Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Здравйте, мами Hug. На някоя от вас обгаряли ли са и раничка на шийката на матката преди да забременее? Ако има такива, ще се радвам да ми пишат тук или на лични да обменим опит Simple Smile

# 31
  • Мнения: 309
Здрастии и от мен !
Теди , мерсаж за хубавата поредна темичка !  bouquet Нека я напълним само с позитивни случки и мисли !
Ако знаете как плаках ( от щастие  , разбира се  ) на клипчетата за развитие на бебето.Много хубаво ми става . За ен-ти път си казвам ,че от това няма по-хубаво  -  да изживееш вълшебството да износиш , родиш и отгледаш едно човече . Пак ми домиля ...
Пфууу , от миткане не остана време да сготвя , но ще се  взема в ръце след малко .Направих си една шопинг терапия  - парцалки , лакове ...Отивам .... че ей сега ще дойде мъжо гладен.

# 32
  • Мнения: 473
Запис и от мен. Както винаги темата е страхотна.   bouquet  Peace

За раждането и аз тук вече от една седмица си мисля, че раждането на колене ще е най добре за мен и се чудех дали ще ми позволят, а по принцип трябва. Чета една книга, която ме накара да се замисля. В нея пише, че всяка майка трябва да роди така както намери за добре. Пишеше също че африканките раждали прави (поне тези които раждали в Spain). На колене ми се струва че ще е още по лесно.

Lara8, коя е книгата, че ме заинтригува?

Авторката е испанка и затова ме съмнява да я има в Бг. Заглавието на книгата в превод гласи "Тайните на щастливото раждане". Авторката е привърженичка на естественото раждане, без синтетични окситоцини, без епидурали. Пише също че раждането легнала по гръб не е добре нито за майката нито за бебето.

# 33
  • Мнения: 24
Опаа, ха добър ден и от мен. От сутринта се каня да се включа, ама изчаквах да пуснете новата тема.   bouquet за създателката й Simple Smile
В миналата тема не се включих нито веднъж, даже си я и дочитам, просто нема смогване  Crazy
В нея прочетох за чай от листа на малини и арника - за бързо раждане - мисля, че ще е добре тази статия да се сложи на първата страничка - уж гледах, но не я видях (ако я има се извинявам за "свекървенското" напомняне); ако я няма - мисля, че беше на стр. 22 от предишната тема.
lami , на мен са ми горяли раничка, но беше много отдавна - преди години - 6-7 сигурно. Ако това те устройва - питай ме.
Иначе да ви кажа момичета - на работа съм и понякога в периода от 3-5 часа следобед напрауу си полегвам върху бюрото с готовност да заспя ... Дано не ми се случи, че да не ми влезе некой да ми гепи некоя дрешка  Rolling Eyes
Хайде приятен остатък на деня от мен Wink

# 34
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 344
Хм, като вече раждала не бих казала, че легнала по гръб ми беше неудобно, даже мисля, че трудно бих застанала в някаква друга поза, било на колене, било клекнала. Легнала по гръб за мен е най-естествената поза. Когато трябваше да се мъча след клизмата в тоалетната, имах чести и болезнени контракции, бях клекнала долу и не ми се разказва колко беше неудобно и с какви зверски усилия излазих нагоре. Докато ми сложат епидуралната пък бях седнала, също ми беше ужасно неудобно. Ще се консултирам с моя гинеколог от научна гледна точка коя поза е най-удобна и "полезна" за бебето и майката, че ми стана интересно защо пък най-разпространената поза да е най-неудачната  newsm78

Иначе имам малко предложения за заглавия на теми:

"Влизаме в последния триместър - за декември викайте оркестър"
"С корем и тен, но секси - до декември без комплекси"
"През декември то се знае къщата ще засияе - малки дарове засмяни ще са нашите беборани"
"Ремонти,колички, креватчета, дрешки - кипи подготовка голяма за декемврийската среща на бебчо и мама."
"Декемврийчето расте, още има накъде"
"Декемврийските бебоци правят салта и подскоци като малки мушмороци"

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 18:17 от gadamer

# 35
  • София
  • Мнения: 865
гадамер, много ми харесват  всичките ти предложения Simple Smile Но все пак да ги оставим за следващата тема? В тази анкета нямаше много избор, но пък за следващите няколко ще има свежарски попълнения.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 2 609
И на мен са ми правили обгаряне,но преди 12 години!След като родя може пак да ми се наложи,защото имам малка раничка.Не съм имала проблеми след обгарянето..предполагам,че това те интересува Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 172
В нея прочетох за чай от листа на малини и арника - за бързо раждане - мисля, че ще е добре тази статия да се сложи на първата страничка - уж гледах, но не я видях (ако я има се извинявам за "свекървенското" напомняне); ако я няма - мисля, че беше на стр. 22 от предишната тема.
Ще погледна и като подновя информацията, мога да я добавя - няма проблем. Simple Smile

Иначе имам малко предложения за заглавия на теми:

"Влизаме в последния триместър - за декември викайте оркестър"
"С корем и тен, но секси - до декември без комплекси"
"През декември то се знае къщата ще засияе - малки дарове засмяни ще нашите беборани"
"Ремонти,колички, креватчета, дрешки - кипи подготовка голяма за декемврийската среща на бебчо и мама."
"Декемврийчето расте, още има накъде"
"Декемврийските бебоци правят салта и подскоци като малки мушмороци"
Много ми допадат!!! Heart Eyes Но ще ги запазя за анкетата в следващата тема, защото смятам, че дотогава някои от сегашните предложения ще са окончателно вън от подходящия момент и мисля да ги поразчистя. Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 85
gadamer,  всичките предложения са супер, това за оркестъра ми стана много смешно. Joy

Аз искам да ви питам има ли някоя сред вас със скъсена маточна шийка?

# 39
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 758
Супер идейки. И аз днес тъкмо се чудех днес да измъдря някое ново заглавие, но не ми е дошла музата.
*Teddy*, аз мисля, че спокойно може да махнеш 80% от заглавията в анкетата, като гледам се гласува само за 3, защото само те са що годе актуални.

# 40
  • Мнения: 473
Хм, като вече раждала не бих казала, че легнала по гръб ми беше неудобно, даже мисля, че трудно бих застанала в някаква друга поза, било на колене, било клекнала. Легнала по гръб за мен е най-естествената поза. Когато трябваше да се мъча след клизмата в тоалетната, имах чести и болезнени контракции, бях клекнала долу и не ми се разказва колко беше неудобно и с какви зверски усилия излазих нагоре. Докато ми сложат епидуралната пък бях седнала, също ми беше ужасно неудобно. Ще се консултирам с моя гинеколог от научна гледна точка коя поза е най-удобна и "полезна" за бебето и майката, че ми стана интересно защо пък най-разпространената поза да е най-неудачната  newsm78


Ами за бебето не е добре, защото от тежеста се нарушава правилното кръвообращение. Знаете, че по същата причина не е желателно да се спи по гръб. Знаете също, че майката получава по лесно разкритие разxождайки се о стоейки права, от колкото лежейки. Когата майката ражда права или на колене гравитацията също доста подпомага за бързото излизане на плода.
Тук изглежда, че удобно и лесно не са много съвместими, но може да си зависи и от човека.  Peace

# 41
  • USA
  • Мнения: 1 323
Запис и от мен.Теди благодаря  bouquet
gadamer много забавни идеи за заглавия.
И аз като повечето от вас започнах да имам проблеми със спането.Не ,че не ми се спи,ама това ставане до 00 и разните болежки и направо се будя сутрин като парцал ooooh!
Снощи ходихме с приятели до един пияно бар и 2 пъти и на мен и на милото ни объркаха поръчките и се побъркаха да ни се извиняват и накрая не ни бяха включили в сметката объркванията,а бебо се побърка да рита от всякъде #Crazy не знам какво не му хареса музиката ли яденето ли Laughingкорема ми подскачаше.

# 42
  • Мнения: 8
Привет на всички мамчета  Laughing!!!
Да ни е честита новичката тема!!! Grinning Grinning Grinning


# 43
  • Мнения: 112

Авторката е испанка и затова ме съмнява да я има в Бг. Заглавието на книгата в превод гласи "Тайните на щастливото раждане". Авторката е привърженичка на естественото раждане, без синтетични окситоцини, без епидурали. Пише също че раждането легнала по гръб не е добре нито за майката нито за бебето.
[/quote]

Жалко!
Много ми се чете нещо такова - тук почти няма книги за естественото раждане, а на компютъра мразя да чета дълго, защото ме заболяват очите. Как се казва авторката? Да се опитам все пак да потърся книгата Blush

Аз първият път всичко против естественото раждане - хапче окситоцин, епидурална упойка и накрая на магарето в полулегнало положение! #Crazy

# 44
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 758
Не мисля, че ако имаше някакъв проблем за бебето в легнала поза, ще ше да се ражда така.

Общи условия

Активация на акаунт