Любители на котки - тема 44

  • 42 760
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 405
Tasha, не е удобно да идва някой в къщи. Живеем на квартира.
Знаеш ли колко струва на ден престоя във вет. център Петкови?

# 721
  • София
  • Мнения: 1 832
Estell, предстои ти трудно решение!

# 722
  • Мнения: 3 622
Tasha, не е удобно да идва някой в къщи. Живеем на квартира.
Знаеш ли колко струва на ден престоя във вет. център Петкови?

10 лв на ден, но за кученце
Може за коте да е друга цената
Трябва да се обадиш и да ги попиташ

# 723
  • България
  • Мнения: 490
добро утро и от нас.Макси вече е пообщителен,дори сега ми помага да пишем на клавиатурата.много ни е кротичък,чистичък с една дума малка мъркаща душичка!с малката се разбират много добре.често го намирам заспал до възглавничката и.тя милата ме пита да ли ще има подарък и за него от дядо Коледа-ако не мама да му приготви.

# 724
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
А аз днес ще трябва да се разделя с един от котараците си.  Cry Днес ще отида да се видя с момичето. Харесала е и двата котарака и ми предложи аз да реша кой да и дам. Но смятам, че Мърчо не е подходящ за нея. Бих го дала на хора с двор, там би бил най-щастлив. Но нищо не е сигурно докато не го дам. Първо ще се чуя с нея по телефона.

Естел, ако позволиш едно мнение от мен и може би и съвет.
Най-добре е момичето да дойде у вас и да и дадеш и двамата - и да видите как ще реагират взаимно един на друг. Не по телефона - на живо.
Едното от малките котета така си го бяха харесали само като разказвах на една приятелка как изглеждат. Когато дойдоха да го вземат тя изрично пожела да донеса и 4-те котета, за да види как ще се получи. Беше много интересно - точно същото коте веднага отиде при нея и се качи с предните си лапички на скута и, а след това отиде да се гушка и да мърка на дъщеричката и. Другите 3 котета просто си седяха на дивана до тях без по никакъв начин да покажат, че са привлечени от тях. Тази приятелка обаче е рейки мастер и при нея се получи и дистанционно това усещане. Не знам при момичето как ще е. Затова ти давам съвета да се видят наживо.
Живота в последните 2г8-9м ме научи да не предполагам от името на някой друг как той ще постъпи - много изненади получих (и то не само приятно), докато го осъзная и спра да го правя.
Възможно е да останеш много изненадана.
Най-вече съвета ми е да се върнеш към онзи най-първи момент на срещата с новото коте и да си спомниш кой си поискала със сърцето си за дома ви - Мърчо или дребния. Преди да започнеш да разсъждаваш откъм всякакви други гледни точки.
Сигурна съм, че решението няма да е никак леко за теб - всъщност не е и нужно ти да го вземаш. Мисля си, че не случайно живота ти изпраща човек, който харесва и двете котета - просто остави те тримата да вземат решението, а ти го приеми, без да се намесваш и да го манипулираш по някакъв начин. Остави ги да се усетят енергийно как ще си паснат - момичето и двете котета и дори можеш и да излезеш от стаята за няколко минути.

Съжалявам, стана малко дълъг пост, но наистина ми се иска да съм ти полезна по някакъв начин с нещата, които знам и съм преживяла и затова си и позволих да пиша.   Hug

# 725
  • Мнения: 18
Здравейте, с риск да ви досадя, отново ще ви помоля за помощ за моя (нашия) котешки блог. Идеята ми е, в него, в различните статии да се публикуват снимки на нашите мърковци. Това вече направи Дидитка (за което сърдечно и благодаря   bouquet ) и Богданка вече се кипри в статията за нашийниците. Днес публикувах статия за храненето на котетата и ми трябват снимки на коте ядящо гранули и коте ядящо консерва. За вбъдеще ще ми трябват и други снимки и много се надявам на вашата помощ.

П.П. Ако някой има желание да пише, превежда материали или публикува каквото му сърце и душа иска относно мърковците е добре дошъл, вратата е отворена. welcome

# 726
  • Мнения: 616
Момичета, предложете снимка за коте на броя моля  Praynig Правя новата тема нелегално, на работа, и има доста нови неща за добавяне, няма да имам време да разровя темата и за снимка. Hug

# 727
  • София
  • Мнения: 1 634
Suzuka, имам доста снимки , ако искаш ми пиши на лични  Hug

Може ли малко офф от темата   Blush

На Коледния благотворителен базар на бг-мама ще има страхотни неща! Надникнах в темата на момичетата и останах очарована! Какви неща са приготвили!  Heart Eyes Набелязах си това-онова и с нетърпение чакам 11.12!  Hug

Ето какво са приготвили момичетата от ДБМ : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=532623.0

# 728
  • Мнения: 78
Ето и актуална снимка на Каролинка  Hug



Ако е за сполучлива снимка, аз предлагам Каролинка - голяма красавица!  Heart Eyes
Ако е снимка на някое от новите котета - напр. на роситоо, сапунчи, елхичка, госпожица писук и ... извинете ме, не ги помня всички!  Embarassed

# 729
  • Мнения: 154
И аз съм за Каролинка,страхотна мацка е Grinning

# 730
  • На небето
  • Мнения: 5 530
TINA.K и аз исках така, но момичето няма транспорт и мислеше с автобусите да идва и на обратно с котето. И аз предложих да и го закараме, да не се стресира допълнително животинчето. Можеше да дойде у дома да го види и после да ги закараме до тях, но изобщо не се стих за този вариант, а и имахме път към техния район. Толкова беше спокоен мъника, докато пътувахме, че заспа в колата. Много ми беше гадно докато отивахме. Постоянно се чудих дали да не и се обадя и да откажа да го дам. А и котарачето така ме гледаше в очите, докато пътувахме, като, че ли ми казваше, защо го правиш аз си избрах вас. И това го правеше още по тежко цялото преживяване. Но момичето вече нямаше търпение и с такова желание го очакваше, а и го бяхме обещали вече. Видяхме се и каза, че винаги е мечтала за такова коте. А мъника наистина е идеалния домашен любимец, само мърка, гушка се, яде всичко, не драска не хапе. Каза, че можем да отиваме да го виждаме, когато пожелаем. Казах и, че ако във времето се получи така, че не може да се грижи за него, да ни се обади ние ще си го приберем.  Като видях физиономията и като видя мъника, малко се успокоих. Поне ще бъде при хора които го обичат и ще се грижат добре за него. Лошото е, че ние не сме тези стопани.  Cry Честно да ви кажа не ми се говори, много ми е мъчно.  Cry Толкова е пусто у дома без него. От както се появи в дома ми осъзнах какво е да имаш истински домашен любимец. С Мърчо всичко е толкова трудно.
Вече е късно за съжаление. Не можех да и дам Мърчо, той има нужда от специални грижи и среда. Не всеки може да живее с такъв котарак. Тя не го познаваше, само знаеше, че имам 2 котки, от които трябва да дам едната. Очакваше и двете да са кротки, мъркащи и гушкащи се. За Мърчо, не знаеше нищо друго освен как изглежда.
Осъзнавам, че дори и Мърчо, би бил по щастлив с други стопани. Има нужда от семейство без деца, които да имат двор, където ще има достъп до други животни, където ще е свободен, ще може да ловува на воля, без да му се карат. А ние не сме идеалните стопани за него. Най правилното решение ще е да му осигуря дома от който има нужда, колкото и да го обичам и да не искам да се разделям и с него.
Мърчо се радваше на мъника, все го търсеше, въпреки, че е голям грубиян. И в игрите мъника изпадаше в ужас. С учудване установих, че дребното е по-саможиво и не търси компанията на други котки, а Мърчо се оказа много общителен и му харесва да общува с други животни (което беше изненада за мен). Ние не сме това от което има нужда. Много ми е мъчно, че го лишаваме и не удовлетворяваме нуждите му.   Cry  Ако го обичам, би трябвало да направя това което е най добро за него, а не за мен. А ние не сме най доброто за него.  Cry Sad
Намерих идеалното семейство за Мърчо, но няма как да го закарам от Варна до Благоевград с куриер (не бих го подложила на това). А не мога да намеря някой, който да пътува до там, че да го закара. И кой е този, който ще се ангажира да пътува с паникьосана котка в колата. А и нямам приятели и познати който да пътуват до там, а още повече да се ангажират и с котка. Пътя е твърде дълъг. Ако намеря други идеални стопани по-наблизо...  ooooh! Това ще се окаже трудна задача, да намериш подходяща среда, за проблемна котка. Ако Мърчо, нямаше кусури, щеше да е по-лесно, но кой е този, който ще иска котка, която не дава да я галят и гушкат, дере и хапи зверски и яде само котешка храна. Пък било то и добър ловец.  ooooh!

allexa и аз съм за Каролина, уникална красавица е. А някой знае ли каква порода е?

# 731
  • Мнения: 616
Моля, заповядайте в НОВАТА ТЕМА В тази тема някой минаха по-тънко със записчета - подобно мнение не се толерира Crossing Arms Искаме СНИМКИ Mr. Green Hug

Добавила съм всички нови котета, ако не сте в списъка а искате да ви добавя  - пратете ми ЛС в следващите 24 ч. Имам още едно -две неща да добавя, но ще е довечера след работа.(снимката на грей и линка за разяне на нокти например)

Също така, пак призовавам, похвалете/оплачете се от ветовете си, за д а разширяваме списъка!

Estell пращам прегръдки! мога само да предполагам колко трудно ти е било да вземеш това решение. Пробвала ли си да пуснев обява за транспорт в групата срещу насилието във Фейсбук? може да се намери някой.

# 732
  • Мнения: 1 175
Estell, ти добре си осъзнала вече нуждата на Мърчо от друго семейство, но щом вече си решена да му търсиш по-подходящ дом, защо даде малкото? Можеше да не пускаш обява за него и да изчакаш да намериш подходящ дом за Мърчо. Ако този не става, защото е далече, ще се намери друг. А сега изпуснахте такъв шанс, който сам ви намери... уф, знам че ти е трудно, но и отстрани е много трудно да се разбере и приеме цялата история... Радвам се че поне малкото е намерило някой, който да го оцени и да си го гледа.

П.П. О, чак сега видях че има нова тема  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт