Радват се на пролетта ЯНУАРСКИТЕ деца

  • 56 474
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 249
Ники, има доста енциклопедии - скоро срещах и за планетите Simple Smile
Иначе Хриси се завърна в събота вечер и вятър го вей на бял кон. Снощи ме пита - утре на градина ли съм? Викам каква градина, ти вече ще си ученик Joy Нашите му дали пари за таблет за рождения ден и сега само ме врънка. Казах му, че ще има таблет когато се научи да чете - било много трудно. Ама чичо Скрудж как си брои парите - може да събира големи суми ако са в левове  hahaha

# 736
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ники, на издателство Пан със сигурност има енциклопедия за планетите.
Дони, уелкъм ту дъ клъб ! Алекс ме врънка за лаФ топ, ама си има норма за изпълнение, че аз вече на "ти купи сега , пък аз обещавам...." не се вързвам  Mr. Green
Ралче, а Йоето на Орешака ли остана?

# 737
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Лаф топ,таблет и подобни на кукуво лято Mr. GreenКогато се налага -както при Гого ок.Даже не се обсъжда.Има една камара подобни детски джунджурии -да си ползва тях.Накратко -Лоша майка Rolling Eyes
Да му мисли котарака ЛюПчо -имаме две зъболекарски огледалца -ще падат прегледи на зъби  и още нещо hahaha
Днешният ден не ми е хубав-класна съм на 5ти клас-приемам съболезнования Cry
С две думи -работата ще е повече за никакви пари.Дано ми се паднат добрички деца.
Започнах с пазаруване за есенният гардероб-за сега две пуловерчета без ръкав,дънки и едни обувки.Огледах се и за мен- ужаст безподобен -или размер XS или цветовете странни,ама така е на село.Хайде ,че ме чакат едни тортелини да ги сготвя.

# 738
  • Мнения: 88
Благодаря, момичета, ще проверя за енциклопедии.

Преди ваканциите поръчаха госпожите да упражняваме децата да разказват по картинка и да броят до 20. Цяло лято не успях да го накарам да седнем да разказваме по картинка, сега сигурно  ще го отбележат на родителската среща.

Тоби, моята котка също се казваше Любчо, галено от Любвеобилен  Mr. Green Беше разкошен сладурко рунтав, но като се роди Анди и майка го подари без да ми каже, защото бях против. (беше в тях).

За лаптоп- не съм мислила. Като знам как троши. Иначе ми иска да играе на "Енди бърдс" без да знае играта, явно някой се е хвалил, че играе и е запознат.

# 739
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
За Ангри бърдс питайте Бубса  Mr. Green Стига да се появи де.....
Нищо не са ни карали да правим от градината, те си го занимават достатъчно. Като се захлади и се застоим у дома ще има и повече време за убиване до момента на истината (т.е. раздаването на пижамите), така че тогава ще пишем и творим.
Нищо не съм пазарила за есента/зимата, а трябва, че всичко му е омаляло. Оглеждам се все пак.

# 740
  • Мнения: 524
И на нас не са ни давали указания за лятото, относно подготовката на децата. Но тя Александрина обича да си се занимава с книжките от градината.
Лаптопи и таблети на този етап - категорично не. Игри не играят, пускала съм й барби за обличане разни там и обзавеждане на къщичката й, но не проявява кой знае какво желание, съответно не пускам. До компютъра имат достъп само за някое филмче като Дора и Диего, ако примерно не го дават по тв каналите.
Дрехи трябва да купуваме и за двамата. Пижами и бельо имат, но доста пораснаха това лято на височина и почти всички дънки, анцузи, клипове и пр. са им къси. С обувките ситуацията е същата. На малкия купихме края на април, носил ги е 5-6 пъти, онзи ден като захладня ги обуваме, но му стискат.
 

# 741
  • София
  • Мнения: 3 249
За събота трябва да правя торта Angry Birds  ooooh! Поръчах си вчера и едни формички. С това хайманосване кога ще успея обаче...
Гого от без чифт обувки се оказа с 4 Mr. Green и то една идея големи. Дрехи има, но и купих анцузи, че пролетта им издъвка циповече на повечето.
Оф, пред една дилема съм...

# 742
  • Мнения: 524

Оф, пред една дилема съм...

Настанете се удобно на диванчето и споделете, госпожо  Mr. Green. Все пак сме почти лицензиран кабинет, нали така  Wink

# 743
  • София
  • Мнения: 3 249

Оф, пред една дилема съм...

Настанете се удобно на диванчето и споделете, госпожо  Mr. Green. Все пак сме почти лицензиран кабинет, нали така  Wink
Искам да стана студеНка. Чуденката ми е - Специална предагогика ли да запиша, заради Гого или предучилищна, за другарка в детската градина. Трябва ми работа на смени или поне не на цял работен ден. Че няма да се извисявам в счетоводната кариера се е видяло Confused Тръгне ли на училище ще трябва да приключа със сегашната ми работа. Или да мисля за нещо от вкъщи, което ме подтиска.
СУ има прием и утре ще си подам документите, но се чудя как да си класирам желанията. Видях сега, че има и логопедия задочно, но не знам ще имам ли право да запиша магистратура newsm78

# 744
  • Мнения: 524
Моят съвет - специална или логопедия. Самата ти си наясно колко дефицитни са тези кадри. Успех, каквото и да решиш  Hug

# 745
  • Мнения: 88
Напълно съм съгласна с Ели- специална педагогика или логопедия. Дони, много добра идея- хем ще ти е интересно, хем на Гого ще помагаш и хем ще си ценен кадър:)

# 746
  • Мнения: 56
Дони, и аз се присъединявам зад мнението- специална педагогика или логопедия. Хайде, действай, този свят има нужда от промени... Hug

Ники, книги на български скоро не съм преглеждала, но имаше една карта с планетите тукашна, която ме беше впечатлила. Ето тази- http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.mapsworldwide.c … QEwBw&dur=180

# 747
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Дони и аз съм за някоя от двете-и без това почти си ги изкарала -остава само тапия да ти дадат NaughtyТи се млада учи!Ей го де е Слатина hahaha
Втори ден на работа и без закуска и съм минус 1 кг. захар.Свърших работа за целият китайски народ+бюро жалби-коя ,какво и къде.
Подухва и ще пусна една пИралня,че утре отлитаме.Оказа се че като се прибера отивам на Чифлика за отмора преди учебната година.Програмата е тежка....Добре ,че дървата ги прибрахме през март,че това щеше да е за капак.

# 748
# 749
  • София
  • Мнения: 2 613
Уффф, вчера ми беше ужасен ден, заради неща в работата,а и като цяло съм пред трудна дилема и накрая на деня ме зацепи глава и понеже друго не мога да пия, заради Симтрома за кръвта, а само Парацетамол, а той не ми помага, си ме боля до вечерта зверски Tired. Накрая се наревах едно хубаво, днес съм уж по-добре Rolling Eyes,
Но май и аз се изправям пред дилема и то не малка....
Аз поне да взема да си споделя, така и така споделяме всички...пък може и вие да ми дадете съвет или поне да ми олекне:roll:
Накратко- в момента, където работя, заплатата ми е ниска, зорлем с извънредния труд от събота и неделя и от време на време някоя премия, събирам 600 лв. на месец, като имам и безплатна карта за транспорта Confused. Отделно, обаче, нещата като цяло не вървят, предполагам, че ще има и месеци, в които и тази си заплата няма да мога да взема, защото участници по семинарите няма, а от там ни идват на нас всички приходи. Освен това сме малък екип и няма и накъде да мърдам, тоест ако съм тук, ще си правя това, което си правя досега- организация на обученията, база данни на участници и лектори и тн. Няма какво друго да уча и какво друго да правя- просто това е ситуацията тук Tired. И така, аз лежах на кълката, че до второ майчинство, ще си седя тук, защото поне ми е близо до вкъщи, зная, че шефката няма да има проблем с това, че ще излизам пак майчинство, а и че все пак идването до работата ми излиза безплатно,а и все пак това си работя от години и си зная кое как. Нооо, тук идва голямото Но, и то е от това, че след решението ни за кредита, просто в края на месеца се усеща рязко липсата на тези 300-400 лева, които отиват за кредита допълнително- не сме оставали буквално без стотинки, но определено, както е сега края на месеца, издишаме, до толкова, че правим сметката на всеки пет лева за кое да отидат. Ето, например, вчера, имах останали само пет лева в мен, а трябваше да купя няколко неща, накрая степенувах кое да взема само. Ето това за мен е знак, че тези пари ни трябват и то, за да дишаме малко по-нормално, а не че ще цъфнем и ще щракаме с пръсти. И сигнал, че може би трябва да търся нещо друго Rolling Eyes. Но, тук пак идва Ното, че аз съм човек, за който такива начинания са свързани с многооо стрес и емоции, просто съм си такава. Уж ако зная, че имам интревю, няма да го мисля, а все ще се треса от неври Sad. От другата страна, в момента, май ситуацията като цяло не е добра и гаранция, че ще намеря нещо по-добре платено,а и по-итересно, май няма ooooh!. А и аз съм притиснителна, предтавям си как ще мънкам на тези интервюта. И накрая- самата идея за второ майчинство...ето аз исках да започнем опити, станаха тези неща с мен здравословно, засега още не мога да правя опити. От друга страна и мъжа ми ми каза, че с тези доходи сега, не можем да си позволим второ дете и той не е съгласен. От друга страна, обаче, времето си лети, а аз усещам от вътре как сърцето ми крещи, че искам пак да съм майка- днес на един колега момченцето си на две годинки в офиса, е разтопих се Heart Eyes И даже и да намеря друга работа, не мога веднага да кажа, че съм бременна, няма как, нали най-малкото ще има изпитателен срок и изобщо се чувствам ужасно напоследък заради тези мои дилеми ииииииииии не зная какво да правя- да си стоя тука и все пак се опитвам да навивам мъжа ми, като имам зелена светлина да действаме за бебе или да се хвърля в дълбокото и да търся друго, пък каквото стане, тогава ще го мисля пак, не зная Sad Чувствам се просто ужасно.
Е, ето ви пълнене на темата.
Тайсче- Йоето /много е миличко така, нали Heart Eyes/, ще е на Орешака и другата седмица и после я връщам, че мисля от 16 да тръгва на градина, а бабата ще остане още около месец там. Имала още работа.
Дони- и аз харесвам идеята, каквото мислиш, че ще ти е по-удачно, това запиши. Hug

Общи условия

Активация на акаунт