Декемврийчето расте, а дали ще е момиче или палаво момче?

  • 23 690
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 292
Привет в новата тема  Peace
Току-що по новините на НОВА споменаха, че има нов формат на болничните листове в сила от първи юли. Не успях да хвана целия репортаж, сигурно във вечерните новини ще има подробности и повече детайли.

# 31
  • Мнения: 6
Яяяя така и така сме подхванали темата с мъжете... в сексуално отношение как сте?!  newsm78

# 32
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile Много е неприятно, когато най-близките не разбират състоянието ни и най-вече това, че могат да навредят и на бебето (индиректно). Аз не мога да се оплача, дори на моменти да се усещам нетърпима и прекалено чувствителна. Явно зависи от стабилната психика и любовта на мъжа.
За допълнителното здравно осигуряване и аз разбрах, че има някакви промени от 2011 г., специално за покритието на екип. Мисля да попитам, но ако някой знае повече, би ли споделил Simple Smile

# 33
  • Мнения: 7
Цоп и аз в новата темичка  Heart Eyes Много точно име сте й избрали, нали сега всички това ни вълнува.
Аз да кажа, че вкъщи, а и не само, всички казват че ще е момченце  Thinking аз искам момиченце, но да видим.Предния път не успяхме да го видим, показа си само дупето  FlutterСега се надявам към края на месеца да се покаже,че тогава сме на преглед  Laughing
Стефито не се ядосвай.Просто няма смисъл.Май всички мъже са еднакви.Моя е на моменти.Свикнала съм му.Последния път когато показа пренебрежение към мен цяла вечер плаках ooooh!, а на следващия ден се озовах в болница.Разбра си грешката и от тогава е най-милия мъж на света   WhistlingА и аз разбрах, че не си заслужава да си хабиш нервите  Peace Мисли само за хубави неща Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 111
здравейте момичета!!!
Гледам,че се оплаквате от мъжете  Simple SmileТа и аз в духа на Стефито мога да добавя за моя...Още от вчера му казах,че днес съм на лекар около 14,30-15,00 часа.Просто така настоя лекарката.До там пеша е абсурд да се иде, тъй като,моята лекарка работи в един здравен център извън града...минава се около едни морги за коли,кучета и прочие....С една дума не може пеша.И ей сега ми се обади и каза -Ами имам една работа ,няма да мога да те закарам,ще пратя брат ми да те закара... #Cussing out #Cussing out #2gunfireПросто побеснях.Мисля сега и да ми кажат какво е бебчето,да не му казвам!!!Много тъпо ми стана.А уж много искаше да нзае какво е...

# 35
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 346
Записвам се  и аз в темата, на път за Созопол. Дано скоро се уреди въпроса с интернета там, че иначе само през телефона ще мога да влизам и ще трябва да пиша на латиница  Rolling Eyes

Понеже забравих да напиша последния път, само да вмъкна, че от Некст може да се поръчва и директно, без посредник, през европейския им сайт, доставката е 5 евро фиксирана, идват до 10 дена.

При мен гаденето и повръщането поотшумяват, но сутрин задължитерно се отчитам еднократно преди закуска, вечер също ми става доста тежко и гледам бързо да си легна, че да няма пак връщане. Вече 2 месеца съм така и свикнах, загубих надежда, че някога ще се чувствам пак добре. Нямам голям корем, особено сутрин никакъв го няма, обаче нито едни дънки и поли не ми стават, и то в обиколката с около 10 см не мога да ги закопчая, така че въпреки че не се вижда много, все пак има осезаема промяна. И нямам никаква талия вече  Laughing С килограмите за първия триместър съм + 2  Whistling въпреки силното и често повръщане.

Fraqueza спокойно, това нищо не значи, аз ако трябва всеки път да карам мъжа ми да ме води на преглед, то той не трябва да ходи на работа. Дава ми пари за такси и сама се оправям. С миналата бременност 2-3 пъти успя да дойде с мен, за да види бебето, на феталната морфология дойде, иначе все сама ходя. Те лекарите все записват някакви часове преди обед, ранен следобед, а мъжът ми  е много натоварен в работата и не може да си губи по половин ден да ме вози. За важните неща разбира се е плътно зад мен и зад детето ни, но регулярните проследявания през бременността не изискват чак такива усилия, че и присъствие от страна на мъжете ни. По-добре вземи майка си или някоя приятелка с теб, ако искаш да споделиш емоцията на прегледа  Grinning

Последна редакция: вт, 14 юни 2011, 13:33 от gadamer

# 36
  • Мнения: 11
Аз отдавна съм на мнение, че ако срещна златната рибка, то първото ми желание ще е да видя, как един мъж ще износи и роди едно дете. После ще заявя следващите ми  за здраве и разкош.
Да си призная, аз като цяло не съм голяма домакиня. А сега и с тази бременност мъжа ми прави доста неща вкъщи. Освен, че и на работа са го натоварили на макс горкия. Грижи се и за малкия доста, и пазарува, и мие и чисти. Явно си зависи от мъжете... Но ние пък си имаме друг тип грижи вкъщи. Та навсякъде явно си има различни проблеми. Ако не е мъжа, то ще е друго

# 37
  • Варна
  • Мнения: 21
Ех, момичета, чета ви оплакванията от мъжете и си мисля - всичко е ново и за нас и за тях, цялата ситуация изисква малко време за нагаждане. Ако мъжа ви е свикнат всичко да се върши от вас, ами няма как да не му е криво, че сега вече не е така. Ще му трябва малко време да свикне, а до тогава ще има такива сблъсъци. Другото е, че и нашите емоции са малко позасилени и изживяваме нещата по- емоционално. Така че нещата са общи и не мисля, че има виновен  Hug .
Ние нямаме такива проблеми, защото свикнах мъжа ми от самото ни заживяване заедно къщната работа да не се дели. Имахме други сблъсъци обаче, когато ме натоварваше с негативни емоции по разни негови проблеми в службата, които адски ме натоварваха. Един ден избухнах в сълзи и му казах, че полагам неистови усилия да бъда спокойна и да не вредя на бебето, особено на моята работа, и просто допълнителните проблеми ми идваха в повече. Да не говорим, че майка ми също ми звъни и само ми се оплаква, има си проблеми и тя, и просто всичко ми дойде в повече. Оттогава обаче изобщо не ме занимава, каквото и да им си го решава сам, гледа да съм спокойна и да не се тревожа.

# 38
  • Мнения: 11
Аз миналата бременност си карах до последно и си ходех сама навсякъде.
Мъжа ми идваше само на 3д-то.
Даже тогава имах мерак сама да си се закарам и за раждането, на което мъжа ми се разсърди.
Та не виждам нищо лошо да си се справяме сами. Ако мъжете имат мерак, да се включват, ако не - здраве:) Не бих се ядосала за това

# 39
  • Мнения: 1 516
Супер заглавиеее   bouquet !

Имаше една табличка с размерите на бебето през седмиците, ако може да я сложите на първа страница! Беше я публикувала RollingStones !

Mishela, за този линк ли говориш :

http://www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_tr … mester_scans.html

Аз го пуснах .. Ето го пак , за тези , на които им е нужен  Hug Hug Hug


# 40
  • Мнения: 111
Записвам се  и аз в темата, на път за Созопол. Дано скоро се уреди въпроса с интернета там, че иначе само през телефона ще мога да влизам и ще трябва да пиша на латиница  Rolling Eyes

Понеже забравих да напиша последния път, само да вмъкна, че от Некст може да се поръчва и директно, без посредник, през европейския им сайт, доставката е 5 евро фиксирана, идват до 10 дена.

При мен гаденето и повръщането поотшумяват, но сутрин задължитерно се отчитам еднократно преди закуска, вечер също ми става доста тежко и гледам бързо да си легна, че да няма пак връщане. Вече 2 месеца съм така и свикнах, загубих надежда, че някога ще се чувствам пак добре. Нямам голям корем, особено сутрин никакъв го няма, обаче нито едни дънки и поли не ми стават, и то в обиколката с около 10 см не мога да ги закопчая, така че въпреки че не се вижда много, все пак има осезаема промяна. И нямам никаква талия вече  Laughing С килограмите за първия триместър съм + 2  Whistling въпреки силното и често повръщане.

Fraqueza спокойно, това нищо не значи, аз ако трябва всеки път да карам мъжа ми да ме води на преглед, то той не трябва да ходи на работа. Дава ми пари за такси и сама се оправям. С миналата бременност 2-3 пъти успя да дойде с мен, за да види бебето, на феталната морфология дойде, иначе все сама ходя. Те лекарите все записват някакви часове преди обед, ранен следобед, а мъжът ми  е много натоварен в работата и не може да си губи по половин ден да ме вози. За важните неща разбира се е плътно зад мен и зад детето ни, но регулярните проследявания през бременността не изискват чак такива усилия, че и присъствие от страна на мъжете ни. По-добре вземи майка си или някоя приятелка с теб, ако искаш да споделиш емоцията на прегледа  Grinning
По принцип си много права...Не значи нищо и наистина ,напоследък реагирам много остро...Но той днес не е на работа.Ето това ме подразни.А и другото е,че аз не съм от този град,нямам близки ,които да доидат с мене...За това ми стана криво.А на всички отиващи на море -приятно прекарване и да се цопнат и заради мене... Sunglasses

# 41
  • Мнения: 439
Момичета, звънете за втора ФМ, че докторите излизат в отпуск и става доста по-трудно за Август особено, когато е отпускарски месец. Аз си запазих час при д-р Атанасова в клиниката на Марков. Някой има ли отзиви от нея?

# 42
  • Мнения: 444
В Марковс до преди няколко дни не записваха за август, а сега няма часове. Аз бях при Павлова, но съм чела добри отзиви за Атанасова!

# 43
  • Мнения: 439
Не, че няма часове. Просто не преглеждат всеки ден сигурно, защото ги няма повечето доктори.

# 44
  • Мнения: 444
Разбирам, ще ги издирвам днес, мерси за инфото Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт