Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 8 031
Аз също съм с бактерии и сега съм на поредния антибиотик, след като два поредни пъти пих някакъв, който се оказа, че не действа. Не очаквах, че тия проблеми от преди бременността така ще се засилят.
Понякога болките може да са провокирани от закачането на някой нерв или по-особеното заставане на бебето, не бъди черногледа!   bouquet
Иначе "конските" усещания и аз си ги имам, вече имам чувството, че съм се сдобила с каубойска стойка и краката ми са на буквичката О.  Mr. Green

# 676
  • Мнения: 81
begbie върлува някакво грипче с хрема, да не те е хванало? Мен ме изби пот преди няколко дена с малко хрема, но само това беше, явно имунитетът ми е по-силен. Иначе всички около мен са се изпонатръшкали с едни сополи.
 twin_neutral newsm59 Честита двойна радост на мама Белоснежка! Бързо изписване и безпроблемно дундуркане  Simple Smile


-=Деси=- светът е толкова малък. Аз всъщност съм с прекъсване от 1 година (последната) заради първата бременност, тогава в администрация така ме посъветваха, за да си взимам цялото майчинство от университета, че в общината често правели проблем, така че реално сме с 1 година разминаване.
blasphemy - стискам палци кученце да се оправи.
Аз вчера пак проспах ходенето за педиатъра. Спала съм от 2 и 30 до 4 и 30 следобяда, и сигурно щях да спя още, ако не ме беше събудил телефона.
Днес ще се пробвам пак. Реших първо при Поповска, че ми е по-близо, а явно така или иначе ще се чака, пък ако трябва ще ходим със слинг/кенгуру, като няма място за количка. Ще пиша какво е станало. Ще ми се и на мен много да сме с частен педиатър с домашни посещения, ама на този етап финансово не виждам как ще се получат нещата. Основното е да има кой да слага правилно ваксините и да е сравнително добър диагностик.
desunique - мерси много за инфото за МД-София. Аз за всеки случай съм пъхнала чифт ръкавички в багажа си, даже се чудех дали и една шапчица да не сложа  newsm78. Надявам се на всички кисненето ни в болница да е максимално кратко и безпроблемно. Все още тихо завиждам на американките, които отиват, раждат и след няколко часа си тръгват. Как и на мен ми се ще така.

# 677
  • Мнения: 67
Добро утро момичета!
Тази нощ се събудих с ритмични болки в корема и кръста към 3:30 часа на около 10-15-20 мин. И като се изплаших-викам не не може днес трябва да стискам до петък  Naughty - ето и в МД няма място........Пих 2 магнерича и 2 нош- па и към 6 съм заспала. Сега имам някакви леки болки, но са много лекички.

# 678
  • Мнения: 168
Добро утро момичета! Хубав и слънчев ден от мен!
Честити големи и сладки бебчета на мама Белоснежка! Много здрави и щастливи да бъдат, да ви радват   bouquet
След малко тръгвам към Майчин дом - ще ходя за пръв път на мерене на тонове и да се запозная с една акушерка, с която може би ще се уговоря за раждането. Мисля да питам каквото се сещам, но ако имате и вие въпроси пишете та да не пропуснем нещо.
От днес официално съм в 9 месец!  Laughing

Исках да питам нещо, което май пропуснах преди - сега сме в 45 дневния болничен, а после като родим от болницата ли ни дават следващия? И пак на работодателя нали? newsm78

# 679
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!
Честити нови бебчета на всички мами!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Аз исках да попитам някой някаква информация има ли за старозагорските родилни отделения-в държавна болница или в някоя от частните? Моля,споделяйте кой какво е чул Praynig Simple Smile

# 680
  • Мнения: 25
Добро утро, мамчета и бременелки  Hug

Честита двойна радост на мама Белоснежка  twin_neutral

Аз днес съм на ЖК и ако бебока още не се е обърнал, сигурно ще ми насрочат дата за секцио, та затова мъничко си ме е страх  Rolling Eyes После след прегледа в Бургас ще пътуваме за Варна, да се видя с нашите и да вземем покупките, които са приготвили за бебчо. На другия ден, живот и здраве ще пиша какво и как е минало.

Поздрави на всички  Hug Стискаме палци, малко остана  Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 317
Здравейте сладурки  Hug
кошмарна нощ изкарах, това бебче като почна да  се обръща ли, що ли? нито на едната страна, нито на другата да легнеш. По едно време застанах на 4 крака, корема надолу да виси, че да му е по-лесно да си избере вариант Grinning и си изкарах остатъка от вечерта подпряна на две възглавници, а той рита като Бербатов в новия отбор. Майка ми вика: така е накрая, не може да се спи, н е помниш ли? Явно съм забравила  Grinning . Почвам да пера дрешки в събота и да стъкмявам чанти Rolling Eyes, матраче трябва да купувам, козметика..  ooooh!

# 682
  • Мнения: 75
За болничните доколкото имам спомен - след 45 дневния, като родиш има един изравнителен, който май се пише от този болницата , в която раждаш.Това е в зависимост дали пресносваш, родила си по-рано или на термин.  След това има още един 42 дни , ако не ме лъже паметта, той се издава от лекаря на детето, който трябва да си избрала предварително - води се послеродова помощ. След тези три болнични вече се подава при работодателя, че излизаш майчинство до навършване на 410 от датата на първият болничен....ох, незнам дали точно го обясних, ама след пореднатабезсънна нощ с баткото давам леко заето.
  За болките в краката и при мен положението е на моменти нетърпимо, пък аз имам и проблемни стави, та картинката става съвсем...Имам си и една дископатийка от доста време, но сега с натежаването на корама взе много да ме наболява и онзи ден направо едвам се прибрах. Избягвам обаче да пия или да се мажа с нещо...все още е поносимо, пък и предпочитам излишни медикаменти.
  ilyana.87 дано бебо да се е обърнал

# 683
  • Мнения: 296
Добро утро!
Честити бебчета на всички нови мами! Да са ви живи и здрави и много радост да носят! smile3525 smile3525 smile3525
Тони Радева аз ще раждам в държавното АГ в Стара Загора. И през ум не ми е минавало да раждам в някое от частните, защото неонатологията им е само 1во ниво, а в АГ са най - добрите неонатолози. Не знам какво точно те интересува за да ти отговоря. Според мен лекарите са свестни, а и условията не са чак толкова лоши, особено в Родилно. Отношението на персонала също е добро (март месец го изкарах в патология така че говоря от личен опит) Ако те интересува нещо конкретно можеш да отидеш в деня на отворените врати, който е всяка последна сряда на месеца, мисля от 13.00ч.
Хубав ден на всички!

# 684
  • Мнения: 2
Здравейте мами:))
desunique аз си носих памперсите в родилното/операционната, но бяха пропуснали да ги вземат. Стояха с мен до следващия ден, а междувременно бебчо е преповиван със сигурност.За всеки случай е хубаво да се носят памперсите в родилното, или таткото да ги даде веднага след раждането.
Относно дрешките в МД- те си ги перат и гладят.Сменят се 2 пъти на ден.Има и тънки и дебели комплектчета. Бебетата са само по блузка прегърни ме и ританки.Завиват ги с одеалца и завивка като олекотена(едно одеалце от Джъмбо малко сгънато на 4 и сложено в чаршавче) Simple Smile По принцип може да ис носите ръкавички и шапки, но дрехи си има.Дори и да се намокри детенце може да отидеш при бебешките акушерки и да си вземеш резервно костюмче.

Относно кабинет 210 в МД- още в предната тема бях казала, че пада голямо чакане:))особено в понеделник.
А за тонове не е необходимо да ходите в 210 кабинет, може и в ДКЦ-то срещу 15лв. В спешния кабинет или в отделенията цената е 20лв.

След 45 дневния болничен, се издава от болницата 42дни.Като болничния от болницата може да прекъсне 45 дневния, но следващия болничен, издаден от личния лекар или педиатъра на детето беше се води изравнителен:))Така че мами няма да мсе ощетение в никакъв случай.Ще си получим полагащите ни се дни:))

Ние вече си правим разходки на терасата, като днес ще правим и разходка с количката:))

Отивам да оправям детската градина-голям бебчо каката  и малък бебчо:))
Лек ден  на всички мами

# 685
  • Мнения: 16
ЧЕСТИТО НА БЕЛОСНЕЖКА! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ДВАМАТА ЮНАЦИ! А НА МАМА БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСПЕШНО КЪРМЕНЕ. ЧУДЕСНИ МЕРКИ ЗА БЛИЗНАЦИ, БРАВО!

Тони, аз ще раждам в Ст. Загора, в МБАЛ"Св. Иван Рилски". Там раждах и Петър и сега пак там, при същия лекар. Много съм доволна, все пак се плаща. За условия и чистота няма какво да коментирам. Аз съм доста придирчива в това отношение, но нямам никакви забележки. Отношението на персонала също е отлично. Всичко ти дават оттам, включително нощница, превръзки, всичко за бебето. Ти си прецени.

# 686
  • Мнения: 387
момичета, на мен също този преглед за разкритие ми се струва неудачен, особено ако не се прави от лекаря при който ще раждате...ей така за спорта само...ако сте секцио и необходимо, за да се види какво е положението по-скоро ОК...
на мен не са ми правили и не бих позволила честно...единствено като ми тръгнат контракциите и каот отида в болницата да раждам бих дала да ме гледат...преди това не виждам никакъв смисъл...

а пък за това, че ви искат дрешки за новороденото за първи път го чувам...тук поне из софийско не съм чула да се искат... ама то вече какво ли не искат...

хубав ден ви желая Simple Smile

аз пък да се похваля тая нощ спах почти идеално...

# 687
  • София
  • Мнения: 1 969
Моите доктори и на двете места хич нямат желание да ме ръчкат вагинално, гледат шийката, но засега само с ехографа, явно и така се вижда горе-долу какво е положението. Преполагам, че чак като отида да раждам ще ми бъркат за разкритие.

ilyana.87, дано да се е обърнал, но и да не се е хич да не се страхувай от секциото  Hug

Само аз ли спя като пън?  Mr. Green Ни ритници са в състояние да ме събудят, ни киселини, а не е като да нямам и то си е направо рефлукс - едно постоянно парене, няколко часа след като се наям.
Аз изчезвам за поредния запис на тонове, хубав ден на всички  Hug

# 688
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТО НА МАМА БЕЛОСНЕЖКА, ДА СА И ЖИВИ И ЗДРАВИ ДВЕТЕ СЪКРОВИЩА И МНОГО РАДОСТ ДА ИМ НОСЯТ.
Ние вече имаме голям напредък с кърменето, за което съм много щастлива...Вчера ми махнаха конците и аз се чувствам добре. Посети ни педиатърката и каза,че вече може да излизаме да използваме хубавото време, та вчера си направихме първата разходка. 
За тези от вас, които ще раждат секцио, ще ви посъветвам да си вземете малки шишета с минерална вода, защото след операцията много се ожаднява, а няма да сте в състояние да ставате, и не е удобно да се пие легнала от голямо шише. Също и за превръзките - вземете си от тези, които са за родилки без крилца, вършат страхотна работа.
Хубав и слънчев ден  :hug.

# 689
  • Мнения: 1 359
    Моята докторка на ЖК също е против преглед за разкритие, особено както ще съм с нормално раждане. Обясни ми, че е ненужен в моя случай - достатъчно напреднала и безпроблемна бременност. Ако все пак съм имала разкритие, което не можела да види на ехографа, това било в реда на нещата- просто раждането щяло да е по-скоро.
     Все си мисля, че ми е рано малко за тези болки в бедрата и  слабините, но са факт. Утре съм на преглед при доктора, който ще ангажирам за раждането. Да видим и той какво ще каже, а като знам какво чакане ще падне пред кабинета.........  newsm09...... винаги  се изумявам колко хора има преди мен.

Общи условия

Активация на акаунт