ФЕВРУАРЧЕТА 2007

  • 37 486
  • 189
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701

66 момиченца    и    54 момченца!



НОЕМВРИЙСКИ февруарчета

  27.11
Blaga - Блага и ангелче Нели (27.11.2006 – 17.04.2007) Flowers Rose   
 
ЯНУАРСКИ февруарчета

  07.01
бен - Ники

  08.01
galq86 - Янислава

  13.01
rosenna  -  Ирена

  14.01
Anim  -  Петя

  22.01
Maimun4e  -  Добромир и Станимир
NINА_J  -  Виктор

  23.01
stefani29  -  Калоян

  25.01
ANIPA  -  Даниел

  26.01
hrisito  -  Николай
киша -  Дариа

  27.01
joya  -  Никол

  31.01
Мяуче  -  Калина
Цъфс  -  Мартин
svetulk@ -  Ема

ФЕВРУАРЧЕТА

  01.02
sier - Ивелина
viki_to - Кристияна-Наталия 
rene_rs  -  Михаела и Никола
мишка77 -  Никола
petiospety -  Мишо
dar_ina  -  Радослав

  02.02
sofy- Валентина
lony  -  Ясен

  04.02
Bzepic -  Иван-Асен
Petrova_  -  Мирослав

  05.02
Let  -  Драгомир
Avrora  -  Ясен 

  06.02
galastra-  Михаил
delight -  Никола

  07.02
jas.min - Миа
Djane  - Габриела

  08.02
Presiqna -  Виктор
nnnn -  Валентин
sve1976 -  Пресиян

  09.02
po-pi- Калина
mamma_ - Анелия и Ивон
zyb4ence  -  Калоян
koteto_24  -  Мартин

  10.02
sisi79 -  Гого 

  11.02
badem  - Даниела

  12.02
rosalinda79R - Полина
MariaKG  - Моника
eleinbg  -  Николай

  13.02
Яшо - Теодора

  14.02
*Djesika* - Андреа
irina* -  Валентин
Bettie Page - Ева
Mish  -  Александър
kristina_83 - Габриела
Mama_na_Ema - Ема
Silveto… - Валентина

  15.02
Милена*- Виктория
IRA72 - Снежина
roverandom  - Яна
еллица - Ралица

  16.02
Radostche -  Виктор
Joji - Силви
mak4e` - Ива
anya  - Ади
Stich  - Симона

  17.02
florencia  - Кристина
abcxyz  - Михаела

  18.02
Eichhornchen   - Maрия
Муцуна -  Александър

  19.02
bambyy  - Божидара
Amen  - Петя

  20.02
baby_doll - Моника
pepeliashka -  Руслан
Jenny_Art -  Борис
anima - Жана

  21.02
ekaterina II -  Ивайло
EliMeli - Кристина
kalka - Мария
det -  Алекс   

  22.02
sky* -  Николай
bopsi  -  Борислав
simantro - Александра
nikito_pk - Даниела

  23.02
Bibi2202 -  Кристиян
Wish -  Пламен

  24.02
vozotsirh -  Теодор
Roroana - Стоян 

  25.02
Daisy6  - Симона
green_dawn -  Мартин

  27.02
Ivva   - Никол

  28.02
Алегрина Мактубиан -  Ангел
black angel  -  Станислав
chikita - Йоана
mimina75  -  Момчил
Mama E  -  Кайл

МАРТЕНСКИ февруарчета

  01.03
petita -  Петър

  02.03
tina78 -  Християн



Новите попълнения

Сиер - Ники (19.01.2010)
Мяуче - Людмила (04.02.2010)
Roroana  - Климент
бадем - Владимир (14.02.2010)
Bibi2202 - Елма (09.12.2009)
irina* - Радостин
green_dawn - Ники
Dаisy6 - Никола
wish - Борис (18.09.2009)
baby_doll - Александър (09.09.2010)
zyb4ence - (Михаил 30.01.2011)
bzepic - Нина (28.02.2011)
sky* - Владимир (20.09.2012)




Ти дъхаше на мита косица и мляко.
Ти затвори очички и в миг засънува.
Ти потрепна в съня си, за нещо проплака...
И така ме научи, дете, да будувам.

Ти строши абажура от златни светулки.
Ти на шала ми черни ръчички остави.
Ти нашари стената с чудати дрънкулки.
И така ме научи, дете, да прощавам.

С две големи, големи кордели накичена,
ти се сгуши в скута ми - крехка и дребна,
и така ме научи, дете, да обичам -
без да мисля за себе си.




Февруарчето лудее,
пее, скача и се смее
по полянки и градинки
търси всякакви гадинки.
Но отличник е голям,
слуша мама, тати... всичко прави сам.
Ех, порасна веч детето
и с усмивка на лицето
тихичко прошепна

"Хайде, кака, батко станах вече
мамо, научи ме на "Не се сърди,човече!"


                                                         Anim  smile3523





потребител: fevruari
*Парола ще ви бъде предоставена при поискване на ЛС.


Интересни и полезни линкове


Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 17:43 от wish

# 1
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
 Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 758
Wish, пропуснала си Влади в "новите попълнения"  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 701
Wish, пропуснала си Влади в "новите попълнения"  Simple Smile
ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 922
 newsm18

Разписвам се и отивам да прибирам голямото момче от спортни танци. Отдали сме се на спорт и забава  Laughing

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 958
Запис и аз.
Вчера Марина стана на 3, не мога да повярвам кога мина всичкото това време.
Отивам да разтървавам зверчетата, в момента се бият за една фиба. Надявам се като порастат да се кротнат!

# 8
  • Мнения: 255
Хайде и аз в новата тема.  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 715
joya, честит рожден ден на Марина! Желая здраве на цялото ти семейство   bouquet

# 10
  • Мнения: 339
Запис -разпис  Grinning
 Хубави неща прочетох.  Скай честит нов член на фамилията, да е жив и здрав!
По актуалнит теми - аз не забелвам и Стоян е почти готов има съвсем малко на края, но според лекарката ще се оправи самичко както до сега, при Климент пак така ,но там положението е доста назад. И със зъби не можем да се похвалим нови, но пък всички са здрави. Преди две седмици ги водих контролно на зъболекар и човека ги похвали и двамата.че са супер,обаче забравих да питам имали изгледи за смяна на зъби скоро, предполагам, че щом не  е казал нищо значи всичко е в норма.
 И ние лятото посетихме Съевата дупка и Стоян беше много впечатлен премина от динозавърската тема вече в пещерната и сега любими са му игрите с пещерняци. Щял да са става антрополог Laughing до скоро искаше да е палеонтолог. Аз изпозвам тези му увлечения за да го зарибявам за училище, защото искам или не догодина септември трябва да започне. Вече е последна група в детската- предучилищна и ходи за цял ден, уж учат английски, но го забелязвам че не му е много ясно - всичко което не разбира за него е английски Crazy
 Климент също ходи на ясла в детската на баткоси , но е много нещастен, че не е в неговата група, като се засекът на двора и после трябва да се разделят настава голяма трагедия и за двамата - Климент реве и Стоян реве. Миналата седмица един ден трябваше да ги взема на обяд и двамата на следващия бяха оставили Климент при големите и нямаше такова щастие, но за прехвърляне до януари и дума не може да става според директорката, пък и тогава само ако се освободи място. Много тъпо ама ...  А на Климент определено в яслата му е тъпо има само две три деца колкото него и всички са дребни пък той е свикнал с по големи да си играе и изобщо не могат да го впечатлят с бебешките игри. Та това е около нас за сега.

# 11
# 12
  • Варна
  • Мнения: 841
Цоп  Mr. Green И втория зъб отиде при феята Simple Smile, сега чакаме горните.

# 13
  • Мнения: 1 701
Пламен няма никакви индикация за смяна на зъби.
Като гледам децата от групата му също не са разредили оградата... newsm78

# 14
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Цоп  Mr. Green И втория зъб отиде при феята Simple Smile, сега чакаме горните.
За горните може и да попочакате. Tired При Калина още кога-кога паднаха долу и израснаха нови, пък горните още само се хлапушкат, и то доста слабо. Ми, като не ѝ стиска да ги пораздруса по-сериозно (както аз навремето)... Twisted Evil

# 15
  • Варна
  • Мнения: 841
Ами не знам..прозират през венеца, на 3 мм от края му, но само единия млечен се клати, но не бързаме де, достатъчно си фъфли и сега.

# 16
  • Мнения: 122
и наш Виктор написан тука Wink

# 17
  • Bapнa
  • Мнения: 762
и наш Виктор написан тука Wink

Офф, Божее, я къш от отчетния!

# 18
  • Мнения: 122
Няма пък! Преча ли ти Presiqna?

# 19
  • Мнения: 255
Я, стана интересно. Това семеен спор ли е нещо?  Grinning

# 20
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Можеше да бъде, но не би  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 122
Мецо защо говориш така сега, нали знаеш, че те обичамммм!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 841
Брейййй  Laughing ЛибоФ ли бе да я опишеш.....

# 23
  • Мнения: 255
На някой да му се ходи на среща? Аз със сигурност отивам, за да се разтоваря от семейни глупости поне за 1 вечер.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683713.120;topicseen

# 24
  • Bapнa
  • Мнения: 762
На някой да му се ходи на среща? Аз със сигурност отивам, за да се разтоваря от семейни глупости поне за 1 вечер.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683713.120;topicseen

На мен ми се ходи, но май нямам път към София тогава. Освен ако не отида на "I love the 90`s"

# 25
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Хах, вествам се само да отбележа, че съм малко шашната (малко, щото наскоро в темата четох фантастики от сорта) - Калината вече има избил 21-ви зъб!!  Shocked

Зася място за 28 зъба няма в устата ѝ, слава Богу - айде малко по-бавно да стават тия ралти, че не можем да наваксаме! hahaha

За срещи без деца мене не ме търсете, може би в някой друг живот, когато ще бъда по-внимателна какво си пожелавам (и с кого) Crossing Arms.

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 06:48 от Мяуче

# 26
  • Мнения: 1 701
Сега заради вас пак рових в устата на Пламен, само за да се уверя, че вашите прекалено рано вадят кътните! И се оказа, че долу в дясно се е показал 21- вия зъб.  Crazy
И сега какво трябва да следва? newsm78
Температура? Неразположения? Всичките 4 кътника ли трябва да излязат, за да започнат да падат предните?
Ама много бързо растат тез деца бе? Crossing Arms

И освен това вие как ще процедирате? Зъбките по стар български обичай ще хвърлям не покрива, за да го дадем на враната млечен, а тя да върне кокален? Или чуждопоклоннически Феята на зъбките ще го осребрява?

# 27
  • Мнения: 2 096
Това за враната не бях го чувала. Бре, много обичаи, много чудо. На мен някога баща ми ги вадеше и къде ги сагаше незнам, но ни феи, ни врани са ми ги взимали.
Аз идея няма как ще постъпя, като се случи вярвам, че Нико ще ми подскаже какво очаква. Хич не мисля да подклаждам идеята за още един фантастичен образ, освен ако той не очаква именно това.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 841
Феи, врани, гарги, торбалани, съчинявам и разказвам всякакви, само и само да я накрам да запълним дупките, но тя е категорична - с клещите може да вадим, но с машинката Нье!  Thinking Tired
Wish, моята Виктория не е вдигала Т, но е неразположена нон стоп, другите да кажат...какво ли ще е след 7-8 години  newsm78 Laughing

# 29
  • Мнения: 255
И освен това вие как ще процедирате? Зъбките по стар български обичай ще хвърлям не покрива, за да го дадем на враната млечен, а тя да върне кокален? Или чуждопоклоннически Феята на зъбките ще го осребрява?

Ще процедирам като с Дани, айде на боклука.  Grinning Идеята за подаръци избягвам да я въвеждам под каквато и да е форма. Сякаш не ми стига бъркотията в тяхната стая, че и още джунджурии да трупат. Под ваше влияние и аз преди няколко дена се присетих да погледна в устата на Ясен, но засега нищо. Това не ме учудва, с израстването на зъбите все си вървеше с последните.
Уф, досега решавах задачи с Дани за едно състезание. Направо се изприщих, егати сложните задачи. Не мога да ги реша за нивото на 3-ти клас и да му ги обясня. Според мен са ги добавили с идеята, ако някъде се мъдри математически гений, да бъде открит. Мале какво ни чака след 2 г.  Mr. Green

# 30
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ние сме чуждопоклонническо семейство. Crazy

Аз самата още живея в свой (измислен?) фантасмагоричен свят, та волю-неволю въвеждам и децата в него. Гледам да има максимално много вълшебства, със или без подаръци.

На мен фантастичните мотиви почти ми бяха спестени от родителските тела, вярно е, но бяха живи в главата и ми и с тях живеех по-ярко. Виждам, че е така с Калина, а може би ще бъде и с Люда, когато Феята на зъбките, да ме прощават невярващите, дойде да откупва и нейните млечни.

Добра е индеята на Скай да чуем очакванията на децата и да отговорим. Ако не ни се ще да ги настройваме на нашата вълна, ъф корц.

Аврора, напълно те разбирам, то доста от задачките из тия книжки с ребуси, които купувам на Калина за запълване на свободното време, самата мен ме затрудняват (например свързаните с прерисуване по схема и онез и с изряване на назъбени детайли), та какво очакваме от нея, дето на вс. отгоре работи с лява ръка.

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 06:49 от Мяуче

# 31
  • Мнения: 255
Мяу,  Hug то и аз вечно витая из разни странни светове... но моята фантазия се е формирала на база много, много четене на книги и всички възможни приказки издадени в България по моето време /разбирай в детството/. Дядо Мраз нямаше дял в това, за фея на зъбките никой не ми е разказвал, та така. Игрите на моите момчета също са цветни и интересни. Дял в това има факта, че винаги са си двама и идеите са х2, но най-вече това, че се опитвам да разширявам кръгозора им по други начини. Не знам дали успявам, но все се надявам, че закачат по нещо от местата, на които ги водя.
За задачите - решавам ги, но на по-високо от неговото ниво и там ми е проблема - как да му ги обясня.  newsm78 Абе, ще се борим до край.  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 701
За задачите - решавам ги, но на по-високо от неговото ниво и там ми е проблема - как да му ги обясня.  newsm78 Абе, ще се борим до край.  Mr. Green
Това ми е много познато.  Laughing
Преди много години, когато татко ми помагаше със задачите, сядахме двамата на масата, сборника отворен, пред всеки лист за чернова, а тетрадката за домашна работа чака крайния резултат. Чета условието високо и изразително, татко мисли около минута и започва: "Значи търсим Х!", а аз: "ама тате, ние още не сме взели за Х".  Crazy
После започна да ме цака и с Y преди въобще да съм чула за уравнение с две неизвестни и накрая вдигна ръце от мен и ме накара да оставам след часовете, ако имам въпроси по математика.
В крайна сметка математиката си ми стана страст и любим предмет, но след 2 години ще стане ясно, колко е закърнял мозъка ми! Wink

# 33
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Да, това са друг тип задачи, явно направих груб паралел и работата стана като да сравняваш круши с ябълки...

Мен майка ми ме натискаше сама да стигам до необходимия извод, решение и пр. Нямам спомен някога да е седнала с мен да ми обясни или пък да се мъчим заедно над нещо.

Относно вълшебствата моята фантазия също се е развила предимно от книгите с приказки. Аз също съм придобила и изконсумирала още като дете всички налични такива на българския пазар.

И не ми се щеше написаното да прозвучи като упрек, а само споделих своя подход, и то в най-общи линии, без да навлизам в безинтересни подробности. Пък то...  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 969
Аз нещо съм пропуснала тези дни темичката. Гледам, че говорите за кътници и феи на зъбките. Ние сме по феите и то отдавна и по различни феи (може би откак купихме книжката за Камбанка от тази поредицата на Дисни), така че имаме и фея на зъбките Simple Smile
Валето вече е с 4 постоянни кътника. Онзи ден й ги гледах горните и мисля, че съвсем са се показали и май е време да ходим на зъболекар да им сложи силанти и на тях, да ги запазим колкото може повече. На долните вече й сложиха бариера против кариеси.
А гледам вече се замисляте и за учението на малките. Аз още не го мисля как ще я караме, като му дойде времето тогава  Thinking И тук да споделя, че най-вероятно Валето догодина наесен ще бъде ученичка. Тя иска да си продължи с другарчетата от градината в първи клас и мисля да се съобразя с желанието й. Все пак ще се чувства и по-добре с познати деца, иначе ако остане за след 2 години няма да има никакви приятелчета в първи клас. Като я гледам има желание за писане и проявява инициатива сама, но как ще бъде догодина мога само да гадая  Thinking

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Като видях толкоз много коментари викам айде някоя е забременяла  hahaha hahaha hahaha

По зъбните въпроси - снощи им гледах устите на моите - Ивка е с 21 зъба, няма изгледи скоро да й пада млечен зъб. Незнам феята ли ще чакаме, на покрив ли ще хвърляме, знам само със сигурност, че ще е голяма драма. Mr. Green

Добре де, замислих се - сега ще станат 24 зъба, кога излизат другите 4? Мъдреците са ясни, те са доста по-късно.

# 36
  • Мнения: 255
И не ми се щеше написаното да прозвучи като упрек, а само споделих своя подход, и то в най-общи линии, без да навлизам в безинтересни подробности. Пък то...  Rolling Eyes

Ти пък сега защо реши, че съм го възприела като упрек. Сякаш от вчера си пишем... както показва историята и литературата епистоларните връзки са сериозна работа.  hahaha hahaha

Уиш, точно за това ми беше думата. Правя система от уравнения с 2 неизвестни и после, а иди обяснявай.  Grinning

Сиер, другите 2 сигурно ще й излязат до 2, 3 г. Дани е на 9 и вече е с пълен комплект. Имаме да слагаме и 2 силанта. Между другото до края на ноември тече кампанията за безплатно поставяне на силанти. Звънях за Дани, но има ограничения във възрастта от 6 до 8 г. Та с него нищо безплатно не закачих, да видим другата година дали Ясен ще има късмет.

# 37
  • София
  • Мнения: 969
Като видях толкоз много коментари викам айде някоя е забременяла  hahaha hahaha hahaha

По зъбните въпроси - снощи им гледах устите на моите - Ивка е с 21 зъба, няма изгледи скоро да й пада млечен зъб. Незнам феята ли ще чакаме, на покрив ли ще хвърляме, знам само със сигурност, че ще е голяма драма. Mr. Green

Добре де, замислих се - сега ще станат 24 зъба, кога излизат другите 4? Мъдреците са ясни, те са доста по-късно.

Сиерче, ето какво намерих - първо изникват 4-те кътника на 6-тото място, после централни резци, странични резци, предкътници и накрая са последните кътници, което завършва към 12-13-та година. Да видим Валето като си има вече 8 нови зъба, кога ще поникнат следващите, но преди това трябва да й паднат млечните и този път се надявам да е в правилната последователност  Praynig а не пак да нареди 2 реда зъби един зад друг и да се налага вадене от зъболекар.

# 38
  • София
  • Мнения: 969

Сиер, другите 2 сигурно ще й излязат до 2, 3 г. Дани е на 9 и вече е с пълен комплект. Имаме да слагаме и 2 силанта. Между другото до края на ноември тече кампанията за безплатно поставяне на силанти. Звънях за Дани, но има ограничения във възрастта от 6 до 8 г. Та с него нищо безплатно не закачих, да видим другата година дали Ясен ще има късмет.
Теди, да разбирам ли, че ние не можем да се възползваме, защото децата ни нямат 6 години? Иначе аз мисля другата седмица да я водя при моя зъболекар да й сложи силантите за горните зъби. Иначе той ми каза, че е добре да се сложат и на предкътниците, демек на 5-тите зъби. Дани има ли силанти на 5-те зъби?

# 39
  • Мнения: 958
Здравейте, при нас 4 кътника, най-задните и нито едно клатещо се зъбче, макар Никол всеки ден да ги проверява, и клати Simple Smile Тук тия силанти не са мнгоо препоръчителни, тоест зъболекарите са на 2 мнения, в нашият случай, казаха не, за сега зъбките изглеждат доста здрави, без проблеми, ако прилича на нас, няма и да има  Praynig
Да се похваля, Никол вече говори френски Simple Smile Аз покрай работа и лудницата тук, не съм забелязала, вчера госпожата и, ме извика сутринта, и  ми каза че Никол е страхотна, говори много добре, и много се гордее с нея. И през деня на нея и на още две деца, са им направили дипломи за успеха, раздали са ги пред цялото училище, точно като дипломиране, пляскали са им, Никол се прибра много горда...и от тогава говори само на френски в къщи  Twisted Evil Аз и разбирам, обаче Марина и татко и са в потрес  hahaha тоест Марина реагира и и отговаря на някакъв странен език, между френско-английско-български Simple Smile Колко и е богат речника е друг въпрос, но важното е че се отпусна, а и тук така ги стимулират, така ги хвалят и превъзнасят, че децата сами се впускат да учат за да се докажат.
За мен остана само да се гордея с вече голямото ми момиченце  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 255
Браво на Никол, браво и на канадците за отношението.

Софи, аз така съм запомнила, но ако искаш обади се за инфо за всеки случай. Дани няма силанти на 5-те зъби, всъщност идея си нямам на кои точно има  Blush. Сега се мъчим с шина и това е на дневен ред.

Момичета, помня някой искаше да гледа снимките ми от Куба. От 2 месеца съм активна във фейса и качвам по малко, който иска мога да го присъединя като приятел. Качвам снимки в 3 албума - пейзажи от България, от Куба и имам малко портрети на деца, на страницата ми лесно ще ги откриете. Та който иска да ми пусне на лични името за да го намеря в мрежата.

# 41
  • Мнения: 1 701
Мен ме няма в ъвоя ФБ. А снимки от пътешествия обожавам да гледам. Simple Smile
Гледам и мечтая ...
В друга отчетна тема си направихме ФБ група. Вие дали искате?

# 42
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
И ние от другата отчетна тема сме в затворена фб група.
Може и ние тук така, макар че не знам дали би имало смисъл вече. Thinking

# 43
  • Мнения: 1 701
Ми, може да заключат целия подфорум (така ли се казва) за родени 2007, както е за 2006. Пък ми е хубаво да ви имам! Simple Smile

Ще ида да направя една група пък каквото такова. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 255
Леле, и ще трябва всички снимки да ги шервам в новата група ли? Ауууу. Никой от тази отчетна не ми е приятел във фейса. Навремето като разменяхте координати изобщо не се включих, защото не ползвах ФБ. Сега заради снимките, по-лесно ги показвам на всички приятели...
Отчетните май ги затварят, когато децата наближат 1 клас. Правят обща тема за цялата година, не по месеци.

# 45
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ще трябва и аз да поровя в устата на Виктор  Mr. Green
Във фейсбук ще ви кача снимка да му видите цепнатото чело ...  ooooh!

# 46
  • София
  • Мнения: 974
Привет и от мен  Mr. Green
Пробудих се, така да се каже, за Деня на будителите  Mr. Green

Да се включа по част от темите....не съм гледала колко зъба има Петя Rolling Eyes Растат обаче, последно сутринта ми се оплака, че я боли венеца...излизали и 2 зъба. Еее 1 е, ама е ръбат с 2 връхчета  Laughing
Навремето, когато имах дилема със зъбите на Криси за Феята ли да разказвам или ще търсим керемиди, реших че Феята на зъбите е по-лесно приложима. За враната вярването е, че детето трябва да хвърли зъбчето на керемиден покрив, и да си каже думичките....Ама в този голям панелен град, откъде да намеря ниски керемидени покриви  Rolling Eyes . Та при нас идва Феята и оставя паричка / 1 лев/ под възглавницата. Подаръци не ни носи, както споменахте това са 20 зъба  Laughing, които понякога падат по 2 наведнъж. За паричките сме се разбрали да ги прибираме в касичката  Mr. Green

Сега последно Криси спестява....кътка си падналите зъби, а аз събирам левчета, та да не ме изненада с 6 броя зъби наведнъж Shocked
Но сме имали и екстремни ситуации ...например беше сложила зъбчето без да ми спомене от вечерта. И съответно феята не дойде Sad добре, че детето ми се оплака преди да влезе да си измие зъбите, и успях да променя ситуацията.
Друг случай, скрила си 2 зъба в една кутийка...и Петя ги намерила Crazy, та изчезнаха зъбите с ред сълзи. Но пък 1 година по-късно ги открих в коша с играчките и пак свършиха работа Joy
Сега се боря Криси да не ми проваля изненадите за Нова година, защото някой вече я е осведомил кой е Дядо Коледа/или Мраз Rolling Eyes


Просто прелитам през темата за кратко...Радвам се, да ви видя всички тук Hug

Последна редакция: чт, 01 ное 2012, 11:12 от Anim

# 47
  • Мнения: 255
Ехехеееееей, Вале!  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 974
 Mr. Green
Оглеждам се аз, за вашето огнено семейство, като ходим в Южния....ама не съм много постоянна в набезите си натам Hug

Ти по-напред спомена за борбата на днешните младежи с математиката. И понеже прекрасно те разбирам, мисля да подготвя останалите, на които предстои сблъсък с таз висша наука....за третокласници  Mr. Green като ви разкажа случка...естествено с моя милост ...главно действащо лице  hahaha

Миналата година, зимата, края на първи срок, щерката е 2 клас, почти преполовила таблицата за умножение и ние решаваме да мръднем за уикенда извън София, да се насладим на бели преспи. Криси си помъква домашното, да го пише по механите...и аз тържествено обещавам да помагам. Дотук добре, но въпросната задача, опряла се на маминото отроче, ме хвърля в ужас. Имаме дадена условна задача от типа....ябълки едиколко си, круши с едиколко си по-малко, и сливи и за тях някакво условие....еми добре, лесна е решавали сме подобни, ама...те са дали отговора. Във вид на 3 кратки уравнения, от които тя трябва да избере правилното и да го напише подробно. Обяснявам аз, щерката пише, имаме верен резултат. Но мен нещо ме гризе, аз тази задача я решавам на ум, а тя със 100 уравнения, за всяка сметка- ново. Връщам и казвам "напиши ми го с 1 уравнение". Мислене, тръшкане, рев и сополи...аз съм в шах, какво направих?! И решавам ще правя проучване...хващам на приятелите ученичката...тя е в 5 клас и започвам да я изпитвам на задачата, ха сега напиши ми го с 1 уравнение. Аааа Naughty казва тя "г-жата ни дава бонус точки, ако го напишем с 1 уравнение. Аз  Shocked...отидох и тържествено се извиних на щерката...вече не помагам със задачите. Тя си знае, да слуша в час, когато се обяснява и да пита, като не разбира, аз само ще се разписвам....и ще помагам като почне висша математика Crossing Arms

Последна редакция: чт, 01 ное 2012, 15:34 от Anim

# 49
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Слагам си отметка и аз да се оглеждам, като ходим в Южния парк, и то не само за Теди (от 2007 и от 2010 - две са), ами и за Валето... стига да ми отпуснат юздите девойкините, де. Crazy

Анимски, треска те тресе тебе голяма явно. Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 974
С възрастта какво ли не ме треска Mr. Green и избивам на странни за мен посоки Thinking

# 51
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
С възрастта какво ли не ме треска Mr. Green и избивам на странни за мен посоки Thinking
Е, ся ако не споделиш... никаква приятелка не си Wink Да оставиш котката да умре от любопитство. hahaha

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 07:08 от Мяуче

# 52
  • София
  • Мнения: 974
 smile3534 Ще пиша като ме отпусне малко, ако имам положителен резултат, в противен случай, сигурно ще се покрия в дън земи Тилилейски Laughing  Много ми е важно...но не е здравословен проблем, за сега няма да се  гътвам Mr. Green

Стискам палци за курса ...в кой район караш? Whistling

Последна редакция: чт, 01 ное 2012, 16:25 от Anim

# 53
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Стискам палци за курса ...в кой район караш? Whistling
Искаш да стоиш далеч, а?

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 07:08 от Мяуче

# 54
  • Мнения: 255
Мяу, Валето все така прави. Вясва се веднъж в годината и пуска някоя енигма  Grinning да седим и да се чудим.  newsm78
Взех шАфьорска книжка на 35 г. Последното кормуване - инструктора до мен, Дани на 2 г. - на задната седалка.  hahaha Нямах никакви проблеми, но имах да изпълнявам програма максимум щото предстоеше забременяване с Ясен.  Joy
Напоследък съботите и неделите сме повече на път, отколкото в Южния. Когато ходим обикновено сме на колелета. Ако ме видите свиркайте, че съм станала съвсем завеяна, ни виждам, ни чувам и аз кЪт ония прословути маймуни. Леле, пак глупости взех да ръся, като имам неприятна работа все така ме избива, а сега ме чака багаж за стягане.
 И мен треска ме тресе, вече полудЕх с това чудене за трето дете. Не знам дали ви разправях, но ходих на астролог. Понеже нищо не мога да реша, викам си да питам звездите. Жената каза, че съм уникална личност /според мен дежурна реплика/, но за женско никаква гаранция, напротив. В моя хороскоп само мъжки знаци имало. Бе то аз си знам, че съм мъжко момиче, ма съвсем пък никаква надежда... Та отсега до края на годината ми се събирали най-много женски знаци, квото и да значи това + че от юли до края на годината изживявам Ренесанса на живота си.  hahaha hahaha Joy Joy  Който Ренесанс се очаква да избие в посока дете или творческа работа.  photo smile3509

# 55
  • София
  • Мнения: 969
Анимски, радвам се да те видя тук. Пиши по-често. Хайде моля като се наканите за Южния парк някоя събота и неделя свиркайте и аз да дойда. Много ще се радвам да се видим  Hug

И мен треска ме тресе, вече полудЕх с това чудене за трето дете. Не знам дали ви разправях, но ходих на астролог. Понеже нищо не мога да реша, викам си да питам звездите. Жената каза, че съм уникална личност /според мен дежурна реплика/, но за женско никаква гаранция, напротив. В моя хороскоп само мъжки знаци имало. Бе то аз си знам, че съм мъжко момиче, ма съвсем пък никаква надежда... Та отсега до края на годината ми се събирали най-много женски знаци, квото и да значи това + че от юли до края на годината изживявам Ренесанса на живота си.  hahaha hahaha Joy Joy  Който Ренесанс се очаква да избие в посока дете или творческа работа.  photo smile3509
Теди, ти не разбра ли, че трябва да смениш мъжа за момиче  Laughing Около мен също има 2 майки вече с 3 момчета, ама като не ме слушат, че трябваше да сменят таткото кой им е крив, те даже татковците сами си признаха, че и 4-то няма да е момиче  Whistling
Аз си имам и от двете, ама не съм се отказала тотално от трето. Но ако е трето ще да е от друг  Thinking, аз по други съображения  Simple Smile
Айде бегам да работя

# 56
  • София
  • Мнения: 3 564
И моя милост е все още навита за трето. Живот и здраве догодина есента мислим да го правим.
И прелитайки през другите теми: май май и ние ще пращаме Марти догодина в първи клас и може би ще се наложи половината от тази година да я изкара в горна група в градината, но все още проучвам дали не може да си остане в тази група и догодина да си тръгне в първи клас, защото според мен закона го позволява, но някои хора обичат да тълкуват закона както на тях им е изгодно, но пък други хора обичаме да искаме тълкувание от съответните по-горни инстанции...
И аз бих се радвала да се видим с порасналите зверчета и малките и побратими и посестрими.

# 57
  • София
  • Мнения: 974
Ами тогава да си организираме една среща Wink


Green, много добре го обмисли тръгването по-рано на училище. Не знам дали съм споменала, но Криси тръгна на 6, и в първи клас и беше много, много трудно. Въпреки, че имах известни съмнения я пуснах само след като и 2-те учителки в детската потвърдиха, че е готова и ще се справи. Сега като се замисля, и ако знаех какъв им е материала в училище, не бих я пуснала категорично. Тя сега е все още на 8 и е трети клас.
Имаше едно контролно преди 2 седмици по математика, ами изумена съм, имаше елементи на комбинаторика.
По човек и природа учат много специфични неща, които не са обяснени в учебника/защото са сложни за възрастта/, но ги изискват да ги знаят. Например, че леда се изпарява.
По човек и общество, учат повърхнина, низина, равнина....и може ли някоя от вас, да ми даде определение за това "Що е река" изполвайки горните термини. И всичкото това са разказвателни предмети с допълнителни тестове и са много трудни за тази възраст.  И трябва да се учат задължително с родител Tired
А сега се говори , че щели да преместят таблицата за умножение в първи клас Rolling Eyes
Изобщо, думи нямам...

# 58
  • София
  • Мнения: 1 715
А сега се говори , че щели да преместят таблицата за умножение в първи клас Rolling Eyes
Изобщо, думи нямам...
Великите мислители акъл нямат #Cussing out
Аз смятам Алекс твърдо на 7г. да тръгне.
Аним, добра среща! Дано да стане това, което искаш!
Мяу, стискам палци да си примерен шофьор Simple Smile Аз така и не се научих. Скъсаха ме два пъти, като бях на 20г. и реших, че няма да я бъде тая работа Embarassed И сега обикалям с таксита и с градски транспорт, че и Алекс покрай мен.
Аврора, навита съм да ходим на форумското парти. Други желаещи?

# 59
  • Мнения: 255
 hahaha hahaha Вчера Дани учи що е то река. Ако трябваше да му дам определение, не бих могла да повторя това в учебника. Комбинаторика решава още от 2 клас на състезанията. А ако щете вярвайте, но тази седмица беше на състезание и едната задача не можах да я реша на прима виста, а уж съм с математическа  гимназия. Наистина материала е сложен, но и не се учи както трябва. Наскоро отписах Дани от занималня поради ниското ниво на подготовка и сега е една мъка неземна. А Ясен е толкова неуправляем, че ми се иска да отложа училището колкото се може повече. На 6г. в първи клас - много сте смели, стискам палци да се справите без много нерви.  Grinning
Софи, има доза истина в това.  Grinning Засега мъжа няма да сменям, но и да го сменям вече се чувствам много уморена. Не знам как бих издържала системно недоспиване... То само това ме и спира, мисълта, че няма да се справя физически, иначе нямаше много да умувам.

# 60
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте пак,
по темата за училището. Аз мислих, мислих и реших да я пусна по-рано, защото ще се съберат цялата групичка в 1-и клас, а Валето много иска да си продължи с тях. При нас пък е обратното, тя си почна направо 2-а група, вместо първа и затова е една година напред. Спомням си, че и Халюшата на Мауче беше така, но тя май повтори първа група  Thinking, Мяуче да каже, ако греша. Иначе, Валето и на 8 няма да бъде готова и пак ще й е трудно предполагам, заради недобре измислената ни система  #Cussing out, не заради друго. Иначе сега й е интересно да пише буквички и цифрички, но докога ли?С математиката то е ясно, че аз ще се занимавам с нея, все пак съм била с математически профил. И дано успея да се справя, нищо че имам 6-ци на висшата математика  Mr. Green, но както Аврора казва, че се е замислила над задачите на Дани...
Рали,имаме едно съседско момиченце. И майка му реши да го прати на 6 години, че да си бъдело с приятелчетата от квартала, а и училището й било по-близо от градината (разни хора, разни доводи). Та тя беше завършила 3-та група в градината и знам, че са я завели на тест в училището, за да я приемат в първи клас. Така че, ако решиш за Марти, така също става, но все пак проучи и разпитай.

# 61
  • София
  • Мнения: 974
Ех, съдбата понякога ни поставя в ситуации да взимаме трудни решения  Sad
Разбирам напълно доводите ти, sofy , защото аз направих абсолютно същото, по подобни причини. Криси не обичаше да ходи на детска, видимо страдаше от това. И въпреки, че я преместих в друга детска градина, и нещата се подобриха много, тя въобще не искаше да ходи там. Все за училище говореше. И аз реших да не увеличавам агонията й и й угодих.
Въпреки това, ако Green не е в същата ситуация, горещо и препоръчвам да не избързва. Детето ще се справи, независимо колко ще е трудно...но за някои неща децата имат нужда да пораснат. Да придобият малко самочувствие и увереност, за да се справят по-леко с всичко.
Това е мое мнение, дано вече не ставам досадна с темата Hug

Сега се загледах в лентичката на sofy,  Grinning ... май и Валето ще отъпква пътя на брат си както Криси на Петя. Петя познаваше учителките на Криси и без никакъв проблем се адаптира в детската, сега познава и класната й /невероятен учител и педагог/ и след 2 години при нея ще я запиша.

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 12:44 от Anim

# 62
  • София
  • Мнения: 3 564
Аз имам доста чуденки и въобще не съм сигурна все още. Мартин например вече може да събира, понава всички букви и се опитва да чете. Чакаше с нетърпение да се върне едната им градинска учителка от продължителен болничен и беше доста разочарован, когато ги карала да броят само до 10... Няма проблеми с концентрацията, може с часове да си се занимава да преписва някоя книжка например. Така, че не се притеснявам толкова дали ще се справи, в т.ч. и с таблицата за умножение и природните науки (от които той и в момента живо се интересува и баща му постоянно му пуска разни филмчета от youtube), а по-скоро че най-вероятно ще е най-малкият в класа и доколко ще е узрял за един по друг тип социално общуване. Аз също съм тръгнала на 6 и половина, но нашият целият клас беше от деца горе долу на една и съща възраст.

# 63
  • Мнения: 758
Това с броенето само до 10 и аз не го разбирам. Някак имам чувството, че обучението в ДГ изостава спрямо възможностите на децата на тази възраст. Яна например изобщо не е от напредналите деца, в къщи почти нищо не я уча (букви, цифри). Научава по нещо само ако сама прояви интерес. Със смятането е доста напред, определено й е по-интересно от буквите и четенето. Но това, което учат в момента в детската, тя отдавна го знае. Например - цифрите до 5 и събиране и изваждане до 5. (това последното дори не съм сигурна, дали го правят). Едно съседско дете първокласник онзи ден ми демонстрира как знае таблицата за умножение - доста се изненадах, но явно децата учат все по-бързо.

# 64
  • София
  • Мнения: 974
Криси далеч не е единствената или най-малката в класа си. Даже бих казала, че е най-голяма от най-малките  Laughing Най-малкото е родено април месец. И щом нямаш притеснения относно материала, значи всъщност нямаш дилема Grinning
Мисля, че в първи клас се наблягаше на ръкописното писане, четене и смятане до 20 newsm78

# 65
  • Мнения: 2 096
Да се включа и аз компетентна-некомпетентна.
Мисля че проблемът на ситуацията "тръгване по рано на училище" не е толкова ученбния материал. Всяко едно дете, което има вниманието на родителите си и отделят определено време за съвместно обсъждане на материала, ще успее да се справи. Къде по-добре, къде по-малко но ще се справи. И не в това е най-голямата драма. Проблемът е в самочувствието, самостоятелността и способността да се грижат сами за себе си, за нещата си, за домашните. Проблемът е и в системата която е една и съща от 1 до 12 клас - 30 деца в една стая 6 часа зад чин. Предполагам че по-малките деца по трудно ще се справят с тази система, което се отразява и на самочувствието им в клас където другите са по-големи.
На края - всеки сам си преценява възможностите на детето и приоритетите в живота. Аз и друг път съм споделяла такава дилема нямам. Детето му се играе, на чин не му се сяда, с химикал не му се пише. Не виждам закъде да бързам. Не мен и до 7 клас все ми се играеше, така че нямам особена надежда, че на 7 и половина ще му се играе по-малко и ще му се учи повече, от колкото на 6 и половина. Но 1г си е една година. Дори предучилищна в училище, за мен си е училище.

# 66
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аврора, навита съм да ходим на форумското парти. Други желаещи?
Аде-де! Само чаках някой да подхвърли. Party
Хора, давайте да се организираме преди (пред-)Коледната истерия!
Може да пишем и в групата във ФБ, за да са информирани и онези, които рядко четат и пишат тук, пък биха дошли на една подобра сбирка. Mr. Green

....вече се чувствам много уморена. Не знам как бих издържала системно недоспиване... То само това ме и спира, мисълта, че няма да се справя физически, иначе нямаше много да умувам.
Аз също съм амортизирана „на маХ”, а като чета Теди, явно няма да има „обратен път назад” (простете популярната тавтология). Ми то, след 6 години, от които пет прекарани в кърмене и укротяване на опърничави същества, как да съм. Crossing Arms Затова съм си дала срок до 2014, когато навършвам 39, да се оглеждам в обстановката и евентуално да се реша на един опит (със същия мъж, освен ако съдбата не реши друго Laughing).

След 40 не искам да раждам, не че не е възможно, но при 2 рискови бременности и две цезарови сечения, всяка година след 40 най-вероятно ще ми носи допълнителен риск от усложнения.

А и мисля след един момент нататък да се готвя за внуци повече, отколкото  да раждам бебе/та. Бездруго, като бъдеща тъща, предполагам, че на мен ще бъде поверено новото поколение.

Простете, но няма да се включа в дискусията за или против ранно записване в първи клас, защото аз имам други драми на тоя етап, които още не съм разрешила. Този въпрос предполагам сам ще си подскаже отговора, когато му дойде времето.

Калина в момента е в трета група и остава така „до второ нареждане”. Crazy

# 67
  • Мнения: 255
Мила, аз със сигурност отивам на форумското събиране. Писна ми от семейни сбирки, искам нещо различно. Айде да се съберем група, ще ми е приятно да има познати. А и откога не сме се събирали, децата поотраснаха, мятайте ги на мъжете и да се видим.  Grinning

# 68
  • Мнения: 758
Как да се включа в фейсбук групата? Простете, но хич ме няма с фейсбука -имам, но съм абсолютен невежа относно създаване на групи, включване и т.н.

# 69
  • София
  • Мнения: 969
Ех, съдбата понякога ни поставя в ситуации да взимаме трудни решения  Sad
Разбирам напълно доводите ти, sofy , защото аз направих абсолютно същото, по подобни причини. Криси не обичаше да ходи на детска, видимо страдаше от това. И въпреки, че я преместих в друга детска градина, и нещата се подобриха много, тя въобще не искаше да ходи там. Все за училище говореше. И аз реших да не увеличавам агонията й и й угодих.

Анимски, точно тук е разковничето при нас, но обратната ситуация. Валето почти няма други приятелчета. Тези от квартала не иска и да ги чува. Ходим си самостоятелно някъде уикендите, защото тя не иска да седи при тях, докато с тези от градината много добре се разбира с тях. Даже като я взимам иска да продължи да играе с тях и да ходим, където и те отиват, въпреки че цял ден са били заедно. И ако я разделя с тях и продължи в градината с нова група незнам как ще й се отрази тази раздяла, и нови деца и учителки. т.е. ако трябваше нещо да се направи по случая, трябваше миналата година още да я оставя да повтаря 2-а група, но пък това не зависеше само от мен, а и от системата за детските градини, както и да е, впуснах се в много обяснения. Надявам се да не се обвинявам някой ден за решението, което съм взела.

# 70
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Оооох, аз имах предвид нещо с децата. Мъж нямам подръка в момента, а и да имах, не би се наел „да ми става бавачка“ и за час дори (ше речеш, че децата не са негови) Crossing Arms.

Ровер, пиши ми на лични, за да те добавя към приятелите си във ФБ, а после и в групата. Освен ако не си ми в контактите, ама не си спомням да съм те добавяла. Или греша?

# 71
  • София
  • Мнения: 974
sofy , стискам палци всичко да се нареди добре. Но ти тогава проучи, в кое училище ще ги запишат родителите....защото моят опит показва едно разпръскване след детската градина. И Криси въпреки, че учи в квартално училище не е с нито едно от децата от групата.

Бройте ме и  мен за Фейсбук

# 72
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Бройте ме и  мен за Фейсбук
Ама дай си на лични някакъв ключ към профила (имейл или имена), за да мога да те добавя в списъка си и после да те включа в групата. На мен или на някой друг.

# 73
  • Мнения: 339
 newsm78 Да не сте се преместили всички във фейса, че е упостяло така

# 74
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
newsm78 Да не сте се преместили всички във фейса, че е упостяло така
Мхм, нещо такова. Но и там не кипи от живот, де. Коледа наближава все пак... Mr. Green

# 75
  • Мнения: 341
Ха честита Коледа и здрава и весела нова година.
Докът ви намеря вие сте избягали на фацето, маца дай и на мен прати групата че дано там се доредя да пиша.
За училището нямам избор на есен тръгва, успокоението е че не ги започват даже и с писане и четене, първия срок ги учат само да седят мирно на чина, после чак започвали с четенето и писането. Имаме вече 3 6-ти зъба и заливка на 5-те зъбчета, както и две пломби. При нас феята ще носи паренце при всички положения (таткото ще даде преди да мигна) за сега обаче нищо не се клати ние ще сме между последните.
Аз се боря сама с двете деца, единствена упора и помощ е мъжа ми, така че за трето не смея и да помисля и с тези двете едва се оправям.
Отчетох се сега бягам да спя ще се видим на фацето явно.

# 76
  • Мнения: 1 701
 newsm78
Ми... То ти си си там от самото начало. Аз те добавих! Я пак погледни групите си.

# 77
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Тя май наистина е била там, защото се опитах да я добавя, но като добавих и Роро, ми даде само 1 нов член Wink

# 78
  • Мнения: 204
Момичета, споделете къде мислите да празнувате рождените дни на децата. Моето момиче става на 6 години на 08 февруари и се чудя къде да организирам тържеството и.

# 79
  • Мнения: 2 096
Любимото му - в къщи. Стрнно, но и на мен това и е любимо. Така участвам дейно в поготовката и в самия  празник, а не се чувствм като касичка - пасивно присъстваща и активно употребена.

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз тази година замислям празник в ДГ с аниматор и игри. Мразя детски кътове, затова.
Но, не съм говорила с директорката дали ще може, надявам се да няма проблем и да осъществя идеята си. А, иначе в къщи с малко гости кротко и тихо ще отпразнуваме.

Скай и аз съм много "за" домашните партита - тооолкова много мили спомени имам от моите рождени днииии  Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 204
Аз тази година замислям празник в ДГ с аниматор и игри. Мразя детски кътове, затова.
Но, не съм говорила с директорката дали ще може, надявам се да няма проблем и да осъществя идеята си. А, иначе в къщи с малко гости кротко и тихо ще отпразнуваме.

Скай и аз съм много "за" домашните партита - тооолкова много мили спомени имам от моите рождени днииии  Heart Eyes

Благодаря за отзивите. Аз също много обичам вкъщи и сама да приготвя всичко, но.. мъжът ми е против, защото съм се преуморявала и тази година иска да сме в заведение. Няколко рождени дни празнуваме и в една сладкарница близо до нас, но само наемам помещението и си приготвям сама нещата. Вчера резервирах за детски клуб "Цветна градина", пък да видим.
А за детската градина - миналата година така празнувахме с двама аниматори и бях много доволна. Децата останаха очаровани и много се забавляваха, пък ми излезна и не много скъпо.

# 82
  • Мнения: 2 096
Наем на помещение е накакво компромисно решение в моя случай. Защото Нико иска да си играят с играчките у дома, а не мога да занеса всички играчки там. Аниматори не обича, За целят си 6г живот му допадна един единствен и то го гледа отдалеко. Просто не е за него този вид забавление. В детски кът много обича, но ми се губи идеята на РД. Та у нас ни се получават добре партитата.

# 83
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Всеки тип празнуване си има своите предимства, особено ако е съобразено с особеностите и желанията на детето, пък и на родителите.

Моята принцеса пък примира за деЦки клуб с аниматори, гримиране, маскиране и всички екстри. Не се чувствам никак като касичка (стига да разполагам с тези ср-ва), ами релаксирам и се радвам на доброто настроение. Освен това моментната ми нагласа е джангъра да има край и да не превишава един разумен срок от 2 (най-много 3) часа - просто повече не мога да издържа.

Да не говорим, че не ставам за организатор на партита, а домът ни не е добър терен (срам ме е да поканя хора в разрухата, която цари у нас в момента), а имаме и котарак, плюс дето няма кой да ми помогне в (ре-)органиЦацията, а на мен пък силиците нещо са ми кът напоследък (както и хентусиазъма). Последен аргумент против (с тези аргументи никого не задължавам, те са лични, както виждате) е, че у нас няма достатъчно пространство, за да поканя всички дечица, които Калина иска (мога най-много 3, а тя иска да се поканят 5-6).

(Иначе много ми се иска да може вкъщи, защото ще ми е по-уютно, децата ще могат да си играят на воля, празникът ще протече без режисура.)

Обмислям и варианта с аниматор/и в ДГ. Чувала съм от Калина, че в нейната група става, но ако искам този вариант, ще трябва да говоря все пак с г-жите, а аз доста се помайвам. А - и да намеря аниматор, ъф корц. Но със сигурност и в градината ще трябва да се отбележи поне с почерпка (ние това не го обсъждаме, де). Rolling Eyes

Обаче каквото и да избера за едната, ще трябва или да се комбинира с другата, или поотделно и за двете, което в случая на клубче и/или аниматор, ще е цифромания и не знам дали мога, и дори да мога, дали искам, да си го позволя.

Иначе Калина ако питам, тя иска всичко, и по една огромна художествено оформена торта навсякъде - вкъщи, в клубче и в ДГ. Слава Богу, Люда ще се радва на каквото ѝ предложа.

И въобще, разсъждавам си на глас пред вас. Thinking

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 07:20 от Мяуче

# 84
  • Мнения: 2 096
Мяуче, не твое място ако имаш достатъчно средства бих избрала клуб с малко 5-6 деца за Каля и 1-2 за Люс и всичко да минава на един ден. Просто моя Нико е друга бира, а и аз разбира се. Намерили сме се дето се казва.

# 85
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
и аз да се включа по темата за РД. За съжаление тази година ще пропуснем клубчето, тъй като разходите ни неочаквано много се повишиха за този месец и сега обмислям разни други варианти. Ние вкъщи имаме място, а и като приберем някой и друг стол и маса ще стане още по-широко, та най-вероятно ще бъде вкъщи, като сутринта разбира се ще ги заведа двамата някъде да поиграят. Иначе сме планирали и ски ваканция и ски училище за март месец, та предпочитам там да заминат парите. А и в добавка да кажа, че миналата година от 12 поканени деца доведоха само 5, първо, че се изсипа един снеговалеж и второ имаше доста болни дечица. Та помислете и в тази насока дали като наемете клубче и поканите повече деца, защото вкъщи няма място за толкова, дали всички ще успеят да дойдат  Thinking, все пак е зима и вирусен период.

# 86
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мяуче, не твое място ако имаш достатъчно средства бих избрала клуб с малко 5-6 деца за Каля и 1-2 за Люс и всичко да минава на един ден. Просто моя Нико е друга бира, а и аз разбира се. Намерили сме се дето се казва.
Хихи, sky*, четеш ми мислите! Още преди да погледна тук, решихме точно това с Калина, клуб, където да поканим 5-6 от нейните и 2-3 от Люскините другарчета и каквото сабя покаже. Тя няма чак толкова приятелчета, които да иска да покани, така че няма да се стигне до 12 деца.

Ся да видим баща им какво ще каже, че той е известен със скъперническите си наклонности. Crossing Arms

# 87
  • Мнения: 2 096
И това дето Софи казва за болните деца го има. Ама моя син и едно да дойде пак е щастлив. Аз за това не харесвам задължителните пакети мин за РД 10 деца. Но гледат си бизнеса хората.
Аз пък трябва един подарък от леля му да измисля. Много трудно ми е вече с тези подаръци. Ние сме готови, че коледния закъсня и Дядо Коледа мина през Джъмбото, а поръчания остана за РД. Но.. детето е голямо, играчките са строго дифернцирани. Мястото е малко. Ще ми се да е нещо полезно, но какво. За именния ден му купихме лампа за четене на книжки и беше безкрайно доволен. Та нещо такова. Подскайзавайте. Другото е нещо за експирименти да взема. Но нищо стойностно не виждам. Или пък струва луди пари, а за същото от магазина за ел части с баща си ще накупят по три. Другият му интерес е астрономията, но за телескоп е малък, а тип играчка не искам. Има някакви прожектори на звезди за таван - ами тъпотия е според мен. Какво ще прави ще легне и ще гледа. Не става. Макети на планети също е тъпо. Нищо не се прави значи не може да се играе. Плуване тренира - там всичко си има. Ново колело също. Книги - за завиждане е библиотеката му. Ох много ми е сложен.ПОМОЩ?

# 88
  • Мнения: 204
И това дето Софи казва за болните деца го има. Ама моя син и едно да дойде пак е щастлив. Аз за това не харесвам задължителните пакети мин за РД 10 деца. Но гледат си бизнеса хората.
Аз пък трябва един подарък от леля му да измисля. Много трудно ми е вече с тези подаръци. Ние сме готови, че коледния закъсня и Дядо Коледа мина през Джъмбото, а поръчания остана за РД. Но.. детето е голямо, играчките са строго дифернцирани. Мястото е малко. Ще ми се да е нещо полезно, но какво. За именния ден му купихме лампа за четене на книжки и беше безкрайно доволен. Та нещо такова. Подскайзавайте. Другото е нещо за експирименти да взема. Но нищо стойностно не виждам. Или пък струва луди пари, а за същото от магазина за ел части с баща си ще накупят по три. Другият му интерес е астрономията, но за телескоп е малък, а тип играчка не искам. Има някакви прожектори на звезди за таван - ами тъпотия е според мен. Какво ще прави ще легне и ще гледа. Не става. Макети на планети също е тъпо. Нищо не се прави значи не може да се играе. Плуване тренира - там всичко си има. Ново колело също. Книги - за завиждане е библиотеката му. Ох много ми е сложен.ПОМОЩ?


Аз последно на щерката за Коледа купих Лего (един голям пожарникарски самолет) и е супер доволна. Успява доста добре да се справи. Отделно купувам разни книжки, тип образователни и вечер "учим". Нали са подготвителна група и 5-годишните. Баща ми беше подарил на цялото семейство хубав, голям шах. За монопол и скрабъл мисля, че са малки..... Миналата година купих и образователен лаптоп - има на БенТен и на Уинкс. Игрите, обаче са за по-големи - първи, втори клас. Сега, за рождения ден и аз се чудя какво да купувам - мислех си ролери, но ако имате други идеи, с удоволствие ще ги прочета.

# 89
  • Мнения: 758
Ние този  път ще прануваме в клуб - Яна много иска, а никога не сме го правили, така че решихме да и направим това удоволствие. Пакета е за 10 деца и се чудя колко да поканим, защото със сигурност ще има отказали се. Но от друга страна на мен ми е все едно 5 или 10 ще са - парите за 10 ще си ги платим така или иначе. Прежалихме ски училището за сметка на РД в клуб - дано си заслужава.

# 90
  • Мнения: 2 096
Точно голямата пожарна е нашия подарък. Друго трябва да е.

# 91
  • Мнения: 958
Да и ние имахме тези терзания. Много бързо се разрешиха. Звънах, питах в клубчето, от там ми казаха за 20 деца - 1000$ и готово. До тук беше клубчето  Mr. Green
Никол искаше да покани целия клас + още няколко приятелчета, защото другите така правели. е да ама за мен това са пари на вятъра, колкото и да е хубаво и лесно. За това решихме парти в къщи, само с най-добрите и приятели. Направи покани и ги раздаде преди и след училище, за да не обиди другите деца. (няма как да събера един клас в къщи). Няма как да има болни, тоест разбира се че ще има, ама те тук ходят болни на училище, пък камо ли за забавление. Така че всички сме в кюпа. Сега задължение на таткото е да украси къщата и пътя до къщата (по заповед на щуката, защото "Всички така правят") а аз да изготвя менюто (пак по нареждане на същото) .
Напоследък изпълнявам желания всякакви. Никол се оказа доста претенциозна и изискваща. Малкото да не остане по-назад и то иска, макар да не знае точно какво иска. Та и то си е поканило гости за рождения ден на кака си, без да пита. И то има изисквания за тортата.
Ще е интересно парти Simple Smile
Подаръка при нас е камера, микрофон и нова клавиатура. Защото Никол вече има скайп и иска да си говори с баба си и дядо си от нейния компютър. Интересно че така желаната къща за кукли отпадна моментално на фона на техничарските джаджи.
Но и аз съм харесала едно лего.
Скай, купих на Никол за нова година, една игра-пъзел по астрономия. Сигурно и в Бг. има такива. Много е забавно. Реди пъзела, той става като килимче доста голям, вътре има макети на планети, космически кораби и тя трябва да им намери мястото на цялата звездна карта.  

# 92
  • Мнения: 255
Ние традиционно смятаме да сме в Ник, но още не съм звъняла. Тази година си избра парашутно парти. На клуб не бих празнувала, ако не беше страхотната аниматорка на Ник. Вероятно бих избрала варианта в детската градина с клоун или подобно. Колкото до броя поканени - винаги раздаваме към 15 покани, идват 5, 6 деца. Миналата година нали изкараха варицела + грипа + че падна страхотен сняг в самия ден, но парти си стана. Разиграха им страхотен театър с вещица, а децата трябваше да я прогонят със смях. Всичко това подходящо озвучено, намалена светлина, декор, то и аз се бях наредила на първа линия да гледам.  Grinning Grinning Колкото до подаръка, не съм питала още какво иска, но наистина ми е все тая. Подаряваме само по повод /рожден ден и коледа/ и въпреки това стаята им е зарината от играчки. Имат какво ли не и май и на тях им е все тая.

# 93
  • Мнения: 339
Ха, за много години да сте живи и здрави! Hug
Вече рожденните дни обсъждаме, а? Моя архео-палеонтолог получи за коледа мамутска пещера и с нея почти завърши колекцията си пещерняци от плеймобил та сега няма желание за някакъв голям подарак иска само от тези комплекти динозаври за изкопаване, но до рождемия му ден сигурно вече ще ги има и тях всичките, че всяка седмица получават с брат му по един да си ровят събота и неделя. Така че и аз съм в чуденка какво да е за Рд-то. За таржеството твърдо си оставаме в къщи с десетина деца гостенчета. Само незнам как ще му измайсторя тортата мамут ooooh! искаше пещерняк ама такаво чудо не мога да сглобя квото ще да е.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 715
Ние за рождения ден засега сме в двете крайности - Алекс първо искаше да се канят обичайните приятелчета, а те са около 18 на брой ooooh! И то задължително вкъщи. Такива купони заформя, че съседите отдолу се оплакват, при все, че са с три деца Embarassed Първите три години празнуваше по клубчета, но след като се поразшири теренът вкъщи, не иска да чуе за клуб, още по-малко за разни маскирани, вкл. принцеси.
Миналата година панаирът беше голям. 4 деца не дойдоха и пак беше лудница. Тази мисля да деля на две - с градинските деца (8-9) след градина и в събота с останалите.
След като обаче най-добрата й приятелка каза, че ще празнуват семейно на планина, тя поиска същото. Така решила - на хотел, с шейна и на басейн Twisted Evil
Аз съм в размисли. От една страна ще се спестят пари от голямо празнуване, от друга твърдо не искам да свиква да заменя отношения за нещо материално, а някакси така ми се струва, че става. И обяснявам, че на планина може след 1-2 седмици.
За миналия РД бях поканила театър в детската и децата се радваха много.
Между другото, ако някой се интересува, в едно клубче имаше страхотна анимация с клоун, фокуси и едно истинско зайче. Може да се наеме и за навън. Мисля и такъв вариант за детската.
За подарък - ще е нещо дребно, може би дървени мини мебели за мини кукли или някаква игра. За НГ получи Монополи джуниър и всички играем Laughing

# 95
  • София
  • Мнения: 3 564
sky*, тази  книга имате ли я? Марти е луд по цялата 3-D поредица на това издателство и малко по-малко ги получава като подаръци от близки и приятели по разни поводи.
Повечето деца от групата на Марти празнуват в групата с аниматори и съответно и той иска така, но ще наема фокусник вместо аниматор. В тази посока е и нашият подарък - комплект за фокуси с магическа шапка. Допълнително вкъщи ще поканим няколко приятелчета на близки семейства и с това мисля да приключим за тази година.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 715
green_dawn, имаме книгата за океана и наистина е много хубава Simple Smile

# 97
  • Мнения: 341
Вие ме Фърлихте в оркестАрО,
аниматори в детската градина  Shocked, на нас ни забраниха и плодовете /до миналата година бяха разрешени само плодове/, нищо не може да носим за празнуването, ама съвсем нищо. Затова се налага да поканим приятелчетата на парти. Миналата година ги покани у дома, бяха 8-9 деца, ама все диви момчета и едно моменце дето му е на сърце и въпреки това беше ужааасна лудница. Принципно родителите би трябвало да си отидат, ама нъц останаха и лудницата беше пълна. Грижиш се за децата, сервираш на родителите на края не знаеш вече на кого да обръщаш внимание. За тази година твърдо и категорично резервирах в клубче. То е гооооляма игрална зала с много, ама много уреди, има дори голяма пързалка, аниматори, по-скоро пазачи. След това ги водят в близкото ресторантче, там им дават ядене и сладолед (Иво си избра вместо торта). Съседката в събота за 18 деца плати 90 евро, ние ще имаме 10 ще пиша допълнително колко ще платим, плаща се на дете, няма комплект. За сега всички родители потвърдиха. За подаръка, подарихме му лего креатор 3 в 1, два камиона (единият с багер) и един джип, който вози количка. Вече ги направихме и двете, остана ни само третото. Лего е игра номер едно при нас, супер е, абсолютно сам по чертеж си сглобява и е супер доволен.
Скай аз мисля, че лего винаги печели, дребно е, не заема много място, освен че може да се реди по чертеж може да се прави и по фантазия, аз лично съм им голЕм фен. За планетите, нЕкой продава макети ли   Joy, трябва ти един балон лепило от брашно и много хартия и става толкова забавна игра докато ги направиш и детето се учи, абе кой купува макети за планети. Ще снимам и ще ви покажа нашите.
Да се похваля, днес се записахме в училище, не мога да ви опиша колко е вълнуващо, малкото пораснало момченце от септември е ученик.
Поздрави за празнувалите вече февруарчета и хубав празник за тези, които още не са.

# 98
  • Мнения: 339
bezepiс може ли да ми напишеш рецептата за лепило от тесто  Praynig
И при нас в детската не дават нищо да се носи сами го организират учителките, предполагам че е така за да не се чустват децата зле ако на някое е нещо по различно рд-то
Лично аз съм доволна от това иначе тази година щях на малкия три пъти да трябва да му организиран РД.

# 99
  • Мнения: 2 096
Нашия план за РД се промени. Нико каза детски кът. Вчера резервирах. Не че ме кефи, но щом иска - сега му е времето. Дори намерих аниматор , който да не се дегизира и ще има състезания в стил бързи смели сръчни. После ще ви разказвам.

# 100
  • Мнения: 255
А Ясен си избра Парашутно парти, също с много игри. Щяло да има и декор на парашут, да видим...

# 101
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Между другото, ако някой се интересува, в едно клубче имаше страхотна анимация с клоун, фокуси и едно истинско зайче.
Хихи, тук май чета за „нашето” клубче. Не знаех, че може и за навън. Ако е рекъл Господ, в неделя ще празнуваме там. Ако не е рекъл, ще поотложим. Thinking

# 102
  • София
  • Мнения: 1 715
Може, Мяу Simple Smile Не помня как се казваше - някакво име на феичка беше май newsm78
Близко е до 18то СОУ и Пиротска, в една от преките.
Някой ако иска, мога да разровя за сайт или телефон. Ще останете доволни, особено ако не са много дечицата Simple Smile

# 103
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Същото е, да - Лили Роуз Мелъди. Grinning Ние бяхме там веднъж (на чужд рожден ден) и Калина е категорична, че това е, което би искала да ѝ се случи, поне на този рд.

# 104
  • София
  • Мнения: 3 564
Нашите планове за фокусник в ДГ остават, а Марти отсега прави на всяко дете в групата отделна покана. От едната страна "рисува" с молив различни сцени от Мечо Пух, а от другата страна написа с печатни букви
ПОКАНА ЗА ...

НА ЩУР КУПОН ЕЛА
ЗА МОЯ ДЕН РОЖДЕН.
ДАТА Е ....

За сега е направил 4 напълно различни покани и му остават още къмто 25 ..... Да се надяваме, че до 22, когато иска да ги раздава ще ги е направил всички Simple Smile

Иначе решихме за децата на нашите приятели на направим алтернативно шейна парти - хапване, пийване, торта и със шейните на Витоша. Надявам се и времето тогава да е с нас - дано на баба Марта и хареса идеята:)

# 105
  • Мнения: 204
Ние бяхме в едно клубче в Лозенец. 13 деца и около 20 възрастни... направо луд купон. Много хубаво изкарахме, а иначе подаръка за РД беше папагал Малък Александър Simple Smile Супер готин е!

Да са ни живи и здрави и много да ни радват  Peace

# 106
  • sf
  • Мнения: 10 153
упс, извинете, объркала съм темата  ooooh!


# 107
  • Мнения: 1 217
Здравейте,
моето дете е родено на 13 февруари.СЕга навърши 6 годинки,в момента ходи на предучилищна в училището до нас.
Та си задавам въпроса-да го пускам ли 1 клас есента?
Много се чудя и нищо не мога да измисля.Вие ще ги пускате ли вашите деца 1 клас,или ще си вървят с набора?

# 108
  • Мнения: 758
Ние решихме да си върви с набора. Ще тръгне на училище на 7 и половина. Но сега не е предучилищна, а трета група в ДГ. Ако вашето дете завърши успешно предучилищната и смятате, че е готово за училище, не виждам защо да не го пратите.

# 109
  • София
  • Мнения: 969
Валентина ще тръгне на училище наесен по стечение на обстоятелствата. Поради липсата на места в градините, тя тръгна директно от 2-а група, вместо от първа и сега съответно е 4-та. Ще тръгне заедно с приятелчетата си от групата, ще бъдат 20 деца в един клас и реших да не я оставям и да не я деля от тях. Успех с взимането на важното решение  Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 3 564
Марти също ще тръгне наесен в първи клас.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 715
Алекс ще тръгне догодина. Остава открит въпросът къде Simple Smile За готова, може и да е, но някакси не виждам смисъл. Приятелчетата са фактор, но предвид това, че градината И не е до нас, малка е вероятността да е със същите деца, без значение кога тръгва.

# 112
  • Мнения: 204
И моята дъщеря ще тръгне с набора си догодина, въпреки че вече се справя и със смятане, и с букви..., но и без това ще учи, учи Simple Smile

# 113
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аз бях решила да тръгва с набора си догодина, но вече не знам. Приятелите не са фактор, тя ще си намери лесно нови, а старите квартални приятелства (и любимото дрънкане на простотии) така или иначе винаги остават.

Ноооо може да ми хрумне нещо друго, оставям си тази възможност отворена, не бива да изневерявам на стила си да се колебая до полуда, до последни срокове и възможности.

# 114
  • София
  • Мнения: 969
При мен вече няма колебания. Записах я още средата на януари, даже и учителка сме избрали. Дано сме направили правилния избор  Praynig Успех на всички с вземането на трудното решение - тази или догодина ученици.

# 115
  • Мнения: 1 217
Вчера товорих и с учителката му мв училище,и жената беше категорична да си го пускам с набора.Т.е. догодина.

# 116
  • Мнения: 255
И за секунда не съм се замисляла - пускам го с набора си. Ясен е голяма щръклица и просто няма наиграване. Даже се чудя и догодина как ще учи, но ако питам учителите му - не могат да го нахвалят. Колко бил концентриран и сериозно учел. Да бе, тя крушата сливи няма да роди.  Joy А и за къде да бързам, уроците са тежки и сложни още в началното училище. Дани горкия по 4 ч. дреме над историята и пак не съм сигурна какво точно е схванал. А какви определения има по разказвателните предмети.  ooooh! Пригответе се за учене с децата, сами трудно се справят.

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 613
Здравейте Hug
Има-няма 4 години,откакто не съм писала в темата Embarassed
Мария също ще я пусна на училище другата година. Нека се наиграе. Ще има да учи и учи.
Съжалявам,че така нахлух Blush. Ще бъда по-редовна.

# 118
# 119
  • Мнения: 1 516
С набора си ще ходи  Вики - цял живот ще учи ... Не се притеснявам ,че ще изостане . За сега е много напред с материала - чете , пише и смята - умно ми е детенцето сега няма какво да си кривя душата  bowuu bowuu bowuu

# 120
  • Мнения: 865
А ние-наесен...и се готвим и за изпити #Crazy #Crazy #Crazy
и аз не съм писала от толкова отдавна Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 02 апр 2013, 21:58 от angrybird-kisha

# 121
  • София
  • Мнения: 969
А ние-наесен...и се готвим и за изпити #Crazy #Crazy #Crazy
и аз не съм писала от толкова отдавна Rolling Eyes
А, Киша се е появила  Simple Smile. За теб знам, че беше решила отдавна да я пускаш Дари тази година. Я разкажи за какви изпити ще се готвите, че ми стана интересно Simple Smile

# 122
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Преди първи клас има тестове. Доколкото знам са за всички училища. Но нека Киша да разкаже по-подробно. И на мен ми е лУбопитно. Mr. Green

Софи, не бяхте ли и вий за първи клас тази година?

Последна редакция: сб, 06 апр 2013, 19:15 от Мяуче

# 123
  • София
  • Мнения: 969
Преди първи клас има тестове. Доколкото знам са за всички училища. Но нека Киша да разкаже по-подробнво. И на мен ми е лУбопитно. Mr. Green

Софи, не бяхте ли и вий за първи клас тази година?
И ние да. Валето навсякъде се хвали, че ще ходи на училище наесен, а не на градина  Simple Smile  Но аз незнам за никакви тестове. Всъщност сега се сещам, че ако детето не е карало ПГ, то тогава следва да положи някакъв тест, който разбира се не би трябвало да затрудни децата. Сега си спомням, че Киша май нещо споменаваше, че не може да премести Дари в 4-та група, та може би затова  Thinking, но нека тя каже. Валето не е карала единствено 1-а група, нали отиде направо във втора, та затова сега си е 4-та ПГ. Предполагам няма да й дадат тест за материала в първа група  Laughing

# 124
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Нямам представа. Може би при записването, или пък даже при кандидатстването, трябва да попиташ дали детето задължително се явява на тест.  Аз дори не знам как се кандидатства по принцип. Тук при нас е със заявление, което се подава в у-щето. Ама после какво? Thinking

# 125
  • София
  • Мнения: 969
Нямам представа. Може би при записването, или пък даже при кандидатстването, трябва да попиташ дали детето задължително се явява на тест.  Аз дори не знам как се кандидатства по принцип. Тук при нас е със заявление, което се подава в у-щето. Ама после какво? Thinking
После като им дадат свидетелствата за ПГ се носят до 15-ти юни и тогава става записването. Ами родителската среща ще бъде началото на юни и едва тогава мога да дам инфо. Ти какво реши за Каля? Ще я записваш ли за тази година или още се чудиш. Имаш още 2 месеца чудене Simple Smile

# 126
  • Мнения: 255
Лицеят в Горна баня знам, че има изпит, може би Киша има предвид него. В нашето училище имаше тест, но не за прием, а след записването за определяне нивото на децата. Правят го за да определят кои имат пропуски в знанията, а такива винаги има. Разпределят ги поравно в класовете, защото ако струпат всички в една паралелка сещате се, че за учителката настават трудни времена. Поне при нас е така, в 107 ОУ. За другите не знам.
За Ясен също ни облъчват, че бил за първи клас. Скоро говорих с майка от класа на Дани, оказа се, че се поддала и записала детето година по-рано. Още съжалява. Усвоените знания не са най-важното, когато говорим за готовност за училище.

# 127
  • Мнения: 865
Има изпит за НУКК, където тя е предучилищна в момента, а отделно ходи и в Св. София, а от там чакам резултатите след второто класиране #Crazy #Crazy #Crazy

# 128
  • София
  • Мнения: 969
Има изпит за НУКК, където тя е предучилищна в момента, а отделно ходи и в Св. София, а от там чакам резултатите след второто класиране #Crazy #Crazy #Crazy
киша, успех тогава  Hug Да приемат Дари, където ще бъде най-добре за нея.
Аз пък слушам много майки около мен, че ще кандидатстват за предучилищната на сдружение Шилер  Thinking, за там какво ви е мнението, ако имате наблюдения. Просто ми е любопитно, иначе ние сме решили къде ще бъдем. Аз за момента нямам амбиции за елитни и частни училища, ама след 7-и клас да му мисли Валето  Crazy, но дотогава да стигнем живи и здрави Simple Smile

# 129
  • Мнения: 758
Аз щях да водя Яна на изпит за предучилищна за "Шилер", но не успяхме да се явим на изпита. Като цяло обучението е добро - децата завършили 7 клас по тази система успяват да издържат изпитите за ниво след подготвителен клас на езиковите гимназии. И цената е достъпна. Но след като проучих начина на изпитване доста се разочаровах от начина на подбор на децата. Така че, не съжалявам, че не се явихме. Оставаме в детската и догодина и после - в кварталното училище до нас. Нямам амбиции за нищо друго.

# 130
  • Мнения: 255
За света София съм чувала, че пада здраво учене. Моите амбиции засега са свързани с Дани, Ясен е малък. За Шилер нищо не знам.

# 131
  • Мнения: 865
Аз доколкото четох, останах с впечатлението, че е минал изпита в Шилер.
Днес мина и този в НУКК, сега чакамеее Praynig

# 132
  • София
  • Мнения: 1 715
Стискам ви палци Hug
И Алекс днес беше в НУКК Simple Smile Не съм погледнала по-рано, че ще ходите. Можеше да се видим.
Аз обаче не чакам резултати. Моята идея беше тази година просто да види как протича - да не се притеснява, че ще е сама. По принцип не се и готвихме. Започнахме средата на април и минахме само една от старите книжки плюс около 50 стр. от последната от новите - просто за да има представа какво се прави. Много й е забавно с тия задачи. Заведох я с мен при подаване на документите. Хареса училището и се съгласи да ходи на "конкурс". Нямаше идея за изпит. Преди  е била на конкурс по рисуване и знае какво е Laughing От две седмици мислеше как ще иде сама и не може ли да я чакам пред стаята, да не би да се загуби ooooh! Успокоявах, че една добра учителка ще я посрещне и накрая се оказа, че за нашата група имаше господин Joy Алекс като го видя и ревна Confused Бях подготвена, че може и изобщо да не пожелае да влезе.
Излезе с усмивка и заяви, че догодина пак ще ходи на конкурс. Това ми беше целта всъщност. А идеята за това училище ми дойде в началото на април. Може би ще успее да се подготви за една година Thinking.
angrybird-kkk, вие как се готвихте?

# 133
  • Варна
  • Мнения: 912
Здравейте, февруарски майчета   Simple Smile  Влизам да ви попитам какви ваксини сложихте на децата (питането ми е до тези, които навремето не сложиха ваксините по каса, а купиха пентаксим) - по календара трябва да са тетраксим, но аз имам някакъв спомен, че като беше бебе и купувахме пентаксим и като че ли тогава личната каза за 6 г. пак ще трябва да я купим. А сегашната ни лична настоява, че ще сложи тетраксим.  newsm78

# 134
  • Мнения: 758
На нас ни сложиха тетраксим май...иначе като бебе купихме пентаксим. Дори не помня, кои точно болести включваха тези ваксини, мисля, че лекарите са наясно, така че не го мисли толкова.

# 135
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз пък не знаех, че имаме нова тема.  Mr. Green

Да се "отбележа" набързо- Ева има 24 зъба, сред които два постоянни долни резци. Предучилищна ще кара в детската градина.

  Hug

# 136
  • Мнения: 255
Явно само ние сме изоставащи със зъбите. Нищо не пада, а и не расте.  Grinning
Уф, мойта щръклица не се спира. В неделя сложихме гипс на ръката, вчера си харпоса дясното око, което се наду, а тази вечер и лявото. Каква голяма цицина стана и някак готино морава. Утре хората ще го гледат и ще се чудят това дете дали не е обект на домашно насилие.  ooooh!  Grinning

# 137
  • Мнения: 758
Явно Яна и Ясен пак са последни със зъбоникненето. Ние още нямаме никакви нови зъби, двата долни резци леко се поклащат, но това е поне от месец, а не падат. Но не бързаме, когато - тогава.
Ясен наистина се е представил подобаващо. Не мога да си представя гледката.

# 138
  • Мнения: 255
Гледката е с две синьо - морави очи.  Grinning

# 139
  • Мнения: 341
Колко много сте изписалии или пък аз отдавна не съм се появявала  Thinking, ама постоянно едно от двете или двете в комплект са болни, та нЕАм нерви вече  #2gunfire. В групата на Нина карат болни деца и съответно се тръшкаме всички от разни грипове и подобни...
К`ви сте тЕрикати, като сте в София и имате избор за училища, ние у село имаме три училища и нЕма к`во да го мислим. Тук училището ти праща съобщение, ако искаш може да го запишеш в друго училище, но рядко се случва, всеки си ходи в квартала. Я ме светнете какво е НУКК, много страшно ми изглежда, не си представям моето шошонче да го пращам на изпит, въпреки че малко премисляме за музикалното училище (тук е отделено от общообразователното, така че е само музикално и паралелно с основното), та като чу, че имало изпит веднагически ме отрЕзА като праз лук.
AvrorA, не сте последнииии и наш Иванчо си има всички млечни зъби, пораснаха му само 6-те ама нищо не се клати и не пада, освен той самият, преди месец /толкова редовно пиша  ooooh! / беше паднал в градината и го водих на лепене, има си и белег на брадата.
Роро сигурно вече си намерила рецепта за лепило от брашно, ама за всеки случай ще ти я кажа: смесваш брашно и вода докато стане гъста каша, туй-то, нищо сложно няма и после лепиш мисля, че на Дисни Джуниър имаше показано как се прави и за какво се използва в Арт атак погледни /кво гледам а Joy/. Това се въртеше по фацето по какво разбираш, че си майка имаше изброени няколко симптома та единия беше ако половин час гледаш детски и на края установиш, че си сама в къщи  hahaha.
Бягам, стискам палци на всички кандидатчета, да ги приемат където искат.
Хубав слънчев ден и пратете малко слънце и на сам, че умрехме от студ, от прозореца ми се виждат приятно заснежени върхове на близките баири.

# 140
  • Мнения: 255
Айде и тук да пусна призива, ако някой случайно го е пропуснал във фейса. Имам молба към всички приятели да ме подкрепят в конкурса "Благотворителността през обектива". Участвам с фоторазказ "Невидимата армия". За да гласувате трябва да кликнете върху зеления бутон "Харесвам" в края на разказа.
http://www.blagobektiv.org/galeria-2013/fotorazkaz-13/385-nevidimata-armia.html

Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 715
Теди, много хубаво! Гласувах. Успех!
За зъбките не се притеснявайте. Алекс има поне 4 приятелчета без нито едно паднало зъбче. Може би има връзка с никненето на млечните - на нея й излязоха много рано.
НУКК е училище в Горна баня. Някога беше за даровити деца. Сега известни и платежоспособни хора си пращат децата там. Има хубава база и добра среда - различно от кварталните училища.
Алекс не е приета, както се очакваше, но учудващо е в първата 1/3 по успех - 124та от 361 деца.
Като се има предвид, че повечето бяха на 7г и са се готвили с месеци и с учители, а тя само една книжка мина за 3 седмици, мисля, че е добре Laughing
Най-важното е, че е мотивирана за догодина и вече знае как е. Май писах, че като видя мъж учител, който да ги поеме към стаята, се разплака. А сега иска пак да ходи на "конкурс", което ми беше целта. Имаме достатъчно време да се готвим сами.
По принцип не съм искала да я давам 6-годишна.

# 142
  • Мнения: 865
Ние сме приети... Whistling

# 143
  • София
  • Мнения: 1 715
Браво! Как се готвихте? На нас ни предстои сериозната работа за догодина Simple Smile Освен трите книжки друго ползвахте ли?
И след година ще искам отзиви от първа ръка, да знаеш Wink

# 144
  • София
  • Мнения: 1 715
Имам питане за предучилищна в училище - какво учат там? По каква програма?
Алекс е приета в музикалното училище - клас "Пиано" Grinning
Още не мога да смеля случилото се, а и не знам кого да питам. От училището ми казаха, че всичко по програма. В ДГ на всяка първа род. среща обясняваха какво влиза в тая програма, ама нямам търпение до септември  Embarassed И допълнително часове по пиано и солфеж.
Аз както си проверявах възможности за догодина, разбрах, че приемат документи за кандидатстване и има изпит - само проверка на слухови възможности чрез няколко вида вокални упражнения.
Реших на шега да опита, защото планирахме уроци по пиано от септември, а и да проверя твърденията на околните за музикални дарби  Simple Smile На консултациите две преподавателки от училището потвърдиха и се юрнах да търся частен учител. Упражняваха се всеки ден по 45 мин - общо 6 пъти. Алекс изкара пълно 6 на изпита и влиза по първо желание  Flutter Днес се записахме. И малко ме е страх от промяната - все пак е училище, а не близката градина. Тепърва ще мисля за логистиката по водене и прибиране, макар че ни е сравнително лесен пътят.
И ще има време до догодина да преценим кое да е училището.

# 145
  • Мнения: 758
И ще има време до догодина да преценим кое да е училището.
Не мислиш ли да продължи в музикалното? Аз не бих се отказала при такава възможност. Имам доста познати деца, които учат там и са много доволни.

# 146
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мила, за съжаление нямам представа какво учат в у-ще. Но честито ви приемане в музикалното. Звучи супер... престижно! Браво! Hug

Ровер, истина ли е това, което виждам в подписа ти? Shocked Shocked Shocked

# 147
  • София
  • Мнения: 1 715
Ровер, истина ли е това, което виждам в подписа ти? Shocked Shocked Shocked

Да  Simple Smile Аз съм свидетел Wink

roverandom, познаваш ли деца от подготвителен? Питай за подробности, ако може.
Още ми е далеч да мисля за първи клас. Искам да видя как ще потръгне музиката. Била музикална Simple Smile Ок, ама дали ще има желание и воля, не знам Crazy Показа страшни резултати само за седмица, но е рано за заключения. Ако й хареса и е наистина добра, може и да продължи там. А и за първи клас пак има изпит. Не се минава автоматично.
Моята идея пак беше да види как е на изпита - че бяха 10 човека комисия и децата влизаха сами едно по едно. Не съм очаквала да влезе и съм тотално неподготвена какво е там.
Иначе с готовност се отказа от ДГ. Много от приятелчетата вече ще са първокласници, други отиват в предучилищна другаде. И все още казва, че й харесва НУКК Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: 758
Истина е, да  Laughing.
За музикалното - познавам едно дете, което сега започва първи клас там. Не е било в предучилищната обаче. Другите са по-големи - 3 - 5 клас.
Знам, че си трябва труд и старание и ако детето не е мотивирано и няма достатъчно желание, няма да се получи. Но както казваш, може да решите догодина. Аз бих я оставила там ако й харесва и се справя. Опитах се и Яна леко да я насоча към музика, но тя пък не проявява особен интерес към музикалните инструменти, въпреки че обича да пее. Може да я заведа на някой ден на отворените врати, да я прослушат, пък тогава ще видим.

# 149
  • Мнения: 2 096
Какви хубави новини.
Мила, Алекс е прекрасна.  Всичко, което и се случва е толкова хубаво и спонтанно.Честито!
Ровер, честито. Помня как не се решавахте на второ. И се радвам от сърце, че не сте се оставили страховте да ви победят

# 150
  • Мнения: 758
Скай, благодаря. Почти се бяхме отказали от тази идея, но така стана, че хванахме последния влак.

# 151
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Скай, благодаря. Почти се бяхме отказали от тази идея, но така стана, че хванахме последния влак.
Супер! И аз много се радвам за вас!! Grinning

Ама защо последния влак, нека да го наречем ПРЕДпоследния. Laughing

Мила, като те прочетох, уееееекинко ми се зави свят. Crazy Може би защото мен ме гони тотална липса на амбиции по отношение на Калина.

Да не говорим пък, че не съм я усетила още накъде клони. Може да се заблуждавам, но дори си мисля, че ни е рано.

Нея ако я питаш, тя иска да стане певица/гимнастичка и пр. и „да я дават по вестниците” (аз ѝ обясних, че по вестниците ще пишат за нея, а ще я дават по телевизията - съгласи се и така да бъде, явно е славолюбива преди всичко, но това не означава, че ще има нужното търпение и упоритост, нито пък че няма да ги има).

Иска и да свири на китара (чичо ѝ има и ѝ дава да дрънка), иска да тренира стрелба с лък и какво ли още не. Ама това са все неща от ден до пладне - не я виждам сериозно да се е устремила.

Та така, ние ще чакаме. А на теб да ти пожелая бързо да се ориентирате, за да не се разпиляваш ти, а и Алекс, разбира се. Че е талантлива според мен е станало ясно вече, дано да има и желание да продължи да се развива! Heart Eyes

# 152
  • София
  • Мнения: 1 715
Мяу, sky, мерси Simple Smile
Не се възприемам толкова като амбициозна, в смисъл - не натискам излишно. По-скоро искам да дам колкото се може повече шансове, за да се ориентираме всички Laughing
Засега наклонностите са музика, донякъде рисуване и математическа мисъл.
Балетът и латино танците са за грация, но чак талант не забелязвам.
Плува, но като цяло не е фен на спорта и не ще да ходи на тенис, макар че я навивам.
Та, май клоним към изкуствата, макар че си права - много е рано. Затова казвам, че тая година е за проба.
roverandom, заведете Яна на консултации задължително! Алекс също обича музиката, но с песните от ДГ не ме е впечатлявала. Вярно, че съм музикален инвалид, де  Crazy Но работата с професионалист си каза думата при нас.
Майка ми все повтаряше как детето съвсем точно възпроизвежда тоновете. А аз все нямах време. Брат ми обеща пиано на Алекс още преди 2 години. Обаче така и не се наканих да харесам, нито да се заема сериозно. И сега май хванахме предпоследния влак Mr. Green И с няколко занимания и научени вярно песни нещата изглеждат удивително различно. В ДГ не ги учат да пеят вярно, съответно те си пеят как да е. И резултатът не е показателен явно. Затова опитайте!

# 153
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Не се възприемам толкова като амбициозна, в смисъл - не натискам излишно. По-скоро искам да дам колкото се може повече шансове, за да се ориентираме всички Laughing
Peace Peace Peace
Нищо не казвам за теб. Само определям себе си като анти амбициозна (макар че надали е съвсем така, ами просто още не са ме хванали лудите - и по-добре да не ме хващат). Laughing

# 154
  • София
  • Мнения: 969
Ехо, май доста време на съм влизала тук, колко новини само  ooooh!
Мила, честито за Алекс и приемането й в музикалното училище.
Ровер, много се радвам за вас Simple Smile честито и лека бременност до края.
За Валето и двете учителки по музика от двете градини специално ми казаха, че пеела много правилно, а аз даже не съм си направила труда да я заведа в някой детски вокален клуб. Разбрах, че по народните танци никаква я няма - след 3 години танци в градината още си бърка стъпките, та едва ли ще продължи да се занимава с това. По спортовете е добра обаче, спор няма. Може да плува, да кара кънки на лед, ролери, ски и май това, за друго не се сещам.
Иначе е записана за първи клас в уж най-доброто квартално училище и при добра учителка надявам се, та ще я видим каква ученичка ще е. Кой друг щеше да е първокласник тази година? Мяуче, ти отказа ли се за Каля?

# 155
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мяуче, ти отказа ли се за Каля?
Мхм, отказах се. Той баща ѝ повече напираше, да го питаш за какво му е таралеж в гащите. Crossing Arms

# 156
  • София
  • Мнения: 3 564
Марти ще тръгва в първи клас. Вече брои дните, които му остават. И той е записан в кварталното училище, което е на гърба на блока. За учителката в началото нищо не се знаеше, защото е нова, после чух добри думи. Ние решихме, че близостта на училището е най-важна на този етап, за да се учи на самостоятелност.
Иначе, от детската няколко пъти ми казаха, че има талант в рисуването, който определено и аз виждам. Дай му хартия и моливи и цял ден не го търси... Говорих с една приятелка, която е учила в Художествената академия и ще пробваме разни варианти за уроци - да видим кое ще му пасне най-добре.

roverandom, честито! То не останало като гледам. Стискам палци за леко раждане и всичко с теб и бебето да е наред.

# 157
  • Мнения: 758
Благодаря! Вече с нетърпение чакам да това да свърши и да започне другото  Simple Smile. Вече си имаме и ученици, успех с учението пожелавам. Яна ще е предучилищна в детската. Определено се радвам, че не я натиснах да почва училище тази година, защото чак сега забелязах интерес от нейна страна към четенето и математиката. Преди това беше жива мъка с тия букви....

# 158
  • София
  • Мнения: 1 715
Успех на Марти в първи клас!
roverandom, стискам палци всичко да е по вода Simple Smile Ще се видим на уроците по английски, нали?

# 159
  • Мнения: 758
Да, ще се срещнем на английския  Simple Smile На Яна най-накрая днес й падна първия зъб. Чудя се дали е последна или е изпреварила Ясен...

# 160
  • Мнения: 2 922
Да, ще се срещнем на английския  Simple Smile На Яна най-накрая днес й падна първия зъб. Чудя се дали е последна или е изпреварила Ясен...

Аа на Моника още не й е падал зъб, така че тя не е последна Яна Simple Smile

Успех на Марти, green_dawn   bouquet

# 161
  • Мнения: 255
На Ясен му падна на 21.08. Голяма драма беше, 3 дни не яде, щот много боляло.  Grinning

# 162
  • Мнения: 758
То и Яна пророни някоя сълза, но бързо й мина, като споменах за феята на зъбките. Обаче вече много-много не минават тези феи, даже скоро ми сподели,че се съмнява в Дядо Коледа  Laughing

# 163
  • София
  • Мнения: 1 715
Алекс има още два клатещи се. И не хапе нищо. И тя като Яско не яде нищо, като са пред падане. Накрая се изнервям, че даже вода не пие.
Не помня дали писах, че й казахме, че зъболекарите имат едно гелче, от което зъбките сами падат. Ходихме при една приятелка - стоматолог на гости и тя я намаза и го хвана с марлята  Laughing При един от следващите пак така направихме, макар че тогава усети леко дръпване.
Сега за тези ме кара да я мажа, че да паднели по-бързо Simple Smile
Имаме две приятелчета на същата възраст, които още нямат паднали. Няма причина за притеснение Peace

# 164
  • Мнения: 255
Нашият зъб изчезна безследно след ядене на торта на рождения ми ден... най-вероятно изяден.  Grinning И друг път съм писала, че нашето семейство не познава феята на зъбките и се надявам Ясен да не се запознае задочно с нея от друго дете. Затова пък продължаваме с опознаване на планината. Вчера се върнахме от х. Ехо в Централен Балкан и много ни хареса. Тази година Ясен не мрънка по баира нагоре и взехме прехода за почти нормално време + половин час отгоре. Но най-съм доволна, че не ми вади душата с тръшкане и рев: "не могаааа".  Grinning

# 165
  • Мнения: 758
Ами при нас точно така стана с въпросната фея - от други деца беше разбрала и аз реших да не й развалям илюзията. Иначе и аз забелязвам напредък с ходенето по баирите - от миналата година издържа ходене по 4-5 часа, без особено мрънкане, а тази година дори ходи бързо, не се влачи както обикновено. Много се надявам да й харесва туризма и занапред, но ще видим.

# 166
  • Мнения: 255
Ако Ясен спомене за феята ще отричам до последно.  Simple Smile

# 167
  • Мнения: 341
Здравейте и от мен, включвам се весело по актуалните теми. Първото зъбче вече падна, при нас идва мишка, взима зъбчето и оставя паренце - метално та да е здраво новото зъбче. Мишката беше неизбежна щот при всички идва, нема нема дет се вика. Иво беше толкова въодушевен, че едва чакаше да му падне. В училище в началото много му хареса, но после дойде разочарованието, те щели да му казват кво да рисува и с какви цветове, амай работа. Но преглътна обидата и сега вече е добре. Напредъка е изумителен срича, аз се мъчих цяла година и нямаше ефект даже книгата държеше обратно, а сега за месец срича, много му се радвам. Имал и призшествие някакви от "големите" го били и влачили по тревата ама той се оправил сам, другите приятелчета го спасили и категорично отхвърли предложението ми за интервенция. Заяви ми гордо, че той можел да се оправи сам. За планината и ходенето - няма избор , живее в полите на алпите с баща лагерник. Още от миналата година го записахме в тази организация и лятото беше за първи път без нас на палатков лагер. В училище си избра планинарски кръжок, пъпвия поход отпадна заради лошото време от тогава вече седмица чакаме дъждът да спре.

# 168
  • Мнения: 255
roverandom, не останало, лек последен месец и безпроблемно раждане.  Simple Smile

# 169
  • Мнения: 758
Благодаря. Нямам търпение вече  Simple Smile
Яна вече без два предни зъба отдолу - много е смешна, но новите още не са се показали. Явно ще си ходи щърба известно време.

# 170
  • София
  • Мнения: 3 564
Хей, майки на първолаци, как сте? Как се справят децата?
Ние засега сме много доволни от Марти. Въобще не съжалявам, че го пуснахме на 6 и половина. Това, което най-много ме притесняваше - да не е физически и като умения за концентрация най-малкия, се оказа бял кахър. Средно висок е, има доста по-нисички 7-годишни. Много прилежен е с писането, а по математика даже му е малко скучно. В началото не се познаваше с никой, но вече си намери и нови приятели, така че за сега съм спокойна. От страничните занимания го записахме на футбол, баскетбол и шах, но все още търся и подходящи уроци по рисуване.

# 171
  • Мнения: 339
И Стоян е първолак, но тук е задължително от 6 навършени. Той тръгна с голямо желание,но след едно домашно от три страници което писа един цял следобед и желанието се изпари  Confused И той с математиката е без проблеми,но немския хич не го долюбва. Допълнително го записахме на Тенис и Български, където ходи с доста повече желание и бг буквите ги пише много по красиво от немските, които са печатни.

В тази връзка ако някой знае подходящи книжки за четене от първокласник нека сподели.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 715
Роро, ние ползваме всички бебешки книжки от типа "Кой с какво се храни", "Джуджето Гном" и други в стихотворна форма. Имат по няколко реда и по-едри букви. Така и така са налични.
Алекс ми чете понякога вечер, докато правя вечерята Laughing Или пък, когато аз чета, оставям за нея заглавията на приказките или на темите в някоя енциклопедия, примерно.

# 173
  • Мнения: 1 701
Нещо са бърникали форума и в "известия" ми излязоха всички всички възможни теми, в които съм писала.
От една седмица чета нашата тема от самото начало. От първите тестове, първите прегледи, кой му било лошо, кой какво усетил, първи покупки... толкова много вълнение. Simple Smile
Смях се, ревах.  Crazy
Как ми липсва всичко това!  Heart Eyes

# 174
  • София
  • Мнения: 1 715
Wish, мисля, че доста отдавна стана това с известията. Аз също сравнително скоро препрочитах разни неща, докато търсех моя стара публикация. Наистина е страхотно. И на мен ми липсва. Сега пиша повече (и все пак рядко) в темата за 6-годишните в предучилищна. Там се засичаме със sky  Heart Eyes
Можеш да надникнеш тук  Hug
И пак скоро рових във февруарския ни албум за един от бебешките колажи. И пак се чудих кога е било това.
Няма как. Променя се всичко, децата растат. Нови вълнения има. Времето е по-малко...
А, и вече ФБ информира за разни неща - основно снимки и РД Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 ное 2013, 11:59 от Simantro

# 175
  • Мнения: 341
Мило е да, и жестоко, все още помним как се е появило малкото мишле, а то вече тръгва само по своя път. Аз сега вадя дрешки за Нинка и така ми става мило като си спомня Иво къде ги е обличал, кога ги е носил. Растат, но пък и това си има добрата страна. СПИМ по цяла нощ, човека сам си ходи до тоалетна. Помага у дома, той чисти с прахосмукачката, сам си оправя леглото и прави пюре от картофи. А и вълненията не спират, пълни ми душата като вземе да срича, скоро беше нарисувал рисунка и собственоръчно написал "Обичам те мамо", така че едно хубаво вълнение заменя друго, само да са здрави и да растат щастливи.

# 176
  • София
  • Мнения: 3 564
Аз смятам да си припомня вълненията ни. Днес видях  EFP

# 177
  • Мнения: 758
Леле, честито...Хайде започна се с третите деца.
Аз лично след толкова колебания за второ вече знам, че до трето няма да стигна. А, онези вълнения са ми много актуални в момента  Laughing. Учудващо е как толкова неща съм забравила, все едно съм имала бебе преди векове, а не само преди 6 години.

# 178
  • София
  • Мнения: 1 715
Аз смятам да си припомня вълненията ни. Днес видях  EFP

Браво! Много се радвам Simple Smile Лека и безпроблемна, с чуден резултат на финала!

roverandom, как я карате? Яна свикна ли?

# 179
  • Мнения: 2 922
Eха, green_dawn супер Simple Smile Много се радвам!

# 180
  • Мнения: 2 096
Честито грийн! Лека, доходна и безаварийна  Laughing
Чудесно е пълна къща с деца.
Ровер как е малкия дзвер?
Уиши, не се моткай ами драскай двете черти.

# 181
  • Мнения: 341
 Hug green_dawn, браво на вас, честито, пожелавам ти лека бременност и раждане.

# 182
  • София
  • Мнения: 3 564
A дано. Такова гадене ме е подгонило, каквото не познавам от предишните си бременности. Освен това куквам в 5, а после с 2 ми се доспива зверски, но няма как да си полегна в офиса Simple Smile

# 183
  • Мнения: 1 701
Иееей, честито ГрийнHug Hug
Бързо да минават всички неразположения!
Много ми стана хубаво! Simple Smile


Уиши, не се моткай ами драскай двете черти.

Уффф, така ми се иска, ама нали съм си наумила, че или и двамата много го искаме или го нямаме. И за двете деца, инициатор е бил мъжът ми, като предварително съм дала заявка, та и сега се надявам той пак да поиска. А дано, ама надали!  Mr. Green
Което не пречи да си мечтая, да се надявам и да се радвам на Грийн! Wink

# 184
  • София
  • Мнения: 3 564
Моят мъж дори по едно време проявяваше мераци за породени деца, но му ги секнах. Сега се дивя какви ли реакции ще получим от родителските тела, защото колкото пъти споменавах пред майка ми, че искаме трето дете и тя все почва "Как ще ги гледате?!"

# 185
  • Мнения: 758
Грийн, кажи й, че както гледате 2, така ще гледате и 3. Много се радвам когато някой се решава за трето, аз лично имам вече четири познати семейства с по три деца. Голям купон е.
Колкото до нас - изобщо не съм си давала сметка, колко е различно да си с две деца. Определено голямото е леко ощетено, поне в момента, тъй като не мога да и отделям вниманието, на което е свикнала. Отделно, че не мога да я водя на разни детски забавления - кино, театър, срещи с приятелчета, но все пак се успокоявам, че положението е временно и животът ще се нормализира след време. Иначе бебето е една идея по-кротко от каката, поне за сега. Ще видим как ще е по-нататък...

# 186
  • София
  • Мнения: 3 564
roverandom, в началото е трудно с две, но после пък удоволствието да ги гледаш как се търсят един друг е неоценимо. Ники преди има-няма 3 седмици ми каза: "Мамо, искам да ни родиш с Марти едно ей такова малко бебе (и показва с ръчички)". Ще му се сбъдне молбата.

# 187
  • Мнения: 255
Честито на Ровер! Да ти е здраво детенцето, явно е момченце.  Simple Smile
Честито и на Рали! Голяма новина. Лека бременност и от мен.  Hug

# 188
  • София
  • Мнения: 3 564
Мерси, Теди. Ти отказа ли се от идеята за трето?

# 189
  • Мнения: 255
Още когато направих последния аборт си знаех, че съм дотук. Годините се натрупаха.

Общи условия

Активация на акаунт