ФЕВРУАРЧЕТА 2007

  • 37 489
  • 189
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз пък не знаех, че имаме нова тема.  Mr. Green

Да се "отбележа" набързо- Ева има 24 зъба, сред които два постоянни долни резци. Предучилищна ще кара в детската градина.

  Hug

# 136
  • Мнения: 255
Явно само ние сме изоставащи със зъбите. Нищо не пада, а и не расте.  Grinning
Уф, мойта щръклица не се спира. В неделя сложихме гипс на ръката, вчера си харпоса дясното око, което се наду, а тази вечер и лявото. Каква голяма цицина стана и някак готино морава. Утре хората ще го гледат и ще се чудят това дете дали не е обект на домашно насилие.  ooooh!  Grinning

# 137
  • Мнения: 758
Явно Яна и Ясен пак са последни със зъбоникненето. Ние още нямаме никакви нови зъби, двата долни резци леко се поклащат, но това е поне от месец, а не падат. Но не бързаме, когато - тогава.
Ясен наистина се е представил подобаващо. Не мога да си представя гледката.

# 138
  • Мнения: 255
Гледката е с две синьо - морави очи.  Grinning

# 139
  • Мнения: 341
Колко много сте изписалии или пък аз отдавна не съм се появявала  Thinking, ама постоянно едно от двете или двете в комплект са болни, та нЕАм нерви вече  #2gunfire. В групата на Нина карат болни деца и съответно се тръшкаме всички от разни грипове и подобни...
К`ви сте тЕрикати, като сте в София и имате избор за училища, ние у село имаме три училища и нЕма к`во да го мислим. Тук училището ти праща съобщение, ако искаш може да го запишеш в друго училище, но рядко се случва, всеки си ходи в квартала. Я ме светнете какво е НУКК, много страшно ми изглежда, не си представям моето шошонче да го пращам на изпит, въпреки че малко премисляме за музикалното училище (тук е отделено от общообразователното, така че е само музикално и паралелно с основното), та като чу, че имало изпит веднагически ме отрЕзА като праз лук.
AvrorA, не сте последнииии и наш Иванчо си има всички млечни зъби, пораснаха му само 6-те ама нищо не се клати и не пада, освен той самият, преди месец /толкова редовно пиша  ooooh! / беше паднал в градината и го водих на лепене, има си и белег на брадата.
Роро сигурно вече си намерила рецепта за лепило от брашно, ама за всеки случай ще ти я кажа: смесваш брашно и вода докато стане гъста каша, туй-то, нищо сложно няма и после лепиш мисля, че на Дисни Джуниър имаше показано как се прави и за какво се използва в Арт атак погледни /кво гледам а Joy/. Това се въртеше по фацето по какво разбираш, че си майка имаше изброени няколко симптома та единия беше ако половин час гледаш детски и на края установиш, че си сама в къщи  hahaha.
Бягам, стискам палци на всички кандидатчета, да ги приемат където искат.
Хубав слънчев ден и пратете малко слънце и на сам, че умрехме от студ, от прозореца ми се виждат приятно заснежени върхове на близките баири.

# 140
  • Мнения: 255
Айде и тук да пусна призива, ако някой случайно го е пропуснал във фейса. Имам молба към всички приятели да ме подкрепят в конкурса "Благотворителността през обектива". Участвам с фоторазказ "Невидимата армия". За да гласувате трябва да кликнете върху зеления бутон "Харесвам" в края на разказа.
http://www.blagobektiv.org/galeria-2013/fotorazkaz-13/385-nevidimata-armia.html

Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 715
Теди, много хубаво! Гласувах. Успех!
За зъбките не се притеснявайте. Алекс има поне 4 приятелчета без нито едно паднало зъбче. Може би има връзка с никненето на млечните - на нея й излязоха много рано.
НУКК е училище в Горна баня. Някога беше за даровити деца. Сега известни и платежоспособни хора си пращат децата там. Има хубава база и добра среда - различно от кварталните училища.
Алекс не е приета, както се очакваше, но учудващо е в първата 1/3 по успех - 124та от 361 деца.
Като се има предвид, че повечето бяха на 7г и са се готвили с месеци и с учители, а тя само една книжка мина за 3 седмици, мисля, че е добре Laughing
Най-важното е, че е мотивирана за догодина и вече знае как е. Май писах, че като видя мъж учител, който да ги поеме към стаята, се разплака. А сега иска пак да ходи на "конкурс", което ми беше целта. Имаме достатъчно време да се готвим сами.
По принцип не съм искала да я давам 6-годишна.

# 142
  • Мнения: 865
Ние сме приети... Whistling

# 143
  • София
  • Мнения: 1 715
Браво! Как се готвихте? На нас ни предстои сериозната работа за догодина Simple Smile Освен трите книжки друго ползвахте ли?
И след година ще искам отзиви от първа ръка, да знаеш Wink

# 144
  • София
  • Мнения: 1 715
Имам питане за предучилищна в училище - какво учат там? По каква програма?
Алекс е приета в музикалното училище - клас "Пиано" Grinning
Още не мога да смеля случилото се, а и не знам кого да питам. От училището ми казаха, че всичко по програма. В ДГ на всяка първа род. среща обясняваха какво влиза в тая програма, ама нямам търпение до септември  Embarassed И допълнително часове по пиано и солфеж.
Аз както си проверявах възможности за догодина, разбрах, че приемат документи за кандидатстване и има изпит - само проверка на слухови възможности чрез няколко вида вокални упражнения.
Реших на шега да опита, защото планирахме уроци по пиано от септември, а и да проверя твърденията на околните за музикални дарби  Simple Smile На консултациите две преподавателки от училището потвърдиха и се юрнах да търся частен учител. Упражняваха се всеки ден по 45 мин - общо 6 пъти. Алекс изкара пълно 6 на изпита и влиза по първо желание  Flutter Днес се записахме. И малко ме е страх от промяната - все пак е училище, а не близката градина. Тепърва ще мисля за логистиката по водене и прибиране, макар че ни е сравнително лесен пътят.
И ще има време до догодина да преценим кое да е училището.

# 145
  • Мнения: 758
И ще има време до догодина да преценим кое да е училището.
Не мислиш ли да продължи в музикалното? Аз не бих се отказала при такава възможност. Имам доста познати деца, които учат там и са много доволни.

# 146
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мила, за съжаление нямам представа какво учат в у-ще. Но честито ви приемане в музикалното. Звучи супер... престижно! Браво! Hug

Ровер, истина ли е това, което виждам в подписа ти? Shocked Shocked Shocked

# 147
  • София
  • Мнения: 1 715
Ровер, истина ли е това, което виждам в подписа ти? Shocked Shocked Shocked

Да  Simple Smile Аз съм свидетел Wink

roverandom, познаваш ли деца от подготвителен? Питай за подробности, ако може.
Още ми е далеч да мисля за първи клас. Искам да видя как ще потръгне музиката. Била музикална Simple Smile Ок, ама дали ще има желание и воля, не знам Crazy Показа страшни резултати само за седмица, но е рано за заключения. Ако й хареса и е наистина добра, може и да продължи там. А и за първи клас пак има изпит. Не се минава автоматично.
Моята идея пак беше да види как е на изпита - че бяха 10 човека комисия и децата влизаха сами едно по едно. Не съм очаквала да влезе и съм тотално неподготвена какво е там.
Иначе с готовност се отказа от ДГ. Много от приятелчетата вече ще са първокласници, други отиват в предучилищна другаде. И все още казва, че й харесва НУКК Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: 758
Истина е, да  Laughing.
За музикалното - познавам едно дете, което сега започва първи клас там. Не е било в предучилищната обаче. Другите са по-големи - 3 - 5 клас.
Знам, че си трябва труд и старание и ако детето не е мотивирано и няма достатъчно желание, няма да се получи. Но както казваш, може да решите догодина. Аз бих я оставила там ако й харесва и се справя. Опитах се и Яна леко да я насоча към музика, но тя пък не проявява особен интерес към музикалните инструменти, въпреки че обича да пее. Може да я заведа на някой ден на отворените врати, да я прослушат, пък тогава ще видим.

# 149
  • Мнения: 2 096
Какви хубави новини.
Мила, Алекс е прекрасна.  Всичко, което и се случва е толкова хубаво и спонтанно.Честито!
Ровер, честито. Помня как не се решавахте на второ. И се радвам от сърце, че не сте се оставили страховте да ви победят

Общи условия

Активация на акаунт