Отговори
# 705
  • Мнения: 146
Честито и на мама An.... Да е жива и здрава принцеса Анастасия   bouquet
Gabsolini  ти направо ме успокои  hahaha
Слънце не че нещо ама те тия кипърци освен панадол друго хапче незнаят.Дано все пак да ти помогне  Praynig
Има още няколко от редовно пишещите мами,които липсват,та си мисля че си имаме и други бебчета :love : Дано скоро се разкрият   bouquet

П.П. Май дойде време да мислим заглавие за следващата ни темичка,в която мисля да се отбележа като обебила се  Party

# 706
  • Мнения: 192
Честити бебчета на plod4etata и An!!!    smile3525  newsm51 newsm10
Да са живи и здрави,  да растат щастливи, обичани и да носят радост на семействата си!

# 707
  • Мнения: 310
Честити бебчовциииии! Да са ни живи и здрави, мнооого щастливи и обичани!



Давайте имена за следваща темичка, на мен не ми се отдава да мисля заглавия Sad до сега мисля, но ....

# 708
  • Мнения: 227
Половината ОКТОМВРИ мина, бързичко расте нашата дружина.

Всеки ден бебета валят, ОКТОВРИйска мама тръпне - кой ли ще е този път.

ОКТОМВРИйки с коремчетата се разделят, бебчета в прегръдките си те люлеят.

След дълго мислене, това измислих. Някой друг да се включи, да има повече избор.

# 709
  • Мнения: 414
Може да съм пропуснала да честитя на някоя мама  Embarassed - така че честити бебоци   bouquet

Червеношийке - виенето на свят е един от сипмтомите от стр.10 за които писах  Peace

И сега да ви се оплача, че направо ми разказаха играта днес и  едвам стоя в момента  smile3518 cry

Сутринта отидох на преглед при midwife и тя започна да ми говори точно същите глупости, които предполагах, че ще ми каже и за които писах във форума.  3 пъти ми каза, че ако бебето мърда 10 пъти за 12 часа - значи всичко е наред. Аз и обяснявам, че не мърда по същия начин, че вече няма график на ритане както преди, тя едно и също дрънка. Казах и, че съм притеснена, че съм изнервена, че не мога да спя - НИЩО. Почнах да и държа тон, тя накрая ми вика: ти усещаш ли го да рита 10 пъти за 12 часа или не .. и аз троснато и казах НЕ ЗНАМ. И тя се ококори, изнерви се, защото като и кажа така, трябва да ми напише направление за болницата. Вика ми как така не знаеш, не ги ли броиш; Ами не, не ги броя - отговарям и. Написа ми бележката и ме сложи на леглото да чуе пулса на бебето. Вика добре е. Ама аз нали съм 3 дена след термин и ме пита искам ли да ми махне тапата. За 10 секунди се замислих, понеже нали се беше изнервила и си помислих, че ще е груба, но после и казах, че искам. И като почнах да ме бърка..... Такава болка никога не бях изпитвала. Не звезди, ами не знам какво видях. Каза, че нямам и милиметър разкритие и сега вече било 1 см. Започна да ми тече кръв - бледа, кафеникава, не червена. Едвам се змаъкнах до болницата. Там чаках 30 мин. да ме приемат. Копелетата не искаха да ми направят ехограф, само запис на тонове. Това ми го правят за 1 път. След като свърши работата, тая ми каза, че пак трябва да отида след 1 час.. да хапна нещо и да се върна. И аз се притесних пак - щом не и харесват тоновете, значи сигурно има проблем. И нищо не ми обясни. След 1 час се върнах и чаках отново, този път 40 минути да ме приемат. Пак запис на тонове и ми вика сега нещата са добре. Кое му е добре не разбрах. Нищо повече не ми обясни, аз я питам какво, що. Тя ми отговаря, че ако не родя до другата следмица, ще ми правят induction. Часът ми за midwife e sled 8-9 dena. Вика ми ако имаш кървене или болки, или ти изтекат водите, направо в родилното. Е, аз и обяснявам, че и сега си кървя, ама не, трябвало обилно кървене. Това било ок.  Sick ooooh! И ме изпратиха вкъщи.

Сега ме боли отдолу и отвътре, но нямам контракции. Некомфортно ми е заради това зверско пребъркване и не мога да преценя тежест ли изпитвам, или напрежение или ми е натъртено. Дано просто днес да не ми е бил ден,защото ако така ми тръгне раждането, направо не знам  smile3511 smile3518

# 710
  • Мнения: 407
ох лелееееееееееее....май е по-добре,че не дойдох да раждам в УК само заради условията!!!
Дано не ти се падне тя на раждането...  smile3512 smile3512 smile3512 smile3511 smile3516

# 711
  • Мнения: 428
Олееее Гали Портогали ти ме втрещи направо. И аз се възмущавам от.докторката.ми тук ама твойта история ме разтърси. Искрено ти съчувствам и си представям колко ти е притеснено и нервно. Вземи се в ръце мила и се успокой защото нервите не са добър другар. Дано скоро да родиш за да ти е спокойно.
Честито на новите бебенца само хубави емоции да ги чакат и ма.техните родители.

# 712
  • Мнения: 227
Ох, като чета такива истории и се радвам, че ще си раждам в БГ. Имам приятелка в Англия, която преживя много тежко и рисково раждане, но така и не ѝ направиха секцио. Не знам даже в кои случаи се назначава такова нещо.

# 713
  • Мнения: 193
Оле Гали. Аз като говоря, че тук са все едно в панти века. Толкова съжалявам, че не се прибрах в БГ да родя, че ми идва още утре да хвана самолета. И ако някой казва, че няма дискриминация, значи не я е усетил, но има и то голяма. С поляци, индиийци и портогалци се държат много по-добре, отколкото с българи. Не знам каква е причината, но аз от както съм бременна я усетих. Единствено в Ливърпул наблюдаващия ме професор беше човечен и то защото е хърватин. Рзбира горе-долу какво си говорим с мъжо и все се майтапи с мен.
Такава паника ме е обзела, че съм в чужда страна, че не мога да си намеря място.   Rolling Eyes

# 714
  • Мнения: 428
Има я дискриминацията и още как. Особено към държави по бедни.от европейския съюз като наща. На мангалите с по десет деца дето не работят ги гледат като писано яйце . Тук в Белгия поне дискриминацията е много наказуема и като кажеш тая дума и се разхвърчават но това не значи че ще те заобичат. И аз много съжалявам че нямам възможност да раждам в БГ но.тук живея и няма как само.за раждане да се прибера още повече че плащам усигуровки и застраховки тук които би.трябвало.да важат в България но всеки вдига рамене и се прай че не разбира.

# 715
  • Мнения: 146
Направо съм втрещена от разказа ти Гали.Стискам палци раждането да мине далеч по-добре  Hug За дискриминацията мога и аз да говоря много,навсякъде е така.Аз извадих късмет,че си намерих доктор завършил в България и женен за българка.Клиниката където ще раждам е частна и ще си плащам,но предпочитам това пред висенето в държавната болница цял ден без да знам кога и дали ще мога да вляза за преглед+доброто отношение.
LMD Срахотни предложения  Naughty

# 716
  • Мнения: 592
sa6eva И аз викам да раждам вече и да не се размотавам ама не знам тука тука тея дни ще е така го чуствам ама да видим Hug Hug Hug
EvElIn_ Кипърци само панадол знаят и нищо друго чак ми писна вече панадол за тва за онова и кво прави панадола нищо за момента само и тва след 2ч същото ooooh! ooooh! ooooh! Абе прости са и тва е Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

Всеки ден бебета валят, ОКТОВРИйска мама тръпне - кой ли ще е този път.
На мен това ми харесва  newsm10 newsm10

ГалиАз съм потресена от твоя разказ как може токова отношенйе и такава наглост от тяхна страна  #Cussing out #Cussing out #Cussing out То направо е ужъс ooooh! ooooh!

# 717
  • Мнения: 592
.Аз извадих късмет,че си намерих доктор завършил в България и женен за българка.Клиниката където ще раждам е частна и ще си плащам,но предпочитам това пред висенето в държавната болница цял ден без да знам кога и дали ще мога да вляза за преглед+доброто отношение.
LMD Срахотни предложения  Naughty

И моя доктор е завършил в БГ и е женен за Българка много са малко тея и да се държат добре   bouquet  bouquet

# 718
  • Мнения: 407
Аз съм за третото заглавие за нова тема Simple Smile

# 719
  • Мнения: 93
Ужасно отношение,нямам думи... Някоя мама беше писала,че бебето и в 38 е 3 кг и се притеснява,няма смисъл,организма си знае колко трябва да порасне бебо,за да се роди нормално,а и после по-дребните бебета растат по-бързо,отколкото тези по 4 кг. Племенникът ми се роди 2750  и за 3 месеца стана 6 кг,а едно др бебче се роди 4500 и сега е в 4 месец 7 кг,родено е по спешност със секцио,защото тоновете не били добри,пукнали водите и ми замърсени вече,защото бебе вече е започнало да акаа,така да го кажа... Аз също съм с дребна госпожица,даже пих протеини,за да дръпнте малко,в 37 беше 2600 ,аг-то ми каза да ги спра,за да не стане мн голяма,защото според нея повече от 3 кг едва ли ще мога да родя нормално... Та аз се надявам на едно здраво 3 кг беби Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт