Отговори
# 45
  • Мнения: 52
Ох и аз съм вече + 10 от горе  SadДнес обикалях и по магазините да си купя някакъв панталон ама като ме видят с големия корем и ме отрязват Sad ,а в магазина за бременни бяха много гадни и едни такива "бабешки".Утре пак ще щурмувам по магазините и дано вече успея да си купя нещо.Ааа иначе си взех една дълга плетена жилетка ,с която мисля да изкарам есента като връхна дреха и едно блузе с дълъг ръкав Simple Smile.Една магазинерка ме поогледа и ми вика вие май скоро ще раждате  #Crazy ,коремът ми бил ниско долу  Thinking и аз и викам ми скоро,скоро след 3 месеца  Laughing

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 687

Аз исках да попитам дали някоя от вас приема витамини за бременни ? Аз си бях взела Pregnacare  , но лекаря ми каза че от него само се пълнее и да си карам на фолиева до края.Също имах доста твърдо коремче и ми казаха да пия НОШ ПА,някоя от вас имала ли е такъв проблем с твърдия корем? newsm78

И аз не пия никакви комбинирани витамини, пия само фолиева киселина и витамин С

# 47
  • Мнения: 514
Здравейте момичета!
Дано бебенцата на Vilkoni набират все повече сили за живот  Hug Толкова са крехки сигурно....

Що се отнася до килата аз до момента съм качила 8 кг. Преди да забременея бях 50 кг. Josepha не мисля, че твоите 10 са много. Зависи до края как ще ги докараш.
Момичета искам да ви попитам как сте с апетита. Аз в началото нямах заради повръщането и отпадналостта и все си мислех, че като напредна с бременността това ще се промени и ще ям като прасе  Animal Pig Обаче сега явно заради бебето, което ми притиска стомаха не мога да ям по много - с малко се наяждам. При вас как е? 

# 48
  • Мнения: 0
The Girl , да ти кажа и аз обикалях за дрехи миналата седмица и се прибрах с две спортни долници и 2 нови тениски..просто абсолютно нищо с копче не ми е удобно и съм се настроила да нося предимно спортни дрехи , а като позастудее и се наложи да съм по - официална съм решила да си взема от плетените рокли ( туники) , доста по - голям размер , за да покрива корема ми все пак  Heart Eyes Като цяло няма хубави дрехи в магазините за бременни , поне не съъм попадала.Иначе разглеждах предложения на Benetton за бременни , но наистина там цените са дооооста високи ..

# 49
  • Мнения: 1 263
момиета , виждали ли сте някъде такива или да поръчвам на половинката да ми донесе?
http://bebe.eveiletjeux.com/Produit-124845/lit-de-voyage-poids-plume.htm
http://www.jouets-bebe.com/prod3372-babysun-lit-pop-up-de-voyage-anti-uv

# 50
  • Мнения: 493
Момичета, влезте в този сайт да се успокоите http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm . Hug

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 687

Момичета искам да ви попитам как сте с апетита. Аз в началото нямах заради повръщането и отпадналостта и все си мислех, че като напредна с бременността това ще се промени и ще ям като прасе  Animal Pig Обаче сега явно заради бебето, което ми притиска стомаха не мога да ям по много - с малко се наяждам. При вас как е? 

И аз съм така, вече се наяждам с много по-малко, казаха ми че наистина е от това, че бебето притиска стомаха и вече и с малко се пълни Simple Smile. аз за това по принцип смятам, че не се пълнее от ядене , а от хормони, защото предполагам, че при всички бременни е така със стомаха и не може да се яде много..

# 52
  • Мнения: 276
Запис!

Много положителна енергия и стиснати палчета за мама Vilkoni и нейните бебчета! Да Бъдат силни и да се борят, родени са на Кръстовден, дано имат късмет и Бог е с тях!!! Praynig Praynig Praynig

Честит имен ден на всички, които празнуват днес!

За килограмите - засега съм качила 6-7кг, храня се нормално, имам апетит и не се лишавам от нищо. С предишната си бременност качих общо 14кг, сега се надявам да са по-малко, макар че надали ще стане. Най-много се качва 8 и 9 месец, а те предстоят точно зимата, когато организмът и без това е предразположен към напълняване. Здраве да е, ще ги сваляме после, само да са здрави бебчетата и да сме добре.

pufpaf, нещо не разбрах каква е ситуацията при теб, кога ти беше ПМЦ? Как така чак сега се установи термина да е с един месец по-рано??? newsm78

Лейди Н, аз мисля че няма да има проблеми при теб, все пак не е било толкова силно, но за всеки случай отиди на лекар, иначе няма да си спокойна. Hug

# 53
  • Мнения: 99
Да кажа и аз лека нощ с едно записче в новата тема Simple Smile

За кг - и на мен малко ми се карат, а съм качила само 10 кг - казвам "само", защото бях +10 до четвъртия месец предния път, ама няма страшно - свалят се Wink

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
За отчет и от мен ,аз съм 1.62 висока и бях почти 50 (49-49.5) кг преди да забременея,сега съм 53.5,тоест качила съм 3-4 кг.
Сега доста се налага да се тъпча с неща заради хемоглобина(яйца,дробчета,език,риба)все някое от тях присъства в салатата ми,сигурно заради това ядене зорлен,после съвсем ще намразя всякакво месо.
За витамините аз приемам Мулти табс(те са като Прегнакеър като състав и доза,но на многократно по-евтина цена само 2 лв струват) и фолиева киселина допълнително.
Да попитам ако има самоосигуряващи се в темата,след настъпването на 45 дни преди раждане,ще спирате ли да плащате осигуровки,или се продължава?

# 55
  • Мнения: 8
Аз също съм качила 10 кг., което не толкова много. По- лошото е че имам още излишни от предишна бременност, които не успях да сваля newsm45, но какво да се прави после ще гладуваме като кучета, за да сме хубави пак newsm47

# 56
  • Мнения: 564
Аз пия витамини Пренатал - такива ми изписа наблюдаващия лекар.

Стомаха ми почти от самото начало става твърд доста често, не знам причината.

# 57
  • Мнения: 55
За колограмите да кажа и аз... Simple Smile Аз съм 170 см, преди си държах около 50 кг. Миналата зима обаче си угаждахме и май бях стигнала 53 Simple Smile Сега съм вече 60-61, т.е. едни 7-8 отгоре Simple Smile Ама колкото и да станат, после ще му мислим Wink

Стрии още нямам никъде, ще видим до края... а и тези дни покрай бъбреците да си призная съвсем забравих да се мажа...

Mari:) беше питала за броя на ехографиите... при мен се събраха доста повече от 3. Те май 3 ми бяха само в първите 4 месеца. А и това съвпадане понякога на ФМ с ЖК води до по-голям брой. Моята лекарка все на ехограф гледа. Но пък на мен така ми става по-спокойно. Дори веднъж и на друго място бях ходила, като се бях стреснала нещо. Уж казват, че не вреди... но и аз си мисля, че има някакъв негативен ефект. Дано да е минимален все пак...

Витамини не пия специални, само фолиевата киселина до скоро и желязо за 10 дни. Лекарката не дава, трябвало от храната да си набавям. А сега пия магнезий... и моя корем май се втвърдява по-често.

Lady N, не се шашкай, миличка! щом след това се усеща бебчето както винаги, значи всичко е наред! Simple Smile Но ако много те е страх, по-добре иди да те види лекар и да ти каже, че е ОК. Сега стрес не ни трябва!

Лека нощ, мамчета Simple Smile

# 58
  • Мнения: 519
не е от сега, а е от самото начало...последната ми менструация бше на 31 януари и по принцип съм с много късна овулация....по ехограф излиза че съм с 3 седмици назад....тоест термин 3 - 4 декември а по последна менструция 6-7 ноември ooooh!но за нищо на света не бих си сменила доктотката поради тази причина... :peaеc Peace всичко е заради по късната овулация

# 59
  • Мнения: 152
Добро утро,
как сте?
Lady N надявам се , че уплахата при теб е преминала вече и си по-спокойна. А това е най- важното, ти ако си спокойна и бебока ще е добре Simple Smile
За броя на ехографите по ЗК е  3 за нормално протичаща бременност. Но и мен ме гледа всеки път. Но честно казано си мисля, че го прави, за да ми покаже, че все пак има някакъв смисъл от прегледа. Иначе какво ще ме преглежда. Тя ми мери кръвното без слушалка, което за мен е абслютно безсмислено. Мери обиколка на  корема и гледа на ехограф. Дори и на килограми не ме е мерила нито пък питала колко съм. Аз всеки път демонстративно се качвам на кантара й, а тя никакво внимание не ми обръща.  Иначе и аз знам, че честите ехографски прегледи имат някакво облъчване, но то е минимално и ако е възможно да окаже някакво значение сигурно е при прекалено честа употреба ( да речем всеки ден в продължение на месеци )
Pijamka и при мен мерките са станали зашеметяващи. Талия нямам никаква почти от начало, много странно, но първо там напълнях. Единствено обиколката на бюста ми харва сега като цифра повече.
pufpaf много е странно това което казваш. КОлкото и късна овулация да имаш това е разлика от около 28-30 дни, което направо си е все едно следващия цикъл. Незнам. Пък и ако по ПМЦ си в 34 г.с. то определено тези 3 кг, които си качила са страшно малко. То само бебето и околоплодните води тежат повече.  Да не вземеш сега се притесниш нещо, в никакъв случай не ми е това целта, просто ми е странно, но щом наблюдаващия те лекар не е казал нищо значи няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт