~128~ На вкусен чай при наc се спрете - към Арабски свят  далеч се пренесете ~

  • 42 160
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 550
Добър вечер  Hug


над2, изглежда не си чела темата редовно   Mr. Green  Whistling
Относно визата, България още не е в Шенген, така че според мен твоят познат, дори да има виза за Гърция, се нуждае от допълнителна такава за България. С гръцката може да пътува свободно във всички страни от Шенген – Испания, Германия, Франция и т.н., но не и България. 3а това и все още има задължителна паспортна проверка при преминаване на границата между двете държави Peace

Но ние имаме и арабска мама в Гърция, мисля, че тя може да даде по–пълен и точен отговор. Стига да се появи  Rolling Eyes

Амалче, както винаги много информативна с поселдните новини от Сирия и БИ  Hug

Ники, как е синът ти? Надявам се вече да е здрав  Praynig

Бях писала за разходката§пикника с колелата – беше страхотно, заредих батериите със слънчеви лъчи, след малко ще кача и някоя снимка в албума  Flutter

А сега ще ви пожелая приятна вечер, че наргиле с аромат на море ме очаква в другата стая  Whistling

# 46
  • София
  • Мнения: 18 043
Zdraveite dami,
Sorry za latinicata, ama neshto lipsva kirilizirashtoto kvadratche.. Rolling Eyes
Inache da se otcheta ot Grycko..
V poslednata minuta si promenih planovete i edna ot bliznachkite trygna s men.Ta si imah kompaniq po pytq.Sega mandjite, sgotveni ot plovinkata,sa i za dvete ni. :mrgreen:Nali sme si ludi v nasheto semeistvo, ta dnes mojem da se pohvalim i s pyrvoto kypane v moreto za tazi godina.No za moe uspokoenie ne bqhme edinstvenite otkacheni s djapanki prez april. Mr. Green
V sledobednite chasove bqhme kaneni na gosti na jordanskiq konsul v Atina.Devoikata se 4uvstvashe dosta nelovko zaradi tova, che ne razbirashe golqma chast ot razgovora. :(Poslednoto q iznervi i po4na da mrynka da si hodim.Imah 4uvstvoto, che sled solidnoto mandjare sym stanala troina i motoryt nqma da ni pobere.Ama uspqhme da se priberem.. Wink
Za Gyrciq- Aia e prava, gryckata viza ne e dostatychna. :peace:Vse oshte ima granichen kontrol, makar i dosta otslaben.Dokumentite se proverqvat samo v reisa, po-detailno se deistva samo  v sluchaite s putyvashti deca. Peace
Na vsi4ki imali povodi da praznuvat -4estito i nai-hubavi pojelaniq!V nedelq se pribrram, togava 6te pisatelstvam pove4e.Celuvki na vsi4ki! Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 4
Здравейте арабелки! Да честитя първо на патерица на всички рожденници - съпрузи и дечица, както и празника на Ники и Хадил  Hug Пожелавам здраве и много късмет на всички.
Да почерпя и аз - днес моята племенничка проходи, а утре има рожден ден - става на 1 годинка  Laughing

Нямам време да чета и пиша напоследък, надявам се скоро да съм по-редовна  Praynig . Прегръдки на всички  Hug  Hug  Hug

# 48
  • Мнения: 0
Благодаря ви момичета. Много сте мили и любезни. Благодаря ви за търпението.
 Поздравявам всички, които имат празник и особенно малката рожденичка.
Той иска да дойде в България, а работи в Саудитска арабия, а от там виза за България се вади много сложно.

# 49
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро, принцески ! Та ето една тематична закусчица от мен  Laughing



АС, ти откри сезона  Mr. Green

И Айа събра слънчеце, сега е ред и тук са се позатопли.

Амал  Hug

За всички арабски красавици- много хубав ден  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 427
                Добро утро мои арабски принцеси !
     Алверка ме е изпреварила , и е сложила чудна закусчица.
      В такъв случай ,аз ще поднеса кафето,заповядайте
  Тес-Честит рожден ден и честити крачета ,на твоята племенница.Пожелавам и здраве,щастие и много усмивки.
 Айа-добре си направила,като си заредила батериите.И аз отдавна мечтая за разходка и пикник. Hug
  Амалче- още не съм приключила с ремонта.Стаите почти са готови , но моят любим,реши че трябва да сменим прозореца в детската.А също и да изградим и остъклим едната тераса.Так че ,скоро няма да приключа с чистенето както предполагах, но пък след това ще ми е хубаво да си пия кафето. Hug
Току-що дойдоха да сменят прозореца, та след малко ще ви оставя.
 Ве-добре завърнала се. Много ме развеселяват историите с малката,за скрита камера сте. Grinning
      ммм 3,Ве,Ники,Хадил-честити ви празници на патерица от мен.
Пожелавам ви много любов,здраве ,щастие ,успехи.  bouquet
   Аз ще бягам,пак ще се включа.
 На всички прекрасни арабски принцеси много  Hug   bouquet

# 51
  • Мнения: 468
Аааа, принцеси, привет.

Пак да ви поздравя с любима песничка. пак на Хасна:
Haya helwa
Аз съм малко по-заетичка от обикновено, че мама замина на село и ставам малко разногледа.   #Crazy Иначе беба е много сладка, като баща й говори на арабски много се чуди и като я питаш как говори тати на арабски казва: "Баля баля баля" Joy Пък той вика, че му се подигравала досущ като бългрите дето имитират арабския.  Joy

Саида, по-добре е да се сменят прозоците, сравнение няма. Hug

АС, еее, с компания още по-добре. За латиницата и аз преди не намерих синия бутон, няма го комай. Весело изкарване на остатъка от времето. Peace

Над2, дано получи нунжната ти информация. Peace

Сафар  Hug Hug Hug

Алверка, много знаков сандвич.  Hug Като си говорим за сандвичи я вижте кой печели в Германия според новините:

Дюнерът измести вурстчетата в Германия Нищо, че тук се говори основно за турски дюнерджийници ние си държим, че е ливанско-сирийско, демек шамско изобретение. Wink Както беше писал Руслан обаче в Сирия освен, че се нарича Шаурма, се прави без картофи и ако е в добра бърза закуска увиват хляба в още една тънка като палачинка питка.  chef

Напоследък Турция в лицето на свои полтици казва това, което мнозина арабкси държави подминават, макар с големи рискове... Peace

Йоли,  пристигна ли си вече в БГ? Hug

Тес, да е жива и здрава малката кукла. Как хубаво е нагласила двата празника. Hug Приятно учене. Peace

Айа, как беше наргилето? Да кажеш така ли е за дюнера, да не живеем в информационно затъмнение. Mr. Green

Дуа, Лили, Мм3, Дана. Албена, Лю, Рени, Ш и Ш, Ве, Наде, Свеар и всички други принцеси :hu

# 52
  • Мнения: 139
Привет дами!

Амалче, благодаря, че ни мислиш!
Още сме на техеранска земя. Кацаме в София на 14 април, Инш Аллах!

Сгъсти ми се програмата тия дни, първо по празниците бяхме в Исфахан.

Страхотно място, голяма красота, топли хора, услужливи! Абе думи нямам. Изкарахме си страхотно, бяхме за 2 дни, не ни стигнаха! Качила съм снимки в албумчето, към някой има и бележки.
Избрахме Великден за екскурзията, защото тогава там е най-красиво, а нашия празник съвпада с техния, който забравих как се казва. Тогава си пускат рибките, купени за Норуза,  и прокълналите семена в течаща вода, и цялата фамилия излизат на пикник от сутринта, до вечерта (по възможност на зеленко). И си оставят къщите отключени, за да си тръгне лошото и да дойде доброто. Снимали сме стълпотворението около реката! Ще видите истинските ирански хора. Има много снимки на деца, облечени пъстро и гримирани силно, много момчета и момичета Simple Smile, голяма веселба беше. Всички много ни се радваха, идваха да искат да ги снимаме, носеха си и бебетата даже.
Бяхме в хотел Абаси, препоръчвам го на всички, истински царствен хотел. Но 5те звезди са му множко. Много пищен, но леко овехтял.
Не видяхме басейна на шаха. Има "илюминатори",който са под водата, те са към пищно обзаведена стая, в която едно време Шахът и неговите гости са гледали голите жени плуващи басейна, и по изрисуван върху тях номер, са ги поръчвали за стаите си.
Бяхме на исфаханския базар, страхотия, мога да изкарам там 1 седмица. Продавачите - услужливи, дават отстъпки "тАкфиф", черпят с чай, дават столче да поседнеш. Какви ли не красотийки има (панорамните снимки са от площада към базара и комплекса с джамиите)

Видяхме как ръчно рисуват техните прочути порцеланови чинии.
http://ioli13.multiply.com/photos/album/22#photo=120, http://ioli13.multiply.com/photos/album/22#photo=265
Красота. Много са фини и чупливи, а не са никак евтини ( диаметър 26 см около 55$/бр.) Още не сме си купили, но смятаме да го направим, и да ги скрием някъде от хуната Simple Smile

Освен това правихме и прощъпалник на дребна, ето я питката,мое производство  chef.
И яйцата :
И сега стягаме багажите за пътуването до БГ Simple Smile.
Когато ми остане време, тия дни, пак ще пиша.

Липсвахте ми! Hug
Връщам се, да се информирам Wink


Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 18:21 от ioli

# 53
  • Мнения: 550
Tes, да ви е жива и здрава рожденичката, да ви носи все така много радост и незабравими мигове.
И разбира се честити ходещи крачета.

 Hug  bouquet Hug
 

йоли, и на нас ни липсваше  Hug
Но аз предчуствах, че ще се завърнеш с интересен постинг   thumbsup
Наистина много красиво място сте видяли с хубави запазени традиции, ама и твоята питка и яйчица не им отстъпват  Peace
Ако не пишеш скоро, пожелавам ви лек път и прекрасна ваканция в БГ (доколкото разбирам само временно се връщате, а не за постоянно, или греша  newsm78)

Амалче, за дюнерите без бой си признавам, че в БГ никога не съм яла  Blush (просто не обичам фаст фуд и това си е, нито в МАкдоналдс, КФС и подобни съм влизала някога)
ПО немско обаче съм яла (неволята учи, както се казваше в една детска приказка), обикновено съдържат само месо, салата от най–различни зеленчуци, сос тип йогуртов, люта чушка и парче бяло сирене. Това е – няма нито кетчуп, нито майонеза, нито пърж. картофки.
А хлебчето не е тънко, напротив, плътно е, разрязано по средата за да се сложи плънката. Ето така изглежда:
и е вкусно  Peace Наистина има дюнери навсякъде, много се купуват, гледала съм предавания по тв–то, където стигнаха до извода, че от фаст фуда, дюнера, направен от пресни продукти е най–здравослвният избор.

3а съжаление обаче, арабският не е толкова разпространен, поне в нашата област не съм среащала. Виждала (и разбира се опитала) съм само веднъж в Берлин, точно шаурма му казват.
Ето тук сме го снимали.


Саида, голям ремонт правите сега, но пък после ще се радвате на подновеното жилище. Успех  Hug

Това ми напомня за водна Лили, дали и тя не изчезна покрай ремонт или местене. Беше споменала, че им предстои, но не си спомням точно кое от двете  newsm78

АС, как ти завиждам за ранноаприлското потапяне в морето. Фийл Шпас  сега grinning039, пък после чакаме разкази.

над2, и аз предполагам, че трудно ще дадат виза на арабин (от коя страна е всъщност) за България без основателна причина (учене, бизнес, семейство и т.н.)
Но той да не би да има гръцка такава, че питаше именно за Гърция. Според мен ако има гръцка виза, лесно ще дадат и българска туристическа.   Thinking

Айде арабелки, отивам да се правя на фризьор  Flutter
желая ви прекрасна петъчна вечер!

# 54
  • Мнения: 24
Привет арабелки.
Снощи бях седнала да пиша, но като исках да го постна и нещо стана - всичко изчезна.Дано сега имам късмет  Laughing
ТЕС честит рожден ден и ходещи краченца на малката принцеса   bouquetМного да ви радва всичките.
АМАЛ АЙА как ми се дояде дюнер сега.Аз съм си вземала от тука, ама пържен лук пържени картофи, някакъв сос вътре и месото разбира се.
ЙОЛИ връщайте се и се разписвай. Интересна информация, казваш и снимки че си качила,ама аз нещо не видях  newsm78 Къде са?
Синчето се оправи и сега няма спиране, че още малко остава от ваканцията  Mr. Green
САЙДАХ дано скоро се види край на ремонта ви. Ох как ще си пиеш кавенцето на новата тераскаааа.
АС АЛВЕРА МММ ЛИЛИ ДУА САФАР и всички арабелки лека вечер

# 55
  • Мнения: 3 804


Тес-честита ходеща принцеса

айа тук има няколко вида дюнер или както спомена Амал-шауарма,един от тях е т.нар
шаурма араби-тук слагат повече неща

http://img32.imageshack.us/i/016xs.jpg/

Другите 2 вида са пилешка и агнешка -основно слагат месо,сос и кисели ктаставички.

йоли -страхотни снимки и разказ.

саида дано скоро да приключите с ремонтите  Praynig

Днес каката беше на екскурзия-тръгнаха към 6.30 и се прибраха към 20,30-уморена но доволна.Ние пък бяхме на пикник,но изведнъж застудя и се прибрахме към 6.
Ако не ме домързи утре ще кача снимки.

# 56
  • Мнения: 3 804



Тази сутрин закуската е от мен  Grinning

Качвам малко снимки,който исак да погледне.

Лек и успешен ден на всички.  Hug

айа много свежи снимки   bouquet

Последна редакция: сб, 10 апр 2010, 11:30 от Вещица обичаща чесън

# 57
  • Мнения: 468
Девойки, набързо да се разпиша, че трябва и да се вечеря, а аз съм меко казано гроги. Tired Tired

Йоли, прекрасни снмки и както винаги интересен пост. Красив град наистина.  Hug Хареса ми, че снимките бяха на непринудени хора, естествени. Което само доказва, че хората много повече си приличат отколкото се различават. Това с подводните люкове много екзотично ми прозвуча. Денница прекърши ли ти гърба, моята да. Mr. Green

Ве, до вашите не съм стигнала.... Tired Но от тези с дюнерите си похапнах. Hug Сега верно ли в Сирия много е напреднала пластичната хирургия, в см. че има вече много клиники, чак идвали от другите държави в района, че било по-евтино. Айде да си псретнем един разкрасяващ трип из Сирия, кой за каквото има нужда. Mr. Green

Айа, е как може бе човек Шаурма да не си опитвала. Crossing Arms Виж за Макдоналдс те подкрепям, пълен бойкот. Mr. Green

Ники, е с лук още не бях яла, ама то знае ли се докъде се простира човешкото въображение. Mr. Green

Ас, стига си ваканствала.  Crossing Arms

Лили, къде се затри, чу ли за онзи Катарски дипломат дето влязъл в тоалетната на самолета и си запалил цигара, а като дошла охраната да види от какво е дима се избъзикал, че възпламенява бомба? Mr. Green

Сафар,  Hug Hug Hug как са варненските дупки.

Ливанките Дуа и мм3 къде сте? newsm78

Тес, Алвера и всички други хубавици - да бягам...

# 58
  • Мнения: 177
 Ето ме,разбита от празници,сега една по една изпращаме и девойките и започва скучното ежедневие. Joy
Но в цялата работа има и нещо хубаво-ваканцията свърши  newsm74....и младежите в понеделник потеглят на у-ще.Яси на градина,не искаше ,но като разбра ,че ще носи торта да черпи е съгласен.
Тес с малко закъснение newsm38 Да Ви е жива и здрава рожденничката и честити ходещи крачета!
На всички  newsm46 спокойна нощ!

# 59
  • Мнения: 427
                       Добър ден принцеси!
 Днес тук е голямо затишие.Къде избягахте всички? newsm78
   Може би сте на разходка някъде , на пикник или екзотичен остров.
   Много се радвам,когато и вие сте радостни и спокойни.
   Е, аз пък ще ви сложа един скромен обяд,че ще се върнете гладнички,
   и да си хапнете веднага.
http://alabala.bg/image/offers_257_0812012226102.jpg
       Айиде да бягам ,че ме чака голямо гладене.
       Лека и успешна седмица ,принцеси мои  Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт