Любители на котки - тема 44

  • 42 761
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 175
Абе и да има, и да няма улични котки в Холандия, домашни поне има и явно е позволено да се пускат навън, щом твоят Мишко си се разхожда. А при това положение вече твоето отношение наистина е "на мен да ми е кеф, другите да се спасяват", както някой каза. Това отношение не е особено похвално. Значи твоят котарак да си се разхожда на свобода навън, а женските да седят затворени и да гледат през прозорците? Какво прави мъжките котараци специални, че те да бъдат късметлиите да се разхождат навън? Защо не затворите мъжките вътре, а само женските да се разхождат? Така също би било безопасно, ако няма мъжки навън пак няма да има нежелани котенца. Но знаем защо така стопаните на мъжки котки са взели по-добрата страна - защото котенцата ги раждат чуждите котки, ако се случи, и при вас няма риск! Не е отговорност това, изобщо даже. Това е възползване от факта че другата страна е по-уязвима.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 150
Запис и от мен  Laughing:



Мариета, в Германия е същото. Не съм се интересувала дали се продават животни в зоомагазините, но явно и там е така, защото почти всички предлагани котенца минават през приюта. Още когато забременее котката се обявява, че ще има .... броя котенца след 2 месеца и чакащите се записват в списък  Laughing. След като ги проучат добре и си изчакат реда, си взимат котенце чрез приюта. И доста дълго се чака за още неродени котета  Laughing. Да има как да им изпратим малко от нашите Sad. Иначе често се виждат котки с каишка и с име, които се разхождат по улиците. Все пак ако квартала е тих и спокоен, с дворчета и зеленина си е престъпление да се затворят вътре.

Дидитка, ама Мишо е кастриран! Стига сте се карали на майка му!  Wink

# 17
  • Мнения: 1 175
Дидитка, ама Мишо е кастриран! Стига сте се карали на майка му!  Wink

Аз говоря по принцип за отношението на собствениците на мъжки котки. Пък и Мишо доскоро си мандахерцаше топчетата из форума, спомням си аз една снимка в близък план, даже придружена със стихотворение за това как ходи по мацки  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 3 622
MissNellie благодаря ти
Много, много ме зарадва  Hug

Записвам се и аз в новата тема

# 19
  • Мнения: 154
Ох,че сладко малко пухче!Tasha,да го нагушкаш хубаво от мен.
най-хубаво е да се мия пред телевизора.

# 20
  • Мнения: 1 352
Дидитка
Ами щом това е безотговорно, дай тогава да събирам котките по махлата да ги водя и на ваксинации и за кастрация  ooooh!. И за собствениците ли трябва да съм отговорна?
Мислете преди да съдите! Аз казах, че ако имам женска ще си направя сметка да не ражда, щом нямам възможност да гледам малките.
Така и другите собственици трябва да си преценяват, ако желаят котките им да се разхождат навън и да не се плодят.
Ако живеем пък в София, изобщо няма да си пускам котката навън, какъвто и пол да е, като знам колко песове има по улиците. Но щом като има възможност и живеем на спокойно място защо да не излиза, я стой ти цял живот в един апартамент... Котките са свободолюбиви животни. Трябва много неща да се преценят преди да си вземеш такова животно, ако искаш да е истински щастливо.

Не е за вярване, че успях да вдигна кръвно точно в тази тема!

# 21
  • Мнения: 239
Запис и от нас с две заспали котки Simple Smile



# 22
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ganbg - аууу...малко Маци колко е пораснала...и какво коремчи за мачканее напарвила....супир!

Мариетка - аз без сладката физиономия на Мишленце не мога да живея ,само да си посмяла да си отидеш....моля те!!! Говорим си принципно, смятам.

И аз имах голямо колебание с кастрацията, знаете и на Маша и на Писанчо....По-добре не стана и съжалявам , че толкова се чудих и измъчих и тях и себе си.  Сега натискам да кастрираме Брамс, онзи сивичък сладур дето го спасих от първокласниците миналата година, ама братовчед ми и братовчедка ми не дават...грехота било. Сега е толкова дебелшък и спокоен не ми се мисли какво ще стане пролетта. Оранжевият им котарак , дето ви го бях показвала увиснал на асмата се изгуби....кой го знае къде е мърсувал иса го... че комшиите им все отрови залагат...отвратителни хора.
Американците няма да ги стигнем и след 200г. ...разсъжденията ни, манталитета ни, страховете ни са на светлинни години.

# 23
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Хайде честита ни темичка!

И ние да се запишем Simple Smile




И имам една много хубава новина Simple Smile Дребосъците днес ги осиновиха Simple Smile Една жена ги взе и тричките ,което много ме радва защото няма да бъдат разделени.

Ще ви пиша повече по късно .

Намачкайте пухчетата от мен.  Hug Hug Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 616
Всички пухове са чудни!

Дидитка, ха добре дошли, голяма одисея е било вашето!

Таша, моля! И само хубави емоции за напред, лошото е в миналото!

Marieta, не съм видяла някой да те съди, коментираме кастрацията по принцип и подбудите за извършването й. Като в случаш не става въпрос дали твоето коте е кастрирано и къде живееш, а от какви подбуди е направено, ти все пак в прав текст си каза че не ти пука за хорските женски, реакцията мисля е напълно нормална.  Преди време точно ти пък ни осъди че сме едва ли не изверги които си тормозят любимците защото ги дисциплинираме хуманно, но никой не скочи да те обвинява, че не мислиш и че ни съдиш. Отношението върви в две посоки, ние ти отговаряме цивилизовано и уравновесено, би било добре и ти така да отговаряш и да запазим добрия тон.
За списъка, не всеки пишещ в темата автоматично се добавя, само тези, които си кажат, може ли да ни добавите в списъка, в темата или на ЛС. Затова винаги подканям в края на темата който иска да ми пише. Откакто аз пускам темите, не съм видяла такава молба от теб, ако съм я пропуснала, прощавай. Ще ви добавя, напиши само и рождения ден ако искаш да е пълно.

# 25
  • Мнения: 1 352
Този разговор от мен тръгна, затова го приех лично.
Цитат
Преди време точно ти пък ни осъди че сме едва ли не изверги които си тормозят любимците защото ги дисциплинираме хуманно
Копирай ми точно това, което съм написала, защото ме хвърли в размисъл. Особено пък тази дума изверги  ooooh!. Не съм съдила кой как си възпитава животното си, а написах какъв е моят начин. Съжалявам, че е разбрано така и ако съм засегнала някой по тоя повод се извинявам.

Цитат
не ти пука за хорските женски
Пак изопачаваш думите ми, явно не се изразявам достатъчно ясно. Никога не съм казвала, че не ми пука за хорските котки, казах, че всеки собственик трябва да носи отговорност за своето животно.

Спирам, защото стана много неприятно.
Лека вечер.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 150
Margaret, чудесна новина!  Hug Дано и другите пухчета в темата имат този късмет! А на Ричи ще му изям шкембето  Mr. Green!

И Бекс си е намерил най-подходящото местенце за оправяне на тоалета!  hahaha

Ган, Рия ли е каката?  hahaha

elix, много сладка снимка! Tasha, пухкавелкото е прекрасен!

Marieta, не се впрягай толкова! Мисли за коремчето си и не се ядосвай! Все пак тук пишем за удоволствие и всички обичаме котетата!  Hug И както ИКСИ ти писа - не ни лишавай от хубавото носле на Мишо!  Heart Eyes

 Hug за всички мъркащи пухчета!

Вижте каква сладка снимкаLaughing

Последна редакция: чт, 11 ное 2010, 20:15 от tania67

# 27
  • Мнения: 239
Ган, Рия ли е каката?  hahaha

Танче мисля, че Рия ще стане по-голяма от Сода. Сега са почти еднакви по размер.. само на Рия главата все още е бебешка  hahaha  Мисля че още няма 10 месеца... така че ще растем още. Винаги съм искала едро коте - сега може и да имам  Mr. Green

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Записвам се Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 785
 Heart Eyes.... запис де  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт