Коремчето на мама натежава, до ДЕКЕМВРИ време не остава

  • 22 881
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 171
Теди   bouquet
Дюки , по закон си освободена да караш с колан , тази година взех книжка и още ми прясно  Hug

# 31
  • Мнения: 172
Да така е и от вълнение, не мога да спя вече въобще. В момента в който си легна и се започва едно мислене, представям си как ще изглежда, на кой ще прилича, как ще се гледаме и т.н. - и така си ни минават почти целите нощи и я имам  4-5 часа сън я не  Crazy

Хихи така бях аз преди 1г 9м...и само да кажа какво стана на самата среща с беборана - беше ужасно грозничка милата  hahaha

# 32
  • Мнения: 234
Да се разпиша в новата темичка, че сега имам малко повече сводобно време

с малкия сме в болница в педиатрията на токуда, надявам се утре да ни изпишат вече
изкарах си акъла с това дете, а сега бленувам за удобния си диван - искам да се излегна и да не стана от там Simple Smile

влезнах и си мислих че ще има повече родили, но гледам че декемврийките стискат и не пускат бебчетата- аз родих сина си 17 дни преди термин Simple Smile  надявам се този път и ние да сме си две в едно по-дълго време

още не съм купила нищо съществено за бебето, какви комплектчета се предлагат за изписване даже това не ми е ясно- така ми се иска да е малко по-различно облечена
и багажа не съм си стегнала, но се убедих че е хубаво да си го приготвя, че мъж ми ме изневри с това мъкнене на дрешка по дрешка от седмица насам- все забравяше нещо  #Crazy

пожелавам на всички лека седмица и почивка  Hug

# 33
  • Мнения: 103
Добър ден! Честита ни нова тема!
Fraqueza, не е нужно да купуваш нова помпа, аз си взех 2 по за 10 и 20 лв. Много запазени на Авент исис, пък и с подаръци. В продавалника има голям избор. http://prodavalnik.com/pompa-avent-sas-aksesoari-i-podarak-i2933402  и http://prodavalnik.com/mehanichna-pompa-za-karma-s-shishe-260-ml-avent-i2855584.  Аз предната бременност ползвах 2 от мои близки и ги върнах, но сега ми е неудобно и си взех. Стерилизирала съм си ги - едната е в багажа за родилното.

За шофирането
- карам си всеки ден, ползвам колан. Не ми е проблем. Бременните са освободени от това задължение.

За болничните за бременност и раждане - ви предупреждавам отнема около 2 месеца от момента на издаване-общо. Та аз не разчитам на тези пари в скоро време, нито пък на сумата от социалните за раждане на дете. ПИК-персонален идентификационен код се дава много бързо, но лично и след това лесно се следят действията на НОИ и преводите.

Моята дата за секцио ще я знам със сигурност след 10 дни. Освен ако през това време бебето не тръгне да напуска къщата на Бай брадър. Peace Wink Laughing

# 34
  • Мнения: 21
Абе момичета аз си мисля: нали все още нали не съм решила какво да купувам за болницата какви превръзки да си взема и дали да не си напазарувам от тези еднократните гащи?! Та съм в чуденка иска ми се да съм с по-малко багаж ама ако взема еднократни гащи колко ли ще ми трябват?! Вие как сте си решили или ще си решите проблема Ще купувате ли специални гащи и превръзки за родилки?

# 35
  • Мнения: 5
Браво за новата темичка...

Оххх цяла нощ не мога да мигна-всичко ме боли вече....,явно съм се преуморила вчера,защото цял ден подготвях празнична вечеря за нашия тати по случай рожденният му ден.
Ей тва готвенето е най-неблагодарната работа-цял ден приготовления за 1-2 часа иху-аху и няма и следа от творениата ти)))  за това днес смятам да не мръдна от леглото и да си мързелувкам Grinning

Ама наистина какво стана с Киара,къде се загуби това момиче.Таничка кажи нещо за нея-нали сте в една стая?

# 36
  • Мнения: 48
Да така е и от вълнение, не мога да спя вече въобще. В момента в който си легна и се започва едно мислене, представям си как ще изглежда, на кой ще прилича, как ще се гледаме и т.н. - и така си ни минават почти целите нощи и я имам  4-5 часа сън я не  Crazy

Хихи така бях аз преди 1г 9м...и само да кажа какво стана на самата среща с беборана - беше ужасно грозничка милата  hahaha

За сметка на това сега е една много красива малка принцеса.
Иначе и аз съм се настроила , че първото ми впечатление няма да е най-доброто  Rolling Eyes , ама нали ще си е моето, пак сигурно ще ми се струва най-хубавото  Blush

# 37
  • Мнения: 21
аз само да споделя, чак сега ми остана време да разгледам темата "Смешно ли е раждането" ще родя преждевременно от смях Joy  Joy  Joy много е хубава темичката, а аз съм сама вкъщи и се смея и се превивам от смях ама от доста време на бях оставала сама МНОГО ми харесва да си почивам

Усмивки на всички  bouquet

# 38
  • Мнения: 473
Имам въпрос към ЛЛЛ, който отлагам отдавна. По време на бременноста много се пазих от токсоплазмоза и листерия. Избягвах доста видове риби, някои от тях от любимите ми, заради живака в тях и дроб и пастет, заради високото съдържание на витамин А. Трябва ли да продължавам да внимавам за тези неща докато кърмя?

Благодаря за отговора предварително.   bouquet

# 39
  • Мнения: 702
Пък аз бухам моркови и червено цвекло, по повод на витамините го казвам  Whistling Ами обичам си, какво да направя Simple Smile Иначе месо мога и да не погледна, ама постни неща много обичам.

Еййй едни чинии не мога да измия, изобщо не мога да стоя права, повече от 5 минути.

Моите превръзки са ТЕНА. Те също са за бременни. Има ги навсякъде. Малко са по-скъпички. Има и пелени от тях за постилане.

По повод на гърдите - моите зърна много ме болят. И като ги пипна ми е едно  Sick Не ми е текло нищо досега..Изобщо имам съмнения, че ще кърмя, ама може пък и да ме огрее.

Софи, ако прочетеш и предишните теми от "Смешно ли е раждането?" наистина ще родиш  Joy Много съм се смяла със сълзи, сама, още преди да подозирам че може да забременея, още на работа, когато ходех.Един път така се задавих, сама в офиса, че щях да умра и си викам, еййй няма да ме намери тука никой  Mr. Green

# 40
  • Хасково
  • Мнения: 77
 Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 104
Абе момичета аз си мисля: нали все още нали не съм решила какво да купувам за болницата какви превръзки да си взема и дали да не си напазарувам от тези еднократните гащи?! Та съм в чуденка иска ми се да съм с по-малко багаж ама ако взема еднократни гащи колко ли ще ми трябват?! Вие как сте си решили или ще си решите проблема Ще купувате ли специални гащи и превръзки за родилки?
Софи,аз съм заложила на нощните превръзки на aways и бабешки гащи.Така бях и миналия път и ми беше добре.

От около 2 месеца не слагам колан като шофирам и се чувствам много странно,като незащитена Confused,въпреки че си знам че ми е позволено.

# 42
  • Мнения: 925
Цитат на: tani4ka111
Imam vapros kam LLL , no ne moga da go ocvetq s cherveno(dano go vidqt). Vyprosa mi e che rodih na 10.11 secio po speshnost, dnes veche mi e peti den a vse oshte nqmam karma, nito me bolqt gardite nito sa natejali.........izcejdam prez 3 chasa s pompa, no puska po nqkolko kapki kolastra i tova e. Bebeto nqma kak da go karmq, zashtoto e v kuviozche, a i az imah problem s kravnoto i dokato piq hapcheta mi kazaha, che karmata nqma da e godna. No primerno do mesec max trqbva da prekratq hapchetata i mnogo iskam da pochna da karmq. No vaprosa mi e za toq 1 mesec kakvo da napravq che da doide karmata i da q poddarjam, mnogo me e strah da ne spre, a celi 9 meseca po vreme na bremennostta i za sekunda ne sam si pomislqla che moje i da ne karmq......

Здравей, Таничка!

Да ти е честит Макси, да расте здрав и щастлив!
Колкото повече се доближаваш до датата на термина, количеството кърма вероятно ще се увеличава. За да стане това, добре е да цедиш отсега. Разбирам, че си се снабдила с помпа и си доволна от нея. Действително много майки намират тази помпа за една от най-добрите и ефикасни.

Казваш, че цедиш през 3 часа, включително и през нощта ли? Ако правилно съм разбрала, това прави 8 изцеждания за денонощие, което е много добре. По кое време на денонощието успяваш да събереш най-много кърма?

За да стимулираш рефлекса на потичане, може да снимаш Макси с телефона и да гледаш снимката му преди началото на изцеждането. Вариант е също да отиваш при него и да го гледаш на място, ако е позволено в болницата, където си, или да помолиш да ти дадат дрешка, с която е бил облечен и да я помирисваш, преди да почнеш изцеждането. Всичко това задейства прилива на окситоцин - хормонът, отговорен за потичането на млякото.

Топла напитка преди кърмене, леки масажи на гърдите по посока отгоре надолу, към ареолата също имат добър ефект при много жени. Прилагам и един клип за изцеждане на ръка. Може да се окаже по-лесно и стимулиращо за гърдите ти и за лактацията, ако изпробваш този метод.

Ако е удобно, би ли споделила какви лекарства пиеш? Мога да погледна в специализираните сайтове и литература по въпроса дали са съвместими с кърменето и ако са, да ти дам информацията, за да я обсъдиш с лекарите и евентуално Максим да приема от твоята кърма.

Прекрасно е че настройката ти за кърмене е така положителна и не се предаваш - шансовете ти за успех се увеличават многократно по този начин!  Hug Ще се радвам да ни държиш в течение и да питаш, ако имаш други притеснения или да споделяш напредъка си!   bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 26
Моля дайте джокер - къде го четете това "Смешно ли е раждането?" че на мен нещо хич не ми е смешно сега.  Tired

Теди,  bouquet винаги ти се възхищавам как си тук, навреме, точно на 50-та страничка!Пожелавам ти и бебчето ти да е с такава завидна точност  smile3521

# 44
  • Мнения: 175
Здравейте!Аз от днес почти подритвам коремчо!как стана това "падане" не ми е ясно хич!Утре съм на преглед и да видим как ще действаме Simple Smile Имам и болки в кръста,засилено течение....май май вече мърдане няма!Контракции имам леки,но не са регулярни и болезнени,предполагам защото още пия магнерич(до сряда).
Радвам се,че всички сме добре!Очаквам с нетърпение да започнат щъркелките с хубави вести Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт