Премахване на бенки

  • 30 444
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 129
Не открих наскоро коментирана темата, затова пускам нова. Предстои ми да си премахна една бенка, която по-малко нараства. Преди около година ходих на дерматолог, който ми препоръча да я махна, но аз така и не намерих време, но сега съм решила да отхвърля този ангажимент.
Ще се радвам да споделите мнения и препоръки за лекари или клиника, където ивършват премахване на бенки.

# 1
  • Мнения: 871
Град?

Аз премахнах бенка с направление за дерматолог. Не съм платила дори 1 стотинка.

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Зависи каква е бенката, оттам зависи и какво ще е премахването.  Peace

# 3
# 4
  • Мнения: 4 841
И мен ме заинтересува темата, понеже аз цялата съм в бенки. Моите не растът, но пак си ме е шубе от време на време с тях. Как става премахването? Болезнено ли е? Минава ли по каса? Кой маха бенките?

# 5
  • Мнения: 871
И мен ме заинтересува темата, понеже аз цялата съм в бенки. Моите не растът, но пак си ме е шубе от време на време с тях. Как става премахването? Болезнено ли е? Минава ли по каса? Кой маха бенките?
Аз махах бенка по ЗК в онкологията в Плевен. Взех си направление за дерматолог и отидох при д-р Киров.
Имам 3 вътрешни конеца и 1 външен интрадермален, понеже бенката беше голяма, а тъканният дефект след премахването-голям. Белегът ми е дълъг 1см. Мажа с контрактубекс.
Упойката е локална, прави се проба за свръхчувствителност към лидокаин. Усеща се само убождането.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Имам премахнати няколко бенки чрез електрокоагулация от онкодерматолог и една от хирург-онколог чрез изрязване. Начина на премахване се определя от лекаря. И в двата случая се поставя локална упойка.

# 7
  • София
  • Мнения: 129
За гр.София

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Аз преди няколко дена си махнах три малки от този тип висящи които са. Махането беше с лазер и хич не беше приятно Sad Имам и няколко големи, които трябва с операция, да видим кога ще се наканя да отида и за тях.

# 9
  • Мнения: 4 841
Мерси за разясненията. Аз имам една бенка висяща, но не е като онези месенца папиломи или незнам как се наричаха. Това си е бенка. Обаче е под мишницата ми и като се бръсна там постоянно изпитвам страх.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Мерси за разясненията. Аз имам една бенка висяща, но не е като онези месенца папиломи или незнам как се наричаха. Това си е бенка. Обаче е под мишницата ми и като се бръсна там постоянно изпитвам страх.
Най-добре я махни, за да не ти създаде проблем или без да искаш да я разраниш. Моите големите бенки именно защото са на място, което има постоянно триене трябва да се махнат.

# 11
  • Мнения: 2 757
Аз имам опит с премахването на бенки - 3 операции, общо 12 бенки  Crazy. Направих консултация с кожен лекар онколог. Тя ми обясни, че единствения сигурен начин за отстраняване на бенка е чрез изрязване, след което бенката се изследва в лаборатория. Обясни ми, че при премахването с лазер има риск да останат неотстранени клетки от самата бенка, които да се окажат злокачествени. Тъй като въпросната лекарка е тесен специалист и постоянно ходи по семинари в чужбина, ми каза, че практиката да се отстраняват бенки с лазер вече се отхвърля повсеместно в развитите държави. При наличието на повече бенки по тялото (става въпрос за издадени или плоски, но с по-голям размер) е необходимо да се открие причината за появата им и да се предприеме лечение и диета. Най-често става въпрос за проблеми с червата и трябва да се изключат напълно от менюто сурови и пушени меса и риби, всякакви колбаси, хайвер и т.н. Иначе бенките се отстраняват с местна упойка, за една бенка времетраенето на процедурата е около 20-25 мин., не боли, неприятно е само свалянето на конците след няколко дни, но и то не е особено болезнено. Три от белезите ми почти не се забелязват, но останалите, които са ми на гърба за съжаление си личат. Не мога да препоръчам специалист в София, аз бях при д-р Камбурова от Варна.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Аз имам опит с премахването на бенки - 3 операции, общо 12 бенки  Crazy. Направих консултация с кожен лекар онколог. Тя ми обясни, че единствения сигурен начин за отстраняване на бенка е чрез изрязване, след което бенката се изследва в лаборатория. Обясни ми, че при премахването с лазер има риск да останат неотстранени клетки от самата бенка, които да се окажат злокачествени. Т
+1 за всичко по-горе. Махането с лазер често е доста опасно, ако се касае за бенка. Аз съм се оперирала 2 пъти при д-р Киров в Онкологията и  1 път при д-р Дурмишев от Александровска болница в София. Остават белези, няма какво да се лъжем, но са малки. Ако бенката е на лицето, може да се направи консултация с пластичен хирург, който да присъства на операцията и да се намеси накрая.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 857
deni_aa, прочети тази тема, може да те насочи към специалист.

# 14
  • Благоевград
  • Мнения: 45
 Здравейте. А колко време след оперативно премахване на бенка трябва да се пази от вода.На мен ми премахнаха една преди 5 дни,  но забравих да питам колко време не трябва да се мокри.А доктора сега е в чужбина и няма как да се свържа с него за да питам. Благодаря Ви.

Общи условия

Активация на акаунт