Когато мезуед засвири- по магреб народът за сватба се събира!-26 тема

  • 72 735
  • 716
  •   1
Отговори
# 30
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
което ти е казал, лили, си е вярно, никой не иска да  му клатят здравето,джоба  и 4увствата заради материалните облаги само!иска жена да го обгрижва, оби4а, подкрепя, ако разбира се е 4естен, 4е клишетата си ги знаем! Mr. Green
зна4и, ние бг сме свикнали от известно време да пробваме, пък после да с е женим ,ако може и да не се женим, е, там е обратното, така,4е прецени си доколко това го искаш и си готова за вси4ките последствия след това!това с плашенето за самоубийства е малко пресилено-не съм видяла  за 10 г близо тук някой мъж да се е самоубил от любов, споко! няма да е първия!а никой не е споменавал з а подобни слу4ай от към мъже! те са много по-адаптивни отколкото предполагаме при любовни разо4арования ! това са моите реални наблюдения! тодавам го ,4е от малки знаят,4е може да нямат избора и да се наложи да приемат наложен брак по интереси или други обстоятелства,така,4е не си вменяват прекалена романтика и о4аквания за принца и приказките !
лек ден и дай боже вси4ко да е наред!

# 31
  • София
  • Мнения: 7 876
Ми хубаво бе, що го не поканите тоя алжирски принц тука в България, па се срещнете, па се вижте и т.н.

# 32
  • Egypt
  • Мнения: 132
Ми хубаво бе, що го не поканите тоя алжирски принц тука в България, па се срещнете, па се вижте и т.н.

Не дават визи, особено сега след събитията в арабския свят, всички искащи визи по "любовни причини" ги режат като потенциални емигранти. Писаха ми жени с такива проблеми, от полицията в Бг дори отказвали да издават покани.
В никакъв случай не бързай с брака, от опит ти казвам, че да се гмурнеш в тая култура е все едно да кацнеш на друга планета, и хубаво трябва да си прецениш ще можеш ли, искаш ли да промениш така живота си.

# 33
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хаджи, без брак легализиран в бг не дават визи! ама защо не се видят в тунис или в турция като безвизови се 4удя! много народ така прави! защото преди няколко месеца говорихме и имаюе голям спор с една дама то4но по въпроса за временния брак в алжир, явно си се практикува от тях, говоря за релгиозните такива! минават пред имам и после може всеки по пътя си! познавам мъже,които и в тунис са го правили (алжирци ) с 4ужденки за да може да се консумира! и това е вариант ,който тебе не се  обременява,но трябва много да си навътре за да не стане грешка 4овешка с документи иразни такива с подписи!

# 34
  • Мнения: 126
Привет на тайфата....
пак не съм разбрала-девера и Уарда си идвали на 15!не днес-днес трябвало Другаря да отиде до тяхната квартира да хвърли едно око...

Мине-да...от България си купих тривитаминола-от ветеринарна аптека.не ми създаде проблем...знаете ли кое ми взимат на мен от куфарите-корите за брик!!!Значи това години наред искам да направя Брик в България и вска година,като си отворя куфара в къщи-кори...няма! Sick
А от България си мъкна чубричката,рачел,лютеничка и....тривитаминола с крема-ахромин Sick


Фаиме- статията е напипала точни моменти,но и на мен края нещо...не ми прозвуча.

Дядо Хаджи-мерси за споделените сними....едно красиво личице с чадърче има там  Hug....

В Пловдив започва Верди оестивала на Античният театър...Много е  хубаво-ако има възможност някой от вас-горещо препоръчвам .....атмосферата е магнетична

Делтичка-бадемо ще пробвам.....видях тази сутрин-малко скъпо ми се види тук-25евро..ама ще взема,макар че Марси е права-без ножичката няма как съвсем да мина...нодано все-пак  косъма се възстанови

Приятели- аз да споделя за нашето коте-мурея..персийка на очти една година.Търсим  на кого да го подарим-има си и международен паспорт и всички ваксини.
защо искаме да го подарим...ами,защото го гледаме в Къща.докъто беше малко-нямаше проблеми...това е много чиста и културна котка-оборудвахме е с всичко необходимо...но започна да серазгонва и....не може да е опазим.само да види вратата отворена и ...драсва навън!Децата първия път обикалха квартал да е търсят...на сутринта една жена е донесе-...после разбрахме че е пълна с бълхи!Не беше бременна...но бълхите по дългия косъм едва ги очистихме.Тъкмо е оправихме и ..пак се разгони и хайде пак-избяга....пак не забременя,но донесе камара бълхи.Просто това е котка за апартамент!побъркахме се,а не ни се иска да е кастрираме,защото е котка с родословие и действително е красавица...нека стане майка-но при следващото и Изчезване сто на сто ще попадне на уличен котак...и после .Затова ....разпитвам-ако можем да зарадваме някой-защо пък не!Трудна е за нас...а на двора едва ли щеоцелее.


Бубе , Изи -.......Къде сте?









Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 15:25 от dala

# 35
  • Мнения: 126
Лили- наистина се радвам,че си Сред Нас...защото ми се виждаш Открита Мадама-поставяш пряко въпроси,не го усукваш и...искаш да се Инфорираш,за да решиш!  bouquet
И ето,че...Всички добре те посрещаме.  bouquet и вече получаваш информация конкретно за твоя случай

Алжирците и те са мъже,като  всички други...съвсем нормално е да изпитва чувства към теб този мъж.
българка грозна досега не съм видяла....А  Скайп и интернет дистанцията имат способността да разпалват още повече искрата.
Ти,от своя страна си открита и ...казваш,че този мъж ти е направил силно впечатление-тоест има Нещо и в твоето Сърце  bouquet  Само Влюбена или вече Обичаща-няма значение....тези са все Силни Чувства и Трябва да се Уважават,че иначе попарват Душата и....боли много,та и рани остават!
така,че на Твоето момче Никой не поставя чувствата,все-още...Под съмнение.Защо пък ...да не се е влюбил като те е видял?!-възможно е!
Даже ми се струва,че доста държи на теб щом  такива детски заплахи отправя ....
Струва ми се също  обаче,че.....се поприкрива и дано да е от Страх.... да не те загуби.или да не те Уплаши
Няма лошо...не ти казва Всичко докрай,а казва-това което ТИ искаш,очакваш да Чуеш
Значи
1-или е влюбен.....и като влюбене съгласен на всичко само и само да сте заедно-пък после...ще откривате заедно Разрешено и позволено ,и кое може и кое не може
2-или  преследва цел...като Целтта оправдава Средствата


В началото на Темата е писано,че....Любовтта често се Проверява.
ти-проверила ли си досега неговата Интернет Любов?!
Скоро писах с друга Дама,която ...провери Интернет Любовтта на своя алжирец.Просто друго име,друга снимка и...друг Скайп...и се оказа ,че....
Думите за Вярност,преданостт и Брак бяха отправени и към новто момиче....
може би при теб няма да стане така,но...тъй като Все-пак е виртуална вашата Връзка и вашата любов за сега.не сте се видели Очи В Очи...за да се ориентираш по-добре дали Твоето момче не е от Гларусите-левенти,които дебнат в интернет за Жени....Пробвай го!
За мен в твая случай ...само 4месеца контакти е...много рано за всякакъв вид Проекти!
освен -една визита от теб и него до Турция....или тунис,Египт...и там вече-ако стане Нещо.....да продължим да ....умуваме


# 36
  • Мнения: 0
Отново благодарности на всички! Не виждам каква цел преследва освен брак - баща му е починал, а майка му е леко бясна, че на 34 още не е семеен. Той няма претенции къде да живеем - каза аз да реша, но знам , че предпочита Алжир. Пробвала съм го разбира се - аз съм на 34 години и не ми е първи мъж в живота. Моя приятелка много тънко се пробва - той дори не я е отчел, че съществува! Видях снимката му за първи път в един сайт, аз започнах контакта като разгледах профила му, после той ме потърси. Предложих да се видим е Турция след отказа на виза за БГ, но той е против  - на мен ми трябва виза за там и " можело нещо да ми се случи , следял новините и напрежението между БГ и Турция в последния месец - абсурд аз да ходя там" Проверил е за шенгенска виза, но с нея може да дойде за 5 дни само - пак е нещо ако му дадат визата. Другата му идея е Румъния - близо ми е и минавам с лична карта. Аз в Алжир остава краен вариянт, защото аз не искам да ходя там все още. В началото още ме беше попитал дали може да ми клипва на телефона когато си мисли за мен - 4 месеца звъни през 15 мин. до половин час, вечер в скайп по 4-5 часа ... че има чувства почти не се съмнявам, притесненията ми са основно от това, че е роден и израснал с трдиции и култура не много познати за мен. Главното ми притеснение е дали не си мисли, че ако се съглася на брак с него - после ще си прави каквото поиска с мен. Винаги казва"както ти решеш" , но пък сме имали и няколко скандала вече.... Благодаря за търпението и добрите ви чувства към мен , извинявам се, че ви занимавам с моите параноични притеснения, но не познавам никой друг освен вас, който да е  добре запознат с нещата в Алжир. За няколко часа си изясних доста неща и помоща е безценна за мен. Пожелавам на всички много поводи за усмивки и щастие  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 126
Фаиме-.......интервю! Браво  Hugда кажеш нещо повече...а ако може да ти се порадвам и да го изгледам...напредва работата значи.супер  bouquet
за сладкиша все забравя да ти пиша......с две леви съм приятелко моя-нищо не направих!стана пихтия,каша! Sick отгоре хвана кора-а по средата пихтия.Нещо фурната ми е смотана -усещам,че и да намалям градуса тя не намаля...та може и заради това да е


Лили- дано по-скоро намерите начин да се видите с момчето

# 38
  • Мнения: 8
Привет на всички!   bouquet

Деде, браво, много хубави снимки. В събота след обяд пред Народния театър е имало и друго мероприятие с участието на африканска танцова група, но само гадното време ме спря да отида. Sad

Аз да споделя - в края на месеца пътувам за Турция. Всъщност ще пътувам два пъти за там за по една седмица ваканс (един път с детито и втори път с колегата  Laughing Crazy) Ох, пусти страх - ще разказвам по-късно, че след объркването на плановете имам уплах от повторение.

Лилиза, привет! Добре дошла. Само да ти кажа,че за Турция виза не ти трябва.  Wink Моля, не ме бийте през пръстите за това , което ще напиша, но аз съм си просто една мнителна и недоверчива личност по принцип. Лили, явно твоeто момче е доволно вярващ, а аз филма за такъв, който няма проблем с атеист не съм го гледала. Извинявай, но не разбрах той какво работи??? Ти ли ще издържаш семейството като той дойде в България, 'щото все пак тук не е Франция и дори българите работим за жълти стотинки. За това говорилили сте? Няма нищо по-хубаво от една романтична връзка, било то и Скайп връзка, но все пак не са малко "ловците на виза".  Просто искам да ти кажа умната, нищо лошо.   bouquet

Дребен иска да караме ролери  Laughing Отивам на стари години да стана за смях!  Laughing Хайде, после ще пиша пак!

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 18:27 от easy_24

# 39
  • Мнения: X
Ето ме и мен със снахо-свекървенските вълнения!  Mr. Green

Далка, хич не е проста жената, а даже е много хитра. На мен ми светна лампичката защо е подхванала точно тази тема. С любимия наскоро обсъждахме вариант да отида да живея при него в София, но в крайна сметка не съм се решила, тъй като си харесвам работата тук. Другото, което си говорехме е, че ако отида там няма да работя, тъй като той много пътува и не се задържа на едно място, а при това положение аз трябва да стоя сама ако се ангажирам да работя там. Та явно той е споделил тази идея и тя се е стреснала, че ще остана на издръжка на сина й. Брех, че пресметливи хора. Shocked Още не ми е минало и даже допълнително се навивам и много се ядосвам. За съжаление той не си е премълчал, както се разбрахме и тя ми се обади да се извини. Това още повече ме ядоса! Исках аз да й кажа в очите, какво мисля, а не чрез него. Ох, пак ми кипна!

За косата аз ползвам различни марки шампоани, но купувам винаги за честа употреба. Мисля, че те са по омекотени и не са така агресивни към косата. Досега не съм попадала на марка, която да ме е впечатлила чак толкова. За къдрици не мога да дам съвет, защото съм правила опити да си изправям косата, които са временни. Моята много се къдри и особено в това влажно време ама се примирих, че ще си ходя къдрава и вече не я пипам.

Лилизи, добре дошла!  bouquet В старите темички Марси беше писала доста интересни неща за кабилите. Поразрови се. И аз съм скептично настроена ама то ако слушаш мен, трябва да си останеш стара мома. Mr. Green И аз съм за да се срещнете в трета страна. Какъв е проблема с Турция? newsm78 Нещата са си спокойни. И Делтичка да каже, тя е чест гост там. Ти трябва сама да си отговориш дали можеш да живееш по начина по който той живее. Дали сте там или в БГ, той няма да промени порядките си. Ако тези неща не те притесняват, а разбирам и че той те приема, такава, каквато си тогава не виждам проблем. От това, което пишеш за него оставам с впечатлението, че е много влюбен. Стискам ви палци! Hug

Делти, батку тръгна ли на път? Сигурно си тъжна. Hug Тези дни ви давах за пример, колко много се обичате на една съседка. Heart Eyes Тя така е отвикнала от съпруга си, че като разбере, че ще се връща и изпада в депресия. Мъжа й пътува с тир. Аз съм на мнение, че двойки, който са разделени през повечето време се обичат още повече. От опит знам.

Още щях да пиша, обаче ще ходя на рожден ден и не мога да си събере нещо мислите.

# 40
  • Мнения: 126
Ама....какъв проблем им България с Турция?  Честно-не съм в Час...
да не би със Сирийските бежанци?Тук по новините само  това дават...във Фейса на новина проблем между нас и Турция не съм попадала.
къде има писано да се информирам...

Изи-приятно пътуване...Споделям въпросите и мнението ти.
Само да вметна,че и във Франция ,като нямаш нужното покритие-добра работа ,а тя идва с добра професи...та и там напрактика като теглиш чертата-огромен наем,месечен бюджет,скъпи пътни и...напрактика Оставаш Дори без жълтите стотинки Sick

Бубе-ей,че се заплете при  теб! А ако отидеш при момчето в София сами ли ще живеете или с това пресметливо Майче? А тя какво работи?Може би е пенсионерка вече...но иначе как се е издържала тя-какво е работила?

# 41
  • Мнения: X
Да, Далка сами ще живеем в София, но той постоянно е в командировки, а вечер не се прибира преди 12 и аз затова не съм много съгласна. Страх ме е да стоя сама. Embarassed Embarassed Embarassed
Иначе майка му не е пенсионерка и работи в едно шивашко предприятие, обаче претенциите са й невъзможни. Мислех да я поканя на кафе, да й върна жеста и този път да не си мълча ама няма да се занимавам повече с нея. За Турция и аз не знам, какъв проблем има. Лилизи спомена, че нейният приятел се страхувал да отиде там и затова се почудих. newsm78

# 42
  • Varna
  • Мнения: 2 595
До сега съм ви чела Фарашки и Фарашко Hug

РАЛЧЕ,
Мила преди час и половина се прибрах от изпращанка. Мдааам изпратихме се....ще ми минеее...скоро, след около месец. Ама е така, при мене де. Но не го показвам, само ми е едно празно и ме боли душата. А твоята комшийка....какво да кажа за нея незанм. Различни сме хората....ние пък един без друг не можем, и точно големите разстояния, дългите месеци раздели ни показаха, че за нас това не е преграда или пречка. Обичаш ли, нищо не може да е пречка. Пак повтарям, при нас е така, при другите различно, защото пък други викат- Далеч от очите, далеч от сърцето. Но пък на мене тази поговорка ми подсказва, че тогава и чуствата не са били истинските.
Ти не се връзвай на свека си. И щом работата ти е на душа, работи си я. Малко хора имат работа сега, а още повече и любима. Не ти бутам фитили, но имам ли работа, че и любима, хич няма да я напускам. Твоето момче смятам, че ще те разбере.

ДАЛЧЕ,
Много скъпо там бадемовото масло бе #Crazy ужасТ, направо Shocked

За проблеми между Турция и България не знам. Ако имаше,  моите Аркадашки от там щяха да ми споделят. Сакън, да не стават такива неща между комшии, сакън!!! Praynig

# 43
  • Мнения: 278
Делтичка, много  Hug за теб. Толкова ли дълго време няма да го има Батку ти? Сигурна съм, че времето ще мине бързо, а и особено като сме тука на лаф...   bouquet

Далка, и аз си нося лютеничка, даже от на майка ми парливите чушки, които беше направила като консерви бях взимала. Simple Smile Има и едни вафли дето много ги обичам "Чудо" се казват ммм  Heart Eyes. Майка ми като ми праща колет винаги ми слага по 2-3.

Ние днес пооправяхме градинката долу. Розите ни са нацъфтели и са станали едни високи, високи към 3 метра и вече не могат да държат цветовете и целите са се наклонили,ама пък са толкова красиви, розови, червени, жълти, бели и оранжеви имаме. Simple Smile Нямаше начин най-високите се наложи да ги поорежем.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 876
...знаете ли кое ми взимат на мен от куфарите-корите за брик!!!Значи това години наред искам да направя Брик в България и вска година,като си отворя куфара в къщи-кори...няма!

Аааа ми не се притеснявай бе, тя Марси ще те научи отма как да си ги правиш при домашни условия. Ма пък интересно все пак кои точно гранични власти са ги взели. Оти тука на софийското опаковат куфарите с едни найлони и после ги вакумират, та не знам как точно после ония ще ги отварят нали и ще бъркат вътре.

Общи условия

Активация на акаунт