моля за помощ - намерих малко коте, търся му дом

  • 5 857
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
здравейте,

днес докато вървях към къщи, чух жално мяукане. огледах се и видях мъничко коте, на около месец и половина - черно. беше цялото мокро - нали валя цял ден. свалих шала си, увих го в него и го понесох към къщи, където го нахранихме, изсушихме - абе погрижихме се за него. обаче двете ми котки - на по три години - не са във възторг, а и ние нямаме пространство за трета котка. плюс това е мъжко и дори да го оставим, след няколко месеца ще имаме сигурно 16 броя малки котенца. ако познавате някой който би искал да го вземе, или вие самите си търсите, моля да ми пратите лично съобщение. дори за миг не се поколебах да го взема, но не може да остане вкъщи дълго... ето го прилепа:


предварително благодаря за отзивчивостта!

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 20:16 от foreplay

# 1
  • Мнения: 1 844
Душичка сладка,дано бързо намери своя дом.
Страхотно е,че все още има хора като теб,foreplay!

# 2
  • Мнения: 156
едно момиче от стара Загора ми отговори във форума на зачатие, че може би ще го вземе, сега я чакам да реши. много ще се радвам скоро да си има дом. не мога да го оставя само вкъщи с другите две. днес и утре както и да е, ще си отменя излизанията, за да го пазя. но в понеделник... не мога да го оставя през деня само с големите...

# 3
  • Мнения: 87
И аз така ги правя котенцата- ако са малки ги взимам поне да ги поотгледам да отраснат. Особено зимата, може да измръзнат... Тази зима намерихме с приятелят ми едно котенце без очи, беше на около 3мес. Беше полумъртво,затрупано от снега в един кашон и всички го подминаваха. Да,ама на мен ми се къса сърцето като видя нещо такова и го взехме в колата да го стоплим. То не даваше признаци на живот, пулса му беше съвсееем слаб и колкото и да го топлих нямаше подобрение. Накрая го оставих в офиса на приятеля ми и му пуснахме парното за през нощта. На сутринта като отидохмесе разхождаше,милото, съвсем плахо и силно мяукаше...някой или му беше искарал очите, защото ги нямаше, или някаква болест, нямам идея. И почнахме мисленето какво да я правим тая животинка. Не ми се искаше да я взимам у нас, понеже съм бременна и си бях казала, че бременността ще си я искарам без котки. Но, уви, кой ще вземе сляпо коте? То иска постоянна грижа. И така- отгледахме го зимния период и пролетта като се стопли го дадохме на едни познати с къща. То обаче е избягало от там и сега много често мисля дали е добре, дали ще оцелее, въпреки, че то много порасна, заглади косъма и надебеля много, не знам дали като не може да вижда е оцеляло. Моля се за него... И така.
От кой град си?

# 4
  • Мнения: 156
в софия сме с котето, обаче ако някой от друг град го иска, съм навита да му го закарам... иначе ще го пребият големите...

# 5
  • Мнения: 87
С удоволствие бих го взела, въпреки че всеки момент очаквам раждането, но наистина съм мн далеч- Разград, северна бг...  Sad Давай нататък с търсенето,аз ако чуя за познати от сф, които търсят котенце ще се включа  Hug
Успех, засега!

# 6
  • Мнения: 156
благодаря! имаме напредък - едната маца се опозна с котенцето и сега си общуват. или тя го вика и то ходи след нея, или то си върви и мяука и тя го следва, също мяукайки Simple Smile. поне сега съм спокойна, че няма да го изяде! другата кота още се дърпа Thinking

# 7
# 8
  • Мнения: 3 136
Може да се занесе на лекар за процедура(в момента не мога да се сетя думата, не беше кастриране, друга дума май беше) и тогава няма да има опасност от котенца, а може и да си го задържите.

# 9
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Като краен вариант -  в зоомагазина на Попа взимаха малки котенца, които след това обезпаразитяват и продават - мои познати си занесоха котилото там. Ако много не се разбират с твоите котки и няма кой да го вземе и това е опция... За съжаление аз имам големи куче и коте и ми е невъзможно, а иначе котан е много сладък - успех!

# 10
  • Мнения: 156
след като прочетох това http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=8981&st=0, направо се отчаях. да ги дам в зоомагазин след като видях на няколко места с каква цел някои "хора" осиновяват, дори купуват животни, няма шанс. не е възможно да го задържим дълго. да кастрирам коте е абсурд. нямам против хората да го правят, но аз не бих могла... засега е обезпаразитено, много е малко още за ваксини. разчитам, че някой нормален човек ще го вземе и ще го обича. не бих си простила ако с него нахранят някой питон, за да му разнообразят храната Cry

# 11
  • Мнения: 361
здравей, намерихте ли дом на котето? моята дъщеря /10г./ много иска котенце, все обещава, че ще се грижи за него. аз пък много харесвам черни котки... лошото е, че не сме в софия- живеем в хасково и не знам как може да стане пренасянето на котето. и още нещо- има ли опасност, при положение, че съм бременна, ако се вземе коте? /чувала съм противоречиви мнения по въпроса/. ако още му търсиш място за живеене- можеш да ми пишеш

# 12
  • София
  • Мнения: 1 624
здравей, намерихте ли дом на котето? моята дъщеря /10г./ много иска котенце, все обещава, че ще се грижи за него. аз пък много харесвам черни котки... лошото е, че не сме в софия- живеем в хасково и не знам как може да стане пренасянето на котето. и още нещо- има ли опасност, при положение, че съм бременна, ако се вземе коте? /чувала съм противоречиви мнения по въпроса/. ако още му търсиш място за живеене- можеш да ми пишеш

Няма опасност. И аз съм чувала какви ли не вариации по този въпрос, но имам един съвсем личен пример: себе си. И сестра ми. Родени сме и сме израсли с коте и куче вкъщи и единствената болест, която хванахме, е любов към животните  Peace

# 13
  • Мнения: 1 908
 Hug Разкошно черно маце! Нали в котешката тема едно момиче каза, че си търси точно черно котенце? Какво стана с нея?
Който го вземе ще бъде голям късметлия- черните маци носят късмет  Wink
foreplay , ти си добра душица  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 156
здравейте отново!

момичето, което си търси коте, се свърза с мен и аз й дадох телефона си. тя ще си прецени дали да се обади.
benissima, на теория има вероятност от заразяване с токсоплазмоза, която е много опасна, но доколкото съм чела, от десетилетия в българия няма регистриран случай на заразяване от котка. токсоплазмозата обикновено се прихваща от консумация на месо, което не е минало през добра топлинна обработка. на котето може да се направи изследване, което да покаже има ли опасност. колкото до транспортирането, определено предпочитам да си направя екскурзия от 200 км, но да съм сигурна в човека. обмислям варианти, тъй че не изключвай петнайсетминутно посещение с подарък в неделя.
за съжаление, снощи имаше негативно развитие на ситуацията. моите две котки са на по три години и са отгледани от мен, откакто навършиха един месец и половина. женски са, но не са сестри. отначало го плашеха и се опитваха да го бият, но след няколко часа, едната го осинови. не се отлепя от него. другата е по-свит характер и много я е страх от него. стана така, че едната се движи само с котето, а другата страни от тях. снощи към един часа двете големи се сбиха жестоко - на живот и смърт... не съм виждала подобно нещо никога Cry Cry Cry. те живеят заедно и се обичат вече толкова време, а сега бяха готови да се изядат една друга, да се убият... приятелят ми едвам ги разтърва - той също не остана без поражения. жестоко го издра по-едрата (тази, която е привързана към малкото коте). тези две котки за мен са част от моето семейство и можете да си представите как се чувствам сега. ако не бях донесла котето, едва ли това щеше да се случи. бяха озверели, имаше някакви счупени стъкла по пода в кухнята, където се бяха сбили... приятелят ми не ми даде да влизам там после един час, голямата виеше страшно срещу него през цялото време... взехме нападнатата при нас за през нощта, а голямата с котето бяха в другата стая. на сутринта тя уж се държа почти нормално с нас, но не смеем да ги съберем пак. както уточних в първият си пост, живеем в малко жилище и отделянето на котките и непрекъснатото затваряне на всички врати ни създават неудобства... не смея да си помисля какво би се случило ако ги събера сега Sad. всичко това е кошмарно за мен, понеже аз го донесох. то не е виновно за нищо, но нямам търпение да му намерим стопани и да се опитаме да върнем нещата отново към нормалното...

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 20:25 от foreplay

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт