Фраза, която мразя

  • 1 056 614
  • 19 192
  •   2
Отговори
# 11 775
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 376
консумирам, закупувам и процедирам...
та ако ще да е ядене на боб с пръжки, купуване на носни кърпи и правене на нещо елементарно и ежедневно.

Това със закупуването става епидемия Sad Тези дни попаднах на сайт за продажба на недвижими имоти и секцията беше Закупуване, а те продават.... Ето

# 11 776
  • Мнения: 5 267
Мен пък ме дразни употребата на "доволно" в значението му на "достатъчно, много" - "сложих доволно количество чесън", "хапнах доволно"...

# 11 777
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Това е русизъм.

# 11 778
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875
Това "закупувам" вече наистина излиза извън границите ми на търпимост. Вече никой нищо не купува.

# 11 779
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
Дъщеря ми (на 4) ми мери температурата на ужким. Питам я колко е - а тя - 8.9. Питам - какво 8.9.  А тя - дълга е 8.9.
Това за мерките.
Моята, когато още сучеше (а сука до 3-годишна), водеше преговори да и дам малко да посуче. "Колко малко?" - "Пет".

# 11 780
  • София
  • Мнения: 19 143
Това "закупувам" вече наистина излиза извън границите ми на търпимост. Вече никой нищо не купува.
Като че ли тръгна от клиповете на националната лотария. Не бих казала, че никой не "купува", зависи от общата култура и нивото на образование. И от претенциите и страха да не се изложиш.

# 11 781
  • Мнения: 1 747
Точно от там тръгна това "закупуване". Отврат!

# 11 782
  • Мнения: 1 296
консумирам, закупувам и процедирам...
та ако ще да е ядене на боб с пръжки, купуване на носни кърпи и правене на нещо елементарно и ежедневно.
Закупувам звучи по-претенциозно, все едно ще бъде извършено нещо доста важно. Само че по темата и твоя отговор - не знам как реши да напишеш това "пръжки"? Минава точно в графа дразнители.

# 11 783
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А кое е изисканото понятие за пръжки?

# 11 784
  • София
  • Мнения: 19 143
Може би джумерки, но не всички го знаят

# 11 785
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
Предполагам, потребителката е на някакъв вид диета и обича пръжки, а не че намира думата за недостатъчно изискана.
Но само предполагам.

# 11 786
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
виновна съм!
ако бях написала "качамак с пръжки" Trollface сега можеше да предложа "полента с бекон"  и да е в унисон със консумирането Trollface

а тоя боб, к'во да го прави човек освен да го яде?!
или ако е от Враца и областта - да го "му'а".

# 11 787
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Аа, недей така, някъде бобът е фасул, по-гражданско някак си.
А джумерките ги заносахме тази зима..

# 11 788
  • Мнения: 54 061
Не, не е по-градско, но за определени региони е фасул. Зелен и стар.
Дразни ме и мен.
Както и кромид, вместо лук.

# 11 789
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 439
Мен ме забавлява някой да поправя някого, че чушките са Само люти, другото (сладките чушки) се наричало пипер.
Тези дни попаднах на такива коментари в една кулинарна група. Simple Smile
Не знам в кои краища как се казва, в София всички казват чушки, пипер никога не съм чувала. Simple Smile
А думата джумерки я научих съвсем наскоро, пак от кулинарните групи.
Боб казвам на стария фасул, на зеления - зелен фасул. Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 19:12 от Слънчев Ензим

Общи условия

Активация на акаунт