МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 101 206
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 001
Как сте, мами? Свикнахте ли, че вече сте на училище?
Тази година хаосът завладя нашата вселена! Не знам в коя галактика се намирам.  Crazy

Трудно свиквам с ритъма на първокласничката - двама батковци и един дядо са ангажирани да я водят, вземат - детето майка си няма! *мрън* Иначе, добре се справя, внимава в час, у дома си пише домашните по бански, после се лакира и татуира, за да може сутринта да се изтрие, че не може така да ходи в училище  Grinning; първите дни я заварвах заспала по никое време, завърнаха се и някои от въображаемите й приятелки, с които, естествено си говори само за училището.

Момчетата влизат в ритъм, вече имаха някакви тестове, а също така се обзаведохме с хреми и вируси, за да не ни е много скучно. Mr. Green

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 6 606
Здравейте и от мен.
Ние също минахме през ремонт,ново училище.
Започна се! Laughing

Честит рожден ден на Мама Цоцолана!  bouquet Heart Eyes
Здраве и усмивки на теб и прекрасните ти деца! Hug

# 677
  • Мнения: 615
Мамо Цоцоланке честит празник. Да си жива и здрава ти и любимите ти хора. Много щастие и споделени моменти   bouquet

# 678
  • София
  • Мнения: 973
Здравейте мамита,
И аз много отдавна не съм писала и надзъртала тук като други мами както прочетох назад, но въобще нямах време. Сега Ева и Рая тръгнаха на ясла и малко живнах....малко де, че дребосъчка сега тепърва прохожда и нещо я е страх и като ме хване за ръка да обикаляме апартамента  ooooh! ...и естествено сме с яслени сополки още от началото...изобщо весело от всякъде  Grinning Надявам се да имам повечко време вече да надзъртам в темичката.

# 679
  • Мнения: 372
Здравейте и от нас,
нашата третокласничка никак няма да и е лесна годината и ми настръхва косата. Два езика, те и миналата година бяха два, но сега е още по-трудно. Нищичко не помни душицата. Този английски ни е голям препъни камък, а почти всички деца в класа ходят от мин. година на курсове и уроци. Нямаме възможност да я запишем и нея, едно че финансово не можем да си го позволим и второ логистично. Но така се създава голямо разделение в класа, едни са напреднали други като моето казват Хи, вместо Хай.
Дайте съвет как да и помогна, филмчета образователни не знам и аз.
Малката смени детската градина и имахме 3-4 месеца на адаптация, рев и нежелание да ходи. Слава Богу отмина, сега е 3 гр. и се чувства полу-ученичка.
Бебо прохожда и сме нон стоп из апартамента.
Това е от нас в есенния дъждовен ден.  Hug

# 680
  • Мнения: 594
Здравейте от мен! Засега само се записвам да ви следя и се връщам да чета назад...  Simple Smile

# 681
  • София
  • Мнения: 12 247
Дайте съвет как да и помогна, филмчета образователни не знам и аз.
  Здравей,
за език им изтеглих на моите от замундата Розета Стоун (RosettaStone), това е програма като самоучител на различни езици. Допада ми, аз съм им пуснала на немски, но е с картинки и повтаряне на думите, лексика, граматика, като няма нужда да знаеш езика. Прехвърлила съм само първият урок, но съм доволна, а и е на компютъра и на децата им е интересно. Така че може да я инсталираш и ти и да се упражнява вкъщи например.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Lia, ето няколко сайта. http://www.starfall.com/n/level-k/index/play.htm?f
http://www.agendaweb.org/listening/easy_reading_listening.html
http://www.anglomaniacy.pl/topics.htm
Айла, аз ще се възползвам от твоето предложение. Grinning

# 683
  • София
  • Мнения: 1 677
 Aila, не намира нищо в Замундата. Може ли да дадеш линк?

Радвам се да видя нови момичета. Добре дошла  anji78   Hug

Чудно есенно време е навън, а!?

# 684
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Aila, не намира нищо в Замундата. Може ли да дадеш линк?


Теди, ето виж това. И като напишеш Rosetta Stone, излизат разни неща, от които си избираш.  Peace

# 685
  • Мнения: 22
Здравейте, искам да питам как забавлявате по-големите си деца в дъждовните дни? Синът ми е на 9 години и само върви от стая в стая и мрънка - тъпо ми е, тъпо ми е, какво да правя.... Не можем да играем карти, защото дребните започват да пречат, не искам да го пращам зорлем на компютъра и направо недоумявам, какво да е това нещо дето хем да му е интересно, хем да мога и малките да гледам... Някакви идеи?

# 686
  • Мнения: 372
Да измайстори нещо, летвички, пирони ей такива неща ми идват на ума, самолетчета. А пък можеда прочете книга,  Shocked няма да е забавление ако съдя по моето 9 годишно. А за игри заедно - бесенка, бикове и крави, но тя иска повече концентрация, морска битка, морски шах - на "вързано"

# 687
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
И аз да се запиша, живот и здраве след някой месец и аз се включам при вас! Hug

# 688
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
dolphin-mama80 добре дошла!
Здравейте, искам да питам как забавлявате по-големите си деца в дъждовните дни? Синът ми е на 9 години и само върви от стая в стая и мрънка - тъпо ми е, тъпо ми е, какво да правя.... Някакви идеи?

Идеи много ... Колко са големи "малките"? И аз имам деца на 9г, на 6 и на 3г и цяло лято си прекарахме в къщи. Не съм имала веднаж да ми се каже "скучно ми е" Simple Smile. Тримата заедно или в различни комбинации играят в градината, тенис, футбол, катерене по дървета, къщички. В къщи на някакви игри също.
Имам едно правило ако ми се каже "скучно ми е", аз давам работа- мат. задачи-забавни, граматика-задачи, чистене на къщата (винаги има нужда) и така. За съжеление не ми се случва често някои да е отекчен и да му е скучно Laughing Laughing и затова аз трябва да чистя и подреждам

# 689
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
По-скоро най-малкия ми е проблемен сега като голямите са на училище, а той в къщи, много иска да играем Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт