133 арабки диви и красиви посрещат 2012

  • 65 218
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 427

 Шило   Hug Hug Hug Дано бързо се оправите  Praynig
 Лю напълно съм съгласна с написаното .  Peace
 ББ децата понякога може да ни изненадат в насока , която не сме очаквали  Grinning
  Ние прекарахме много добре празника . Малкия ми син направи голямо шоу . Незнам какво го беше захапало , но повече от 30 минути танцува с кърпа на кръста си  Joy Joy Joy
После сурвака цялата публика , и ме пита дали да си ляга след 12 , че Дядо Мраз да мине пак и да остави още подаръци   Joy Joy Joy
За следващата година си пожела от началото на декември ,до края на януари , дядо Коледа да си пракира шейната на покрива и да му пуска подаръци  Laughing Дам , на мама д.... да и е яко  Mr. Green
Лека седмица пожелавам на всички принцески  Hug  bouquet

# 46
  • Мнения: 2 909
Много слънчеви дни, весело настроение и приятни емоции през новата година ви пожелавам   bouquet

Извинявам се, че нахлувам във вашата тема, но имам нужда от малко помощ. Надявам се да поназнайвате арабски и ще ми помогнете с превода на две думички. Мъчих се с разни онлайн преводачи, но не съм сигурна в коректността на превода.
Много ще съм ви благодарна, ако ми напишете на арабски "отсега нататък"   bouquet

А също и да ми кажете дали أفكار الحلم نعتقد خطر има нещо общо с "Мисли. Вярвай. Мечтай. Рискувай."  Praynig

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 21:12 от Sivi

# 47
  • Мнения: 550
Честиа Нова година! Бъдете живи , здрави и много щастливи:



Шило, много неприятно, но важното е, че сте се разминали с най-лошото и Нада дори не е разбрала  Praynig Hug

# 48
  • Мнения: 815
И аз да се разпиша за 2012 след поздрава на бързо!!

Здравейте на всички!!

Моята 2012 започна много весело с много смях и усмивки. Надявам се да е една наистина успешна и щастлива година за всички ни.
Изпратих 2011 с много спомени - добри и лоши, но и това ми даде много поводи да се променя за по-добро и да се поуча от грешките си.

Хайде девойки, разкажете какво ви донесе и какво ви взе 2011 година и какви са ви мечтите и плановете за 2012...

# 49
  • Мнения: 800
Да разкажа какво се случи онзи ден.

На комшиите мястото е много малко и си спират 4те коли много неприятно, 2 на тротоара и 2 на самия път и пред нас, и пред тях.Не може да се качиш на тротоара, а от пътя остава свободна само малка част.Аз бях с шейната, тъкмо излезнахме от нас и тръгнах да се промъквам през колите им, но от горе се зададе микробус, който пък спря да си говори с комшията отсреща. Много се изнервих, че не ни даде никаъв път да минем, а спря  точно срещу другите коли.
 Остана  място, колкото да се провра с шейната и си помислих, че няма да има никакъв проблем, нали все пак колите са спрели.Проклинам  глупавия си акъл и нетърпението,как може да съм такава глупачка. Но за  момента спрелите коли не ми се видяха никакъв риск. Пък и в малките градове си е направо закон да спреш на средата на пътя и половин час да си бъбриш с някой друг и да не ти пука, че трети човек иска да мине. Не ми се чакаше да си свършат разговора и тръгнах с шейната , промъквайки се между двете спрели коли.  Но шейната затъна в преспа, обърна  се и Нада изхвърча направо под гумите на буса! Даже не помня как реагирах, тъпачката, дали  първо оправих шейната, или първо тръгнах да вадя детето.Но в същия момент буса потегли, а тя беше под него. Крещейки , тръгнах да я вадя, но от шума на двигателя никой не ме чу. Всичко се случи за секунди, и сега като разказвам, сърцето ми ще изхвхръкне и ми текат сълзи. Буса се придвижи може би 20-30 санитиметра и спря на също толкова от телцето й, съвсем случайно, никой дори и не разбра какво става. Единствено един друг съсед беше от мойта страна през няколко къщи от нас и видя всичко. Буса тръгна и после спря  съвсем случайно, да си довършат разговора и след секунди пак тръгна, но в тези мигове не знам как успях да извадя детето.  Нямах сила дори да я прегърна, нито да се разрева, само цялата треперех. Тя не разбра нищо.

Заради мойта глупост щяха да премажат детето пред очите ми, а не можех да реагирам. Не мога да си го прося с какъв акъл тръгнах да се мушкам между колите. Елхамдулилла, хиляди пъти елхамдулилла. Сега като легна и пред очите ми е само как детето лежи под буса , а той тръгва. Не ми се излиза навън. Мъжа ми мисли най=накрая да каже на комшиите да разкарат  2те коли, които не са в движение,поне в двора си да ги вкарат. Заради тях и снегорин не може да изчисти преспите. Но пък  всеки спира, както намери за добре, а в крайна сметка аз си нося отговорност за мен и детето ми.

Заради тази съвкупност от обстоятелства- паркинаните им коли, буса , който спря точно до тях, а не малко малко по-нагоре или надолу и най-вече  глупачката аз, щеше  да стане най-лошото.  Дори жената, която седеше до шофьора в буса и беше откъм нашата страна не разбра нищо, не са видяли нищо в огледалата явно. Бяха спрели и нямаше никакви изгледи да приключат  разговора си бързо, затова се наех да мина, а то какво стана!


Много стана дълго, а в действителност всичко беше за секунди.Падането на детето под гумите, тръгването на буса и съвсем случайното му спиране за няколко секунди, които  бяха решаващи. Заради мен детето ми щеше да бъде размазано пред очите ми. Сега като погледна това крехко телце и си представям, как щеше да бъде размазано  и обляно в кръв, а очичките й щяха да ме гледат и нямо да ме обвиняват.

Последна редакция: вт, 03 яну 2012, 12:11 от Шило_в_торба

# 50
  • Мнения: 468
Олеле, Шило, слава на Бога, че сте се оттървали на косъм. Ужасно. Представям си какво ти е било.  Shocked

Любс, на мен 2011 ми даде поредната доза умора, а за 2012 си пожелавам да се преместимв  по-голям дом. Mr. Green

Ясминке, оздравяхте ли? Praynig

Sivi, преводът, който искаш е: من الآن فصاعدا

А долните думи имат нещо общо с посоченото то теб, но не са съвсем точни. По-точно е: فكـــّر صدّق احلمْ غامــِر

Моля коригирайте ме ако трябва. bowuu

Баничке, страхотен  подарък ти е напрвила дреби. Все така да върви.  bouquet Че знаеш ли какво е да ти се сърдят ако ги караш да учат. Моят си мисли, че го наказвам. Mr. Green

Астарта, благодаря ти за поздрава. Hug

Последна редакция: вт, 03 яну 2012, 12:22 от amal

# 51
  • Мнения: 1
Шило, ужасно нещо дано на никой не се случва

Любс, за мен щастливите/нещастни периоди от живота се сменят на по няколко години. Например последните 4 години (откакто имам децА) ми бяха много кофти период. Нищо общо с децата, обичам ги и съм благодарна, че в такава напреднала възраст родих набързо две деца, но отделно от това изпаднах в някаква дупка, за което си има ред други причини и въпреки децата, и въпреки че най-много пътувах през този период, ще си го спомням с кофти чуства.

Преди това имах период от десетина години, който ми беше супер щастлив, преди него пък няколко години нещастен...Така че  надявам се да се спази тази последователност и скоро да ми предстои излизане от дупката.

Банице, дано да ти е все такава умна и ученолюбива Дреби.

# 52
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Шило, разплаках се докато те четях. Слава Богу, разминало се е. Дълго време още ще ти е пред очите. Гушкай си Нада и се опитай да забравиш.

През 2011г. се роди слънчевата ми усмивка Елма Heart Eyes, неочакван дар, не се надявах че ще имам още едно дете.
През 2011г. загубих дома си и по-голямата част от нея с мъж ми бяхме разделени.

Най-голямото ми желание и надежда за 2012г. е децата ми да са здрави и щастливи и съпругът ми да е с нас. Където и да е. Искам да се върна в Сирия, но знам че няма да го направя. Страхувам се. Ако не бяха децата, да си бях стегнала багажа и да бях заминала при мъжа ми. Но тях няма да ги заведа там, поне не в скоро време. Тежи ми, че пиша това, много ми тежи. Но това е положението. За мен.

# 53
  • Мнения: 2 909
Sivi, преводът, който искаш е: من الآن فصاعدا

А долните думи имат нещо общо с посоченото то теб, но не са съвсем точни. По-точно е: فكـــّر صدّق احلمْ غامــِر
Много ти благодаря за превода  Hug bouquet

# 54
  • Мнения: 323
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CLrpF4DECO8#!
Една от най-велите речи в света.Дано да доживеем и да заживеем в един хуманен свят,изпълнен с любов.

# 55
  • Мнения: 24
А аз се чудя защо толкова време никой не пише, а то имало причина - ама то и време нямах много да чета. Но сега ще се поправя  Simple Smile

Със закъснение малко

ЧЕСТИТА 2012 ГОДИНА! НЕКА ДОНЕСЕ НА ВСЕКИ ТОВА КОЕТО НАЙ-СИЛНО ЖЕЛАЕ!
 На всички много  Hug - ако взема да изброявам ще пропусна някоя принцеска  Hug





# 56
  • Мнения: 550
Криси, мерси, че сподели и ми напомни тази реч. Наистина е the greatest of all time  Peace а сега и с български субтитри, ще достигне до повече сънародници.

Споделяте за изминалата година - за мен 2011 беше една от най-трудните и натоварени покрай завършването ми и дипломната работа. Но за това пък усилията ми не останаха напразни, получих максималната възможна оценка за дипломна работа, крайната оценка на самата диплома още не я знам, но и тя ще хубава, започнах работа, която ми харесва и в която поне засега се чуствам прекрасно...В края на годината научих някои макар и много болезнени, но за това пък важни житейски уроци, които вярвам, че ще ме променят към по-добро.
2012 се надявам да успея да приложа наученото и да не повтарям старите грешки, надявам се да се преместя да живея на по- хубаво място, да успея да пътувам до отдавна планувана от мен дестинация, да се усмихвам по-често и всички близки и познати да бъдат здрави. Не искам чак толкова, нали? Whistling
А аз си обещавам да се изправя срещу страховете ми , току виж ги преборя  Wink

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте мили дами,много се страхувам,че може би никой не ме помни,но няма значение,нова година е,както казахте всички,нова година,ново начало.
За съжаление преди влизах с друг ник-MissFaraula, но се наложи да го сменя.Идвах и ви споделях за проблемите си относно необходими документи и разни други подобни за едно либийче.Спомянм си дори,че имахте албум за снимки в един друг сайт и много се радвах да разглеждам,аз също имах албум,но така се получи,че бях насам натам и всичко много се промени и спрях да ви пиша...  Sad Но реших да ви поздравя за Новата Година и се надявам да се явявам от тук нататък...Много ще се радвам да си пишем и ако някой случайно се сети коя съм  Laughing да свирка...
Ако искате да се представя малко,че знам ли...аз съм от Самоков...завърших арабистика и съм влюбена в арабския свят,намерих мястото си когато бях из някои от арабските страни и смятам,че това е едно от малкото неща в живота,което мога да кажа,че истински ми харесва.
Както преди ви разказвах и ви разпитвах,ако някой има идея за идването на либиец у нас,та имах си аз едно арабче,много сложна беше историята там,пътувахме,събирахме се и се разделяхме,докато накрая аз разбрах,че това трябва да свърши до там и наистина не исках да продължавам тази връзка....така или иначе всичко си остана там някъде и сега след като се завърнах от Емирствата съм изпълнена с нови тръпки и вълнения... Simple Smile Арабески от Ирак, или свързани с Ирак, обадете се,ще имам нужда от вас...ще ви разкажа защо малко по малко,но сега май трябва да спра да пиша като за първи път... Simple Smile
Много ми е приятно, че отново съм сред вас...   bouquet

# 58
  • Мнения: 24
Фараула  welcome отново! Мисля че спря да пишеш малко след като аз започнах!

Ще се радвам да разкажеш какво става около теб.  Hug

За старата година не си спомням нищо хубаво да е донесла освен едно - че останахме "заедно" с любимия въпреки промените, но и това е относително  Mr. Green Много гледам да не се замислям защото  #2gunfire ми идва в повече.

На всички още веднъж  Hug

# 59
  • Мнения: 800
faraula , и аз те помня Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт