Премахване на бенки

  • 30 442
  • 66
  •   2
Отговори
# 45
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Не е брадавица, бенка си е. и според мен най-сигурния начин е да се реже със скалпел. със сигурност ще се консултирам.  Но от много мнения вече , знам че за да се премахне хубаво бенката единствения сигурен начин е изрязване. Иначе може още по -големи проблеми да направи.. давайте конкретни имена, моля - при кого сте ходили и дерматолози и хирурзи искам най-доброто все пак.

Зависи каква е бенката. Не е задължително да се изрязва!  Peace Това първо. Второ това, че е на врата ти не значи че ще ти прережат сънната артерия - при изрязването на бенка не се стига толкова надълбоко, повърхностно е. Трето - лекари - много добра кожна клиника има във Военна болница (въпреки скандала там). На дъщеря ми махахме бенки в Токуда при д-р Демерджиева. Успех и няма от какво да се страхуваш!  Peace

# 46
  • Мнения: 2 592
Имах бенка на талията откакто се помня, от тези релефните, не беше малка, но не се променяше по размер. Ходих при д-р Демерджиева в Токуда. Каза ми, че не е злокачествена, че няма да се увеличи, т.е. че не е наложително да я махам, но тъй като е на талията и има опасност ластиците на дрехите ми да я притискат или наранят, тя ми препоръча да я махна. Тъй като я имах от цяла вечност, нямах опасения относно ластиците, че ще я нараня, защото бях свикнала с нея, но я махнах по чисто естетически причини.

Д-р Демерджиева я махна с изрязване - слагат ти локална упойка със спринцовка (спинцовката изглежда малко плашещо) и после я изрязват. Не боли. Цялата процедура трае сравнително кратко. После я изпратихме за изследване. Сложиха ми водоустойчива лепенка, предписаха ми спрей за третиране на рани от изгаряния и така  Grinning
Манипулацията + изследванията ми струваха 200 лв.

От тогава мина повече от година - имам белег, но той поизбледня и не се забелязва много. А и при всички случаи е по-добре от ужасната релефна бенка.

Много съм доволна от доктора, препоръчвам я. Приветлива е и в същото време ти вдъхва увереност, сякаш във всеки момент знае какво точно прави и така човек се чувства по-сигурен и спокоен.

Допълвам се: Ходих на преглед лятото, но докторът ми каза да изчакаме есента (не помня по какви причини). Така и направихме - манипулацията беше в началото на октомври.

Последна редакция: нд, 06 мар 2016, 22:53 от Nenna

# 47
  • Мнения: 1 117
Можете ли да ми препоръчате лекар дерматолог - онколог за гр. Плевен? Имам няколко изпъкнали бенки, които ми пречат и искам да ги отстраня. bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 5 198
Записвам се..
Имам бенки, но и брадавици /тези големите/ ,периодично ходя при дерматилози и при пр.Киров от онкологията в София.
Те ми казват, че са в нормално състояние. Не се налага махане, но ако пожелая мога да го направя. 
Вие бихте ли махнали бенка или брадавица, за която не е наложително?

# 49
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
 
Вие бихте ли махнали бенка или брадавица, за която не е наложително?
Да, защото ми пречи и е на видно място, грозна е .

# 50
  • Мнения: 1 117
 
Вие бихте ли махнали бенка или брадавица, за която не е наложително?
Да, защото ми пречи и е на видно място, грозна е .
Ох и при мен това  е основната причина. Едната бенка е на гърба ми и е издута и винаги много ме е комплексирала, още повече, че е на мястото на закопчалката на сутиена. Другата, която е също релефна е отстрани до подмишницата, също на мястото на сутиена и определено ми пречат и двете.
По време на втората ми бременност пък ми се появиха едни безцветни израстъчета по врата и деколтето, за които ми казаха, че ще изчезнат като родя. Е, вече детето порасна, но има някои, които не изчезнаха... Confused

# 51
  • София
  • Мнения: 5 198
И аз имам такива безцветни от бремеността,и на.мен ми казаха, че ще изчезнат, но Не.
Дерматолог ми каза ,че може да ги изгори с азот/май беше/, но не го направих.

# 52
  • Мнения: 1 117
И аз имам такива безцветни от бремеността,и на.мен ми казаха, че ще изчезнат, но Не.
Дерматолог ми каза ,че може да ги изгори с азот/май беше/, но не го направих.
Защо? Какви са притесненията ти? Аз точно това обмислях за тях... Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 2 592
И аз имам такива безцветни от бремеността,и на.мен ми казаха, че ще изчезнат, но Не.
Дерматолог ми каза ,че може да ги изгори с азот/май беше/, но не го направих.

И на мен ми се появиха две такива през бременността. Махнах ги с азот още докато бях бременна. Болеше ме много  Crossing Arms
Всъщност болеше самото слагане на местната упойката, защото при мен се появиха на гърдите.
Ужасно беше като ми забиха иглата  Confused

Махнах ги с азот при д-р Божикова от МЦ Лора на Позитано. Мога да кажа, че съм доволна от нея, въпреки че имах опасения предвид мястото, на което се бяха появили.

Относно релефните бенки: Като човек, който цял живот е имал такава и винаги му е било некомфортно най-вече заради вида й, мога да кажа, че съжалявам единствено, че не съм я махнала по-рано, а толкова време я търпях.

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 20:31 от Nenna

# 54
  • София
  • Мнения: 5 198
Не ги махнах при обикновен дерматолог, защото мисля, че не ги изследват /те реално не са бенки/за тези от бремеността
Даваш ми добри надежди за махане на 3големи брадавици, които са грозни. Нена  bouquet

# 55
  • Мнения: 7 519
Преди няколко години ми се появи малка безцветна бенка на лицето, която в последствие стана тъмно кафява. Миналото лято бях няколко дена в Бургас и една приятелка ми каза, за един човек който ги маха с някакво мазило. Доверих му се и две седмици по късно нямах дори белег на местото. При следващото ходене до Бургас ще махна още няколко.

# 56
  • Мнения: 2 592
Не ги махнах при обикновен дерматолог, защото мисля, че не ги изследват /те реално не са бенки/за тези от бремеността
Даваш ми добри надежди за махане на 3големи брадавици, които са грозни. Нена  bouquet


Да, не ги изследват. Но те мисля са често срещани при бременни и за дерматолога това е по-скоро рутинна процедура  Thinking

Wind, ако дерматологът е добър, процедурата по махане на тези 3 брадавици наистина няма да е болезнена и не е страшна, зарастването е сравнително бързо. А резултатът си заслужава  Grinning

# 57
  • Мнения: 871
Можете ли да ми препоръчате лекар дерматолог - онколог за гр. Плевен? Имам няколко изпъкнали бенки, които ми пречат и искам да ги отстраня. bouquet
Д-р Киров в онкото.

# 58
  • Мнения: 96
Здравейте!

Искам да попитам нещо  - някой знае ли защо отстраняването на бенки през лятото не е препоръчително?  Само защото след това раничката като се изложи  на слънце може да остане белег ли?

Навих се да си махна няколко, записах си час месец предварително и после се сетих, че лятото не е хубаво да се махат.  Rolling Eyes  Сега се чудя дали да го отменя. Ако не  е препоръчително само заради белега не ми е толкова проблем понеже не излизам много на слънце. Дали да изчакам есента, как смятате?

# 59
  • Мнения: 1 195
Като си записа час не ти ли казаха нещо? Най-добре се консултирай там..
Иначе и на мен ми казаха на есен, предполагам е заради слънцето най-вече и не мисля, че проблемът е точно белегът.

Общи условия

Активация на акаунт