Отговори
# 30
  • Мнения: 12
В момента съм качила 4кг. За сега вървя добре като се има предвид че миналата бременност качих цели 35кг.

# 31
  • Мнения: 0
Josepha не се притеснявай , това с килограмите за всеки е индивидуално ( това го чувам отвсякъде ).Иначе аз съм качила 7 кг , но искам да препоръчам на всички мами , които имат воля ( защото аз не съм се чувствала никога толкова гладна , колкото сега ) да се опитат да ядът последно до 18:00 , 18 : 30 - звучи малко стряскащо , но преди да забременея отслабнах със 17 килограма с този тип режим - естествено не съм се тъпкала с пици и сиропирани неща , но ограничиш ли се до 18 часа , можеш да си позволяваш каквото ти се прииска.Консултирах се още в началото на бременността с двама лекари , дали ще навреди на бебчо , ако не ям след 18 и казаха , напротив , даже е по - добре за организма да не се натоварва вечер.Сега идва и зима и ще ви е по - лесно ако решите да го предприемете.На мен ми е в огромна помощ това, че и съпруга ми прие този тип хранене , но от време на време хапва по нещо вечер , само че по - далеч от мен , защото ставам доста свирепа  Grinning  А относно целулита , аз забелязах ,че по вътрешната страна на бедрата имам наченки , но е абсолютно нормално за бременността ( четох го на доста места )! Няма страшно от целулит , изчиства се лесно , дори да не се спортува активно , просто трябва да ядем здравословно! Относно стриите , искам да препоръчам нещо за гърди - аз само там получих леки в началото , но ги замразих с един доста евтин и ефикасен продукт - Олио за гърди на фирма "Кокона", иначе всеки ден мажа коремчето , бедрата и дупето с на Chicco Mamмa Donna - 9m , доволна съм за сега  Praynig

# 32
  • София
  • Мнения: 700
Да, наистина е абсолютно индивидуално - въпрос на хормонален баланс, задържане на вода и т.н. Не че трябва да се оправдавам пред някой, но съм чиста пред съвестта си, че не съм се черпила всеки ден с хот-дог, пица, баница, бисквити, сладки и т.н. Възстановяването също е индивидуално. Няма да се успокоявам, че някой е качил повече от мене, нито ще си скубя косата, че друг пък почти не е качил.....Физика, хормони, гени - ако можехме да ги командваме, щеше да е лесно.
Всичкото това го споделих с вас, защото докторката ми ме направи на 2 стотинки и ме сдуха.
Както и да е, няма да досаждам повече с тази тема - вероятно и за други освен мен е болезнена!
Нека бебета ни да са здрави и всичко да е наред, пък да съм качила 20 кила - ще го преживея!

# 33
  • Мнения: 519
a аз сега се връщам от консултация и така ми се накараха Cry за 1 месец съм качила едва 1 кг,а от началото на бременноста само 3.....какво да направя ям си колкото ми се яде Peaceне се тъпча...А сега се притеснявам за друго,че по последна менструация термина ми излиза с месец по рано 7.11 и така и ме водят и излизаче след седмица трябва да изляза в болничен 45 преди термина Naughty не можели да ми коригират датата и нямало съм да загубя нищо от болничните които ми се полагат....но ако родя ж началото на декември ще излезе,че преносвам с 1 месец...незнам дали разбрахте нещо от цялата бъркотия Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 18
pufpaf много е странно това което казваш, т.е. ПМЦ трябва да ти е бил началото на февруари, ако е така е възможно
 Thinking

# 35
  • Мнения: 227
Момичета, моля за съвет! Хвана ме ток преди час. Тъкмо поставях тава в печката и ме разтресе. НЕ продължи дълго, усетих го само в ръцете. Но се изплаших за бебето, усетих го , че рита както винаги, звъннах и на лекаря, той каза, че щом се движи всичко е ок, но аз все още се тревожа, дали според вас ще има проблеми със сърцето на бебчето!? Моля ви, успокойте ме, защото се панирах доста!!!

# 36
  • Мнения: 152
Josepha тази твойта гинеколожка как не я е срам. Да ти се кара за това, че си качила 10 кг? Разбирам да бяха 20кг как да е ,въпреки че едва ли има някоя бременна, която насила да иска да качва и се чувства добре от факта, че е качила доста. То това си е до организъм. Ако питаш мен 10 кг са си  напълно в нормата. На мен пък ми се скараха, че малко съм била качила - аз в момента съм +6-7 кг . По принцип не съм от най- слабите, варирам м/у 50-53кг при ръст 164см и честно казано си мисля, че тези килограми са си добре. Дори ми се иска да са по-малко ама няма начин. Определено си ми тежат вече и аз забелязвам напоследък, че немога да качвам стълби. Това с тия норми никога няма угодия. Или си качил много или си качил малко. Все за нещо някой ти мърмори. Аз съм си поставила за цел да не минавам 64-65кг ( сега съм 59кг ) но да видим. И изобщо не ми пука кой какво казва и как трябвало да бъде. Гледам да си ям умерено, въпреки че напоследък имам ГОЛЯЯЯЯМ апетит.
anich88   би ли споделила какво е това олио и от къде мога да си го купя? Аз също имам стрии по гърдите и много се дразня. Иначе никъде другаде нямам , ама май и не съм предразположена към тях, защото миналата бременност също нямах. За сметка на това си имам целулит, ама знам че той е по-лесен и ще изчезне като поотслабна Simple Smile
 pufpaf я дай пак. Нещо много се обърках. Как така 1 месец напред по-последна менструация? Коя седмица те изкарва ехографа? Ако термина ти е за 7.11 трябва да 32- 33г.с., но ехографа какво показва?
LADY N не се тревожи. Явно те е ударил слабо тока, щом на теб нищо ти няма. Едва ли на бебето му има нещо, както и на сърчицето му. Преди време бяхме учили,по някаква си трудова безопасност, че има " безопасни" места през тялото, през които дори може да протече ток без нищо да ти стане. Имаше нещо за дясна ръка ляв крак... абе немога да го обясня, но се успокой. Нали мърда бебето, ако пък много се притесняваш ходи на лекар. Ако неможе при твоя отиди в болница , където има родилно и кажи какво се е случило. Сигурна съм, че ще ти обърнат внимание и поне ще те видят на ехограв. Но определено се успокой. Simple Smile

# 37
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Като сте подхванали разговор за килограми  badscale , да ви попитам, следите ли си мерките?  tooth
Днес бях на гости при майка ми и попаднах на добрия стар сантиметър. Преди да забременея бюст / талия / ханш бяха съответно 83 / 65 / 89. Сега талия нямам  Grinning , тумбачето ми е 96 в най-изпъкналата част, а ханшът - 97!  #Crazy Което обяснява защо дрехите от преди, в които мога да се пъхна, са точно една или две. И аз съм се нацелулитила едно хубаво, дори мъжът ми ме пита една вечер защо ми е набабунчена кожата по дупето и ми стана много криво.  Tired Face Надявам се всичко с раждането да мине добре, с бебчо да се гледаме без проблеми и бързо-бързо да мога да съм върна към домашните тренировки, с които се поддържах преди. А, да, и стрии май са ми се появили на гърдите, мислех че са изпъкнали вени, но вече съм почти сигурна, че са от красивите линийки, които ще си имаме за цял живот.


Много положителни мисли и от мен към vilkoni и нейните бебчета, ще се радвам, ако имаме повече информация, но засега май няма от къде да я получим!   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 263
За кг, виждала съм някой бременни приятелки, които наистина ядат за двама, ама тъпчат здраво, викат сега им било паднало, което не е хубаво!Повишеното тегло води до усложнения като едно от тях е прееклампсия!Големи неприятности може да навлече , та затова лекарите правят забележки относно теглото, просто са длъжни!Например качването на кг се определя по телосложението при слабо може най-много кг, средно-мисля , че беше до 14, пълно не повече от 8кг.Когато се надвиши това тегло при нас гинеколозите изпращат задължително на диетолог.
Исках да ви питам и колко ехографа имате долу-горе до сега?Знам, че в чужбина не правят повече от 3 и те са Феталните, от 8-13, 18-22, 28-32, моят доктор ми обясни, че когато се прави преглед се ехо, понеже е на принципът създава образ, чрез ултра звукови вълни, бебето чува все едно ниско до него прелита самолет!Ето едно мнение , което съвпада с това , което ми обясниха!

Тъй като родих във Великобритания, исках да ми направят един допълнителен преглед в 9-тия месец, както е в БГ, но категорично ми отказаха - това се прави само, ако има съмнение за седалищна позиция, иначе поради липсата на данни доколко е вреден ултразвукът за плода, не се препоръчват повече сканирания (точно това е английския термин - сканиране). Там са на принципа, ако не ни са известни последиците - по-добре да не рискуваме. Това ми се стори доста разумен довод и бих посъветвала същото всички бъдещи майки.
Именно - това са звукови вълни в ултра честотите, които предизвикват трептения в човешките органи и апаратът улавя ехото, което се е върнало при ударът на вълните в определените органи. До тук нищо вредно, но има едно глямо НО! Никой не знае дали тези трептения по плода не му оказват някакво влияние. Представете си колоните на уредбата как трептят от звука... Така че според мен по-разумно е да сме предпазливи, отколкото безрасъдни. Все пак става дума за нашите деца.
Аз понеже съм на Фетална на 5ти, а прегледът при гинекологът ми е на 7ми, и си мисля, че е безмислено док да ме гледа на ехо, при условие , че феталната ми е била преди два дни newsm78

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 18:17 от mari:)

# 39
  • Мнения: 227
Мама Ива, много ти благодаря, че се отзова, наистина съм доста притеснена, бебчето си мърда, усещам го, но доста се изплаших!
Хора, килограмите са различни дори за една и съща жена при различните й бременности. Аз съм качила до сега 12 или 13, но моя лекар не го намира за лошо. Висока съм 164, тежах 56-57 при забременяването.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 687
И аз съм + 6-7 кг, надявам се че до края няма да кача много или поне ще бъдат само на бебо, а не на дупето ми  Mr. Green Но според мен това са си съвсем нормални кг, моа приятелка до края на 6 месец беше качила 30 кг, но след това бързо ги свали, сега пак си е със същите кг , като преди Simple Smile

За стриите- май още нямам, дано и да не се появят, че килограмите са лесни за сваляне, ама тези стрии няма отърване от тях. Аз сега се мажа с олиото на Икаров против стрии и съм доволна, преди това се мажех със зехтин.

Аз всеки месец като ходя на ЖК и ме гледат на ехограф, но за много малко време , има няма 2-3 мин, което се надявам, че не е голям проблем...

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 18:28 от ivka_007

# 41
  • Мнения: 1 070
Мона бонбона,много красиво име-Надежда  Heart Eyes Аз така исках да кръстя дъщеря си,но после реших да си остане името,което от дете си бях избрала. Но ако имам още едно момиче вероятно така ще я кръстя. Заглавието ти "Хей, декември идвай вече, та да гушнем нашето човече!" също много ми хареса .
Мари,ти с твоите 6-7 кг по добре не се слагай,че много благородно ти завиждам  Heart Eyes
 Софиянки,да не забравите да се снимате.
И много се кефя,че темата се е раздвижила,вече на ден поне по 6-7 страници се изписват и много от мамите се включват.
Данили,дано си намериш мечтаната количка на добра цена,знам какво е да имаш мерак!
За vilkoni вчера е влизала във форума,днес също. Дано ако може да съобщи някои хубави новинки за нея и бебчетата.
Вестителките станаха май 3-4 вече,нека ги напишат на първа страничка,които изявиха желание,но аз предлагам да си дават телефоните само на ЛС,за да не злоупотреби някой външен човек.

# 42
  • Мнения: 0
mama_Iva олиото е против стрии на фирма "Кокона" и струваше около 5лв, вече го ползвам от 3 месеца и имам още от него!Иначе , аз имам стрии , но от отслабване преди - лекарката ми каза , че много зависи от кожата и аз по - скоро не съм склонна , но нищо не се знае.Искам само да вметна , че поне 2-3 жени , които вече имат бебоци са ми споделяли , че всичко е било ок до 9ти месец , но след това са се нацепили страшно много , за това полагайте грижи за себе си , мажете се редовно и търпеливо , наистина за всяка една от нас бебчо е най - важен , но нека и ние не се занемаряваме!
Аз исках да попитам дали някоя от вас приема витамини за бременни ? Аз си бях взела Pregnacare  , но лекаря ми каза че от него само се пълнее и да си карам на фолиева до края.Също имах доста твърдо коремче и ми казаха да пия НОШ ПА,някоя от вас имала ли е такъв проблем с твърдия корем? newsm78

# 43
  • Мнения: 493
a аз сега се връщам от консултация и така ми се накараха Cry за 1 месец съм качила едва 1 кг,а от началото на бременноста само 3.....какво да направя ям си колкото ми се яде Peaceне се тъпча...А сега се притеснявам за друго,че по последна менструация термина ми излиза с месец по рано 7.11 и така и ме водят и излизаче след седмица трябва да изляза в болничен 45 преди термина Naughty не можели да ми коригират датата и нямало съм да загубя нищо от болничните които ми се полагат....но ако родя ж началото на декември ще излезе,че преносвам с 1 месец...незнам дали разбрахте нещо от цялата бъркотия Hug
Смени ЖК-то. Това е цял месец  #Crazy Ако до сега си била в болничен ще ти се отрази и то доста  ooooh! А като преносищ ще искат да ти слагат системи ида го вадят по-рано....

# 44
  • Мнения: 844

Аз също съм 164 и винаги варирам 50-53кг. Забременях 52кг  , а сега съм 61кг  т.е. вече имам +9. КОремът ми не  е много голям , значи всичко е в дупето и краката...ДАно да не кача още много , но пък това бебе толкова много сме го чакали , че това мисля ми е най-малкият проблем.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт