Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 409
bubence изобщо не се притеснявай от процедурата амниоцентеза, особено след като си се срещнала с Димитрова! Направи я при нея в МД с избор на екип, така ще си по-спокойна. Стискам палци всичко с бебчо да е наред, трудни са дните в очакване на резултатите след това...  Praynig Praynig Praynig Hug

лаленце 74 честито ти момиченце, да сте живи и здрави  Simple Smile
paklarska честити сини гащи  Simple Smile

aneliq 90 добре дошла при нас, включвай се и разказвай как си бременееш   bouquet

Brayda хайде чакаме те  Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 7 645
Добро утро записвам се и аз!

Ходих на ФМ вчера, бебето е момиче на 100%, тежи 312грама вече, избързва с 2 дена в растежа, по скалата - нито е малко бебе, нито е голямо. Беше ни застанало с гръб и само си покриваше главата с ръцете и краката. Сърцето не можахме да го видим хубаво, но и аз нали съм на ФЕКГ! Отново го похвалиха, че е бебе като по учебник, но пустите му бъбреци отново ме хвърлиха от високо!
    Бъбречните легенчета са големи както всички знаете, миналия път бяха от по 6мм (на горна граница), но този път са 8.2мм и 8.9мм (нормалните бебета в 21 седмица имат бъбречета около 5-6мм), като максималната горна граница за бебета в 9-ти месец е 10мм.... моето просто ще я надхвърли още сигурно в 6-ти месец и направо съм изтръпнала!
    Попитах лекарката на колко см или мм се пропукват бъбречните стени и тя ми каза, че за всяко бебе е индивидуално това. Попитах я ако се пропукат какво става - ами губим бъбрек... просто сърце не ми даде да я попитам ако и двата бъбрека се пропукат какво става!! Отговора беше ясен!
   За сега бъбреците функционират - околоплодната течност е в перфектно състояние, бъбречните стени са с нормална дебелина и всичко изглежда да е наред, но всички знаем колко бързо могат да се изменят нещата! Отново ми обясни, че в 8-мия месец ще направим консултация с доц. Буева и по нейна преценка може да родя бебето секцио в 36 или 37 седмица! Аз изтръпвам от мисълта да загуби бъбрек или особено 2... и вече всичките ми мисли за дрешки и шишета отидоха по дяволите, защото не се знае дали моето бебе ще живее! Все пак мисля да не спирам да правя планове, защото това ще ме съсипе! От снощи само плача... като обясних на майка ми резултата от ходенето на ФМ, просто почувствах как тя направо си млъкна и дума не можа да каже, толкова гадно й е станало и на нея....
   Знам че има много случаи на тези големи легенчета и че дори бебета с 5-та степен на хидронефроза живеят и без операция, но аз вече не се притеснявам какво ще правим като се роди, а дали ще се роди цяло и здраво! Ако ми кажат операция - ще го оперирам, само да го видя живо!

Накрая ми каза лекарката, че хидронефрезата е маркер за синдром на Даун, за това при следващ маркер от ФЕКГ ще ходя на амниоцентеза. Аз бях чула за това твърдение, но прочетох, че няма категорични доказателства, че това е така! Жалко, че колкото и амниоцентези да направя никой няма да ми каже, дали всичко ще е наред!
Оствам си с чакането... повечето чакаме  примерно до другия преглед, докато излязат резултатите, а аз ще трябва да чакам до 8-мия месец и на всеки следващ преглед да ходя със страх!

Много съжалявам за дългия пост.... надявам се да не се налага да пиша някога пак такъв!

# 32
  • Мнения: 2
Записвам се и аз.

Brayda успокой се, мила. Както сама каза никой не може на 100% да ти потвърди всичко това. Направете всички необходими изследвания и се опитай да запазиш дух и психика колкото можеш. Съгурна съм, че всичко ще е наред, стискам палци!!!!  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

....За кърмещите напоследък,то хубаво сте го казали ,ама ако правиш планове,а кърма нема,тогава незнам..всеки иска да кърми(повечето )но това не зависи само от нас,дали ще имаме кърма или не ..)))...

Съгласна съм! Моят опит с малката е следния: когато се роди, кърмата ми дойде и както всички майки бях решила да кърмя колкото мога повече. НО...се оказа, че кърма има, но не достатъчно и на беба не и стигаше. Каквото и да правех, кърмата намаляваше Sad....Стана така че до края на първата седмица трябваше да дохранвам с АМ, искам или не. Към средата на 4-тия месец кърмата ми савсем спря и ...сещате се, с какво съм хранила бебка  Wink

За това мисля и аз да се заредя с някое друго шише, пък каквото стане ....

Последна редакция: сб, 21 юли 2012, 09:01 от timida48

# 33
  • Мнения: 57
Brayda  Всичко ще е наред миличка! Трябва само да вярваш в това, мисли позитивно и се радвай как малката госпожичка те ритка и живот и здраве ще си я гушнеш когато дойде време, всичко ще е наред с нея! Не се разстройвай само, защото така натъжаваш и нея!
Всичко ще се оправи!.. просто при някой хубавите неща се случват малко по-трудно!  Hug

Ако някой смята да купува АМ за всеки случай да има.. препоръчвам Аптамил!  Peace

# 34
  • Мнения: 129
 BraydaHug дано се нормализират и да спрат да нарастват толкова бързо бъбречетата
bubence успех на амниоцинтезата и стискам палци за добри резултати.Моята кума като беше бременна в 8м и казаха,че бебето има раздути чревни бримки,големи притеснения бяха дали няма да се наложи спешна операция след раждането.Но като се роди бебето се указа,че му няма нищо.
Честито на всички разбрали пола на бебенцата!
Clairette мерси за хубавата тема,и не се преуморявай.И аз понякога изкам да свърша всичко за 1ден,и забравям,че съм бременна,но после съжалявам

# 35
  • София
  • Мнения: 1 409
Brayda много прегръдки от мен, миличка!  Praynig Praynig Hug Hug
Ще се моля за теб и малката бебка, ще се нормализират нещата! Направи всичко възможно да запазиш спокойствие, това е, което ще помогне най-много на малкото човече сега  Hug Hug

# 36
  • Мнения: 477
Записче Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 7 645
Вече започвам да се чудя на кой специалист да отида, да потърся второ мнение!!
Макар че каквото съм чела до сега - лекарката ми дава хубави съвети!

# 38
  • Мнения: 876
Brayda , горе главата!  Hug Нищо още не е на 100% потвърдено, така че се опитай да запазиш спокойствие. Според мен задължително иди на второ мнение. И на най-добрите се случва да сгрешат! Защо не си запишеш час при Марков? Той каза, че ако нещо ме притеснява мога да отида и извън границите на седмиците определени за ФМ. Пробвай да звъннеш да питаш за кога най-рано има свободен час. Знам, че излизаше в отпуск, но не помня кога точно... newsm78

# 39
  • Мнения: 264
Момичета, много Ви благодаря за милите думи и позитивната енергия, която усещам!

Brayda,  дръж се мила! Мисля, че знам как се чувстваш! Но вярвай в малката сладурка, говори и й предавай положителни емоции! Може би е по-добре да ходиш по-често на преглед, за да се проследява състоянието.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 645
bubence - кураж и на теб за амниото - всичко ще мине добре!

Ами аз питах дали не е по-добре да се гледа на 2 седмици - каза ми, че и всеки ден да го гледаме нищо не можем да направим...
Сигурно в понеделник ще звънна на Марков, само дето май август е в отпуска, та час за него сигурно ще има около следващия ми преглед...

# 41
  • Мнения: 258
Clairette, много хубава тема, както винаги!  Hug
aneliq90, добре дошла! Радвам се, че тепърва има записващи се!
bubence, единствено мога да ти стискам палци...С инфо не мога да помогна... Praynig
Brayda Praynig

# 42
  • Мнения: 876
Brayda, мисля, че и в събота работеше центърът. Има момичета, които отказват часовете, така че според мен пробвай още днес, може да имаш късмет.  Thinking
bubence , и на теб стискам палци!  Praynig Много момичета имат положителни резултати след амнио, така че не се притеснявай!  Hug Кистичките ще изчезнат и всичко ще се нормализира!

# 43
  • София
  • Мнения: 7 645
а за кой от двамата Маркови да питам? Димитър Марков?

# 44
  • Мнения: 876
Да, Димитър Марков е>

Общи условия

Активация на акаунт