Бургаски майчета - 15 тема

  • 41 057
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 30
Моето качваше по 2кг първите два месеца, а бяхме на смесено хранене..

# 691
  • Мнения: 430
Здравейте момичета,някой може ли да ми даде някакви координати на техник за бойлери,че нашия се развали тази вечер  CryБлагодаря ви предварително Hug

Здрасти,този човек беше идвал вкъщи за бойлера,но преди 2 год.,пробвай дали са още тези телефоните! Peace
056/84 58 58,0888 20 69 39

# 692
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,някой може ли да ми даде някакви координати на техник за бойлери,че нашия се развали тази вечер  CryБлагодаря ви предварително Hug

Здрасти,този човек беше идвал вкъщи за бойлера,но преди 2 год.,пробвай дали са още тези телефоните! Peace
056/84 58 58,0888 20 69 39
Благодаря ти много Hug

# 693
  • Мнения: 12
Мерси момичете Peace няма да си държа детенцето гладно Simple Smile))

# 694
  • Мнения: 2
Майлин,

Моята щерка също е на аптамил и първия месец беше качила 800 гр, втория 1300 гр, а след това по 600 гр. Така че всичко си е до организъм както са писали и другите момичета. Вилиана в момента е почти 10 кг и 70 см, а пие мляко само 2 пъти на ден, защото сме напълно захранени. Но при нас това е нормално, тъй като тя се роди голямка - 4,350 и 54 см. В момента е на 7 месеца. Аз си мислех, че е много, но педи ме успокои, че наддава нормално Не се притеснявай - това не е много, просто не я храни на много често, че млякото е силно доста

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 176
Трудно може да се контролира наддаването на едно бебе, което е само на мляко. Гладно ли е , нищо не помага. Ние също вървяхме едро бебе, но постепенно се нормализира качването и на годинката беше около 10 кг, което казват, че било оптималното тегло. За бебчето от горния пост лично на мен ми се виждат доста 10 кг за 7 мес, но като почне да върви ще се нормализират.  Аз лично сигурно бих сменила млякото, ако виждам, че детето наддава с такива темпове, но това си е лично мое мнение. Когато аз избирах млякото преди година ми казаха, че Аптамил напомпвало децата и понеже моята щерка също беше голямо бебе директно го прескочих като вариант.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 30
Моето бебче се роди малко 3100гр, сега е 10 кг, не сме напълно захранени, но не ми се вижда никак много защото е 72 см.. и единственото което има са бузи... Нито имам намерение да сменям млякото, нито да ограничавам детето си.
Само да отбележа, че последните два месеца ми качва по 400гр.

# 697
  • Мнения: 430
Първото ми дете е родено 4030 гр,хранено само на кърма,първите 2 месеца качваше по 1.400,третия 1.000,също е бил 10 кг.на 7 мес.!

Не знам може би има разлика от качване от кърма и АМ,защото педи никога не ми е правила забележка за килограмите му!
А в момента да го видите каква щека е,манекен Laughing,нищо общо с трътлестото,бузесто бебе! Simple Smile

# 698
  • Мнения: 2
Ето тук намерих новата таблица на СЗО за оптималните килограми при бебетата.   http://www.moetodete.com/content/view/131/66/ . На нас също не ни е правена забележка за килограмите, тъй като едно е бебе, което е родено примерно 2 кг и в 7 ми месец да е 10 кг, друго е бебе родено 4 кг и нагоре да е  пак 10 кг. Съотношението при процент на нарастване е съвсем различен Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 сеп 2013, 10:31 от Nastiya

# 699
  • Мнения: 430
Някоя от наскоро родилите мами ,може ли да ми каже как се процедира за еднократната помощ за 2-ро дете,ние се водим към ТД Приморие! Praynig

На колко време сменяте бибероните залъгалка,защото 1-то ми дете така и не засука такова нещо,и не съм наясно,също и кои предпочитате каучук или силикон?

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
и нашата мадама не иска биберон Simple Smile

За помощта за 2ро е предполагам като за помощта за първо Simple Smile Отива се в общината за да ти изкарат справка за родени деца. С нея и с акта за раждане се ходи в социалните и там се попълват други документи и всичко се подава там.

# 701
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
и нашата мадама не иска биберон Simple Smile

За помощта за 2ро е предполагам като за помощта за първо Simple Smile Отива се в общината за да ти изкарат справка за родени деца. С нея и с акта за раждане се ходи в социалните и там се попълват други документи и всичко се подава там.

Къде в Общината? Това не си го спомням  newsm78  Отзад, където се сменя адресната регистрация ли?

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
и нашата мадама не иска биберон Simple Smile

За помощта за 2ро е предполагам като за помощта за първо Simple Smile Отива се в общината за да ти изкарат справка за родени деца. С нея и с акта за раждане се ходи в социалните и там се попълват други документи и всичко се подава там.

Къде в Общината? Това не си го спомням  newsm78  Отзад, където се сменя адресната регистрация ли?

не по местоживеене, аз примерно съм в Славейковската Simple Smile

# 703
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Оф, хептен се обърках с тези документи. С каката ходих в Меден Рудник да си взимам документа за семейното положение и пак в там подадох документите за еднократната помощ. Сега ми казаха, че се ходи в ГРАО, отзад Общината с колоните и от там се взима документа за семейно положение. И днес като е взимал акта за раждане, ММ изришно е питал къде се подават документите за еднократната помощ и му казали в Зора.  ooooh! Ужас! Тука при нас идва веднъж в месеца служителка от Социалните и направо при нея ще ги подам.
Кажете за детските надбавки какви документи трябват? Бележка от педиатъра, че децата имат всички ваксини и нашия доход с мъжа ми 1 година назад?
Ама сега като съм била в майчинство от къде да го взема аз моя доход? От работа, от НОИ?  ooooh! Май ще ходя да питам в темите за майчинството. Ужас! Голяма обърквация е. Нещо по-сложно не можаха ли да измислят?

ПП: Аз съм с претенции, че близките години ще си завърша висшето образование, а не мога да се оправя, а ромките нямат грижи с това. Дали защото вече имат опит?  Joy

Последна редакция: пн, 16 сеп 2013, 16:49 от Лече-Буболече

# 704
  • Мнения: 430
и нашата мадама не иска биберон Simple Smile

За помощта за 2ро е предполагам като за помощта за първо Simple Smile Отива се в общината за да ти изкарат справка за родени деца. С нея и с акта за раждане се ходи в социалните и там се попълват други документи и всичко се подава там.

Къде в Общината? Това не си го спомням  newsm78  Отзад, където се сменя адресната регистрация ли?


не по местоживеене, аз примерно съм в Славейковската Simple Smile

А някой ,който е в или около центъра,да каже по-точно къде се ходи! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт