Радват се на пролетта ЯНУАРСКИТЕ деца

  • 56 585
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Ловеч
  • Мнения: 683
То тук заядливи не останаха  Rolling Eyes
Направо съчувствам на бременните-аз не съм ,пък ми е едно мързеливо,все прилягвам.Сутрин ставам към 7 Shocked-детето спи до 9 newsm78.Ивко не спи следобед-добре че са детските та да дремна малко .На  градина ще е от средата на септември-можеше и сега да го пусна, но не ми се разкарва да го водя и взимам.
Аз пък съм грозна мама щом се карам-най-вече за това че кисне в банята с едни чашки ,пълни ги с шампоан и вода-готвел чай.

# 691
  • Мнения: 524
То тук заядливи не останаха  Rolling Eyes

Че кога е имало заядливи пък тук  Joy Joy Joy

В интерес на истината сме много добронамерена група, имам спомен само за един колосален скандал, когато Надето се появи в темата и едни ССФ-ки решиха нещо да й размахват пръст и назидателно да обясняват какво можело и не можело да се пише и т.н.
А иначе то за какво да се заяждаме по настоящем - не са ни на дневен ред въпроси като: нормално раждане или секцио, кърмене или АМ, домашно приготвени пюрета с любов и купешки, с многооо негативна енергия  ooooh! Mr. Green и пр.
Караме си го лежерно и приятелски, що да си разваляме рахатлъка.
Вярно, че е хубаво да се активизираме, но и това ще стане  Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 3 249
Аууу, чух заядливи и веднага цъфнах hahaha
От сутринта ми върви на....Снощи ме домързя да полея цветята на верандата. Имахме гости, стана късно и както и да е - сутринта работна Пена стана по хладно и почна да полива. Тръгвам да влизам - тц, заключено. Милото ми свекървище да вземе да ме заключи, щото видиш ли такива блейки сме били, че зяла нощ е седяла отворена вратата #Cussing out Ниокй не минава по улицата, кафето срещу нас празно. Викам аз на баба му на Мартин, ма тя все пак е на 85 жената, глуха. Повисях 20 минути и се зачудили къде  ли съм аджеба, а аз вече ми идеше да хвърлям и чупя неща Rolling Eyes
Трябва да видя кога днес и зъболекър да вмъкна в програмата, че в събота вечерта ми се счупи един кътник...Егати и мрънкалото съм Rolling Eyes


да си платя за психолога Mr. Green

# 693
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Дони ти заядлива-Никога  hahaha
Остана ми една седмица отпуска,хич не ми се почва работа Cry
На Ивко кризата леко отминава,вече е по -спокоен.Взех му едно улично котенце за един ден-голяма любов.Лекува го,прави му чай,приспива го.Пуснахме го ,че от него няма да порасне и съответно вчера цял ден мрънка :Това е най-лошият ден ,нямам котеееееееее..

# 694
  • Мнения: 56
Здравейте момичета!
От няколко дни се каня да седна да попиша и все нещо друго тръгвам да правя... Laughing

Ще започна с едно питане към Ели, Тайс, Бубс и Ники. Става въпрос за един заплетен случай тук в Англия, който следя и съм се захванала да помогна с каквото мога.  Трябва ми инфо как да се процедира от българска страна. Ако някоя от вас може да ме насочи към специалист по международно право. Някой наясно с процедурите в Страсбург. Ще го обясня на кратко, на който му се чете за какво става въпрос.
Скрит текст:
Английските социални служби е отнемат дете с двойно гражданство от майката, която е българка. Като основания се посочват-
1. Бащата, който е сгазил лука, гледал материали с непълнолетни.
2. Майката търпяла доста време насилие от бащата и си мълчала, диагностицирали са я, че е склонна към подчинение и не би могла да предпази детето от бъдещи евентуални последствия.
3. Съгласила се на една среща с бащата, след договаряне със социалните работници, че няма право на това.
Въпросът е, че сега се е събрала маса хора в подкрепа на майката, но на английска земя остава само още една инстанция, пред която да обжалва и вероятността там е малка да се обърнат нещата. Следващата инстанция е Страсбург. Но трябва да се съгласуват нещата от Българска и Английска страна. Т.е. трябват й двама адвокати, единият да акцентира върху слабостите в английската система, а другият да се съсредоточи върху факта, че е дискриминирана( сама българка, тормозена от мъжа си, пред-след рофдилни депресии и тн и тн)
Въпросът ми е, някоя от вас може ли да мие насочи към специалист по международно право, с който да се свържат поддържниците от България? Също така има ли подобни хора в БГ, които се заемат с подобни случай про боно, за слава и реклама? В Англия има такива, затова питам Laughing
Ето такива случаи, които показват как  системата има нужда от промяна, а хората от защита, ме карат да се замисля, дали да не запиша едно Английско право малко по нататък. И без това ми се учи още newsm78, и ми се работи вече, пък и още едно бебе не бих отказала след 3-4 години....не знам как ще ги сместя нещата, но пък няма да скучаем определено Grinning Добре, че Мишо не чете тук hahaha

И сега малко новинки около нас. Нещата с местенето вървят добре. Бяхме в Петък да се видим със собствениците и да поизмерим из къщата. Изключитено приятни бяха, много сладка двойка и страшно мили. Взехме мерки, да видим дали ще ни влезнат мебелите LaughingТази седмица подписваме договора и ще кандидатствам за място за Анджи в новото училище. Дано й дадат там, понеже училището е страхотно. И нямаме търпение вече да се местим, ще е много хубаво, нов проект, ново начало, ще срещнем нови хора. сега разучавам варианти за градина за Бела. Мисля, че вече е достатъчно голяма, да не й е мъчно за мен, а да се забавлява там. А аз почнах да разглеждам за работа в сферата, която съм избрала. Доста добре трябва да се подготвя откъм CV, интервюта и мотивации, понеже в момента тук хич не е лесно да си намериш прилична работа. Но пък съм доста нахъсана, така че ще видим!

Дони, да се оправяш със зъбите и скорощно излизане от негативната серия Hug

Ели, това с купешките пюрета с негативна енергия ми хареса Laughing

Невенчето, може и да се повторя, но не помня, така че: Добре си се завърнала  bouquet

# 695
  • София
  • Мнения: 1 115
Ради дано се развият добре нещата за тази майка.
Ти си голям герой щом мислиш за трето.Аз за второ още не мога да се реша Rolling Eyes
Аз днес съм почивка и нищо не ми се прави.
С нетърпение чакам вече да идва петък и да си взимаме Моника.
Снощи ми вика:Мамо имаш най-прекрасния глас  CryИ на нея мн и домъчнало.
Др седмица трябва да почваме да пазаруваме за есента.Всичко и е омаляло.
Дони как си?Намери ли време за зъбар?

# 696
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Привет и от мен!
Ради ,да поздравиш Мишо за избора си за съпруга-толкова си позитивна ,че чак на мен ми светва Hug
Изкарах една безсънна нощ,сега гледам като майка на новородено hahaha
Ивко цяла нощ рева ,че го боли зъб.Уж надничам в устата му,но този се отчупил и работата станала.
Намерих страхотен Чичо зъболекар- Ивко е влюбен в него.Та с още две ходения и сме излекувани.
За есента ще пазарувам като стане есенно -сега нямам нагласа още въпреки че го дават да се захлажда.На първо време ще трябват пантофи за градината.
Хайде отивам да гушкам дете и коте .

# 697
  • София
  • Мнения: 3 249
Зъболекарките ми и двете ги няма ooooh! Моята официална е отпуск. иринка и нея я няма в края на месеца. Нали не ме боли и си трая Rolling Eyes
Ради, чух за случая. Моя позната и тя се е заела - успех на майката желая.
Тоби, ся последно добра майка ли  си или лоша? Котето върнахте ли го?
Мен ме обработват нещо за куче, само че кога и него да гледам ooooh!

# 698
  • Мнения: 56
Привет и от мен!
Ради ,да поздравиш Мишо за избора си за съпруга-толкова си позитивна ,че чак на мен ми светва Hug

Ее, Тоби, мерси, но е баш така Grinning И аз като всички вас си имам дни, в които светът е розов и с неограничени възможности и други, в които не ми се говори, даже и вкъщи не ме закачат много много. Поне бързо ми минава.

Аз намирам теб за много позитивна и остроумна Hug




# 699
  • София
  • Мнения: 3 249
Бе рано е още за пиьенье, че тъй да се уважавате Joy

# 700
  • Мнения: 56
Бе рано е още за пиьенье, че тъй да се уважавате Joy

Довечера значи Wink

Дони, а как и е името на твоята приятелка?

# 701
  • София
  • Мнения: 3 249
Ева

# 702
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Ради, много интересно при вас. А в каква сфера искаш да работиш?
И нашата иска куче, но купихме интерактивна котка - също като истинска оставя косми навсякъде. Само дето в краката не се отърква.  Heart Eyes За сега сме само с риби, но 2 аквариума са ни напълно достатъчни.
Аз похвалих ли се, че свеки и сие ще идват с нас в Созопол? Честито!
И ние трябва да пазаруваме есенен гардероб - тънко яке и обувки най-вече.

# 703
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Хич не е рано за пиене-никаква хигиена на пиене няма тук Mr. Green
Естествено -добрата майка го играя днес!Но котарака нервен нещо и го изпратих на въздух  WinkАз подремнах 20 минутки на фона на влака Томас на руски и се посъвзех.
Дони ,кучето е добра идея,накрая снахите отнасят синовете и остава само то hahaha
Брей ,гърми се-ще вземат да познаят.

# 704
  • Мнения: 857
Уф, това със зъбите звучи зле.
МАрти има седем пломби, но поне всичко успяхме да хванем навреме за сега. Те повечето са от миналата година още, сега сяда на стола без никакъв проблем - е после задължително получава награда.
Не желая домашно животно. Обикновено се привързваш към тях, а те си "заминават" по-рано от хората и не искам да си причинявам допълнителни страдания.
Радост, четох за този случай. Аз лично съм много скептична откъм поддръжка на такъв тип хора - само и само да е в Англия, вече е склонна да изтърпи всичко, а после вай-вай какво стана. Мисля, че това че е българка с нищо не  я оправдава, ако е търпяла тормоз, защо не е сигнализирала и изобщо малко ми се вижда "ах колко съм дискриминирана", а то едва ли е точно така. Според мен такива хора както сами се забъркват в каши, така и сами трябва да се оправят, защото повярвай ми няма никаква благодарност когато помагаш на някой - изпитвала съм го и съм го виждала многократно. Всеки да се грижи сам за себе си е моето мото! Извинявай, че малко остро, но пък чак толкова благотворителност ми идва в повече.
Днес например гледах репортаж как деца дават от джобните си, за да хранят бездомни и клошари - изобщо, ама изобщо не съм съгласна! Аз да давам на моето дете пари, а то да ги подарява на хора, които в повечето случаи не желаят да работят. Освен това, работейки в банка, много добре знам с какви пари разпологат хората и такива дето са като бездомници, обикновено имат невероятни депозити. Никога не давам пари на просяци, защото са организирана мафия и по този начин само се насърчава безделниченето, кражбите и проституцията. Както аз ходя по 10 часа на работа, както плащам ипотека и сметки, така всички да бъдат ангажирани със собственото си оцеляване. Да си намерят работа с гаден шеф, ниско заплащане, да ходят по 22 дни в месеца и тогава ще видим дали ще искат да подаряват пари на всеки срещнат. Може и да има хора в нужда, но има социални служби, на които им плащат да се грижат за това. Да не говорим, че тези уж които са в нужда сумарно получават повече пари от мен. Помагам само на най-близки хора, за да съм сигурна, че всичко е както трябва.

Общи условия

Активация на акаунт