ДЕКЕМВРИйски бебета 2013

  • 26 848
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Тди, на твое място, ако имаш възможност, вземай количката, после поне ще спреш да гледаш и да се чудиш кога ще вземаш и каква, пък и щом ММ ти я е харесал, на мен откакто ми подари Вио количката вече не ме вълнуват други и съм си спокойна  Laughing Laughing

Голямо чудене пада...гледах клипчета, четох мнения в англйски сайтове, изобщо  ooooh!
Цената й е 600лв, за такива пари такава количка си е идеално просто.
Аз по принцип исках с малки гуми, но пък ММ ме разубеди да вземем пак големи, пък ще се надявам на по-голяма кола  smile3508, че и без това моето Пежо ще ни отеснее, ако съм с 2 деца  Rolling Eyes
Единствено не ми харесва, че не се сгъва заедно със седалката, а тя трябва първо да се свали и  къде ще я дяна ако съм с кола навън?  Rolling Eyes Преди така слагах Борко в столчето за кола, зимния кош до него на седалката, шасито в багажника. Сега обаче на задната седалка имам едно столче за кола, ще имам и 2-ро и този кош къде ще го слагам?  Rolling Eyes
Друга количка, която съм си харесала е Peg Perego Skate, тя се сгъва заедно със седалката, обаче 1400лв, за количка, която няма нищо включено и като дам още 200лв. за кош за кола...
И за да ми е още по-трудно ми предложиха една Jane, пак за горе-долу същата сума около 600-700лв, в гаранция, момичето почти не я е ползвало, защото не й се побирала в асансьора (ей затова четете на 1-ва стр. статиите  Laughing) обаче коша за новородено е 30см., а за сравнение на повечето са по 45см. Обаче пък става и на столче за кола, което като тръгна на разходка в центъра или в морската и съм с кола си е супер удобно - няма да имам кош и столче за кола, а директно ще си ползвам кошчето, което става на столче. Ако мадам можеше да си даде мерките от сега, че майка й всичко обича да планира  Crazy

 ooooh!

И няма кой да ме заведе на състезанието довечера да гледам моя Родосчо как ще се справи, а сама сред тълпата не ми се ходи  Crossing Arms  Мъка, мъка ви казвам  Cry   Laughing  Ще се надявам да го дават по Хоби ТВ  Crazy

Освен да потърся утеха в учение по руски не виждам какво да правя...и моя малкия днес ме заряза за разходки с дядо си...  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 298
Коте, ти направо философки го удари  Laughing Laughing. Ами ще се видим ако не скоро, то поне на сватбата на децата  Wink Joy Joy
Аз да ви напиша прията вечер, днес е събитие, ще ходим на гости и чак утре мисля да се включа да ви чета и да си бъбрим  Hug Hug Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 89
 Laughing Laughing Laughing Весело гости!

# 33
# 34
  • Мнения: 1
Вече и аз съм горд собственик на възглавница за бременни  smile3508 smile3534  днес ще я изпера и утре се надявам да открия най- накрая удобна поза за спане с нея

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Момичета, пуснете снимчици на тези възглавници. Взех много и аз да се замислям да си купя newsm78
Ох, да ви се оплача. Взе да ми се схващат тазобедрените стави и не мога да ходя Sad Така ме боли. Вкъщи бях почнала да правя йога, ама после взе да ме смързява, че ми се спи сутрин, пък вечер лягам с Калоян и нямам време. Щях да ходя на йога, то пък сега са във ваканция. Май ще трябва сериозно да подходя към този проблем, че иначе голям зор ще видя до края на бременността.

# 36
  • Мнения: 2 169
Записвам се че ви отървах, после ще пиша  Hug

# 37
  • Мнения: 0
Chatte Noire - ехе ти направо 6 от тотото Wink пълно обзавеждане - супер!
TDI- ако наистина ти харесва взимай количката , но после спираш да гледаш колички ,че да не вземеш да съжаляваш. И не мисля че е рано, аз лично моята вчера я взех , а я бях поръчала и платила на 29.06. Wink)) няма лошо да сме готови - после да няма паника в последния момент

# 38
  • UK
  • Мнения: 5 999
Привет Hug
А на мен, ми се схващат и двете ръце докато спя Rolling Eyes изтръпват, без да съм спала на тях, от какво се получава това, много е неприятно Crazy

# 39
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Привет Hug
А на мен, ми се схващат и двете ръце докато спя Rolling Eyes изтръпват, без да съм спала на тях, от какво се получава това, много е неприятно Crazy


Как ти изтръпват, като да се схващат ли, като крампи или има усещане за "бодлички"?
Сподели го с АГ, защото може да е липса на Магнезий, а той сега е много важен като отговаря не само за липсата на т.нар. контрахиране на всички останали мускули и  най-важното сега липса на контракции на матката.  Peace
Аз си бях намалила дозата по свое усмотрение и до преди 2 дни имах пак контракции, като го пих няколко дни в предписаната ми доза и контракциите изчезнаха  Rolling Eyes

Друго, от което се сещам, че може да ти става така е - на мен ми изтръпват дланите и краката от колената надолу, но това ми е от анемията, евентуално ако ти е по-нисък хемоглобина  Rolling Eyes
Под нисък нямам предвид 110, което си е нормално при здрави бременни... моя е 80 и да ви кажа вече започва да ми тежи много и ще ходя до Пловдив на хематолог, тази седмица трябва да си взема талонче. Нямам сили за нищо, наистина за нищо - съдомиялната я гледам 1 часа преди да събера сили да стана да я разтоваря... постоянно ми се спи, спя по 12-13 часа, разсеяна съм - заредих пералнята и забравих да натисна копчето, а сега събирам сили да стана да го натисна  Rolling Eyes, задъхвам се, завива ми се свят както си стоя, нямам апетит, но пък качвам - вчера съм закусила 2 препечени филийки, на обяд 1 салата без нищо друго, снощи 100гр. печени картофи... аз като съм на диета ям повече  Rolling Eyes

Капулети, няма да я взимам количката, това че не се сгъва с коша не ми харесва, а колички са отпадали от класацията ми и за по-малко  Simple Smile Ще чакам Скейта да го намалят или ще си взема Бритакса, пък ще го продам като дойде време да ползвам само лятната част, че не й се вдига степенката за крачета и ще си взема едно Плико мини, както направих с малкия  Peace

Ох, оплаках се, ставам аз, ще се опитам да отида до зеленчуковия докато не е настанала голямата жега  Rolling Eyes

# 40
  • UK
  • Мнения: 5 999
TDI изтръпват като с бодлички
Стана ми смешно, като ме попита как Crazy Защото, моят мъж често ме пита ако нещо ме боли, как ме боляло вътрешно или външно, ха иди му обясни  Joy

За количката и аз не бих купила още ами, ако излезе по-хубава на пазара, вчера в един магазин ни казаха, че  новите колекции ги чакали през Ноември, та ако имате време, не бързайте Hug

Нещо интересно, сменяте само седмиците Hug



http://pregnant.thebump.com/pregnancy-week-by-week/18-weeks-pregnant.aspx

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен   bouquet
Мами да ви се похваля много сам щастлива вчера за първи път не само усетих видях ритничетата на малкия бебок от дясно на корема бяха толкова видни как при всяко ритниче мястото се отбелязваше  newsm76 .
Chatte noire честито цялостно обзавеждане  
kadrowa4kata това е добре,че е без болка когато е така знам няма нищо притеснително.
Вилхелм Тел какво представлява този колан?
Усмихнат ден   bouquet

Последна редакция: нд, 11 авг 2013, 10:57 от mamina_85

# 42
  • UK
  • Мнения: 5 999
mamina_85 честити ти ритничета  Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 89
TDI, доста се обезпокоих за теб! Наистина ти е много нисък хемоглобинът! 100 % ужасно се изморяваш. Не може ли нещо да се направи за теб? Какво казва АГ?
Ето го коланът, ММ обеща че ще купим, не мога, много го искам, вече коремът ми е голям и ме наболява кръст и гръб, а до края на бременността има още да расте!
http://www.izamama.com/index.php?lnk=MDA1MDAxMDAyMDAw

# 44
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
TDI, доста се обезпокоих за теб! Наистина ти е много нисък хемоглобинът! 100 % ужасно се изморяваш. Не може ли нещо да се направи за теб? Какво казва АГ?

Толкова е, да  Rolling Eyes  Аз се отказах да ходя до магазина, нямам сили просто... ще си поръчам нещо по телефона после за обяд  Rolling Eyes той добре, че малкия ми е при баба си, та да не го мисля и него за обяд  Rolling Eyes
АГ предложи още на предната консултация да ми даде талон за хематолог, обаче аз ходя в Пловдив, тука  наш'те умориха баба ми навремето и за малко не умориха и баща ми с погрешно лечение - то за тях само желязодефицитна има, друг вид анемия не знаят  Crazy  
Та понеже не знаех кога ще отида в Пловдив, защото ангажирам и баща ми да шофираме двамата - повече той, по-малко аз  Mr. Green, и отказах талона, за да не изгори, че после няма да имам очи да поискам друг. Обаче вече жега, не жега, отивам, защото наистина ми е зле... Моята АГ е в четвъртък на работа в медицинския център (тя дава дежурства и в болницата) и ще си взема талонче за хематолог. Ще я видя и моята хематоложка кога е на работа, според смените й и да отивам, че гледам все да е 1-ва смяна, иначе като е 2-ра цял ден глад, понеже ни иска гладни за изследвания  Rolling Eyes

Сега видях линкчето с колана - то пише "Верига магазини И за мама", а аз чета "Верига магазини Измама"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт