Отговори
# 45
  • Мнения: 386
Иначе имам малко предложения за заглавия на теми:

"Влизаме в последния триместър - за декември викайте оркестър"
"С корем и тен, но секси - до декември без комплекси"
"През декември то се знае къщата ще засияе - малки дарове засмяни ще нашите беборани"
"Ремонти,колички, креватчета, дрешки - кипи подготовка голяма за декемврийската среща на бебчо и мама."
"Декемврийчето расте, още има накъде"
"Декемврийските бебоци правят салта и подскоци като малки мушмороци"

Аааа някои от заглавията - първото, второто, третото и други съм ги срещала тука из форума само че за септемврийчета, ноемврийчета и т.н. Не че някой ще има против да се ползват де.  Wink

# 46
  • Мнения: 21
супер темичка smile3521

# 47
  • Мнения: 261
Да попитам "софийските" мами, вие къде смятате да раждате? Аз съвсем не мога да се ориентирам къде  newsm12. Бременността ми я следят в ин-витро центъра, където беше направено и самото ин-витро, но това е в друг град и няма да раждам там. Чудя се държавна или частна болница /Токуда/ да избера?!? По държавните чета, че не навсякъде стаите са със собствен санитарен възел. Аз много трудно се възстановявам от всякакви интервенции, а и не мога да нося на болка - събирал границите и съм "довиждане". В този ред на мисли, ако тоалетната е някъде далече... направо не знам как ще стигна до там?!? А и чета за някакви стафилококови инфекции и в Шейново, и в Тина Киркова и в Майчин дом.....
 #Crazy

# 48
  • Мнения: 498
Да,стафилококите и ние ги изкарахме,но все още не знам дали са именно от родилното. Тегаво си е,но имам чувството,че ако не бяха те щеше да е друго,знам ли? newsm78Иначе аз мога да споделя опит от Тина Киркова само. Там всяка стая си има санитарен възел.Т.е. две стаи ползват една баня,която е между тях.Това прави между 6 и 8 жени,според зависи в стаята 3 или 4 легла има.  Това в обикновените стаи. Във ВИП стаите на 1-2 жени се пада една тоалетна. Във всяка стая си има.Направен е ремонт на скоро видях,що годе прилично е. Нека другите да кажат за останалите болници. Peace

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 18:42 от Shadows

# 49
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 758
Втора градска - ВИП стаите са с 1 легло и собсвен санитарен възел вътре, на 2 стаи иначе има тоалетна. Отделението е изцяло подновено.
Инфекции има навсякъде - частна - държавна, все тая.

# 50
  • Мнения: 473
Авторката е испанка и затова ме съмнява да я има в Бг. Заглавието на книгата в превод гласи "Тайните на щастливото раждане". Авторката е привърженичка на естественото раждане, без синтетични окситоцини, без епидурали. Пише също че раждането легнала по гръб не е добре нито за майката нито за бебето.

А що се отнася до книгата, не се изразих правилно. По точно казва, че не е хубаво майката да лежи по гръб чакайки да получи разкритие. Все пак това може да са много часове.  Peace

# 51
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 758
Авторката е испанка и затова ме съмнява да я има в Бг. Заглавието на книгата в превод гласи "Тайните на щастливото раждане". Авторката е привърженичка на естественото раждане, без синтетични окситоцини, без епидурали. Пише също че раждането легнала по гръб не е добре нито за майката нито за бебето.

А що се отнася до книгата, не се изразих правилно. По точно казва, че не е хубаво майката да лежи по гръб чакайки да получи разкритие. Все пак това може да са много часове.  Peace

А, това е друго. Доста е неудобно наистина. Peace

# 52
  • Мнения: 439
Поздравления за темата!
Мамета, много тегаво ми е. Ще разказвам друг път.

Само да питам нещичко. Проверявам си в кой месец съм с линийките на baby-gaga. Та вчера бях в 22 седмица и 1 ден и бях в 5 месец, а днес съм в 22 седмица и 2 дена и съм в 6 месец. Не е ли странно?

# 53
  • Мнения: 473


Жалко!
Много ми се чете нещо такова - тук почти няма книги за естественото раждане, а на компютъра мразя да чета дълго, защото ме заболяват очите. Как се казва авторката? Да се опитам все пак да потърся книгата Blush

Аз първият път всичко против естественото раждане - хапче окситоцин, епидурална упойка и накрая на магарето в полулегнало положение! #Crazy


Ето линк    http://martaespar.com/libros-reporters-marta-espar.html

# 54
  • Мнения: 111
Здравейте дами!
Темата е страхотна...Теди мерси много...  bouquet
Гадамер много ми харесаха твойте предложения...Много са свежи.
Аз иначе няма с какво да се похваля.Все още съм на гости в Сопот.Адска жега и така...Може би другата седмица ще ида на ФМ най-накрая...Ама да не се хваля да не стане като предния път...

# 55
  • Мнения: 318
Здравейте, темата е прекрасна   bouquet за Теди
Вчера бях на преглед и бебока е добре, май сме дебелички  Laughing 600 гр.
Немога да пиша редовно, че съм на работа през деня, но гледам да ви чета  Wink

# 56
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен! Темата е супер! Ей сега се прибирам от вън. Купих си някои неща за хапване. Много ми се хапват принцески с кайма и си взех. Не ходих на лекцията в Мола на Стамболийски, защото цяла вечер не спах нещо ми беше много задушно и мъжа ми, като се върна от работа ми вика къде ще ходиш в тая жега без кола пък и къде ще паркираш и си далече. И се отказах ала много ме е яд, защото темата беше страхотна Захранване на бебето до 1г. Утре ще ходя в Мола на Цариградско, вече ми е близко. Темата е бебешка козметика. Ще споделя после. Относно болниците за раждане незнам, но на мен ми водят бременността в Майчин дом. Засега горе долу съм доволна. Мисля обаче да раждам в Шейново. Във всички болници е мизерия, дори и да си платиш. На една моя приятелка даже не дошъл лекаря на израждането и нищо, че си е платила. И незнам дали да съм с екип или без екип. А за Вип е хубаво, защото е по-чисто, но аз мисля, че не мога да седя сама в стая, предпочитам да съм сред хора, още повече в този момент. От раждане не ме е страх, само да се роди бебето здраво и всичко да е наред, мога да изтърпя всичко.

# 57
  • Мнения: 309
pepitastar като спомена бебешка козметика :
Каква мислите да използвате за бебоците ?
На сина ми купувах на 'Нивея"  до годинката , след това минахме на "Бюбхен".Доволна съм и от двете марки .Сега се колебая м/у "Бюбхен" и "Чико" .
 

# 58
  • Мнения: 10
pepitastar като спомена бебешка козметика :
Каква мислите да използвате за бебоците ?
На сина ми купувах на 'Нивея"  до годинката , след това минахме на "Бюбхен".Доволна съм и от двете марки .Сега се колебая м/у "Бюбхен" и "Чико" .
 


За сина ми използвам Клоран и съм доволна, така че и за бебчето мисля да взема на същата марка Peacehttp://klorane.bg/product_info.php?catid=23&prodid=34&type=bebe

# 59
  • Мнения: 18
gadamer много добри заглавия Simple Smile

оффф нямам търпение да идва септември,че нали  има повечко почивни дни и ще мине бързо и после остава октомври и излизам болнични Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт