Премахване на бенки

  • 30 444
  • 66
  •   2
Отговори
# 30
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
е да разбира се , че първо ще се консултирам.
мисълта ми е че ако се махне ще се вижда  много. А на гърдата е друго там няма а се вижда освен ако не ходиш гола или ако не се печеш със супер изрязан бански. А на врата какво се случва ?  няма как да се скрие. Или трябва да ходя с шал всеки ден , нали се сещате ... доста неприятна ситуация!

# 31
  • Мнения: 1 195
Абсолютно е по-малкото зло белегът.. Но да, на мен така ми каза моята, такова е мястото ще има грозен белег, каквото и д значи това. Нищо, че е малка, нали се изрязва ...
На 14ти съм на преглед да видим сега какво ще каже.

# 32
  • Мнения: 1 195
е да разбира се , че първо ще се консултирам.
мисълта ми е че ако се махне ще се вижда  много. А на гърдата е друго там няма а се вижда освен ако не ходиш гола или ако не се печеш със супер изрязан бански. А на врата какво се случва ?  няма как да се скрие. Или трябва да ходя с шал всеки ден , нали се сещате ... доста неприятна ситуация!
Хахаха не, не ходя гола, но как да не се вижда, то е между гърдите моята, а не върху и да се крие от сутиен или бански.. Естествено и на врата хич не е приятен, но аз като се погледна и ще ми е все пред очите.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Има кремове за премахване на белег, е не може изцяло, все пак си личи, но пак е нещо Peace явно много зависи и от това как се изрязва бенката.

# 34
  • Мнения: 49
tedi133 , може ли да ми препоръчаш някакъв такъв крем, аз сега се мажа с Контрактубекс, но бих искала да знам дали има и нещо по-ефикасно Simple Smile

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 155
tedi133 , може ли да ми препоръчаш някакъв такъв крем, аз сега се мажа с Контрактубекс, но бих искала да знам дали има и нещо по-ефикасно Simple Smile
И аз за него съм чувала, за съжаление не мога да препоръчам друг, тъй като все още не съм махнала бенките и не са ми предписали Peace

# 36
  • Мнения: 2 757
Не се тревожете толкова за белезите. Ако бенките са прекалено големи можете да се консултирате с пластичен хирург, който да присъства на операцията и да направи шевовете. Също така е хубаво да поискате козметичен шев, а не обикновен (има специални конци, с които се прави). Моята най-голяма бенка беше на гърба с диаметър 7-8 мм., сега белегът ми е една черта с дължина около 1,5 см. Моята лекарка ми забрани да се мажа с Контрактубекс, тъй като от него кожата много изтънява.
 tedi133, според мен лекарят те е посъветвал да ги махнеш, защото са на място, което благоприятства възпаление - може да се претъркат от сутиена или да ги закачиш при къпане.
В оперативното отстраняване на бенки няма нищо опасно, стига да го направи професионалист, т.е. кожен лекар-онколог и задължително да се направи изследване на бенката след това, за да се види какъв вид е и дали има онкологични клетки.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Да, на място където има търкане е, пък и размерът не е никак малък. Скоро ще отида да ги видят, но мисля, че е късно за махане вече е топло времето.

# 38
  • Мнения: 2 757
Ако не ти е спешно най-добре ги махни в края на септември или през октомври.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Ако не ти е спешно най-добре ги махни в края на септември или през октомври.
За мен не е,  пък и не ми пречат, не ми дразнят, сърбят или кървят. Истината е, че се страхувам, но ще отида, за да съм спокойна после ooooh!

# 40
  • Мнения: 8
Случайно да познавате добър кожен лекар или най добре хирург в Пловдив за премахване на бенки?
Благодаря ви предварително!  Simple Smile

# 41
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Хайде да вдигнем малко темата.
Искам актуална информация обаче - затова въпроса ми е  най-вече към хора които скоро са си премахвали оперативно бенка.
При мен проблема е че имам голям страх от самата операция. и тоя страх не е случаен, а е защото бенката ми се намира точно до сънната артерия на врата. Голяма е релефна и по рождение. Винаги ми е било комплекс. и винаги ме е било страх да не я закача на нещо, я дреха, я бижу. изобщо живея във вечен страх заради тая бенка.

Ами ако  стане нещо ? ами ако лекаря  не внимава защото нали се води рутинна  процедура а всъщност там ми е най- опасното място защото един грешен разрез и довиждане живот #Crazy ! много ме е страх- Crossing Arms още не съм ходила на специалист, но просто дори само като чета  и изпитвам огромен страх! не знам какво да правя- хем ми е голям комплекс, защото е грозна,  и се чувствам зле и нечистоплътно с нея и не  мога да я понасям - хем ме е страх, защото е на толкова трудно и скапано място !  Confused Sad

# 42
  • Мнения: 13 291
А сигурна ли си че е бемка, а не някакъв вид брадавица.
Махах есента брадавици и някои бемки по врата и една точно под окото, както и от тези червените, които стоят като бемки.
За тази голямата на едната гърда мислех че е бемка пък тосе оказа че не е .
Не ги махах оперативно, а с лазер .Имам и други две за махане, но тях ги  оставих, защото те са за оперативно махане.
Обиколих доста дерматолози докато се реша, въпреки че и мен много ме дразнеха тези по врата.Пробвах де що имаше и домашни рецепти, та чаено дърво, та какво ли не- нищо никаква промяна,само усилия да си редовен, щото навсякъде пише, че постоянство му  е майката и пари и накрая едно нищо при мен.
За лазера мога да каже, че не боли, нещо като щипване е, на тази под окото ми сложиха упойка да не мръдна случайно нищо не усетих.
Просто в един момент попаднах на лекар, който ми вдъхна доверие.
За Токуда мога да кажа, че нямат лазер махат само оперативно, както и не всичко може да се махне с лазер.
За белезите голяма част вече не си личат въобще, има два три, които още са ми като по-тъмни петънца.Мазах се с крем изписан от лекаря още от втория ден на махането.
Та първо отидете на дерматолог и то там където имат и лазери, за да ви кажат за какво точно става въпрос.
При мен нямаше разлика в това, което ми казваха лекарите, просто вариантите за премахването бяха различни според наличната им апаратура.

Та вариантите са три общо взето, със скалпел , старомодния начин, с нож електрически такъв специален и с лазери- като те са няколко вида - за лазерите много изчетох, особено по руските сайтове има много инфо, погледнах дали пазя отметки да ви дам , но за съжаление съм ги изтрила.

# 43
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Не е брадавица, бенка си е. и според мен най-сигурния начин е да се реже със скалпел. със сигурност ще се консултирам.  Но от много мнения вече , знам че за да се премахне хубаво бенката единствения сигурен начин е изрязване. Иначе може още по -големи проблеми да направи.. давайте конкретни имена, моля - при кого сте ходили и дерматолози и хирурзи искам най-доброто все пак.

# 44
  • Мнения: 13 291
Как да ти кажа имена обиколила съм над 10 тина и то все препоръчани, някои от лекари, мина една година в чудене, бях си записала час за преглед в една клиника, пък обърках нещо входове, етажи и попаднах в друга кожна клиника, доктора му бях чувала името все пак де, и при прегледа реших че е тоя ще е доктора, доверих му се и така.
Прекрасно те разбирам, аз колко време прекарах в чудене

Общи условия

Активация на акаунт