее май съм луда ха-ха:)))

Последна редакция: пт, 30 юни 2023, 07:52 от Bug_Developer

# 9
  • Мнения: 478
Май, имам някакви проявления на ОКР ) Понякога по няколко пъти проверявам дали са изключени светлина, вода и фурна, дали са затворени врата, дали не забравях кредитна карта в магазин или банкомат. Попринцип, не че е много ми пречи. Обаче разбирам че прекалявам.

# 10
  • България
  • Мнения: 6 211
Ех, от вашите бръмбари има полза.
Спя с чорапите през всички сезони.
Понякога нарочно си лягам без такива, но се повъртя, повъртя и ставам да си сложа. Joy

# 11
  • Мнения: 660
Ех, от вашите бръмбари има полза.
Спя с чорапите през всички сезони.
Понякога нарочно си лягам без такива, но се повъртя, повъртя и ставам да си сложа. Joy
Амин, сестро, и аз съм така, и имах притеснения по въпроса. Благодаря, че сподели .

# 12
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
Я, Eva+, ако четеш темата ми кажи тези облаци опреличаваш ли ги на нещо? 😁



Аз винаги като излизам тръгвам с левия крак, защото ако съм с десния ще имам нервен ден на работа или няма да ми върви, но това може би е нещо като суеверие не знам може ли да мине за бръмбар. Всъщност като се размислих не измислих какви са моите. 😀

# 13
  • Мнения: 7 920
Близнаци в утроба, ехографска снимка Joy

# 14
  • Мнения: 8 952
Всеки луд с номера си! Rolling Eyes

От черни котки аз не се притеснявам или поне от моите две, които храня край блока.
Ако се случи някоя чужда черна котка да премине пътя непосредствено пред мен, е тогава малко се замислям, но обикновено си продължавам напред без да правя нещо особено. Общо взето гледам да изкореня този предразсъдък  по отношение на черните котки. Relaxed

Щипките - моите дъщери ме подлудиха на тая тема да простирам с еднакви цветове щипки всяка дреха и несъзнателно започнах и аз да го правя, не знам защо.  Наскоро ми се случи да объркам - нарочно не ги оправих, няма да позволя едни щипки да ми тревожат битието.

В момента е някакъв ужас сред младежите на тема суеверия - то не е да не стъпваш върху шахти, да не подаваш сол в ръка и всякакви дивотии.

От суеверията единствено вярвам на това, че не трябва да се връщаш от пътя си. Много пъти ми се е случвало, като забравя нещо и се върна, после наистина да се объркат нещата и да имам трудности и препятствия.

Винаги разглеждам списание/вестник отзад напред, но не заради някакво ОКР - просто така ми е по-удобно.

Спя с чорапи и аз през по-голямата част от годината. Направо не мога да заспя, ако съм без чорапи.

Моето ОКР е свързано по-скоро с някаква тревожност, най-вече по адрес на децата ми - че трябва задължително да се чуем с голямата /студентка/ и да си пожелаем лека нощ примерно. Ако не ми вдигат телефоните, откачам.



Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт