Радват се на пролетта ЯНУАРСКИТЕ деца

  • 56 584
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 115
Ай наздраве от мене.С мъжо ще пиеме по едно узо

# 706
  • Мнения: 56
Хелоу Grinning

Снощи смятах да пия чаша вино и да вляза да кажа наздраве, но вместо това ходих в парка да карам колело и се прибрах така скомпотясана, че не ми беше до вино.

Всяка сутрин си обещавам вечерта да си легна рано, но после пак откарвам до 1-2часа.

Елена, нали знаеш, всеки си има своята истина. Разбирам твоите доводи, но не съм съгласна с тях. смятам, че в едно качествено общество трябва по-силните да помагат на по-слабите, това ще ни направи по-добри и по-щастливи хора. Не мисля, че всеки човек/случай трябва да бъде слаган под един и същ знаменател. В случая с тази майка, въпреки, че има много въпросителни и хора, които са против нея, аз смятам, че да се отнеме дете от една майка, трябва да има наистина много сериозни доводи. В Англия има един закон от 89-та година, който прави насилственото осиновяване на деца, въз основа "евентуални бъдещи проблеми", много лесна процедура. този закон е създаден с цел, предпазване на децата от насилие, но има много невинни семейства, засегнати от него. Много обществени личности протестират срещу това, но може да минат години, докато се осъществи промяна. Да се гледа делото в БГ и е отказано, така че тя има право на независим съд в Страсбург. Жената е отчаяна, скъсва се от работа и е на ръба. Аз искам да помогна с каквото мога, в случая- трезво мнение, да контактувам с хора, които биха помогнали, подготовка на документи и тн. Не искам благодарности, просто искам да помогна.

# 707
  • Мнения: 857
Радост, дано майката си вземе детето по-скоро. Не мога да си представя какво е да ти се случи подобно нещо.
Мислех друго да пиша, ама изфирясах.
Ай, до скоро.

# 708
  • Мнения: 524
Елена, нали знаеш, всеки си има своята истина. Разбирам твоите доводи, но не съм съгласна с тях. смятам, че в едно качествено общество трябва по-силните да помагат на по-слабите, това ще ни направи по-добри и по-щастливи хора. Не мисля, че всеки човек/случай трябва да бъде слаган под един и същ знаменател. В случая с тази майка, въпреки, че има много въпросителни и хора, които са против нея, аз смятам, че да се отнеме дете от една майка, трябва да има наистина много сериозни доводи. В Англия има един закон от 89-та година, който прави насилственото осиновяване на деца, въз основа "евентуални бъдещи проблеми", много лесна процедура. този закон е създаден с цел, предпазване на децата от насилие, но има много невинни семейства, засегнати от него. Много обществени личности протестират срещу това, но може да минат години, докато се осъществи промяна. Да се гледа делото в БГ и е отказано, така че тя има право на независим съд в Страсбург. Жената е отчаяна, скъсва се от работа и е на ръба. Аз искам да помогна с каквото мога, в случая- трезво мнение, да контактувам с хора, които биха помогнали, подготовка на документи и тн. Не искам благодарности, просто искам да помогна.

 Peace Peace Peace
Напълно съм съгласна с теб, Радост. Възпитавана съм на това да бъда милосърдна, да помагам, да не подминавам чуждото нещастие, защото то видиш ли не ме засяга. Така възпитавам и децата си. И не мога да се съглася, че всички, които просят, го правят, защото така е по-лесно. Да, има такива, най-вече ромите, за които това се е превърнало в бизнес. Но има хора, които живеят на ръба на оцеляването и това, че ще им подадем лев-два за тях може да е жизненоважно . Ние сме общество, не може да гледаш само в собствената си чиния, и да очакваш да живееш в по-добър свят. Давала съм пари и на просяци, и на хора, събиращи помощи срещу продажба на картички и пр. И наречете ми наивна, но не се питам дали наистина има нужда или не, дали наистина е болен или не. Щом стигнеш до тук - едва ли е хубаво.

Радост, не мога да коментирам казуса, без да съм се запознала по-подробно с него. Видях в медиите за тази жена, за съжаление знам, че в повечето европейски страни нещата по повод отнемането на деца от родителите стоят по този начин. В скандинавските страни даже е още по-лесно да се отнеме дете. Имам колега, който се занимава с международно, макар и търговско право, но ще го попитам за контакти на специалист в тази сфера.

# 709
  • Мнения: 118
Здравейте момичета
бихте ли споделили в коя група/в децката градина/ ще са дечицата ви тази година?
Ние имаме огромен проблем не желаят да ни приемат в подготвителна група защото навършване 5г на 08.01
Имате ли и вие този проблем?

# 710
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Ние ще сме втора група!
Добро утро все пак!
Темата зацикли ,остава още малко да отворим нова страница.
Дони ,пиши бе жена,знам че те тресе училищна треска но сподели Rolling Eyes Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 3 249
 ivan4e84 , аз конкретно го нямам...че ще отлагаме. Принципно набор 2009 е втора група. Ако миналата група детето е било първа е трудно да премине във трета. Виж, от втора в четвърта не. Казвам, защото в групата на големия имаше 2 такива деца. Майките им бяха решили да прескочат една година. В края на годината се оказа, че психически самите деца не са готови за училище, колкото и родителите да си мислеха че са и ги оставиха втори път в 4та група. За мен лично това е огромен стрес за детето.
Александрина от темата ни е сега ще е подготвителна група, но тя си тръгна и с предния набор, в което не виждам проблем. Затова и правилния въпрос е - вие коя група сте?
Тоби, да  пиша, ама какво да пиша. То първолака го няма още. Чакаме го утре. За училище съм купила само раница и 5 тетрадки, че родителската среща е на 9-ти и тогава ще кажат какво що. Вчера се засилих да ходя до Джъмбо. Да де, ама те попроменили пътя. Изпуснах отбивката и карах още 7км по магистралата - аха да ти дойда на гости, че ми и хареса да карам по бовия път hahaha Хич не го обичам този магазин. нищо от това, което мисля да купя не купих, но пак оставих една камара пари за глупости ooooh!

# 712
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Ха -ха това с 7 км ми е познато.На излизане от Бургас спираме на Джъмбо -вс е ок.Тръгваме си и се оказа че няма начин да продължим-върнахме се  до Бургас-толкова тъпо ,че няма на къде.След това видях че хората паркират на пътя-прескачат мантинелата и пазаруват ooooh!
За купуването ,не се притеснявай-на срещата ще кажат .Сега вече има всичко ,навсякъде-пари като има....Аз за боите да кажа само-тези които са в Лидл са чудесни и издържливи-температа не е за предпочитане.Пастелите са по-добър избор от цветните моливи-хубаво е да има под ръка .И едно парче мушама за рисуване ,да не цапа.И то стана 100 кила багаж hahahaИ ти да си пиеш хапчетата от сега Heart Eyes
Изпратих дечко и баба ТИ на вън-мисля да почистя малко,но съм се зачела в една книга и не знам кое по-напред.
И аз мисля ,че не може да се прескача група в ДГ.

# 713
  • София
  • Мнения: 3 249
Купих на Пеликан боички - добри ли са?

# 714
  • Мнения: 56
Добро утро!

Аз не мога да се включа по темата с градини и боички,че тук нали е друга системата, а и консумативи осигуряват от там. Само униформи ще купуваме.

Ели,:peace: Благодаря ти за отговора!


Така съм се смяла....видяха ме одеве с книга, и двете се настаниха до мен с по една книга Laughing Взимам лаптопа, грабват си техните и почват да цъкат със сериозни физиономии. А най-забавно е как обикалят с по едно мече в пазвата, понеже кърмят Laughing Grinning Laughing

Люби, беше ме питала в коя сфера ще търся работа. За сега планът е да търся офис работа в строителни компании. Човешки ресурси, маркетинг, нямам претенции като за начало, академично съм подготвена по всички фронтове. В последствие, като събера стаж, ще реша къде да се профилирам. Но ще видим, понеже в момента не е лесно да си намериш добра работа в Лондон, особено без стаж.


Днес съм на "кокошарник", както казва Мишо Grinning Планувала съм хубаво да се наприказвам.

Хубав ден, момичета Hug

# 715
  • Мнения: 857
Пеликан са много добри, фирмата е немска. Едно време аз се занимавах с тях и още други, бях много навътре с дребната канцелария, хартия и тем подобни. Даже ми харесваше, ако не бяха гадините шефове  Tired. Но заради тях избягах от този бранш и се преместих в банковото дело .... не е като по филмите - израстване в кариерата и прочее - нямаш ли познати да ти помогнат си оставаш обикновен служител докато отидеш на друго място отново обикновен служител ...
Ще видим сега следващите ми планове как ще се осъществят  Wink.

# 716
  • Мнения: 118
Предната година бяха смесена група  1 и 2 група-обучаваха ги заедно.но се водеше 1 група заради набора
явно мисията е невъзможна ,а причината 8 януарски дни
кушмар

# 717
  • Мнения: 7
Здравейте.
Като една детска учителка и аз да се изкажа компетентно за подготвителните групи. Тази учебна година "подготвителна група 5 годишни" (ПГ 5г.) ще са децата набор 2008 г. Моята госпожица влиза в т.ч., защото както знаете се роди месец по-рано. Ако се беше появила дори и на 01.01.2009г. тогава в градината щеше да е 2-ра група, защото влиза в следващия набор.
Дони тази нощ те сънувах.
Скрит текст:
Вярно не знам как изглеждаш, но подсъзнанието ми си те представи  Laughing Нали преди беше писала, нещо за кукленския манастир и аз сънувам, че ми звъни телефона и ми изписва името ти (чудно защо като изобщо ти нямам номера). Вдигам и ти ми казваш че идваш към нашия манастир и ако искам да се видим. Развръзката не я помня добре, но като се събудих това си го спомнях много ясно и ми стана едно странно...

# 718
  • София
  • Мнения: 3 249
Невенче, значи трябва да сбъднем съня  Hug

# 719
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Невенче, значи трябва да сбъднем съня  Hug
Маро, само чакаш да стане въпрос за ходенЬе!

Общи условия

Активация на акаунт