ДЕКЕМВРИйски бебета 2013

  • 26 849
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 427
kleopatra8 истината е, че вече не знам. От една страна ММ се притеснява за финансите и това колко много непредвидени разходи ще излезнат покрай бебето и го разбирам, прав е,  а и имайки предвид, че от есента трябва да си търси работа, нещата хич не звучат оптимистично. От друга страна, за него холът не е никакъв приоритет и не му пречи и в сегашния си вид. А относно баща му, най-вероятно не иска да му каже нищо. Не е не би го направил, но някакси като че ли го отлага за моментът, в който ще е неизбежно. Може би просто не го интересува кой знае колко холът, иначе щеше да се намеси. Мисля да си помълча още няколко дни, но върна ли се от Русе, решаването на този ПРОБЛЕМ с хола ще е първата ми задача.  Дотогава ще гледам да измисля най-дипломатичния начин да стане на моето с минимални негативни последици.

Mila_17, никой от двама ни не се представя това положение задълго, нно да видим как ще са нещата с новата работа, дето трябва да си намери, ако ли не- общинско жилище, но да сме сами.
Хубавото е, че имам апартамент в Пловдив, ако така и така не намери работа в София, мисля да отидем в Пловдив, там ако не друго, поне ще сме самостоятелни.

# 721
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
7no6ti, според мен не холът, а съжителството ти със свекъра ще ти е по-големия проблем, особено първите седмици след като се роди бебчо. Ти ще искаш да си починеш когато можеш и т.н., а не да се съобразяваш с още един човек  Peace
Аз повече бих се изнервила на това, ако мъжа ми е знаел и не ми е казал....

За сметките, момичета да ви кажа, аз с предната бременност си направих акаунт в epay и си плащам всичко онлайн от вкъщи - изобщо не се редя на опашки и не се занимавам да обикалям града, да платя едно или друго- като имам паричките в картата, сядам на компютъра и плащам всичко  Peace

mihova_rossa поздрави баткото! Така правят истинските джънтълмени, браво! Браво и на теб, че си отгледала и възпитала такова прекрасно дете  Hug

Май трябва да запрятам ръкави над нова темичка  Thinking

# 722
  • Мнения: 199
а и имайки предвид, че от есента трябва да си търси работа, нещата хич не звучат оптимистично.

И ние сме в това положение!  Peace Не знам как ще си намери! До декември още от сега няма много време, като знам как се намира работа.  Close Че трябва да се гледа и заплатата да е прилична, все пак ще работи само мъжът ми, аз нямам стаж и за майчинство...  Tired ooooh! Да те заболи главата направо! Но живи и здрави всички ще намерим решения на проблемите си. А, и ако дойдеш в Пловдив ще сме си съгражданки.  Hug Flutter


ТДИ, хайде нова тема, че няма накъде.  Party

# 723
  • София
  • Мнения: 239
Привет и от мен!
Аз май много рядко пиша и надали някой въобще си спомня, че някога съм се появявала, но се надявам скоро да ми остава повече време за "извън класни занимания" .
Ето и най-новото край нас - малко на море (тук на българското черноморие), после малко на планина (язовир Доспат - рай за прегрелите софийски душици).
На ФМ за 1-ви път научих пола на бебето - малка сладка госпожица  261uu
Стана ми много приятно, тъй като имам едно момченце и мечтаех за момиче.
Иначе на ФМ ми препоръчаха да си направя изследване на гестационен диабет, тъй като бебето било с около седмица по-голямо. В тази връзка някоя от вас подлагала ли се е на подобно изследване? Доколкото попрочетох не било особено приятно, но не е и нищо ужасяващо отвратително. За сега не съм се подлагала, тъй като исках да се консултирам и с моя АГ. Чакайки с нетърпение часа, който си бях запазила за следващ преглед, получих обаждане от МЦ, че док. напуска и да не ходя, а на всичко отгоре е и в чужбина и не може да говори по тел-а  Shocked. Та загубих малко време да си избера нов АГ за ЖК, този път във Вита, че ми е наблизо и застрахователя ми работи с болницата, та няма да се налага да плащам за ехографа всеки път по 40 лв.....
Сега ми предстои да си взема медицинското досие от стария МЦ и да отида в петък при новата доФторица (btw за 1-ви път ще ходя при жена и ми е малко спек Rolling Eyes).
Тъпото е че със стария АГ бях говорила сега като отида, да ми пише болничен и повече да не ходя на работа. Да ама май се попрецаках. Сега с тази новата г-жа ще видим как ще се разберем, че вече не издържам психически. По малоумна шефка до сега не съм имала. Работата не ме плаши, но ме дразни безумните задачи които поставя вместо да се фокусираме над това, за което сме създадени като дирекция. Вечно недоволната й физиономия и прибирането в къщи след 20:00 часа всеки ден ме уморяват доста. Стоях само заради колегите, да не ги натоварват и с моите задачи, ама вече е време да си гледам семейството и нещата които ми доставят лично удовлетворение.
Та ще говоря сега пак за болничен. Проблема е че не искам да плащам и се чудя дали да не симулирам болки, схващане на крака, контракции и т.н.,  които да изтъкна като проблем при продължаване на трудовата ми дейност (седене на стол по цял ден  newsm78). знам, че е тъпо и принципно съм много против да се лъже за болести, ама какво да правя. Дайте ми съвет.
Освен това пак на ФМ ми препоръчаха да отида на фетална ехокардиография. Това тъй като не съм ходила на БХС.

Последна редакция: сб, 31 авг 2013, 17:21 от ellica11

# 724
  • София
  • Мнения: 239
Пропуснах да ви споделя нещо, което ми направи впечатление при количките на Кенгуру, моделите, Анджи, Стефи, Дрифт (за последната не съм на 100% сигурна) общо взето всички колички със плоски тръби на рамата много е трудно задържането на чадърче. Ако това е важно за вас ви светвам да си пробвате в магазина, за да добиете реална представа.
Може би има и модели на държачи предназначени точно за този вид рами, ама след обикаляне с приятелка с такава количка по магазините, така и не намерихме.

# 725
  • Мнения: 199
Елица, не мога да кажа нищо за поставените от теб въпроси, ние сме със седмица по-малки.  newsm78

А, за количката, благодаря, че сподели. Предполагам си имат чадърчета подходящи за модела.  Peace  bouquet

# 726
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Стоях само заради колегите, да не ги натоварват и с моите задачи, ама вече е време да си гледам семейството и нещата които ми доставят лично удовлетворение.
Та ще говоря сега пак за болничен. Проблема е че не искам да плащам и се чудя дали да не симулирам болки, схващане на крака, контракции и т.н.,  които да изтъкна като проблем при продължаване на трудовата ми дейност (седене на стол по цял ден  newsm78). знам, че е тъпо и принципно съм много против да се лъже за болести, ама какво да правя. Дайте ми съвет.
Освен това пак на ФМ ми препоръчаха да отида на фетална ехокардиография. Това тъй като не съм ходила на БХС.

Ти и бебето сте най-важни сега  Peace

Аз не исках да ви натоварвам, но от както видях как момичето на съседното легло загуби бебчето си, вече съм напълно убедена, че каквото зависи от нас трябва да го направим за малкия човек. Работа и колеги могат да почакат, пък ако искат да се сърдят...после аз на кой да се сърдя ако нещо се случи с бебето ми?  Crossing Arms

И нещо ведро Хайде в Новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=736154.new#new

Общи условия

Активация на акаунт