МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 100 822
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 078
........играят в градината, тенис, футбол, катерене по дървета, къщички. В къщи на някакви игри също.
Имам едно правило ако ми се каже "скучно ми е", аз давам работа- мат. задачи-забавни, граматика-задачи, чистене на къщата (винаги има нужда) и така. За съжеление не ми се случва често някои да е отекчен и да му е скучно Laughing Laughing и затова аз трябва да чистя и подреждам
Аз все още съм с мечтанието за "къща с градина", така че чувам "скучно ми е", най-вече от средния... Голямия все има за учене, малката ме обсебва... А за чистенето на къщата - спешно трябва да въдеда това правило  newsm10

# 691
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте!
 За игрите в къщи - ние правим папие-маше,  разни неща от картон (наскоро правихме рамки за снимки, огромен палячо с мърдащи се ръце, картонена къща, табела със сменящи се цветове за врата свободно/заето и всякакви такива), рисуваме, прави фигури от лего, експерименти от една книжка с 100 експеримента, готвим (вчера правихме фъч, а наскоро той ни прави сам соленки) търкалят коли, гонят се, играят с играчките или се люлеят (вързала съм люлка в къщи. Понякога идва и една приятелка на Георги и играят с нея, все има какво да се прави, специално за големия, ако му е скучно и аз като GI  - винаги има какво да се свърши в къщи.  Mr. Green Ию

 Иначе в момента сме добре, живот и здраве от утре Стоян е на градина, да видим как ще тръгне. Не ми се щеше много да го пускам, но има нужда от контакт с връстници, но той надали ще изкара много преди да завъди някое градинско бацилче.  Crazy

# 692
  • Мнения: 723
Големият е на училище, като се връща на обяд, каката тръгва на предучилищна. Или обратно. Най-малката си е у дома. Така че са по двама. Но като се съберат и тримата Crazy

# 693
  • Мнения: 39
Здравейте,
Май ме позабравихте сигурно повече от година не съм писал изобщо в БГ-мама. Вече съм безработна , мъжът ми пътува с тир и от февруари се преместихме на село защото е по широко ( на около 20 км от града) Буса ни е със счупен колянов вал на двигателя и е в ремонт от преди нова година.Добре че Хондата още върви. Естествено във всяко пето изречение има фразата "ама сега няма пари после " или нещо подобно. Сега като спряха аналоговия сигнал на два от трите ТВ нямям сигнал. Ох мога още много да се оплаквам ама сигурно ви доскуча или ви стана тъжно затова преставам , надявам се сега зимата да мога да пиша, защото нямаме магазини по които да обикалям и ще си стоя вкъщи.
 Ч А О ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

# 694
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз отдавна не съм се появявала и минавам на бързо, но най-малкия калпазанин тръгна на ясла и редуваме една седмица ходене, една седмица боледуване.
Двамата големи са здрави, но баткото ни продължава де е все така разсеян. Не му се учи... Записахме го на английски език към "Алианс", и за него все мрънка... Сигурно съм казвала, че от три години тренира хокей на трева. Последните няколко седмици, все сме на състезания с него и не спира да говори за играта, за отбора...
Но ще се справим, нямам избор.
Получих писмо от БЧК, че ми се полагат хранителни продукти (някаква помощ от ЕС)... педполагам, защото съм многодетна майка... Иначе не получавам детски или други помощи. Споделям, защото може и вие да се възползвате.
Хубава седмица, момичета   bouquet

# 695
  • Мнения: 7
Здравейте мамчета! Не съм се включвала досега, почти не съм влизала, но се записвам!!!
В осмия месец съм, чакам пето бебче и въпреки че имам опит, ме е обхванала такава странна паника..., направо е кошмарно  Sad Връщам се да почета нагоре и ще ви следя по -  редовно вече.

# 696
  • Мнения: 2 022
Добре дошла, Роси. Пето бебче!!! Страхотно ти се възхищавам и ти завиждам ... мъничко .... повечко ... абе, много!
Живи и здрави да сте и всичко да мине благополучно, за да те гушкат вече пет чифта ръчички.
Не се паникьосвай, файда няма, както знаеш.  Laughing Наслаждавай се на всеки миг. А нещата винаги си идват на мястото. И това го знаеш, нали?
  Hug

# 697
  • Мнения: 7
Ами повечко са, но... каквото такова, батковците са големи. За съжаление или не толкова, въпреки образованието, отредената ми професия ще е МАМА  Simple Smile, като отново започват 24 часовите смени. Забавно е. Ще видим, времето ще покаже.

# 698
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Добре дошла, Роси! Пето бебе - супер, браво, прекрасно! Не са повечко 5 деца, точно са ви!  Laughing А за паниката - ми нормално, всяко бебче си  е едно ново неизвестно начало, но пък е толкова прекрасно да замирише в къщи на бебенце!  Party

# 699
  • Мнения: 11 607
Роси, добре дошла! Признавам си - и аз щях да бъда стресирана......Желая ти сили за да можеш да се справиш с предизвикателствата.....Ние тук ще те подкрепяме всякак, гарантирам ти, че сме най-добрите слушатели и читатели.....Така че винаги сме насреща! Безпроблемно раждане, то е дошло..... Hug Големите как приеха новината?

Две новини на двата полюса, сигурно сте ги видяли и във фейса -

Четиризнаците от Русе - вече в пълен състав у дома и

Да си знаете - второто ви дете има най-големи разходи - честито!

# 700
  • София
  • Мнения: 3 114
Много се радвам за бебенцата, чудесен репортаж! Heart Eyes

rosishtereva, добре дошла! Hug Предполагам, че паниката е породена и от малката разлика с четвъртото ти детенце, но пък имате голям опит, може да е по-лесно, отколкото си мислиш! Wink

Относно надбавките за второ дете какво да коментирам....лъжи, лъжи и пак лъжи! Close

# 701
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
rosishtereva поздравявам те  Hug страхотно ! Ще сте пълна къща, живи и здрави да сте, децата са богатство!

# 702
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз малко започвам да се притеснявам как точно се работи с 3 налични деца  Embarassed Мисленето в перспектива ми е ужасен дефект, от който периодично се спасявам, но току ме натисне...

# 703
  • Мнения: 2 022
Аз малко започвам да се притеснявам как точно се работи с 3 налични деца  Embarassed Мисленето в перспектива ми е ужасен дефект, от който периодично се спасявам, но току ме натисне...

Не се притеснявай толкова.  Hug Няма "общовалидна формула на успеха", защото нещата са много динамични и това, което работи днес, не се приема добре утре, но истината е, че винаги се намира решение за всяка конкретна ситуация. Няма нужда да мислиш в перспектива, защото нищо не можеш да планираш предварително. Но сама ще се изненадаш как ще успееш да се справяш в различни ситуации, все едно си ги "разигравала" и преди. Предизвикателство е да решаваш нещата "на мига", но пък е интересно и стимулиращо.
Ех, как ми липсват тия предродилни вълнения и очакването на малко, сладко и невероятно ухаещо бебче! Пак се размечтах .....
Embarassed

# 704
  • Мнения: 239
Аз ползвам формулата на Скарлет О'Хара от "Отнесени от вихъра" - "Утре ще му мисля" и така не се затормозяваш за неща за които не можеш твърде да повлияеш от днес. Аз да подклада мечтата за бебе, снощи пристигнаха цял куп бебешки дрешки за очакваната ми принцеса, то едни мънички роклички, обувчици, шапчици....Вече нямаме търпение да мине времето и да си я гушкаме, още два месеца и ще сме заедно  Heart Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт