Мъдри и добри, 134 арабски мами споделят радости и тревоги

  • 50 841
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 97
И без да отчитаме гласуването мисля че единодушно си избираме това заглавие за следващата тема пък другите си остават за по-нататъчно ползване Peace

# 691
  • Мнения: 1 164
И без да отчитаме гласуването мисля че единодушно си избираме това заглавие за следващата тема пък другите си остават за по-нататъчно ползване Peace

 Peace

# 692
  • Мнения: 97
Момичета сигурно ще ме помислите за леко откачена или глуповата,обаче много ме разстройват споровете тук..може би щото влязох с нагласата,че ще ни е весело заедно и същевременно ще се обогатяваме взаимно,но не чрез хокане и нападки. ooooh! Че и смелост била нужна тук за да адресираш поста си поименно към някой..е,мнения много и различни,какво толкова,страх от какво.Имам още какво да напиша,но не искам поста ми да става причина за нови дебати. Stop Мъчно ми е за Айа и за Гаргата,не искам да ни напуска никой,всеки е еднакво ценен за четящите и пишещите в темата,пък било то и с едно изречение.Ежедневните реални сблъсъци с обкръжаващи са достатъчни,моля ви опитайте се да си изгладите отношенията,няма начин да няма начин Mr. Green Очаквам ви и двете да се завърнете заровили томахавките..много съм наивна нали? Blush Ех,да такава съм,май няма да се променя и ще се разкарвам навсякъде с розовите боички пък току виж съм оцапала някой.
Простете,знам че е досадно и вече темата се отклонява в друга насока,но това ме дерзаеше в момента Crazy може би с времето ще се науча да пропускам постове,а дано да не се налага.
На всички Hug

# 693
  • Мнения: 1 164
Биби изобщо  не звучиш глуповато Naughty,нито откачена.Аз също се почувствах като теб ,но не го написах.
Тук се чувствам много добре и уютно именно с приятелското отношение и добрия тон ,с това как всички си помагаме в момент на нужда(например като имах питанка за документите всички ми помогнаха с каквото могат),а това е рядко срещано вече.Нападките и упреците кой какво написал са излишни ,всеки има право да изказва мнение.
Надявам се розовата боичка да помогне и сме в очакване на всички(може и някои от по-старите момичета затова да не пишат ,може да се е случило нещо такова,незнам... newsm78)
Искам и аз мир и разбирателство  и веселба Praynig,нека запчнем новата тема с положителни емоции! Hug



почерпката е за всички Hug

p.p Ха,честити нови крачета Bibi ,много са сладки,спер идея!

# 694
  • Мнения: 1
Биби, подкрепям напълно току- що написаното Peace Четох ви съвсем набързо и на мен също ми стана тягостно от страстите, които са се разгорили вчера и днес. Моля ви да запазим добрия тон в темата и да се отнасяме една към друга с респект. Нека да са различни мненията, но да са изказани не с показателно пръстче и прекалена експресивност. Да, форумът е да се обогатяваме, да обсъждаме, кой съгласен, кой- не, но със заяждане няма да процъфти темата, пък ето тъкмо нова чака Hug

Исках и още някои неща да пиша, по-късно иншаАлла.

На Марси само с две думи да кажа, че горкото дете така са го разстроили цц- аз също не знам за такова нещо, моля те, питай я тази учителка къде са доказателствата за това?? Освен, ако не става дума за чисто самоубийство, не знам как ще е харам. Майката е след Аллах и след Пророка с.а.с. тази, на която се дава най-най много обич, признателност и уважение!!! Как една майка ще види дим в стаята на детето си и ще чака пожарникар да дойде?! С какво търпение?! На всяко дете ислямът дава права , да бъде обичано, ценено, добре възпитавано и образовано и да му се пази живота! Аз отправих питане към някои хора, които имат повече познания от мен, като получа отговор, ще споделя иншаАлла.
А, и в какъв контекст е тази задача- в час по религия ли, по нещо друго ли?

Хайде, по леглата, утре бодри и с усмивка, ако можете  bouquet

А, и Артемис писала в това време Simple Smile лека нощ на всички!

# 695
  • Мнения: 815
Аз съм първа с голяма усмивка  newsm47 нали така каза Слънчогледката

Кафето е готово, къде сте всички вие  Thinking



Аз продължавам да питам за ориз със спанак, всички ме пропуснахте досега  Outta Joint

Пожелавам на всички, където и да сте, весел и положителен ден!   bouquet

# 696
  • Мнения: 1 164
Добро утро! Hug
Идвам за кафето и аз с усмивка! smile3503

Любс ,аз не съм правила спанак с ориз и  нямам идея.

Слагайте усмивката на лице и хубав ден изпълнен с приятни емоции!  bouquet

# 697
  • Мнения: 169
Добро утро   bouquet
 Любс, спанак с ориз съм правила веднъж. Не останах очарована така че си папкаме спанака на супа .Така всички са щастливи/ най- вече аз , че детето яде.
 Ако искаш най -лесния вариянт е да задушиш в олио , лук , морков , чушка / или там каквото се сетиш като зеленчук / да добавиш спанака , леко да се задуши и той.Слагаш си доза ориз леко и той да поеме от мазнината добавяш вода и  подправки пожелание .Оставяш да къкри на слаб огън до готовност на ориза.
 Биби, визитирах аз свеки вчера Wink.
Уж ходих на пазар за рокля, върнах се без рокля  Crazy
Спечели както винаги дечко , леля му му взе дрехи / тип пижама , анцунг/  на Батман, и т-шърт
на Спайдер мен .
 Дано днес да стигна до магазина да взема розовата.Иначе в другия квартал  ooooh! нищо интересно и едни цветове мамммамия.
 Момичета преди няколко дни тук бяха отвлекли две деца на 10 и на 8 години, момчета. Вчера са ги открили убити, изнасилени и на парчета.
 Случайте на отвлечени деца зачестяват при нас  Cry

# 698
  • Мнения: 815
Мерси Белбей, дали ще е същия ефекта, ако ползвам замразен  Thinking Честит Батман на малкия  Mr. Green

За децата няма да коментирам, само мога да кажа Господ да е с родителите им да преодолеят тъгата  Praynig

# 699
  • Мнения: 169
Мерси Белбей, дали ще е същия ефекта, ако ползвам замразен  Thinking

Да не мисля че ще има разлика - само не добавяй вода в момента в който го слагаш да го задушиш.Спанака си пуска вода и след като се изпари водата си добави ориза  Peace

# 700
  • Мнения: 468
Добро утро, мами и кандидат такива.

Не искам да ви звуча каот ментор, но според мен споровете са нещо естествено. Кой не се доизказал, кой не го разбрал. Все пак не можем да отречем, че ние в семейството вътре също спорим, нали, с децата, с половинката, с родителите. бъдете малко реалисти. Аз никога не съм напускала темата заради спорове, изглежда ми странно. Затова моля никой да не я напуска. А ето, вижте, раждат се и добри идеи.  Hug После обяснения и сме си още по-скъпи.

Аз темата съм напускала (напускала силно казано) три пъти - първият път в самото й начало понеже нямах умението да запомня никове и кой откъде е каква му е историята, даже си пишех  на лист, вторият когато родих защото не можех да се справя с времето и третият доскоро заради Сирия, защото ми е гадно, че темата, която изпълва живота на мнозина от нас, не мога да си я коментирам свободно. Но не съм напускала заради спорове.  Peace

Така че давайте да си пишем. Мисля, че за близо 6 години имам право веднъж и аз да съм била "лоша".  Mr. Green

А, ткоу се сетя нещо - имаше един случай, в който се бях обидила, но е намериха примирители - Дуа и Уго. Момичета, как сте?

Дуа, липсваш ми скъпа и съжалявам, че сме на два различни фронта, но така ни било писано сигурно отгоре.

Уго, как са децата? Как върви адаптацията?

Ето малко битовизми - аз спанака го готвя като задушавам лук и морков в олио, слагам изчистен бял ориз една чашка и 300 гр. спанак, добавям бульон от на Маги, домати и готово. След това слагам кисело мляко и се утрепвам да ям. Обичам го по-рядък и цялата тенджера мога да я свърша за ден, честно.  Peace

Понеже казах "тенджера" и да ви споделя още нещо интересно, някои от Вас са го чели вече, но за другите потребители:

Арабски думи в българския език

А, да, за казуса на Марси - мисля, че госпожата или се е объркала, или се е водила по някакви ревизирани книги. Не съм експерт по исляма, но нали Авраам тръгна да принася в жертва сина си Исаак? Така че не ми звучи адекватно.

Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 10:57 от amal

# 701
  • Мнения: 2 171
Добро утро и от мен Hug

Аз готвя отделно спанак на яхния и го сервирам естествено с бял ориз Mr. Green и кисело мляко.
Спанак ползвам замразен, защото ме мързи да чистя пресния Blush. Задушавам лук, чесън, морков, доматено пюре и спанака, малко от 7-те подправки и това е - бързо, лесно вкусно Simple Smile

Белбейче, направо настръхнах като те прочетох Sad. Що за изроди са това! Ей в такива моменти си мисля, че смъртното наказание не е чак толкова лошо решение Confused

Момичета, не се разстройвайте от споровете в темата Hug. Тук е имало къде по-страшни бури и пак сме оцелявали. Аз поне вече се убедих, че не е възможно да се съберат на едно място повече от две жени и да не настане по някое време драма. В реалния живот получавам ежедневни доказателства, защото работя с още 12 жени и един мъж (моя Mr. Green)

Усмихнат ден на всички Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 815
Много много  Hug за рецептите Астарта твоето е по-арабския начин, само дето те не слагат домат. И аз така го готвя, ама ми се искаше нещо по-българско  Peace ще пробвам на Белбей и Амал вариантите, стана ми интересно доматеното пюре и трябва да пробвам  Hug

Спорове има и винаги ще има, нали така се ражда истината  Mr. Green аз като по-дипломатичен и миролюбив човек (то й името ми си го казва, не ника! името  Laughing ) не обичам конфликтите и ми става неприятно като стане нещо такова.

Тук сме от доста години повечето от нас и сме видяли и преживели какво ли не  Hug

Липсват доста от момичетата преди, дано се включат и те скоро   bouquet

# 703
  • Мнения: 1 164


Айде ена следобедна почерпка от мен!

Аз да се похваля днес направих ориз с парченца пилешко бяло месо,тънки макоронки и стафиди,стана вкусно според мен,чакам половинката да се пребере да си хапне и да си каже мнението.

Белбей ,честити нови дрeшки на дечко,айде ред е на мама  ,за първа пролет да се облече в розова рокличка!
Амал мерси за насочването към тази страничка,беше ми интересно да ги прочета,аз  надниквам и си чета редовно там ,но точно на това не бях попадала Peace
Биби къде си липсваш,ще пиша отсътвие днес Naughty!Как мина изпита по английски?Айиде на сладичкото! Hug

# 704
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
артемис, направо залитнах към екрана, много готина торти4ка! тъкмо за 4ай време е, ама нека да е кафе! Peace
търся инфо за саможертвата на майката все о$е не съм намерила подобен казус, пове4е се разглеждат жертвите, направени като-коленето на агнето, един казус с едно бедно семейство, което останало без ве4еря за да има за госта им! останалото касае самоубийствата в името на бога и религията! дали има дума за саможертва, то4на и ясна както е в бг език? аз правя разлика все пак м/у самоубийство и саможертва, а в исляма как ли е?може би е подвеждане, 4е когато някой рискува живота си той доброволно се убива ,тоест самоубива! та  ние си останахме на  на6ето мнение, мъж ми бе по-емоционален, но детето се страхува да не  го тормози даскалицата! важното за мене е, тя да е 4овек, не мога да променя мисленето и критериите на хората за добро и зло! ло6ото е ,4е няма приятели, приятелки в на6ия контекст на думата!
белби, сега за роклята ли замина, затуй ни кафе пием ,ни лафим?!  newsm78
аз не готвя по арабско спанак с ориз стил бг! но има един ориз джерби ,много се хар4и! но се прави на кискеса,, втория етаж на тенджерата над вода!слага се  спанак, киселец, магданоз, месца ,подправки и е 4ервен, тъй като 4ервеното  е символ на туниското манджоре!
амал ,не се коси ,колкото об6тности в сирия ,толкова и мнения! да не говорим ,4е много народ е късоглед и конкретно за дивиденти  и медийни прояви се напъва, може да гони пол. кариера ,знам ли? но там е  и така  6те бъде винаги сложно, много стратеги4еска то4ка е,  се оказва! ние то4но за сирия онзи ден пред гостите с моя ,6то не се  изядохме с парцалите, ами като всеки 4ете разли4ни изто4ници и от разли4на позиция ска4а!задълбахме 4ак до садам и ядрените  оръжия,за иран4о и руските интереси! мда, само нахранихме злобата на свеки, мисле6е ,4е се караме!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт