Любители на котки - тема 44

  • 42 810
  • 732
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 175
Шегата настрана, ама да не вземем да го урочасаме. Аз за Бени и Нико продължавам да чувствам известна вина, защото направо си умирах да ги гледам.  Sad

Не се самоизмъчвай излишно, уроките са пълни глупости. Нали затова споделяме снимки и истории тук, за да си ги гледаме и да им се радваме на котетата! Никой от нас не е виновен за случилото се. Така че гледайте, радвайте се и не си утежнявайте живота с такива мисли!  Hug

# 571
  • София
  • Мнения: 1 825
Хора разни, убеждения разни. Wink

# 572
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте, включвам се с добри новини около нас: Две от котенцата, които намерихме захвърлени, намериха своите стопани, на двете мацки, които останаха им е разрешен достъп из къщата, вече няма да стоят в парното помещение. Запознаха се с останалите ми животни и за момента няма проблеми между тях. Ужасно игриви са, много гальовни и любопитни и досега бели не са ми правили. Ще продължим да им търсим стопани, защото трудно смогвам да се грижа за толкова животни, нямам времето а и финансите за да им осигуря всичко необходимо.
Обезпаразитени са, нямаха глисти, но го направихме превантивно на два пъти с пастичка, изчакваме да навършат три месеца за първа ваксина. Козинките им са с по-дълъг косъм, но не се скубят (поне за момента). Очичките им започнаха да се оцветяват в зеленикави. Вече пият водичка самостоятелно, вършат си нуждите само в котешка тоалетна и не са претенциозни за храна.
Ето малко актуални снимки на двете принцеси:








# 573
  • Мнения: 70
BlaCk RoSe  прекрасни са двете принцеси  Hug за това което правиш.

# 574
  • Мнения: 481
Аз последно време нямам монго възможност да ви следя и сте изписали толкова много страници.
Гледам има и лоши и хубави новини.
Съболезнования за Жоржетка.  Cry
BlaCk RoSe Прекрасни малки създания са двете госпожици.
ИКСИ Дано да си е научила урока мацата. Уроците на живота се учат по трудния начин. Пак добре, че само с някое опърлено косъмче сте се разминали.

Аз вчера се прибирам от работа и ми сервират, че Рижко не можел да пишка и нали си представяте как ми се обърна стомаха и кръвта ми нахлу в главата веднага. Веднъж вече преживях този шок, като имаше цистит и винаги го следя. А то се оказало, че просто пясъка му бил за смяна. Направо лошо ми стана, половин час не можах да се успокоя. Много се ядосах.
Никога не си правя шеги със здравето.  #Cussing out
Иначе говедото ми си е в отлично здраве. Все така злояд. Сега има каишка на вратлето с адресник. Много е готин с нея и за моя изненада никак не му пречи.

Много ли ще е нахално да се набутам и в скайп групата   Blush
моя скайп е zayche_bayche но аз съм от среднощните птици обикновено.

# 575
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ИКСИ не се обиждам. Аз не съм много добра в обясненията. И е напълно възможно да не разбирам котките си. От котки не разбирам бъкел, ама честна дума. Виж ако става дума за кучета е друго нещо, но котки това ми е първия реален сблъсък с поведението им. Дори не знам какво им е отношението едно към друго на тези животни. За кучетата знам, там има глутница и съответно най-силния е водача. Но това котките... са ми мътна и кървава. Струват ми се саможиви същества, знам ли. Изобщо не съм запозната с психологията на тези животни.
А по повод родовете се опитвам да се коригирам, че наистина може да объркам хората. Crazy

tania67 снимката е страхотна направо. Опитай да сложиш нещо подобно на моя Мърчо да видиш какво ще стане. Ще се попикаеш от смях най малкото.
Мъжа ми все повече ме натиска да махнем дребния, ама аз всеки ден си правя оглушки. Най-лошото е че колкото повече стои, толкова повече ще се привържем към него и ще ни е по трудно да се разделим. Дори ми предлага да го върнем на улицата, преди студа за да не се изнежи у дома. Ама аз предпочитам да му намеря дом. На този етап питам приятели и познати. Но много малко хора познавам които обичат животните и биха си взели такова у дома. А тези които познавам си имат животно, а някои дори и по две. Наистина у дома е пълна лудница. Снощи двете момчета не ни оставиха да спим, ту единия се разиграваше ту другия и вдигаха ужасен шум бягайки из спалнята, ако ги изкарахме навън започваха да мяукат и да драскат по вратата да влязат. И снощи почти не сме спали. А мъжа ми от всичко най-много мрази да го будят.  ooooh!

BlaCk RoSe толкова са им сладки лапичките иска ми се да ги намачквам.

asha ей това е живот, и аз искам така да си лижа пред камината и да нямам грижи за нищо.

# 576
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Страхотни мацурани имате всички! Прекрасни са просто.
Приемате ли новаци? Аз умирам за котки. Вкъщи винаги е имало поне една и с мъжа ми отдавна искахме да си вземем (да я угоим и да ни топлила през зимата - по неговите думи  Laughing). Е, от 2 седмици имаме нов член в семейството, Флора, която се оказа страшно мило коте. Прибрах си я от улицата, буквално ми се навря в краката един ден. Не му мислих много и я грабнах. Станаха страхотна комбина със сина ми и вечер, като се приберем, игрите започват .
Ето я и нея:
 

Вече си има любими места


# 577
  • Мнения: 70
елхичка добре дошла  bouquet Флора е малка чаровница още повече ,че черните писани са моята голяма слабост.

# 578
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Разкошни са  мъничетата на BlaCk RoSe , все едно са сестри на  Мърко.
Флора е много сладка.

Момичета кажете кога да му е последното за деня хранене на бяса, вечер му давам около 21-22ч вечерята, но мъж ми като седне да яде към 24 ч , хапват заедно(някои отново) и след това Мърко подивява. Катери се по бюрото, бута каквото може, катери се по телевизора, гони топки, хапе крака , ръце, препуска като кон изобщо пълна лудница настава Mr. Green.
Вечно е гладен, сега на обед хапвам си аз и на него съм сложила, но не може да яде само от неговата си храна, застава и ме гледа едно жално , аз му дам нещичко - изяжда се за секунди и пак чака, ако не дам отива и си хапне от неговата храна и пак се връща при мен smile3560 .

# 579
  • Мнения: 18
Здравейте, да се похвалим оправихме проблема с пишкането(поне засега, надявам се завинаги).   newsm44  Благодаря на всички отзовали се по предния ни проблем.Имам обаче нов въпрос. Муцунката на Томи се обезцвети, в смисъл преди беше по розова сега е някак бледа. Да имам ли повод да се притеснявам?
*Тедка* спомена за блогове и тъй като от доста време съм си безработна и нямам какво толкова да правя започнах един котешки блог преди два дни. Каня ище се радвам да добавя всеки желаещ да пише за мъркащи създания или там както се казва.Самият блог съм го сложила в подписа си и приемам всякакви критики и съвети. Hug
Преди спеше тук , но го напишка и сега спи тук ( с голямо удоволсвие, понеже му е скривалище от малкият ми син)

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 15:16 от suzuka

# 580
  • Мнения: 289
Леле, Икси, милата Маша ... надявам се вече да е добре детето! Гуш от нас  Hug Преди време една от котките ни стъпи върху горещия котлон, с такова жално врещене избяга и опашлето й се беше опърлило.

BlaCk RoSe, много са красиви тези тигърки, като диви изглеждат! Дано да им намерите добри стопани скоро.

tania67, таз дантелена доня наистина я помислих за Мъро ... нали сме свикнали с неговите превъплъщения  Laughing

По отношение на котешките легла, нашето диване не го влекат. Като беше малка си беше харесала един кашон с теракотени плочки в гардероба в коридора и там си спеше. Тук миналата седмица й купихме едно бяло пухено легло, но освен да го нападне и нахапе, с друг вид внимание не го удостои. Иначе на мамините котки преди време им занесох едно легло и един котешки палатко-замък и те сами си се разпределиха - Зелфи си спи в леглото, Флъфи се крие в палатката. Явно си е до котка.

 
sisiTR, съболезнования за Жоржетка!



Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 16:13 от Fiama

# 581
  • Мнения: 75
Здравейте мацки и мачковци!!Оттавна не бях писала в темата,бях извън БГ,но си наваксах с четене Peace
Като се върнах в къщи намерих най-разглезения котарак Crazy.Ау то са претенции към всичко най вече към храната.Не иска гранули.Донесох му от Холандия разни глезотийки и само тях търси да яде Twisted EvilА да не говоря за там страхотни храни и много евтини,котка да си там Mr. GreenА какви котараци видях в една къщичка,очите ми изтекоха.Но ме хвана срам да ги снимам,че стопаните им си бяха в къщи Embarassed
А сега малко снимки от нас,за тези които са ни забравили

# 582
  • Мнения: 431
Котколюбителки, искам да споделя с вас един много любим мой сайт, надявам се да ви хареса.

Има страшно много фотографии на котета (и то професионални), трогателни истории, разкази за спасени котенца, снимки на цели котила...  Embarassed Толкова обичам да си го гледам, доста е голям, можеш да разцъкваш безкрайно и да се размазваш от наслада Simple Smile

Ето един примерен линк: http://lovemeow.com/2010/11/story-of-smudge-the-grey-rescue/

Най-отдолу има random posts (всеки път различни линкове Simple Smile), най-отгоре има featured posts, изобщо си заслужава (=

Лъв мяу!

# 583
  • София
  • Мнения: 10 324
Ето и актуална снимка на Каролинка  Hug

# 584
  • София
  • Мнения: 7 072
Котколюбителки, искам да споделя с вас един много любим мой сайт, надявам се да ви хареса.

Има страшно много фотографии на котета (и то професионални), трогателни истории, разкази за спасени котенца, снимки на цели котила...  Embarassed Толкова обичам да си го гледам, доста е голям, можеш да разцъкваш безкрайно и да се размазваш от наслада Simple Smile

Ето един примерен линк: http://lovemeow.com/2010/11/story-of-smudge-the-grey-rescue/

Страшни са всичките... със щерката цвъркахме от радост  hahaha Crazy

Общи условия

Активация на акаунт