Когато мезуед засвири- по магреб народът за сватба се събира!-26 тема

  • 72 762
  • 716
  •   1
Отговори
# 60
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ФАЙМИЧ,
И аз те четох туко що във ФейсО. Много интересно интервю, наистина!

# 61
  • Мнения: 126
След двудневна визита до нашето посолство -подновихме декларацията разрешение за пътуване-та вече спокойно прочетох всичко и.....
бързам да Поздравя Фаимето-за куража и точността на интервюто,което е дала.Много точно е описала всичко както си е-апропо...както го представят всъщност и самите френски журналисти тук.Точно снощи даваха интересно интерю и репортаж за Египет,обаче със французи оттам...Аз вече бях прочела Фаима-ами...едно към едно със казаното от франсетата там.Хората имат големи къщи,инвестирали са в туризъм....и много  се  притесняват за хода на предстоящите избори.Но,завърши с надежда...с хубав изгрев над пирамидите...и с вярата че  това е възкресение за страната,а не гибел.Дано Praynig

Минче-какво стана...похапнахте ли с азиатската ти дружка?Какво...ако не е тайна.Да не еОриз?!?!Ох,царе са на ориза....и едни пролетни рулца със  Crazy скариди. В къщи сме им фенове.И африканците ядат много ориз...ама не го приготват като китаците.
Нашите хора-арабите пък често се шегуват с африканците по повод на ориза точно...че по-голям хранителен деликатес  всъщност те не познават -колонизаторите като са отишли натам и..са пренесли торбите с ориз,и така и до сега за много черни страни в Африка това е останало като едно от основните ястия . Пиле...с ориз!Забелязах,че в стола,където понякога ходя наистина само това си поръчват африканките...а пък китайките не идват на стол вообще Sick


Бейче-ама пък като алжирските фурми от Бискра...няма пък!И аз съм им фенка...и колкото и да ми е странно дори на мен  самата-обожавам зеления им чай с мента.За другаря туй е ритуал-вска вечер си точи в чашките и пие...Започнах и аз-е!много добре се чувствам.А преди непонасх чай-само кафе пиех
за дъщерята на собственничката-ами...свиркай си!течение да става...
моите пък ме застреляха -вчера си дойдоха и...ми донесоха зехтин.Тъкмо да мажа по косата... HugОбаче най-голямото чудо-армаган  още оттам е едно алжирско знаме-и Другаря се засили да го зачуква на антрето на стената Whistling ooooh! ooooh!малиии...само това пък ми липсваше-та сме в кризи пак! BlushТо ,ако ще правим в къщи музей на държавите-да извадя и аз бг знамето да зачукам на другата стена!Ама..ха! Crossing Arms








# 62
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ДАЛЧЕ,
Пращам ти БългарскиЬО флаг, не сЪ давай и ти, сложи го на отсрещната стена newsm10

                                           

# 63
  • София
  • Мнения: 7 920
Ан така Далче, ако ти трябва бормашина свиркай - аз имам !

Я си апнете една картофено-царевична лазяня (корите са от картофи и царевично брашно) па му не мислете толкова. Трябваше да правя брикове ама ме хвана мързела и викам я по добре по по-бързия начин. Даже така се отплеснах че средната гора съм я направил дебела, ама понеже имат подправки тия кори та тя най убаво си личи на вкус.

   

# 64
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ХАДЖИ,
Направо, нямаш равен Душата Hug Да си жив и здрав, направо си окапах клавиатурата докато гледах, какво пак си сътворил. Златни ти ръцете newsm20

И давай наистина бормашината на Далка, кО сЪ назландисва тя!!!

# 65
  • Мнения: 278
Привет на всички! Simple Smile

Далка, о, не, не беше ориз. Тя приготви едно ястие....кайма обвита в тесто, след което това се вари във вода. В една купичка се накъсват водорасли и малко соев сос, допълва се с гореща вода и се слагат от тези увитите в тесто. A отгоре се слага на тънки лентички нарязани едно изпържено яйце и краставица. Беше вкусно...но не е като арабската кухня, на която съм свикнала.  Heart Eyes Тя си ми остава фаворит. Точно по моя вкус.


Дядо Хаджия, пак си приготвил страшна вкусотия като гледам. Абе на вас мъжете как така ви се отдава толкова това готвене Simple Smile


Аз от днес почвам да пия фолиева киселина и от понеделник спирам хапчетата. Така решихме, първо мислехме от следващия месец...ама то един месец каквото с него, такова и без него. А и не се знае дали ще стане още от първия месец. Така че... от понеделник вече ги отказвам  Blush. Ще ви държа в течение Simple Smile.

Поздрави на всички и лека вечер! Simple Smile

# 66
  • Varna
  • Мнения: 2 595
МИНЧЕЕЕЙЙ,
Как добре си я описала тази Далекоизточна манджааааа smile3508 обичаааааам. Яла съм такова манджаре нататък. Наистина е много вкусно. Но аз харесвам и манджарето които идва от Близкия и от Далечния Изток.

И не мисли кога ще става работата, дали утре, или другия месец. Не се затормозвайте от сега. Карай яваш, яваш със мерак и всички ще е на шест newsm10

МойтУ Диване мЪ изнИнада снощи точно в полунощ 12 часО. Знаех, че си идИ днеска по обяд, то си дойде снощи newsm44 Много, много интересни неща ми сподели, за проекта който са направили. Много е харесал проекта на преподавателите му, ама много. Със най високата оценка бил оценен. Става въпрос за тази пуста омраза между нас хората, за това, че се делим на религии и кой по най. Дечурлигите са писали точно по тези болни въпроси и как може това да се избегне......
Може да се избегне, може, стига да сме толерантни, ама истински толерантни едни със други. Да се уважаваме, ако не се обичаме....Радвам се, че мисли като мене и татЮ си, много се радвам, че знае, че със омраза не се върви напред и ще работи и ще помага във тази сфера....само ако можехме хорат да сме малко по човечни...поне мъничко.

# 67
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет ,компания! ние сме ваканция от вторник ве4ер, хахах! много ми беше трудно  да го осъзная! направо се разтопих от  удоволствие при мисълта,4е не гоня график!
но пък жегата настъпва след 9.30 не се стои навън! купихме си шапки с дребосъка, досега обсъждаха  косата ми сега ще е щапката ми! в4ера една като й казаха да се  обърне да ме види, си плю в пазвата по местен оби4ай , с бог да пази и да не дава господ! мда, страсти 4овешки и суета греховна, много важно с коса ли съм, без ли съм ,аз да не се втора4вам ,като видя прилепите!? Mr. Green #Crazy
мин4е поздравления за решението! ще стане ,ти гледай ,4е и баш мароканско може да е, ваканционно!
дедо, с тая жега само диня и салати мога са свия, 4е яко после се птиш ,ако си хапнал по-тотално!ама ти от4итам ястието като потенциално признато за вкусно!
дал4е ,аз верно нямам флаг, що не съм се сетила да си взема, но ги обу4авам на търпения да слушат бг фолклор ,при това автенти4ен ,доколкото може да се каже , но все пак песните са от оно време! и ги надувам ,4е да не би да не 4уят добре съседите! днес съм на :сестра брата кани! в4ера бях на култовата:
http://www.youtube.com/watch?v=bStwaOGxy_Q
разнообразие да има, нали така!
рали, как върви със свекито? мойта я 4акам понеделник и ми свършва раят ,ей! докторът казал, 4е е напълно здрава и да не ходи пове4е!ха, дано сега да спре да  се тюхка ,4е е болна, голям стрес е за останалите да живеят с  хипохондрик!
големи 4истики правят в тунис! масово има арести на наркотрафиканти,дилъри ,консуматори и дори футболисти са хванати, полицаи! заловили са не малък брой крадци и разни други отрепки ,нека да пре4истят страната, та да утихне ве4е страхът на хората!

# 68
  • Мнения: 169
Привет красавици и красавчик Simple Smile
Уф, днес не беше предвидено да се чисти- и аз като Марсита викам ще се отдам на мързел, нооооооооооо предвид процеса на махане на памперс  ooooh! се оказа цялата къща опикана и на***а.така че дятето спи аз се затичах с парцала и направих голямото чистене на целия етаж, само прозорците и огледалата ако утре имам кеф  Wink.
Сега вече изкъпана и с кафенцето да се разпиша и при вас  Hug
Сутринта спретнахме един плаж в басейна пред гаража та дребен се изкефи.Ама после няма излизане  Crossing Arms рев и вик ни така нито иначе  Joy.
Делти, много се радвам за детето ти.Все така да е !
 Толерантност- ех дума малко позната и все още по- малко практикувана.Липсата на омраза- как ако тук хората спрат да си завиждат и да се мразят сигурно света ще спре Simple Smile
Марсита, дай фото де да те видим с шапка, пък и без  Wink
Аз съм си приготвила едно шалченце да се  покривам че косата ми ще изгори иначе така или марширувам в най- голямата жега/16ч/ си тръгвам о тработа и отивам за Тамир.
Минче, не се напрягай - когато му дойде времето ще стане  Wink.Важното е да е живо и здраво и желано.
Днес да се похваля свеки ми сготви Т'биха е супер манджа с фул, леко пикантна ще си направя довечера едно угощение.
Хайде мого усмивки от нас и да полегна малко Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 7 920
...
дедо, с тая жега само диня и салати мога са свия, 4е яко после се птиш ,ако си хапнал по-тотално!ама ти от4итам ястието като потенциално признато за вкусно!
...

Бе то хубаво ама като бях в Тунис тия плодове дето ни ги поднасяха по ресторантите бяха почти без вкус. На външен вид страхотни и апетитни, пък имаха много слаб вкус на плодове.

# 70
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дедко, оти не си попаднал на свекъра ми, няма такава бира, пъпешите са просто нектар от сладост, ,дините и те, просто той е с 65 г история в пазаренето и в избирането! отделно винаги му казват, когато е добра стоката или не е добра, доверие за доверие!
явно снабдителите са по евтинкото за да има за джоба и са некомпетентни,не може да има такава разлика по големите хотели и нашето марше!
който успя ме видя на фб колко съм стриган новобранец! Mr. Green

# 71
  • Egypt
  • Мнения: 132
И тука всички плодове и зеленчуци са страшно вкусни, и бирата и тя.
Бейче, и аз вчера чистих основно, бях като пребита снощи, ама как ми е хубаво сега, всичко свети. Да видим кого ще цаня да ми опере килима.
Делти, поздрави твоя син специално, много хубаво е това, дето сподели, браво!
Минче, айде едно заченато в Мароко бебе да се появи, много интересна биография ще е:)
Дядо, Далка, мерси за хубавите отзиви за интервюто, ама каква звезда съм пък аз  Laughing

# 72
  • Мнения: 278
Делти, браво за момчето ти!  Peace Сигурно много се гордееш с него. А и темата наистина е много интересна, както ти казваш само толерантни трябва да сме, не е нужно да се обичаме. Обаче...има много хора, които казават, че нямат нищо против и така нататък, обаче ако стане така, че в семейството се появи и не могат да го приемат, така че толерантност е важна, но такава каквато идва от сърцето, а не само пред другите.


Марси, аз успях да те у фейсбука. Много ти отива да ти кажа, виж как ти отваря лицето. Пък и нека на теб ти е хладно пък да си говорят другите каквото искат. Макар, че то аз лесно приказвам, ама не съм там и не знам как е.  Hug Ама това с плюенето в пазвата, чак пък....  ooooh!


Белбейче, поне сте си изкарали сутринта хубаво и сте се поцопали във водичката. Малкият да се порадва малко  Hug


Фаима, така е като е чистичко винаги е приятно....и аз трябва да пооправя малко, ама утре ще е. Все отлагам и аз  Laughing


Хайде лека вечер на всички и леки събота и неделя. Да си починете едно хубаво от чистене, от къпане от всичко! Simple Smile  Hug

# 73
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Да подпрепя аз ФАЙМИЧА,
Аз във Египет съм била три пъти и за по малко. Наистина са им много вкусни и плодовете и зеленчуците. Но БатЮ е този който години наред ходи там и е най-доволен като снабди точно от Египет. Иначе винаги е на нож със ония УбаФци от Суец Канал, но за плодовете и зеленчуците думи няма от хвалби.
За бирата подкрепям също. Аз не съм пияч, но тази бира която ми сервираха във хотела и до сега няма да я забравя. Точно по мой вкус. А незнам дали знаете но египтяните още във древноста са имали 80 вида бира. Така, че са печени хората и знаят и бира как да правят.

МИНЧЕ,
Права си за всичко което си написала. И аз не обичам тези фалшиво толерантните. Я да ги видим наистина ако във къщата им влезе някой който е различен от тях кО шЪ правят.
А аз незнам защо но са ми много мили хората които са различни от мене, или пък от нас. Нали тези различия ни правят душевно по богати. На мене ми е много интересно и приятно със такива хора. И всичко трябва да идва от сърцето, да!!!

ФАЙМИЧ,
Вчера говорих със един египтянин. И аз подкована от тебе Wink Та господина вика...Мадам  Вие много знаетеее Shocked И аз отговарям....Мдаааам, имам си аз разведка там Hug

Мили момичета, благодаря ви за поздравленията отправени към Диването на мама. newsm20 Оценявам го Hug

МАРСЕЛИНКО,
Отивам сега във фейсО да тЪ видя кВа си ни първа УбавицЪ Wink

# 74
  • Мнения: 169
файме и аз имам същия проблем , много му се чудех дали да не го подхвана днес килима.Това е единствения килим който имам и е на Тамир в стаята- считайте че Тамир като поотрасне и килима е изхвърчал Simple Smile
Има наблизо няколко места дето перат килими и май ще си изчакам чорбаджията и да го метне с колата на някое от тези мивки Simple Smile
 Делти като им влезе на такива хора в къщата различен. ми плюят си го най- истински зад гърба му- лицемерие яко.
А плодовете найстина по средиземноморието са супер вкусни- Деде незнам на какво си попаднал. но даже и месото си мирише на месо- не като в бг без мирис Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт