Мъдри и добри, 134 арабски мами споделят радости и тревоги

  • 50 840
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 550
Фараулке, дано скоро си намериш работа.  Praynig За децата и религията - мисля, че във всяко семейство е различно. Все пак зависи от вас двамата как ще възпитате децата си. Тъй че поговори със съпружието как си представя нещата.  Peace

Любс, събота вечер гледах един документален филм за Бурж Халифа и Дубай. Е, много лукс при вас #Crazy В молчето до Бурж-а едно аквариумче с едни акулки. Whistling  Не ви е лошо май.

Амалче, помня, че имах едно обещание към теб, не съм забравила, даже почнах да пиша, но трябва да сложа линкове и оформя написаното.

# 61
  • Мнения: 139
Привет дубайски мами, скоро не съм вясвала насам, но забременях, родих и така, гледаме се с новото бебе - Боги Simple Smile.

Имам една молба, една моя близка ще заминава за Дубай с договор за работа и виза.
1. Ще я настаняват в този квартал Al Khail gate, иска да знае какви са отзивите, спокоен ли е, има ли от какво да се притеснява.
2. Освен това се интересува от ориентировъчни цени на плодове, зеленчуци, ядки и риба и таксита.
3. Какви джобни да си вземе първоначално (няма да плаща за жилище и транспорт)?
Ще заминава сама.
Много ще съм благодарна на всички отзовали се. Ако желаете, може на лични, да не натоварвам излишно темата.

Ще прочета малко да се информирам кой как е:), надявам се всички да сте в добро здраве и кондиция, въпреки размириците в Сирия.

# 62
  • Мнения: 815
Добро утро

Айа,  Hug не знам дали са били тигровите акули  Mr. Green бяха ги взели под наем да ги показват.

Йоли, този квартал е един от сравнително новите. Намира се на Емиратес роуд. Не съм ходила скоро в нея посока, но по спомени от преди няколко месеца мисля 4е е близо до Олд таун и Дубай мол.
За таксита няма как да кажа, защото не съм ползвала скоро.
За храна и транспорт в свободното време да си приготви около 250-300$  като се предполага 4е ще се храни като за на4ало главно навън и ще ползва таксита, защото квартала не е близо до метро.
Освен това ще трябва да си приготви около 30$ да си вземе и сим карта.

Дано да съм помогнала поне малко  :lol

Лек ден  Hug

# 63
  • Мнения: 1
Здравейте,

Йоли, честито бебе, да ти е живо и здраво

Каси, извинявай, че толкова забавих отговора на лични, че чак не ти писах, но едва ли щях да ти помогна много...мислех да пиша нещо от рода, че всякакви ги има... Според мен добре се е получило, че си го разбрала навреме що за леке е. Представи си да бяхте се срещнали, че и да се ожените и тогава да цъфне истината....Зарежи го, както мъдро те съветва мнозинството тука.

принципно не препоръчвам жена да има сериозни планове с някой от различна култура преди да е видяла семейството му, порядките в него, отношението към жените и децата, отношението към образованието. Ако бащата му е подтисник на жени и деца, вашето чаровно хабиби от файсбука най вероятно също е такъв.

# 64
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Привет, мили принцеси!

Мама Йоли, да ти е жив и здрав малкия Боги.


При мен пак нищо ново и интересно. Даже няма от какво да се оплача  Mr. Green.
Надявам се, че сте добре и скоро да се разпишете всички  Hug

# 65
  • Мнения: 206
запис   bouquet

# 66
  • Мнения: 45
Здравейте момичета!
Не знам дали това е правилната тема,но  не открих друга за Египет.
От ноември ще живеем в  Замалек - Кайро и в момента съм луднала да търся къде да учат децата:( Имам син на 15 и дъщеря на 5. Говорят перфектен английски и ми се иска да ги запища в добри училища на аглийски език . Моля за съвет и изобщо каквото и да е свързано с местене в Кайро, кето би ми било полезно. Благодаря!

# 67
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Привет много несериозни арабелки ( и аз в това число)  Hug

 Katita,   bouquet Най-добре да видиш тук. Но проверявай и в нашата темичка, може някой да ти бъде полезен  Hug

# 68
  • Мнения: 3 215
Katita, има добри англоезични училища в Кайро, особено ако можете да си позволите цената. Най-добре разгледай чуждите сайтове с инфо за експати в Кайро от рода на този и директно питай в тях: http://www.internations.org/cairo-expats
 Тук има линкове към всякаква информация, касаеща живота в Кайро:
http://www.expatwomen.com/expat-women-countries/expat-women-living-in-egypt.php

Последна редакция: сб, 13 окт 2012, 11:23 от Old Sport

# 69
  • Мнения: 206
Кой е тук   bouquet Как си, Ели? Как е принцесата? Смени се живота в Египет, тук дори египтяните се страхуват да си отидат в къщи през ваканциите си. Казват, че имало отвличания на деца заради пари, незнам колко е вярно  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 3 215
Вени, винаги се радвам да те засека  Hug Добре сме, благодаря! Расте принцесата и демонстрира характер  Mr. Green
Така е - сътресенията в Египет няма да спрат скоро... за добро или за лошо. За отвличанията и аз не мога да кажа нищо, но не биха ме изненадали...особено спрямо богатите...Дано не стане като в Мексико (другата моя любов  Wink), защото там това е ежечасов проблем.
Аз не чета редовно тук, та не знам кой как я кара. Днес случайно наминах и видях питането за Кайро..
На всички стари познайници от темата - поздрави и пожелания за здраве и късмет!  bouquet

Последна редакция: нд, 14 окт 2012, 09:47 от Old Sport

# 71
  • Мнения: 206
Ели, тук не се пише както преди, май Sad Къде се покриха арабелките, уж арабска пролет дойде, то май зима настана... Амалче, Деска, Дани.... Марси, Рали....ехеееее колко много бяхме и от Оман, и от Бахрейн и емирствата... Елито в Саудията, по Алжирско и Туниско, марокански булки..... изгубихме се, та се и позабравихме  ooooh!

# 72
  • Мнения: 3 215
Да, признавам, че понякога ме обзема носталгия по онова време, когато темата се изписваше за дни  Blush

# 73
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
И на мен ми липсва доброто старо време... И Дуа, и двете Катета,и Водната лилия, и Малката гара, ако все още се казва така,и Деси, и всички, които отдавна не са писали.

И не само арабската пролет е виновна...

# 74
  • Мнения: 216
Привет момичета-Алвера-разчувства ме Hug
здравейте НАде,олд спорт-и аз се затъжих Sad

Вие как сте-Амалче-къде си Hug
много имам да разказвам-и с нетърпение чакам да избутаме темата най-отгоре Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт