Когато мезуед засвири- по магреб народът за сватба се събира!-26 тема

  • 72 733
  • 716
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравейте на всички ! Приятно ми е да се запозная с вас и искам да помоля за информация от първа ръка. От 4 месеца си говоря с алжирец в скайп. Видях снимката му в един сайт , после той видял , че съм разглеждала профила му и всичко започна ... Всяка вечер говорим по 4-5 часа , за 4 месеца сме пропуснали 2 пъти. Не съм срещала по- нежен и мил мъж. Той е кабил. Рових в нета и изчетох всичко което намерих , но там информацията е отвлечена и суха. Моля жените от вас, който знаят за културата и нравите на кабилите да ми разкажат повече. Той иска да се женим. Иска да живеем в Алжир , но когато разбра , че аз не искам се съгласи да живее в България. Притеснява ме това , че не знам много за техния начин на живот, бях потресена когато разбрах , че на 34 години той не е спал с жена! Знам , че е вярващ мюсюлманин - той знае , че аз съм атеистка. За него това не проблем. Моля разкажете ми повече за живота на българките в Алжир и за разбиранията за семейство на алжирските мъже. Какво да очаквам от тази непозната за мен страна?  Ще съм благодарна и ще се радвам на всяко късче информация от вас. Извинявам се за дългите ми обяснения и желая късмет и усмивки на всички в форума.

# 16
  • Мнения: 169
Писах писах и се затри- тюффффффффф.
Далке, сменяй шампоана веднага.Делта правилно ти е казала  Peace.намали сушенето на косата и когато нанасяш продукти /мазила/ мажеш предимно крайщата.
 Може да си правиш маска от кис, мляко, яйце, алкохол + витамин К ако имаш и евентуално 1с.л зехтиин.мажеш и завиваш с кърпа за ч яаса. след това миеш с хладка вода.Това може да го сменяш със сметана/крем фреш/.Така може да ги редуваш- като пак крема го нанасяш в крайшата или сухите участъци.
 Аз у дома винаги имам по няколко комплекта шампоан с балсам и сменям винаги когато ми писнат/ на месец горе долу/.Моята коса търпи миене веднъж седмични,лятото и 10 дни отнася- иначе отсилното слънце изсъхва многооо.
Файме, браво за хляба  Peace

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
 добре дошли на лилиза иао има и други моми4ета! искам да посъветвам новите, писали сме страшно много за кабили, араби по темите, хващайте темите и 4етете от на4ало до края! отделно си потърсете в нета- има сайтове то4но за тях , давали сме сайтове като линкове!интересът е хубаво нещо ,но има страшно много инфо  и наготово в гугъла! ина4е както каза дала, всяка фамилия си е единица за хубавост или лошавост, индивидуално е вси4ко,важното е да с е пита, разпитва, тества и проверява от няколко изто4ника!
аз съм фен на кабилите, култура и манталитет, борби за свобода; музика и език,както и манталитет ,но не се наемам да дискутирам сексуалните капацитети, нито пък евентуалностите и възможните изходи на връзките! все пак за там не се иска лампи4ка и пътеводител! Laughing там само души и сърца си говорят тайно! Peace
поне сме писали от самото на4ало много основни ,базисни неща за манталитета, дано са полезни! ако има конкретни въпроси поставяйте ги смело ! зна4и ако правилно 4ета  поста на лили, това е дилема-мюслим-атеистка! или сексуалното въздържание на силно религиозен 4овек -възможно е последното, не е рядкост! обстоятелствата и някои условия спомагат за това! за религиозния съюз, не мога да знам какво мисли той , най-4есто мене си ме пробват системно да ме  конвертнат ,казвала съм го и както каза белби , мисля,4е нейната идея е  супер за реалния живот!
препоръ4вам публикациите на невена за кабилите, впро4ем и не само за тях ,има си какво да с е нау4и поне в истори4ески план!

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 22:32 от marsy

# 18
  • Varna
  • Мнения: 2 595
БЕЙЧЕ,
Далчето трябва да внимава също така и със яйцето и алкохола които слага във маската. Мисля, че точно на нея преди това и бях писала, че от там също идва изсъхването на краищата. Това от професионалисти съм го чула, а и аз самата съм го опитвала. Така, че за краищата само масла, а ако иска да подхрани косъма тогава да пляска яйцето, но да не е дълго време. Алкохола е само за загрявка на косЪтЪ. Може и без него. По добре Ина чалмЪ и да се затопля по този начин.

ФАЙМИЧ,
Щом ти е кеф йогата, давай. Аз от 7 години съм на Пилатес. Там има някои неща от йогата, но аз йога не мога да играя.  На хората им помага за главоболие, на мене ми образува йогата главоболие. Но и във Пилатеса има някои неща от йогата Wink После този Пилатес който аз практикувам не е толкова бавен като йогата. При мене бавно ли е, подлудявам. Явно това ми е образувало главоболието. Всеки различен, нЪл знаЙш. Аз все препускам кЪт Ина кобила. Embarassed

ДАЛЧЕ,
БатЮ във пРонделник е във Париж за няколко часа. Просто ти пиша де, ей така Simple Smile Сутринта пристигат, и на обяд....за Казабланка.

ЛИЛИЗА
Добре си дошла У тайфЪтЪ wavey

# 19
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149


за поздрав към вси4ки и за новите моми4ета специално, 4е кабилите са им в сърцата! на мене и  в съдбата явно!  Peace
идир ми е  любим , а това дори се танцува лесно, стил андалуз!   bouquet

# 20
  • Мнения: 126
Делте,Бейче,Фаиме-много благодаря  Hug аз май...от прекалено престараване и си прецаках косата Sick  Всяка седмица почти съм си правила маска,в основата обаче все капки тривитаминол-в петък,като се измъкне Другаря  -а то  Петък е спешъл ден за него ,а и за мен-не готвя в петък..от дълго на този ден се яде негова кухня и преди той купуваше готово,а от как Уарда се появи сред нас-тя ни готви...
та от престарание май да ми е хубава изрусената коса ....в другата крайност е докарах Sick. Цвета е това,което искам...но се промени-не знам вече каква е-мазна или суха.И двете защото... Sick


На Илиза-Добре дошла  bouquet
Кабил значи....а от къде е?Кой град?Той с какво се занимава-работи,учи....
Да-право е писала Марси...за кабилите много говорихме. водят се -етническа група в Алжир,но са дефакто най-първото население там. Претендират за автономия,тоест искат да създадат своя държава,отделно от Алжир.
един път ,в метрото се заговорих с две жени-с кърпи на главите...от дума надума и разбах че са алжирки.Та им казах,че живея с такъв ...и те ме питат-ама алжирец  ли е или е кабил?
Имат си собственно самосъзнание....

Илиза- за 4-5месеца ....е нормално да се зароди интерес,но..за решение за Женитба ми се струва кратък период. ти открито говорила ли си с него по деликатни теми...като например
- финансови въпроси
-религиозни теми...дали  би желал например Ти да споделяш неговата вяра,ком е силно вярващ ,како пишеш  или....това за него не е от значение-ти може да си останеш Атеистка!Защото,ако Отговорът е -е без значение....поне аз ще започна да нареждам  леко полеко парчета от пъзела...важно е да се знае този отговор на ммомчето ти!...
-познаваш ли някой от семейството му...говорила ли си

За секса-ами...да,не се умудвай!навремето и нашите баби и дядовци са се женели девственни и се е считало за в реда на нещата!Друго Време-друг Свят!
като навсякъде впрочем....

вижте на какво попаднах днес-побликувано е в списание Жената Днес и...точно относно този въпрос..нещата са едно към едно
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.ladyzone.bg%2Fl … .html&h=ba1c6


Лека вечер от мен....
утре....ще посрещаме девера и Уарда


Делте- приятен полет на Батку.Дано престоя му тук,макар и за кратко е спокоен и приятен.казабланка  а?!...ехе...ще се уредиш значи с портокалова вода и зелен сапун Hug  bouquet



Марси-мерси.....наистина неверотни ритми.мерси

-----------------------------------------------

Аха...Илиза-сега вникнах,че...всъщност Той ти е отговорир-че не е проблем това,че ти си Атеистка
добре.....Щом искаш инфо  на пълва ръка от нас-то....Вярващ Мюсюлманин не може да се ожени за атеистка!
попитай го -верно ли е това или в интеренет така си прочела от една жена...ама не знаеш да и вярваш ли или не.Попитай го за това и най-вече защо не може....че и на мен ще ми е интересно да ни разщажеш после.









 

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 23:49 от dala

# 21
  • София
  • Мнения: 7 876

Аз пък ходих днес на фестивала на тайландската култура в София. Ето тук ви предлагам малко снимки. Явно склерозата ме хваща силно, щото си бях взел фотоапарата ама съм го сложил в друго разделение на чантата и като отидох там реших, че съм го забравил в къщи. Ама оказа се, че и GSMа ми прави добри снимки.

Така ... значи това със сергиите дето съм ви го снимал ще го има и утре в Борисовата градина в София до лятната естрада от 10:00 до 18:00 часа, та който може нека да отиде мисля си, че няма да загуби пък и ще бъде чудесен начин за празнуване на утрешния голям празник. А пък в понеделник от 19:00 часа ще има 90 минутен спектакъл в театър "Иван Вазов", ама се колебая дали да отида, че то входа е свободен и си представям какво чудо ще бъде.

# 22
  • Egypt
  • Мнения: 132
Lilza, добре дошла. Далка ми е взела думите от устата- мюсюлманин, и то вярващ, да се жени за атеистка, няма как, или той не е толкова вярващ, или женитбата ще е фейк, демек фалш. Мюсюлманите могат да се женят за християнка, за еврейка, за жена от монотеистичните религии, но не и за атеистка, голям грях е това. Хех, това го казвам за втори път тая вечер, давах едно интервю преди малко и ме питаха  Laughing За живота в Алжир не знам нищо, освен каквото съм научила от момичетата тука, но виж в Интернет познанствата съм спец. С моя мъж там се запознахме и се оженихме за няколко месеца, но след няколко години живот в Египет, и опознавайки тоя свят, мога да кажа- с тоя акъл сега никога не бих направила такава рискована крачка. Чист късмет е, че моя риск спечели много, но това е рядкост. На тебе ще препоръчам да прочетеш разказа на Бела, много е поучителен. И има други много с такива истории.
Дядо Хаджи, пак супер преживяване, Тайланд ми е една от фаворитните дестинации, ех, каква култура, кухня, познания. Браво, че са дошли до Бг. Ако има как да го видиш тоя спектакъл на живо, много е красиво и екзотично, аз не помня къде съм гледала нещо такова, в Испания ли, в Дания ли, по нашето море ли беше...
Далка, прочетох я тая статия, хубава е, ама на места ме подразни, особено в края. Ако си модерна жена, с интереси и хобита, не се жени там, ако става въпрос за мюслим -ами опровергавам го това, ако става дума само за Пакистан... Сигурно Пакистан е назад от Египет. Ама не, нали има момичета, женени за пакистанци от другата тема, хич не ми се чини, че не са с интереси, хобита, модерни.

# 23
  • Мнения: 0
Много благодаря за топлия прием и за отговорите ви. Наистина знам , че не може да се слагат категории за добър или лош - това се отнася за всички хора. Той казва , че за него не е проблем, че аз не вярвам в бог. Исках да дойде в БГ да се запознаем, но му отказаха виза - казал в посолството ни , че ме познава от скайп и идва да се женим...Сега иска аз да замина за Алжир за да се видим. Четох в нета за техните брачни закони и не ми харесаха някой неща. Например ако имаме брак: за да си замина от Алжир трябва той да ми разреши да пътувам , децата при развод оставали при мъжа и подобни щуротии... Той казва , че ще бъде както аз реша - аз искам да живеем в БГ - няма проблем , аз не вярвам в бог - няма проблем... беше малко изненадан, че не съм девствена , но и за това нямало проблем. Чела съм, че слушат много родителите и семействата си , майка му знае всичко за мен и няма нищо против. Чела съм , че жените там могат да излизат навън до 17.30 - после в къщи?! Не е разрешено на жена да пуши и т.н. Единствено ме притеснява липсата на почти всякакви права на жените там - моля кажете вярно ли е това, което съм чела. Влюбена съм в мъжа за когото се представя и искам да го видя на живо , но ако не искам да чакам още 6 месеца и евентуален нов отказ на виза - трябва да отида аз в Алжир. Отново голямо благодаря на всички за помоща  Simple Smile

# 24
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ДобрЮтрУУУУУ Hug

ХАДЖИ,
Завид, завид, за Тайландските дни. Опитай и отиди днеска на шоуто де. Тъкмо ще разправяш,ч
че то само във София правят такива представяния, никъде другаде по Българията.

ДАЛЧЕ,
Душе, моя ще пътува за Казабланка, но  там няма да остават. Товарят ги на едно микробусче и след това на 100 и кусур километра ще ги водят. Даже не фигурира и като селище на картата. Така, че съм се п ростила и със Аргана и със портокаловата водЪ....Ама кО да праЙш, не е тръгнал на екскурзия.

ЛИЛИЗКА,
Както знаеш аз съм от фенките на Магребкините, та съвети аз няма да ти давам. Но съм присъствала на разговор преди две години....Момиче от нашата тема даваше съвети на момиче, което не пише тука, но се беше влюбило във Алширец, тааа....Та това момиче каза на влИбеното, точно това за децата, че при евентуална раздяла, децата остават в Алжирско.  За останалите неща, като се събудят момичетата ще ти пишат. Доста неща съм научила от тях, но не е мое правото аз да ти казвам как е натам. Най-добре от първа ръка и от преживели да го научиш.

ДАЛЧЕ,
Прочетох това което си постнала...линка де. Хам ги знам тези неща, хем ми беше отново да го прочета. Имам да пиша някои неща и да споделя, но нямам време. Днеска ако намеря малко време ще споделя или по нататъка, че ми е много напрегнато и заето преди заминаване.

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 09:25 от DELTA_DELTA

# 25
  • София
  • Мнения: 7 876
Значи то аз си мисля, че и при нас българите от човек до човек има голяма разлика, та що остава да говорим и за арабите. То вярно друга среда, други навици, друга култура ама пък и там си има различия и и изключения.

А иначе той тайландския спектакъл бил утре. Ама входа е свободен и си представям каква ще е тарапана какво нещо. Пък аз отдавна съм отвикнал да ходя и да се блъскам по тълпите. Предполагам, че някоя телевизия ще се излъже да го снима ама да видим.

# 26
  • Мнения: 278
Добро утро, момичета и дядо хаджия!

Пихте ли кафе вече? Ако не сте, да ви почерпя по едно. Стана ми малко смешно сега, защото от сайта, от който взех картинката пишеше, че ако се прекалява с кафето човек почвал да чува разни гласове  Crazy. Ако се изпиели 5 чаши на ден примерно и нагоре. Но тук при нас кафето и без това е слабичко, така че можете спокойно да му се насладите.  Hug



Дядо Хаджия, много ми харесаха снимките от Тайландското представяне, ама да си призная, най- ми хареса прицесата с розовото чадърче от последните снимки.

liliza, аз също не се наемам да разказвам нищо, просто защото при нас нещата са по-различни (и двамата живеем в трета държава), но познавам доста, които се женят за германки и минават през ада за по 2 или 3 години и след това като вземат немски паспорт си хващат я някое арабско момиче, я от някоя друга държава. Единственото, което не мога да разбера за такива момчета е.....защо правят деца, след като знаят, че след 2 години няма да са с майката вече. Най-ми е гадно за дечицата след това...  Confused

Ааа забравих да ти кажа "добре дошла" при нас! Simple Smile  Hug

Далка, ти тривитанминола от България ли си го взимаш? Чела съм и аз много в темата за косите, ама се чудя, нещо да не кажат по границите? То ясно, че ще е в големия куфар ама знам ли...  newsm78


Делте, ооо завиждам му на Батку ти, че толкова различни държави обикаля и вижда свят. Това е голямо богатство Simple Smile

Марси, на мен за съжаление не ми се отвори видеото, което си постнала... Жалко.  Sad

Лек ден от мен за всички!  Hug

# 27
  • Varna
  • Мнения: 2 595
МИНЧЕ,
Душко, нИдей да му завиждаш на БатЮ. Хич няма време за разглеждане.  Той няма време да гледа и да излиза. Била съм със него и знам за какво става дума.  Той е на такава позиция, че не може да си позволи да мАА гащи и да разглежда.  Навремето имаха повече време, но вече не е така и за часове са по пристанищата. А и самият той е много отговорен към себе си. Дори като съм била със него, неговите хора идват и искат разрешение да ме изведат, хем да им помагам за подаръци на техните съпруги и любими, хем аз да видя това онова. Моят просто няма време.
А иначе тривитаминола Далчето си го взе от България. Бяхме говорили преди това със нея точно за него. Но не забравяй, че като го отвориш,  трябва да го изхарчиш, не си го оставяй за по нататъка, след като е отворен. И както чете по горе, недей да го ползваш повече от 2 месеца. Почини си и след време действай отново. А писах и от кои масла още съм много, много доволна. Направи ми например впечатление, че като ползвам бадемовото масло, косопада ми яко намалява дори тогава когато обикновено всички имаме косопад- есента и пролетта.

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добро утро ,аз съм на арабско(музика) както винаги , запо4нах от една дарбука за събуждане, сега на лирика! покрай снощщното видео да търся нещо подходящо направо си направих кабилска музикална ве4ер!
дядко, много е красиво ! аз в снимките на една мила форумка в фб така се бяха захласнала по едни ярки възглавни4ки от хотела дето са били ! аз оби4ам цветовете, разстителността, та вси4кото това съ4етание  винаги ми харесва още от индия!
мин4е ,аз затова ли 4увам хората как мислят? хахаха защото пия около 6 и пове4е кафета дневно? я, да ги спирам тогава!
далка , аз режа,това е решението на моята коса и правя хамса, 4е много ми я харесват като фалег , да не ми е уруки !  Mr. Green ама да има защо поне ? newsm78
сега съм грозното пате, подстригана както съм ,поне да не ме харесват!послагвам фулар ве4е по тежкото слънце, 4е вси4ко ми гори дори през ръкавите на  тунито! тук вси4ки се мажат със зехтин ама яко, дребос и той-а са я напитили ,4е й стър4и косъм и хоп приглажда се със зехтин4е, да не е буклян! за годежа на девера я водих по заповед на щуката да  й изправят косата, леле, аз не бих оцеляла, детето едва изтрая, поизгориха и малко косата, но как я боля скалпа послене  е истина! аз гледам минимум сешуар да ползвам за нейната суха коса! за моята не суша  дори зимата, само ако е много студено!мисля,4е маслата са  супер все пак ,ако се сменят и те! карайте пдоре 4есново, бадемово, жасминово и жожоба или карите и после пак! тя си взема каквото и трябва!
лилиза, няма как да ти харесат законите в алжир ,защото са по шериа, но ти няма да живееш там, само някой ден ще те касаят, ако имате деца!
аз писах за религията , но изтрих пасажа, 4е не мога д а преценя колко е религиозен един 4овек отстрани! но файма ти е казала ,4е нещо много ларж го дава, а за алжиреца религията си е  силно вметната в бита и мирогледа, така,4е там има доста да се изяснявате! ти самата може да се промениш около такъв 4овек, особено ,ако го уважаш и го оби4аш! без да съдя някого, но 4овек не може да е атеист, ако има мерило за 4овешките ценности ,полу4ени от християнската традиция! макар,4е напоследък моралът е стигнал до римския модел!
зна4и подводните камъни са-защо той оставя да избираш къде да живеете?
за разрешението си е така, дава се  от мъжа! затова има закони и в бг да не може да  пътуват без съгласие!
за излизането , принципно сама няма как и за какво да се моташ по улиците ,ако си туристка си е опасно , като омъжена си е въпрос на време и на доверие! а, след определен 4ас, просто жените  са си в къщи, приготвят ве4ерята и се грижат за децата, то май и затова сложен магреба , молитвата след скриването на слънцето! има логика, както винаги! за заведения, барове и дискотеки, ресторанти, зависи от мъжа и вижданията му по въпроса, но ако сте в бг, това не е проблем да ти се ограни4и също,ако той реши! въпросите са колко и до каква степен той възприема европейския модел за семейство и жена и доколко предпо4ита патриархалния и консервативен арабски! много говорете, вадете вси4ко ,що е инфо, проверявайте с други хора от региона и тн! имам доста хора с брак в алжир, покрит и с по един в бг ,последните два слу4ая завършиха с развод, но коства доста години проблеми и бой над бг половинка, при това в бг! умната с една дума! хубаво е да с е иди и види и да с еп остои пове4еко, тогава избиват балансите на гостоприемството и малко или много се откриват някои негативни страни ,добре прикрити преди това!

# 29
  • Мнения: 0
Марси , много благодаря за инфото. Той е от Тизи узу , но сега живее в Бумердес. Имат къщи и в двата града. Лелите му са чужденки - французойка , американка и  италиянка ... казва , че те не са приели исляма , не ме кара и мен ... Научавам вече за начина на живот и традициите в Алжир , но все пак се притеснявам от това че не е бил с жена...  Много странни неща ми разказва - не искал арабка за жена - не били сериозни, гледали само парите на мъжа и били злобни , не бил с жена досега заради религията, а и искал да има интимни отношения само с една жена в живота си?!!!! Преди 2 години решил, че му е време да се жени и започнал да си търси жена - отново ми е странно!!!! Казва , че няма да се ожени за коя да е жена. Не ми хареса , че се опита да ме изнудва за брак - щял да чака да взема решение , но ако откажа щял да се самоубие ... в някой отношения се държи като 15 годишен изживяващ първата си любов , а и ми е казвал, че съм първата му любов.... За това, което сте писали за кабилите - 100 % е вярно - мрази арабите, свободолюбив е, честолюбив .. объркана съм, искам да отида да го видя , но няма да замина преди да съм на ясно къде отивам и за какво става дума. Извинявам се на всички във форума за досадните си писания - ако ставаше дума за България знам какво да правя , но Алжир е слабо позната култура и територия за мен. Усмивки и приятни емоции на всички от мен  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт