Нико и Бени още ги няма - Любители на котки - тема 39

  • 36 418
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 175
Aleksandrina стискам палци за твоя сладур!

Много сладки снимки сте показали  Heart Eyes Ние нямаме нови, но пък ще покажа една колекция на която попаднах миналата седмица - вижте докъде стигат братята американци в усилията си да осигурят външно пространство за котките, без да ги излагат на опасности:

http://www.nytimes.com/slideshow/2010/06/17/garden/20100617-catio-slideshow.html

Ние тука дискутираме мрежи по балконите, а те цели клетки и тунели строят. Според мен тия хора имат прекалено много излишно време и пари  hahaha Да не говорим колко унизително и затворнически изглеждат тези котки - като в зоологическа градина. Не, мерси - по-добре в апартамент, но с достойнство. Не че котките разбират от достойнство, но при такова наличие на птици и катерици които дразнят котката през мрежата, а тя не може да ги стигне и само се блъска в решетките, това си е чисто мъчение. Ни вън, ни вътре - виждат двора, но не могат да се разходят в него, само се дразнят горките.

# 31
  • Мнения: 0
запис с молитви за успешна мисия Нико и Бени  Hug

# 32
  • Мнения: 359
Малее, Месечинке, тази луда котка как наднича.... Не те ли е страх да не скочи?! Като гледам сте на доста висок етаж.

Ками, здрасти и в тази тема!  Laughing

Малко снимки от нас:


Уж съм пред огледалото, а опашката ми отзад  newsm78

Ето ни в целия ни блясък!

На мама грозницата!

Последна редакция: сб, 19 юни 2010, 23:49 от kotkovo

# 33
  • София
  • Мнения: 13 150
Aleksandrina, голям красавец! Дано утре ни зарадваш, че се е върнал!  Hug

Ками, добре дошла с хубавицата Сузи! На колко години е?

Дидитка, точно тези тунели бях виждала в някакъв филм по Дискавъри или Анимал планет. Правили ги, за да предпазят птичките и др. дребни животинки, а не заради котките. Дори сега се сетих, че филма беше за котките- ловци и знаем ли какво правят домашните ни любимци, когато са навън. Имаше стопани, които са броили колко животинки е донесло котето, за да им се похвали - не стотици, а хиляди   ooooh!.

Ели, тоя Съни голям звяр!  hahaha  Каква паст е отворил!  Grinning  Кучето и то ли е на гости или снимката е при тръгването на кака му?  Mr. Green  Мъро също обича куфарите, но около него остава място и за багаж  Grinning.

 Hug  за Шерко с красивата прическа и любопитката Кетя!

Котково, не искаш ли да сложим и твоите котаци на първа страничка? Много ми хареса снимката с чуждата опашка  hahaha. Как успя да ги подредиш така?  hahaha  А "грозницата" има стол като на Мъро, но на Мъро е по-хубав  Grinning. По-хубав е, защото е ярко червен - любимият му цвят  Grinning. Ако кака му е седнала на стола я бие, за да се маха  Mr. Green. Ето го как блажено спи в него:



Последна покана за включване в списъка - утре до обяд мога да добавям.

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 03:11 от tania67

# 34
  • Мнения: 1 175
Дидитка, точно тези тунели бях виждала в някакъв филм по Дискавъри или Анимал планет. Правили ги, за да предпазят птичките и др. дребни животинки, а не заради котките. Дори сега се сетих, че филма беше за котките- ловци и знаем ли какво правят домашните ни любимци, когато са навън. Имаше стопани, които са броили колко животинки е донесло котето, за да им се похвали - не стотици, а хиляди   ooooh!.

Да, това е така, но щом котките не могат да бъдат навън (заради тяхната сигурност, както и сигурността на жертвите им) тогава защо просто не си ги държат вътре? Ако котката не е излизала навън, няма как да й липсва и да се дразни. Но когато вече е навън, с всичките миризми, шумове, прелитащи птички на двора, а тя е завряна в клетка, това не би ли я дразнило повече? Котките обичат да са навън, за да обикалят територията и да ловуват, не за да дишат чист въздух. Така че, когато обикалянето и ловуването не са позволени, какъв е смисъла от няколко заградени квадратни метра? Нещо не го разбирам това, изглежда ми като сол в раната на затворника  Confused

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 242
kotkovo, големи сладури Hug Мъро си има направо президентски стол, кой като него Heart Eyes
За Кетя - в началото много ме беше страх да я извеждам на терасата, но тя така се моли милата, че не можах  да и устоя, обаче съм плътно след нея. Така като наднича надолу не ме притеснява, особено като си седне на дупето както на снимката, може много дълго да седи и да гледа без да мръдне. А и точно под тази част на терасата има друга тераса - на съседите, която е издадена напред. Виж като накацат врабчета по парапета и започнат да пеят и да я дразнят, като хукне към тях не мога да сваря да бягам след нея ooooh!
Абе знаете ли, че Кетя откакто започна световното постоянно разкарва трите си топки из къщи Crazy Беше ги зарязала тотално, а сега пак се сети за тях, майтапим се, че и тя иска футбол да играе Party

# 36
  • Мнения: 96
Дано да се намерят Бени и Нико

# 37
  • Мнения: 112
  Здравейте момичета,

Първо да кажа , че много съжалявам  за  тези изгубени  красавци.незнам какъв е случая, но дано се намерят по-бързо!

  Сега за  нас.Вчера си взехме котенце, на около 50 дена е ,женско. Много е  сладко, чисто бяло/обикновено/ със синьо и зелено око. Обаче мисля , че е напъъъълно глухо.Не реагира на име  , на църкане ,драскане, пляскане, прахосмукачка, пералня, викове- нищо.В ухото да му изпищиш, не реагира.Това  е  гадно, защото го взех  заради детето, а то  може и да  изгуби интерес, ако котето не отговаря на повикването му.И самото  животинче , ако не ни вижда, понеже не може да ни чуе, сигурно се   плаши, защото започва да мяука.Няма как да го успокоиш , че си наблизо , докато не те види:(Незнам как да подходя.
  От друга страна положителното е, че не е страхливо, не се крие от хора или прахосмукачка, даже играе с нея , много е контактно.Но не знам докога ще е така.Като не чува как ще го викаш, ако искаш да  дойде?Или , ако се наложи да го лекуваш , как ще го успокояваш? То и име  неможе да му  измислиш...
   Някоя от вас имала ли е  такава котка и излишно ли драматизирам?Моля дайте съвет!Неудобно ми е да се обаждам на хората и да им го връщам, или да го разменям Embarassed

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Честит нов член на семейството Simple Smile
Нямам опит с глухи животни, но мисля, че няма причина котето да не води пълноценен живот, а и вие да сте щастливи с него. Може би ветеринар ще отговори най-добре на въпросите ти.
Ето набързо нещо от нета:
http://www.zoomagazini.com/bg/post/218/gluhota.html
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=245&t=10597&st … amp;sk=t&sd=a
http://www.zoomania.org/kotki/zdrave/7787-shtom-e-byala-kotkataznachi-e-gluha

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 11:08 от Месечинка виторога

# 39
  • Мнения: 4 785
При белите котки със сини/зелени очи има един ген, който го прави глухи, така че най-вероятно е напълно глухо... щом не реагира на шум  Wink

# 40
  • Мнения: 112
   Ами мислих, преценявах, то и да е глухо, не е края на света.Има си и предимства.А и  макар и за ден, сякаш се привързах към него и ми е мило да го връщам.Все пак е живинка , не е стока с изтекла годност.Реших да го задържа.Дано и малката да  свикне , че не бива да му вика /тя си е алармаджийка по принцип Joy/, че ще  изкукуригаме съвсем.От цялата работа само мъжа ми ще пострада.Жената не го чува, дъщерята още по-малко, а сега и глухо коте ooooh!  Днес е мрачно, но по-нататък  ще го снимам.

# 41
  • Мнения: 0
Опит за бягство номер 9039309309.
 Laughing
Трасе - започва от червената точка.
Гузен поглед - отсъства.
Крака - треперещи. Laughing
Вестибуларен апарат - все още стабилен. Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте и от нас в новата тема. Всички снимки са мнго добри, но на котково много ми хареса тази с огледалото, много добре се е получило. Преди да видя, че са две котките се блещих няколко секунди. Моят Тобчо нещо не беше добре тези дни. Явно от жегата, нещо се разповръща и раздриска, сега е по - добре. Оставих го един ден само на вода и му мина. Малко ми беше сърдит и ме преследваше, но за негово добро не се потдадох. Той се опитва да ме хипнотизира. Застава срещу мен и се облещва с едни големи очи. Добре че, не съм податлива на такива номера.
Стискам палци за добри новини.

# 43
  • Мнения: 96
Ето я и моята Бонбона.После тупна от стълбите  Laughing

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 18:55 от AnGeLcHeTyYy

# 44
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Хихиххихи...много сте готини всички - да сте живи и здрави!  Heart Eyes Hug

Таня - благодаря, че се погрижи за местенцето ни в този форум!   bouquet

Ние сме подчинили уикенда на 2 гряха-ядене и излежаване.  Embarassed Wink Mr. Green
Търкаляме се по леглото , а Маша ни попръцква...Носи се аромат на кисело зелце...много задушевно!
Смятам да продължим в същия дух...имаме за фон кротко валящ дъждец....просто и прекрасно!

Lei@ - моя приятелка има бяло глухо коте. Казва, че е мн. миличко и гальовно. Аз не съм го виждала , защото отидоха да живеят далече, но и вярвам. Пращала ми е снимки - пухкаво топченце...много сладко. Не е споделяла да има проблеми , заради глухотата.

И за да не ни забравите ....малко ретро снимки от нашето детство...миналата година по това време  Grinning

Боби


Маша


Бате Писанчо - неговата снимки е скорошна, преди разгонването и безкрайните битки...сега не е за гледане милия....оххх , трябва да събера парички и да го спася от тези мъки


И последно да се похваля - намерих една опцийка "Курсор мания" - сега по екрана ми бяга едно сладурско коте и си вее с опашчица.... Grinning  ...супер сладурско...

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 13:55 от Токачка

Общи условия

Активация на акаунт