Когато мезуед засвири- по магреб народът за сватба се събира!-26 тема

  • 72 730
  • 716
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8
Далче, мерси мила, ама то всъщност ще пътувам след десетина дни. Аз като написах Франция имах предвид,че там поне няма да я има езиковата бариера, иначе си абсолютно права за останалото.

Рали, аз пък си мислех, че ти и сега си в София  newsm78 Поне ти се е извинила свекето. Това не е малко!  Wink

Дядо Хаджи, аз от мой злополучен опит знам, че с нашите кори  брик не става  Laughing Мятай рецептата.   Praynig

Минче, аз май пропуснах да те поздравя за хубавото решение, което сте взели. Хайде ще чакаме форумско бебче!!! Hug

На всички  Hug Hug Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 7 875

Аааа ми не се притеснявай бе, тя Марси ще те научи отма как да си ги правиш при домашни условия...



Дядо Хаджи, аз от мой злополучен опит знам, че с нашите кори  брик не става  Laughing Мятай рецептата.   Praynig


Аз да ти приличам на Марси  Laughing Хайде холан такваз убава мома да я бъркаш с един дядо недей така. Ама ако знаеш тя още колко много неща знае ехееееее... ама нал си ни е такова момето - скромно, па мълчаливоооооо ...

Ааааа .... сетих се да питам някой знае ли нещо за Дидона къде се е изпокрила и от мълчи така.

# 47
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добро утро!
дидонка е добре, децата  също, последни изпити тази седмица, после са ваканция и потеглят към бг!
аз съм давала рецепта за малсуката ,ако не се лъжа в темата!
http://leplacard-d-elle.mabulle.com/index.php/2009/01/12/172019- … realiser-soi-meme



ето двата варианта! зна4и има разли4ни рецепти, но консистенцията е около 250 гр  брашно, 3 големи лъжици смид, грис от най- финния, малко сол и вода да стане  в първия слу4ай каша като за пала4нки, като боя! остава се да престои най-малко 4ас за да  поеме водата и ,ако се налага пак се добавя, 4е смидът си поема и набъбва!не трябва да  се пекат, само да с ехване слоя и се оттегля на кърпа и с епокрива с капак!
вторият вариант е  да се направи топка лепнеща ,тоест по -малко вода се слага и се лепи по съда както е  показано!едните стават по -тънки с 4етката, с лепене са по плътни и гъвкави, това са моите наблюдения! тъй като тук има предоволно купеюки, разни пресни от разли4ни семейства, специализирани в техниката, хората купуват готови такива!

Последна редакция: пн, 13 юни 2011, 11:25 от marsy

# 48
  • Мнения: 8
Упс, съжалявам, тотално объркване, дедеBlush  Crazy  Laughing Грешка в човека.  Crazy Crazy Crazy Laughing Laughing Laughing

Марси, мерсаж, въпреки че ми се струва мооого сложно. Аз изхабих веднъж едни нашенки кори - поемат много от олиото и прегарят бързо при пърженето и не става нищо!!!!!!

Малко off съм, сори. Hug

# 49
  • Мнения: 0
Хубав ден на всички! Easi - благодаря за рационалните въпроси - наистина трябва да се мисли. Той има фирма за продажба на дрехи , фирмата ще продължи да работи и когато той е в БГ. Обмисля няколко вариянта за собствен бизнес и тук, няма да разчита на мен за пари - обижда се когато говорим за пари , а аз казвам, че също работя. Няма нищо против моята работа , но семейството било негово задължение. Снощи говорих с него по въпроса за атеизма - не знам какво да мисля... казва , че е вярващ , а атеизма не му пречел - нямало проблем, никакъв.На мъжете им било позволено да се женят за не мюсюлманки и атеистки. Той е наясно , че аз няма да повярвам в който и да е бог и не си прави илюзии , че ще ме направи мюсюлманка някой ден - също и децата , ако се стигне до брак. Бяхме говорили за религия доста отдавна , аз го попитах как би възпитавал децата си - отговора и тогава и сега е един - когато пораснат ще изберат сами в какво да вярват, ще им се обяснят всички религии и ще преценят сами.... говори ми го, но аз нещо не вярвам много много... въпреки , че той не е вярващ от дете - казва , че вярва в бог от 6 години. За Турция е чел в нета за погрома над софийската джамия и не иска аз да ходя в Турция - това му е проблема. Чета всичко , което пишете тук - наистина ми е много от полза , помага ми да разбера нравите и културата на този народ. Благодарности на всички, че взехте присърце моя проблем. Желая хубава, усмихната и успешна седмица на вас и семействата ви  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 278
Такаа, ние събрахме багажа. Наложи се да оставим някои от шоколадите, но просто нямаше място. Утре в 13.50 е полета на моето момче Simple Smile така, че оставам самичка за 2 седмици. Но поне ще ходя на работа и ще се разсейвам. Simple Smile Той много се вълнува и сигурно няма да може да спи, все пак не се е прибирал от 2007 година.


liliza, моите впечатления са, че дори и мъжете да нямат нищо против ако жената не е мюсюлманка, то те държат на това децата да изповядват тяхната вяра, даже и да не са много вярващи. Разбира се, винаги има изключения. Тук например има един мароканец женен за италиянка, чийто син се казва Семи (има такова арабско име / Сами), обаче това Семи идва от Семино  Laughing и носи фамилията на майката. Семейството на момчето обаче не съм сигурна дали знаят за цялото му име.  Laughing.


Делте, Марси, Изи, Далка, Рали...дано не пропускам някой. Много  Hug за всички вас!


Лека седмица на всички. При нас днес е неработен ден, Възнесение Господне, така че нашата работна седмица почва от утре.  Hug

# 51
  • Egypt
  • Мнения: 132
Да ви кажа за тия брикове, мязат ми на тукашните самбусеци, обаче и тука се купуват готови корите. И като съм ходила на гости, или пък в болницата в стола, ги правят с картофи, и са едни такива стгнати и немазни, а аз колкото пъти съм правила в нас с обикновени кори стават дето вика Изито мазни и трошливи.
Лилизи, пак казвам, няма такъв филм вярващ да възприеме брак с атеистка, голям грях е. А че децата ще избират религията когато пораснат- много така говорят, но в крайна сметка никога не се получава. Особено ако си в арабска/ ислямска  държава, от малки се поемат в религиозното възпитание.
Далка, приятелко, как тоя лесния сладкиш не се получиииии, защо не го остави още да се пече.
За интервюто- ще дам линк като излезе, политика пак.
Минче, много хубаво приключение те очаква, после има да разказваш:)

# 52
  • Varna
  • Мнения: 2 595
МИНЧЕ,
На добър час на твоето момче newsm10 Ама той наистина дълго време е отцъствал от родината си бе Shocked Знам сега какво ти е във душицата при раздялата Hug Стискай зъбки, след две седмици сте заедно!!!
Питаше ме за БатЮ, колко време ще е....поне 4 месеца, което за мене си е направо малко време, защото иначееее, иначеее като бях на твоите години, че и доста след това,  съм го чакала няма да пиша колко, щото няма да ми повярваш. Последните четири, пет години прави уж четири месеца, ама те са винаги пет и половина ooooh! Та те така Simple Smile

По едно кафенце, какво ще кажете? Преди да си направя да ви поднеса 

# 53
  • Мнения: 278
Добро утро и от мен!

Делти, мерси за ароматното кафенце. Точно си бях направила второто за днес и отварям темичката и какво да видя... вече има сервирано Simple Smile. Да, ние се изпратихме вече, почти не спахме и двамата цяла вечер. Сега ми е криво наистина, имам чувството, че ще се прибере всеки момент, но наистина са само две седмици, а и другата седмица цялата ще си имам дружка на гости.  Simple Smile А и самата мисъл, че след 2 седмици и аз заминавам ме кара да се радвам и знам, че бързо ще мине времето.  Hug

Лек ден на всички от мен!

# 54
  • Мнения: 126
И аз надуших кафето  Hug

Минче-лек полет на съпружието . Ще си разпусне душичката малко на своя територия.като отидеш ти прави снимки- много ще е интересно...храната,разходките,разни неща от бита.сигурно пак ще те каносат-много красиво рисуват ръцете мароканките наистина . а зали са още там едни тюркоазени възглавнички...на едно диванче newsm78 ей,много ги харесах.

Изи- ти се шегуваш,че не си в...час.А аз вчера...направо ме е срам да разкажа.Както Мина писа и тук беше празник-и почивен ден...но аз станах,приготвих Раян и смело хукнах по задачи.направи ми впечатление че по метрото е пусно,ама...чак като стигнах до сградата,където исках и видях че е залостена...се светнах,че ...е още почивен ден
Хич не ми се прибираше към къщи после и Райчо се мотахме -попаднахме на един уличен пазар.Там пък срещнах една приятелка-говорила съм ви за нея,тя е французойка , мъжа и египтянин.Та и тя се моташе с зетето и ....така си прекарахме страхотен времето ,завършвайки го с едно кафе у тях. Много приятен разговор-също както ние тук си говорихме...и тя със същите впечатления,със същите страхове и надежди....Обаче от родата в Египет никой не искал да идва насам-за разлика от моята де!но пък след революцията им е много трудно финансово,та и те помагали...но оттам се обиждали-божеееее абе също като моите Sick,та със уговорки приемали помощи....

Фаиме- тя ме открехна към едни египетски сладки.Няма засищане-много ги харесахме и на мен , и райчо.Подари ни една кутия,каза че родата от там първо и изпратила и така тя се ориентирала и ги търси и купува вече от тук.тук всичко има,само да знаеш къде да го потърсиш...
та сладките са Maamoul
А фирмата египетска,която ги прави е в кайро-има си интернет сайт
http://www.biscomisr.com/
ето го маамула- отвътре е със тесто от фурми,а отвън с финно маслено тесто

 
познати ли са ти?супер са...


марси-мерси за рецептата за брик.не знаех че така се намазва и става тази тънка коричка...

за всички много  Hug
раян ме дърпа да излизаме...ама днес пък вали!и хич нямам настроение....







# 55
  • София
  • Мнения: 7 875
Да ви кажа за тия брикове, мязат ми на тукашните самбусеци, обаче и тука се купуват готови корите. И като съм ходила на гости, или пък в болницата в стола, ги правят с картофи, и са едни такива стгнати и немазни, а аз колкото пъти съм правила в нас с обикновени кори стават дето вика Изито мазни и трошливи.
...

Аз затова правих експеримент изцяло с яйца, царевично брашно, царевично нишисте и един картоф в тестото. Обаче това мазане с тая четка скомина ме хвана дока ги направя всичките кори та друг път няма си играя или в краен случай ще ги правя по дебели направо като палачинки.

# 56
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ХАДЖИ,
Аз, затова не взех отношение по тези толкова финни кори. Не са за мойтЪ непърпеливост те smile3538

ДАЛЧЕ,
То тука във Варна, няма от къде да си взема такива сладки. Иначе хич нямаше да им простя. А иначе, аз тъкмо се нарисувах със хенна....не само Магребките могат. И кака ти Делта можИИИИИ smile3521 newsm03 Гледам се и се радвам, колкУ многУ мога  Joy Наистина красиво стои. Аз този занят си го пипнах покрай рисуването което ми правят във Истанбул. Но вече самичка си се рисувам. Има и матрЯл, истинска хенна за рисуване на ръчички. Аз трябва и долу на глезена да изпляскам нЯщУ smile3503

МИНЧЕ,
Щом и гостенче, ще имаш, съвсем ще ти мине тъгата по твоето момченце...и ето то станало времето да ходиш при него. Радвам се за тебе Hug

Много се радвам, че темичката се събуди, въпреки, че е лято и повечето хора излизат повече Hug

# 57
  • Мнения: 169
Привет красавици и един сладукусен момък
Аз много обичам фурмите като цяло и даже си хапвам с килограми- когато занесох в бг. известно количество почти само аз си ги хапнах.
 Уф да се оплача , взе да ми писва от дъщерята на собственичката- супер нахално същество, само иска разни неща и само ме пита и разпитва.Днес направо изпаднах в криза когато взе да ми обяснява как да съм оставяла Тамир до 17ч. на градина Sad. Казах и директно че няма да работя и няма да оставя детето си до последно в градината.При случай - да но постоянно и да дремя в салона - Не.
 Вчера 100 пъти и обясних че неправя френски маникюр перманентен / с гел/ 100 пъти попита защо така, защо онака - нахалитет арабски .
 Както и да е наоплаквах ви се- та по процедурните вупроси- тук си купуваме коро за бриковете.Сега съм се зарекла за Рамадана да си правим с детето. да си готвим като по кногите нищо че вероятно ще сме си сами.
 За брака на Новата Дама- нищо не мога да кажа.Всичко което тя казва може и да е истина, но предвид опита си който имам не вярвам един вярващ мюслим да остави децатаси атеисти- НИКОГА.Те не могат да се женят за еврей та какво ли говори за невярващи. Но Даматасама си знае.Всички казват да като порасне ще си избере, но докато порастне ще се възпитавав традициите на исляма,
да подчертая религията си е много добра и възпитанието което дава никак не е лошо.
Нямам си идея как дълбоко вярващ ще живее в държава в която няма месо Халал, има пошлост и алкохол.
 Имаме една форумска мама- на която съпругът беше прилично вярващ - ами трудно му бепе на момчето- а за силно вярващ нямам идея.
Далке, като не стана сладкиша на Файма, прави си т'мина и не се бой Simple Smile
Делти издай ми тайната за рисуването, но моля на скайп Simple Smile.
Минче използвай момента за релакс, докато си сама Simple Smile
Рали, твойто свеки е опасно Simple Smile
хайде хубава вечер и до после

# 58
  • София
  • Мнения: 7 875
Ади да се изфукаме всички от нашата тема аааааа. Имаме си нещо като звезда сред нас.

Моля заповядайте !

# 59
  • Мнения: 278
Ехеей, дядо хаджия, мерси, че сподели!

Фаима, много ми беше интересно да го прочета, браво! Simple Smile  bouquet


После ще пиша пак, че днес ми идва една колежка, китайка на гости и ще  приготвяме нещо китайско за ядене и сега трябва да ходя да пазаря.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт