Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен да се запиша с термин 17.12.2012 пол още не знам  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 264
Здравейте и от мен!

Днес беше и нашата ФМ (всъщност даже 2 прегледа), която ме притесни страхотно  Cry

Откриха ни кисти в главичката и чревни бримки с повишена ехогенност. И двете били често срещани и не опасни, но заедно можели да бъдат предпоставка за генетично заболяване.
Поради това ми препоръчаха да направя амниоцентеза другата седмица, но решението трябва да е мое Sad

Мисля, че вече съм взела решение, единствено остава да направя една консултация в понеделник с генетичната лаборатория и да се подготвя за амниоцентезата за вторник или сряда.

Както разбирате, не можах да се зарадвам особено на новината, че ще имаме момченце! Но искренно се надявам, че няма да има последствия от процедурата и всчико ще е наред, за да продължим по-спокойни напред!

Моля, ако някой е правил амниоцентеза да сподели опит! Благодаря предварително!

# 17
  • Мнения: 221
Clairette  благодарности за новата темичка   bouquet
лаленце 74 честито ти мома  Hug
 bubence дано всичко с теб и бебко бъде наред...ще стискаме палци  Praynig

# 18
  • на земята
  • Мнения: 4 096
bubence,стискам ти палци,знам че не е страшна амниоцентезата ,важното е всичко с бебо да наред а аз съм сигурна че ще така,довери се добър специялист,и поискай ояе едно мнение,д-р МАРКОВ ,д-р Димитрова съм чувала добри отзиви,д-р МАРКОВ е моят лекар и и много добър специялист,още едно мнение никога не е излишно.Къде прави ФМ?  Hug

# 19
  • Мнения: 25
bubence - стискам палци всичко да е наред  Hug амниоцентезета не е толкова страшна, важно е да си избереш добър специалист и да вярваш в положителните резултати  Peace

аз от мнооого време не съ се включвала, но реших че е крайно време  Laughing
Ние чакаме момиченце, всичко е наред за сега и съм супер доволна, тя си рита много(явно няма да е от най-спокойните бебета)
Ходих на ФМ при доц. Томова и съм супер доволна, инъче се следя при д-р Богословова и ще раждам при нея. И сина си родих във Вита , така че поне знам какво ме очаква и се настройвам положително.
За покупките, аз и предният път не съм купувала нищо излищно, най-вече основни неща и сега ще е така, нито шишета, стерилизатори, млека, помпи, най-много една две залъгалки на Нук. Според мен за майки убедени с кърменето, не им трябват такива неща, поне до 6месец, а ако се наложи ги има във всеки магазин или аптека, но това си е мое мнение  Peace
на едно новородено му трябва мляко, памперси и да гушка мама, поне в началото де  Grinning

# 20
  • Мнения: 5
За покупките, аз и предният път не съм купувала нищо излищно, най-вече основни неща и сега ще е така, нито шишета, стерилизатори, млека, помпи, най-много една две залъгалки на Нук. Според мен за майки убедени с кърменето, не им трябват такива неща, поне до 6месец, а ако се наложи ги има във всеки магазин или аптека, но това си е мое мнение  Peace
на едно новородено му трябва мляко, памперси и да гушка мама, поне в началото де  Grinning

Много добре казано.

Много ми е мъчно като чета за премеждията на майките тук. Вярвам, че всичко ще е наред накрая.

# 21
  • Мнения: 441
Аз мисля да купя всичко, което смятам, че ще облекчи моя живот. За бебето е ясно, че и с пещерни методи да го гледам, вероятно ще оцелее. Смятам да си взема шишета, биберони, помпа, хладилна чанта за пренос на шишета, люлеещ стол, силиконови зърна и т.н. 

# 22
  • Мнения: 264
bubence,стискам ти палци,знам че не е страшна амниоцентезата ,важното е всичко с бебо да наред а аз съм сигурна че ще така,довери се добър специялист,и поискай ояе едно мнение,д-р МАРКОВ ,д-р Димитрова съм чувала добри отзиви,д-р МАРКОВ е моят лекар и и много добър специялист,още едно мнение никога не е излишно.Къде прави ФМ?  Hug

Имах планирана ФМ при д-р Цанкова в Свети Пантелеймон. После успях да направя още една в 19:30 във Фемина при доц. Димитрова, която потвърди всичко казано ми малко по-рано, с изключение на това, че ми обясни, че нищо няма да ми се случи от амниоцинтезата и ми дане листче с необходимите документи, изследвания и т.н. за подготовка.

# 23
  • California
  • Мнения: 264
Не знам защо се смята, че кърменето от една страна и шишетата и помпата за кърма от друга са несъвместими понятия!
Синът ми до 6 месеца е бил абсолютно само на кърма - без води, чайове и каквото и да е друго.
Помпата си я ползвах всекидневно да си замразявам кърма в случай, се бебето рязко си повиши нуждите както става понякога или пък в случаи, че аз се разболея и не мога да кърмя известно време. За това имах много кърма в камерата - от адаптирани млека тръпки ме побиват мене.
Другия случай, в който трябват шишета и помпа е да може някой да те замести в храненето на бебето понякога. Бабата, таткото и т.н. за тях е голяма радост, а пък мама може да отдъхне известно време и да излезе, а не да е вързана за бебето нон стоп. Да си постоянно в услуга на някого освен че е хубаво, сладко и приятно, също е изцеждащо силите и психиката.

Стискам палци на bubence за амниото! Успех и добри резултати!

Последна редакция: пт, 20 юли 2012, 22:43 от Vasilia

# 24
  • Мнения: 25
Vasilia - вероятно е така, защото повечето бебета са на режим изключително кърмене(не всички рабира се), а в този случай ако бебето има нужда от повече просто повишаваш броя на кърменията и така си решаваш проблема, а за белести единици са случаите в които лечението на майката и кърменето са несъвместими.
Аз към  помпите имам особено отношение, защото предният път ми докараха такава хипер лактация, че до 6месец на бебчо ми се взе здравето, то чайове ли не пих, какви ли не пози не пробвах, но струята беше толкова силна че давеше малкия... е тогава се научих и да цедя на ръка, хем ми е лесно, а и бързо става( с повече практика)
А за шишетата -малко бебета свикват с тях, ако само сучат, а и замразената кърма леко си променя вкуса, моя син така и не пропи такава. АМ никога не съм давала
Но не казвам че всички бебета са като нас, изключения колкото искаш Simple Smile
Важното е бебо и майката да са спокойни, другите проблеми са решими  Peace

# 25
  • California
  • Мнения: 264
Така е, права си. Аз извадих късмет с малкия, че харесваше и цица, и шише, и нямаше претенции. Много бебета не са така обаче - усетят ли лесното шише и повече друго не щат. Дано и с това ми бебе да е така  Praynig

# 26
  • на земята
  • Мнения: 4 096
bubence,доц.ДИМИТРОВА е отличен специялист,довери и си,направи амниото щом се налага,всичко ще е наред ,тези кистички изчезват в по късни седмици така прочетох,стискам ти палци  Praynig Praynig PraynigЧакам те да пишеш как е минало.. Hug            ,,За кърмещите напоследък,то хубаво сте го казали ,ама ако правиш планове,а кърма нема,тогава незнам..всеки иска да кърми(повечето )но това не зависи само от нас,дали ще имаме кърма или не ..)))      GrayButterfly   202uu

# 27
  • Мнения: 2 291
Clairette, както винаги прекрасна темичка - адмирации и благодарности  Hug   bouquet  Hug

лаленце 74, честито розови гащички  newsm51 , много се радвам, че при вас всичко
върви добре  - дръжте така фронта Hug

bubence , знам, че каквото и да пишем, притеснението у теб ще го има,
но знай, че всички ние ти изпращаме своята положителна енергия и вярата си, че и при твоето момченце всичко ще е наред  Hug Пък и специалистите в МД са изключително добри, разбират си от работата, така че - повече спокойствие от теб  Hug Hug Hug



 

# 28
  • Мнения: 736
Страхотна нова темичка  Hug

bubence  Praynig Praynig Praynig

# 29
  • Мнения: 2
И аз да се запиша в новата тема с едни сини гащи stork-boy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт