Отговори
# 720
  • Мнения: 26
Ето ни отново вкъщи, отново 2 в 1.... #Crazy
Никакъв напредък!!! #Cussing out Ще чакаме до събота. Ако не тръгне сама, ще ми слагат Препидал ге/който междудругото струва 60лв/ и ако и с него не стане - секцио! Толкова ме е страх , че няма накъде. Ама какво да се прави като се налага ще я вадим така. Мечка страх, мене - не!!! Искрено се надявам да тръгне сама. Ама за сега само дето корема се втърдява и никаква болка. Тоновете са супер, значи не се мъчи. Главично е предлежанието. Нямам индикации за секцио по никаква друга причина. Надявам се до последно да се борим за нормално раждане. Нали все пак  в Окръжна повечето предпочитат нормалното раждане, дано да ни изчакат и накрая да родя нормално.
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА МАМА БЕЛОСНЕЖКА!!!
ЧЕСТИТА РОЖБА И НА МАМА SREBRINA!!!
ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ, А НА МАМИТЕ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ
!!!

# 721
  • София
  • Мнения: 3 789
Честито на Сребрина! Да е жив и здрав големият юнак Калоян!   bouquet Hug

Дени, аз завърших една година след моя курс, защото внезапно останах без научен ръководител за дипломната и се наложи да отложа защитата  Mr. Green

blasphemy, радвам се, че всичко е минало добре, скорошно възстановяване  Hug

Аз да ви кажа за днешния ми преглед. Отидох на тонове (всичко е перфектно, нямам никакви контракции) и междувременно реших да мина и един ехографски преглед. Паднах се при една супер готина лекарка, която каза, че тази глупост за снимката на таза ми го е казал някой болен мозък, защото дори с невъоръжено око се вижда, че няма начин да родя естествено и няма никакъв смисъл да постъпвам в болницата, да лежа три дни, после пак да идвам за секцио. Вика ме на 2-ри на тонове и преглед и на 9-ти направо за постъпване в "Патологията" (няколко дни ще ме наблюдават, после ще ме резнат). За мой късмет самата тя работи там, обеща да ме поеме и сега вече съм абсолютно спокойна  Peace

Гледа и юнака. Продължава да е доста едър - в момента е между 3800 и 4 килограма  ooooh! Т.е., за 20 дни е наддал 1 кг., а остават още 2 седмици! Лекарката очаква при всички положения да е над 4 кг. Водите са в абсолютна норма, плацентата все още е І/ІІ степен, така че съм щяла спокойно да избутам почти до термин  Peace

Нели, стискам палци да тръгне самичка  Praynig Hug

# 722
  • Мнения: 30
Честито на Сребрина,да и е живо и здраво бебчето!!!!!!!!!
Мацки аз нещо съм с контракции на около 15-20 минутки са и не мога да кажа,че са болезнени newsm43 дано не зачестят,че имаме още време с бебка да расте.Утре ще звъня на доки да видим какво ще каже.Лягам и се надявам да си заспя и контракциите да се дължат на това,че днес мъничко се изморих Praynig

# 723
  • Мнения: 37
Честито на мама Srebrina и от мен!!! Да е жив и здрав малкият Калоян!!!
 smile3525 smile3525 smile3525

Сиана,
Скрит текст:
Лягай да си почиваш и ако искаш
пий 2 магнезия 1 но-шпа, че наистина ти е рано.

# 724
  • Мнения: 30
Честито на мама Srebrina и от мен!!! Да е жив и здрав малкият Калоян!!!
 smile3525 smile3525 smile3525

Сиана,
Скрит текст:
Лягай да си почиваш и ако искаш
пий 2 магнезия 1 но-шпа, че наистина ти е рано.

Ами пих,дано отмине Praynig

# 725
  • Мнения: 3
Честито на мама Srebrina81! Да и е красив като името, щастлив като чиста детска душица, здрав и силен мъж да порастне!

Ох, с тези прегледи от долу...предната бременност всеки път ме преглеждаха. То си имаше проблеми и затова уж! Но на мен не ми го побираше главата...аз да се пазя, да не правя нищо - секс, домакинска работа...каквото се сетите, а те всеки път 'трябва да погледна как е положението долу'. Винаги бяха внимателни, но все пак!

милинка, защото сме бременни - това е отговора на твоя въпрос. Някой са си по-предразположени към гъби и бактерии, а други само сега им се явяват тези проблеми. Много е неприятно, че само те държат в напрежение и нито можеш да откажеш лечение, нито ти е хубаво като знаеш кой пореден антибиотик поема още нероденото ти бебенце. Патова ситуация! Sad

zornitsay, много неадекватно от страна на тази лекарка! Нали все пак ще си получи парите! Защо трябва да ги взема от твоя джоб, при положжение, че имаш и допълнително осигуряване! Като знам колко много пари се плащат на месец за това, направо ми е грехота да те принуждават да плащаш допълнително!!! Много се ядосвам на такива. Дано поне си спокойна с наблюдението, което ти провежда и така си остане до края, че не е време за смяна или други подобни емоции.

Ох, Нелка! Дано си тръгне самичка и не стигате до изнасилени процедури  Praynig Ти така си мисли и си го представяй... и много се разхождай, правете секс с мъжа ако трябва по два пъти на ден (той не вярвам да има против, стига ти да се чувстваш добре)

blasphemy, утре ще е като нова! Но е много тъжно да ги гледаш в този вид миличките! Аз котки имам и с тях съм го изживяла това. С едната си изплаках очите, толкова ми беше жал.

Десиии, браво на юнака! Че той отгледан ще си излезе Simple Smile Много е хубаво да ти е голямо бебето особено ако не трябва да се мъчиш да го раждаш, както е в твоя случай(като е секцио дали е 3 или 5 кила няма значение за самото възстановяване). В пъти по-лесно е да се гледат от самото начало като са по-големички, направо е песен. Пожелавам ти го от сърце!

Много дълго стана, а исках и още да пиша  Embarassed

# 726
  • София
  • Мнения: 8 000
Честит бебок на Сребрина и от мен! Много здраве, сила и късмет за малкия Калоян! bouquet

blasphemy, до ден два ще е пушка кученцето. Simple Smile Миналата година оперирахме кокера. Първият ден беше дезориентиран, апатичен, явно го болеше и не искаше нито храна, нито вода. На следващия ден беше предимно на вода, а после и огладня и стана обичайната малка домашна ламичка.

# 727
  • Мнения: 40
Честито на мамите които са родили
Всички птици във гората пеят радостно от сутринта:
Бебе се роди засмяно, да му честитим сега:
да е живо, да е здраво, и да слуша мама и тате.
Любов в сърцето да прелива и много радости да има!



# 728
  • Мнения: 8
Честито на мама Белоснежка и мама Сребрина. Да са им много здрави бебчета и по-бързо възстановяване.
Деси видях, че сме с еднаква дата на термина и само като прочетох как днес след прегледа набързо са ти определили дата за секцио и направо  #Crazy Аз съм все още с нагласата, че има още време и не съм започнала нито да  wash, нито да  1ironing . Май все пак ще трябва да се възползвам от следващите слънчеви дни и да го направя и аз.
Да не споменавам, че и педиатър не съм уговорила все още. Въобще несериозна работа, все едно няма да раждам скоро, едно такова спокойствие ме е обзело.
Нели, надявам се да ни изненадаш, по-скоро отколкото очакваме, с прекрасна новина и дано да не се налага да се стига до секцио. Стискам ти палци и  се Praynig за теб.

# 729
  • Мнения: 75
Честито на мама Сребрина! Да е жив и здрав момъкът,да расте усмихнат, а мама бързо да влиза във форма!   bouquet
  neli_m.nankova спокойно, не си вкарвай излишни притеснения. До събота има време, дано тръгне само бебето. Но и да преносиш повечко, щом тоновете са ок, значи просто терминът не е правилно изчислен. Пак да спомена аз преносих 10 дни, само системи са ми слагали...нямаше никакви процедури... newsm78
 за бактериите- аз също се бях много пристеснила, след две лечения пустия стафилокок все се появяваше и накрая лекарката, при която се наблюдавам на частно изписа антибиотик да пия и нещо по-силно за долу и успях да го преборя. Сега профилактично слагам кремче, казаха до края - превантивно. Определно не е приятно, най-вече се бях притеснила, че ако не се изчистя при едно нормално раждане може да хване и детето...Дано бързо се изчистите момичета. А това за определените храни - напълно споделям. Ограничете сладкото, млякото - те създават благоприятна за бактериите среда.

# 730
  • Мнения: 168
Здравейте пак мами!
Честито юначе на мама Сребрина, жив и здрав и дано това хубаво име му носи много късмет!   bouquet
Нели, спокойно ще тръгне само детето, аз имам такова усещане, а моето 6 чувство не ме лъже обикновено! Така че спокойно, ще се похвалиш до ден-два и ти  smile3521

И да ви кажа - днес бях на тонове в Майчин дом, ужас отидох около 10 часа и си тръгнах в 13, по- голям кошмар скоро не ми се беше случвал, опашка ужасна, след като чаках 2 часа ми обясниха, че бележката която излиза (кардиограмата) трябва да се подпише от лекар през 1 кабинет, там чаках още половин час, защото всички са бременни и никой никой не пуска.... просто ад...
Бая се чудя дали да ходя другата седмица, ама май ще се наложи...
Утре съм на преглед при гинеколожката да видим как са нещата и да ми направи последни изследвания.
Питах в МД какво да нося - обясниха ми най-обикновени неща, дрехи за бебето не искат, само нощници и лични принадлежности, памперси и кърпички. ВИП стаите са на 12 етаж, а на 7 са обикновени, с обща баня.
Ами това се сещам, ако се сетя и друго ще пиша пак, сега отивам да спинкам, че много се изморих днес.... Laughing

# 731
  • Мнения: 81
Ами...
Мерси, Дени.
Ще гледам и аз утре да ида да видя за какво става въпрос, ако не - в петък.
Прибрах си кученцето, малко е замаяно и като че ли не може да си намери място, сигурно я опъва, но...сме добре. Утре трябва пак да я заведа при лекаря, та знам ли дали ще имам време и за Поповска. Само да те питам - какво й е работното време?


да ти кажа не погледнах, абсолютно на сляпо отидохме. А сега гледам във визитката и само тел.
д-р Илвана Поповска
0889/43 46 03, сл.983 29 400

# 732
  • София
  • Мнения: 1 966
Честито на мама Сребрина  bouquet  Добре дошъл на Калоян, да расте много здравичък!

Нели, разхождай се пеш колкото се може повече, при сетра ми разходките подействаха като преносваше, а и казват, че помагало и за по-лесно раждане защото при ходене бебето заемало по-добра позиция за раждане, отколкото при седене или лежане.

Деси, радвам се за добрите новини от прегледа  Hug То като ще си със секцио няма значение колко ще е голям, радвай се, че ви е здрав момъка  Grinning

Днес май повечето сме били на тонове  Laughing И нашите засега са идеални, нямам ни една контракция, ама и ще си пия магнезия до 38 навършени седмици. Малко се ядосах, че не пожелаха да ми пуснат МБ, а дори и не съм искала да е по ЗК, щях да си я платя. Нямало смисъл защото съм имала 3 чисти откак съм бременна, а някои дейности са ми забранени  Sad и нямало откъде да имам инфекция, щели да ми пуснат само ако имам оплаквания като зачервяване или сърбеж, та сега се чудя да си отида ли пак при първия доктор за една МБ да ми е мирна главата преди раждането.

# 733

Общи условия

Активация на акаунт