Нахапано дете в ясла

  • 77 774
  • 633
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Не мога да повярвам,какво се случва в България вече!И бебетата вече са агресивни към себеподобни.Не мога да приема за нормално,да си пускаме децата в ясла за да бъдат хапани и ядени!Как ще оставят 25 бебета  сами 10 до 30 минути?Къде са били учителките,възпитателките,хигиенистите или който там работи?Как ще оставиш 25 деца сами толкова време.А това дете като са фо нападнали е ревнало.Как не са го чули,къде по дяволите са били?Пият си кафето на спокоствие,докато поверените им деца се изяждат?http://dnes.dir.bg/news/detska-gradina-jasla-nahapano-odz-tavria-22849976

# 1
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Бебетата не могат да говорят и единствения им начин на общуване със себеподобни - да изразят радост, да изразят гняв е като ударят, ухапят, стиснат ... какво да правиш "деструктивно начало" се нарича ... Не могат да се винят бебетата, че следват инстинктите си ... Те и като сучат стискат и хапят ... За много, много критика и "бой" са възрастните, които са ги оставили сами и не са се намесили в началото на ситуацията ... Преди 5 години и средната ми я върнаха нахапана 5-6 пъти по едната буза от яслата ... с "хаплата" в момента са неразделни ...

# 2
  • Мнения: 25 849
Не мога да повярвам,какво се случва в България вече!И бебетата вече са агресивни към себеподобни.

Бебетата винаги са били агресивни не само към себеподобни, но и към собствените си родители. Едва ли има бебе, което никога не е хапало, щипало, скубало и т.н. близките си. Е, като са сред себеподобни, т.е. в яслата или на детската площадка, прехвърлят агресивността си към други деца. Ухапванията от деца са масово явление от дълги години, не е нещо ново, невиждано и нечувано досега.
Друг е въпросът къде са родителите, които трябва да пресекат първите бебешки опити за хапане, скубане и прочие издевателства, преди да се превърнат в устойчиво поведение. Чак след това идва въпросът къде са "учителките,възпитателките,хигиенистите или който там работи" в яслите и градините. Но за да се стигне до него, първо родителите не са си свършили работата.

# 3
  • Мнения: 10 108
.... Преди 5 години и средната ми я върнаха нахапана 5-6 пъти по едната буза от яслата ... с "хаплата" в момента са неразделни ...
Приличаха ли белезите на това, което показаха по телевизията (ако си гледала)?
Според мен, някои места изглеждаха като  нахапано, но повечето  следи си бяха от нещо паднало върху детето.
Премълчава се цялата истина.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 624
Само,че това са бебета и процесът на възпитание не е завършил.Те са опасни и за себе си и трябва непрекъснато възрастен да ги наблюдава.Според мен е грешка на персонала.
Синът ми се прибра от ясла с една "кастанета" на бузата,случва се,но това дете е хапано доста,а за това е нужно време.Няма как да стане,ако има възрастен наблизо.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Това ми напомня за дъщеря ми в яслата - едно дете постоянно я хапеше, но не само я хапеше, а и я душеше... и не само нея. Персоналът започна да води въпросното дете навсякъде с тях, за да не хапе. Не знам, какво се е случило с хлапето, помня че тогава говорих с бащата и той ми обясни, че нищо не можели да направят - тя и тях хапела.

ПП Това на бузата не ми прилича на ухапване.

# 6
  • Мнения: 46 600
Отговорността е на персонала. Това е много специфична възраст, в която може да се проявят всякакви неща, които никога не са правени от детето. Нямат право да ги оставят без надзор, дори да не е агресия може да падне, да стане друг инцидент. За да не чуят толкова време, явно са били доста далеч, кафенца, цигарки...

Не мога да повярвам,какво се случва в България вече!И бебетата вече са агресивни към себеподобни...
Вече? Че кога са спирали? Майка ми е бивша детска учителка и не знам да е имало време, в което да не са се случвали такива неща. Разликата е, сега ги съобщават публично, а преди си знаеха само тези, на които им се е случило. В моята градина също ни оставяха сами, началото на 80-те, имахме много агресивно момиче, което пребиваше всичко живо. Умирах от страх като излезеше учителката...

# 7
  • Мнения: 4 270
Директорката обясняваше, че възпитателката била с гръб към детето и другото, което го е ухапало, защото обслужвала други деца. Питам се, те безмълвно ли си причиняваха болка и докога ще се вярва на такива нелепости? Наказани няма да има, то е ясно. Старшата сестра била подала молба за напускане. Намирате ли го за достатъчно? Как бихте реагирали вие, ако това се случи с детето ви?

# 8
  • Мнения: 1 912
При условие, че на ясла ходят и едногодишни деца, намирам за наистина висша форма на немарливост от страна на персонала да допуснат децата да контактуват едно с друго, без надзор. Не става въпрос тук за възпитание, не можеш да възпиташ едногодишно бебе да не хапе и то не е виновно, нито това хапане го прави бъдещ агресор. Моят син е на година и половина, в момента е във фаза на невероятна обич към света и непрекъснато тичам след него, защото се спуска да прегръща децата по площадките, а мъничките са нестабилни и в бурната си емоция падат едно върху друго, истинско меле, причинено от изблик на любов  Simple Smile Как да го накарам да не прегръща, наистина не ми е възможно, макар ежедневно да му обяснявам...аз самата го прегръщам и му давам пример.
Ужасна е ситуацията, ужасна е реалността- в една група са 25 деца с две госпожи, разбирам че не могат да огреят навсякъде, но няма друг начин, просто. Толкова малки деца не бива да бъдат оставени без контрол и за секунда.

# 9
  • Мнения: 14 654
Сигурна съм, че преди няколко години четох за подобен случай, само че във Варна, едно двегодишно момиченце беше посинено до неузнаваемост, според учителките другите деца го били издокарали така. Сигурно не сте забравили и надрусаните с лексотан деца в столична детска градина в Лозенец.
Не че случаят не е за възмущение, ама не и новост, такива неща се случват, откакто въобще съществуват места за масово отглеждане на деца - много деца и недостатъчен и изнервен персонал.

# 10
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Потресена съм от състоянието на детето   Shocked Такова нещо не се причинява докато се обърнеш, и съвсем не '' докато обслужваш други деца" . То е писнало още след първото ухапване, убедена съм, и то не тихо. Къде са били тия жени толкова време? И може ли да омаловажиш такова състояние? На мен ми се обадиха, че му е излязла афта на детето и не може да се храни (за което съм много  благодарна, взех мерки веднага), ако ми го върнат така, не знам...

# 11
  • Мнения: 4 270
Сигурна съм, че преди няколко години четох за подобен случай, само че във Варна, едно двегодишно момиченце беше посинено до неузнаваемост, според учителките другите деца го били издокарали така. Сигурно не сте забравили и надрусаните с лексотан деца в столична детска градина в Лозенец.
Не че случаят не е за възмущение, ама не и новост, такива неща се случват, откакто въобще съществуват места за масово отглеждане на деца - много деца и недостатъчен и изнервен персонал.

Проблемът не е в недостатъчния и изнервен персонал, а в липсата на квалифициран такъв. Къде е спала възпитателката, или вероятно е била на сладки приказки с колежките. Не мога да си обясня как зад гърба ти ще се случва нещо такова с придружаващи го писъци и ти няма да разбереш.

# 12
  • Мнения: 14 654
Просто не им пука, за тях това е досадна работа, която трябва да изтърпят още няколко години до пенсия. Нещо им става с възрастта и превъртат, точно както и медицинските сестри се озлобяват към пациентите си, лежала съм с дете в болница и бях потресена от отношението на медицинските сестри към бебетата и малките деца, такива злобарки сигурно и в затворите няма. А в яслите точно медицински сестри се грижат за децата, не педагози.

# 13
  • Мнения: 2 309
медицинската сестра е подала молба за напускане, т.е. в биографията й няма да пише уволнена, т.е. следващата детска градина или здравно заведение, което ще я наеме няма да знае, че тя е един от виновниците за нещо такова, т.е. директорката е позамела малко нещата и е помогнала много повече на мед. сестрата от колкото нещо друго!  ooooh! ooooh! ooooh!
Относно възпитанието на малки деца- може, стига да искаш! Синът ми един път през живота си ухапа на две годишна възраст и до ден днешен не го е повторил! Имаше наказание и до колкото виждам е успешно!

# 14
  • Мнения: 2 718
 Може да се случи много бързо- мен лично ме е хапал сина ми 4 пъти, преди да успея да се отдръпна- бях се навела да си закопчавам сандалите и той ме ухапа по рамото, ръката и отстрани н гърба 4 пъти за 2 секунди както си седеше в количката-беше на 10 месеца някъде и бяхме на тясно в коридора,подготвяхме се за разходка,нямаше накъде да се отдръпна или завъртя, а и той беше много бърз.Разбира се, че е възможно да "не чуят детето" или да не реагират на мига, ако обслужват друго дете - децата плачат и понякога не е възможно да се отличи по-особен плач в какофонията от 20 ревящи бебета.
Относно персонала, озлобен или претоварен - не знам какъв е случая, но видях и разбрах, че при норматив 18, в групата е имало присъстващи 25 деца.Тоест приема е бил увеличен с почти 50 %. Всеки родител иска детето му да бъде прието на ясла, когато се притискат общините и детските заведения да раздуват приема-всички са доволни, но после, когато децата вече са в яслата, очакват децата да се обслужват едва ли не индивидуално. Би следвало сега да се направи един констативен протокол за претоварване на групата и последните приети деца да бъдат изписани, за да се спази нормативът по Наредбата за детските ясли
Основната вина на персонала е, че не е предала детето на майка му веднага. Но допускам, че и там е повлияло масовото явление майките да отказват да си приберат детето от яслата/градината "за един сопол""за една синка", защото това им пречи и на работата - не вярвам някой да е много радостен, ако за всяко нещо му връщат детето от ясла и трябва да се подсигури кой да го гледа. Ако майката е била от този вид-нищо чудно, че не са я натиснали да вземе детето. А и наистина става дума за повърхностни охлузвания и синини, колкото и страшни да изглеждат на репортажите. На лицето охлузването е от ухапване също. Нещата винаги имат две страни и приказки от типа- те са такива и онакива всичките са меко казано неверни.

Общи условия

Активация на акаунт