~128~ На вкусен чай при наc се спрете - към Арабски свят  далеч се пренесете ~

  • 42 196
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 468
Саида, много на място дойде обяда. Hug Изглади ли вече? Hug

и към него една музичка:

Jihad Akl - Shiraz / A Violin Affair / جها … 85;از

Прекрасно се получава когато има цигулка в арабската музика. Въпреки, че на мен не Тя ми е любимия инструмент в тази музика. Peace

мм3, казвам ти аз, че програма ти от пълна по-пълна, сега и торта трябва да мъкнеш, ама няма начин, как инче ще ходи с настроение детето на градина? Само да не се налага всеки път да носиш. Mr. Green

Айа, къде се изгуби с новините от най-западния от изтока фронт?  Mr. Green Има интересни неща, но да не политизирам чак дотам. Peace

Лили, вчера разглеждах на децатав градинката на около 10 г. лексикони. Имаше въпрос Коя ви е любимата държава. За моя изненада, че и радост, Hug няколко деца бяха писали Дубай. Hug Дано не им набият по натам в главата старите глупости. Crossing Arms

Сафар, почина ли си след стажа? Hug

Йоли, лек път ако няма да имаш време да пишеш. Чакаме те от Пловдисвско. Peace

Елена хдр, какво стана, решихте ли за пътуването или вече сте там? Peace

Вижте какво намерих:
Света Богородица възкресява мъртъв мюсюлманин в Сирия
Пиша ви го защото на дебата в Червената къща имаше една 80 г. баба, която питаше за това, а хората малко се подсмихваха.  В края  на статията му е придаден пропаганден стил, което обаче е типично за религиозните водачи. Peace Всеки си пази територията особено пък на фона на множеството приемащи исляма. Peace

На всички, да не изреждам поименно  Hug

# 61
  • Мнения: 550
Привет и от мен   bouquet

Скитосваме ние с хабибито този уикенд – да посрещнем подобаващо пролетта   Flutter за това нямам време за форума.
Вчера бяхме на един приказно красив замък близо до Бон, с невероятна гледка към река Рейн и малките крайбрежни селца. http://images.google.de/images?um=1&hl=de&tbs=isch:1& … rfai=&start=0
 Голяма идилия, красива природа, селцата са с малки тесни улички, къщите имат големи капеници, хората не вързат за някъде, а са дошли на почивка и отмора.  Плануваме лятото пак да посетим този район, но този път да идем с колела до там и да е с преспиване.
Снимки имам във ФБ, като ми дойоде музата пак ще кача и в албумчето   Whistling

Ние още нямаме печка  ooooh! та досега правехме бърз кейк с бисквити и арабската "кища" (нещо като двойна сметана) милото много я уважава  Mr. Green

Амалче, това ли имаш предвид, или нещо друго  newsm78

Поздрави на всички   bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 18 109
Е, всяко  чудно нещо си има своя  край, ваканцията също - това всеки тук го знай.. Mr. Green
Ето ме на линия, вече кирилизирана.. Laughing
На всички имали поводи да празнуват - честито със закъснение!  bouquet
Амал, никога не стига ваканстването.. WinkКато миг отминаха тези 5-6 дни. Crossing Arms
Но поне си прекарахма страхотно.Хубаво, топло време, къпане в морето, разходки насам-натам, кулинарни глезотии..Не съм снимала обаче. PeaceДаже вече сме заформили по време на ваканционните дни покрай Гергьовден ново ходене нататък.Но този път почиващите край морето ще се сведат само до баба и близначки.Моята особа остава тук с каката за да я юрка за последно преди същинските изпити през май.То време не остана.. ooooh!
Тази история с възкръсването съм я чела и преди.Дали се лъжа или някъде назад във времето я коментирахвме именно тук. newsm78Може и да бъркам.
Айа,много гот сте си прекарали в подобна обстановка уикенда.Обожавам точно такива местенца - малки китни селца, с тесни улички и уютни на вид къщи.А ако през тях минава и река или пък са в близост до езеро - идилията е пълна.. Grinning
Като каза торта и гишта се сетих  за нашите кулинарни изпълнения в Атина.На девойката й се прииска да правим нещо уж по-завързано.Та се спряхме на торта, но не в истинския смисъл на думата.Блат там не се наемам да пека поради простата причина, че недолюбвам фурните на газ.Затова си взехме от готовите в Lidl, ама от тези дето са като кошничка, вдлъбнати в средата.Напоихме го леко и във вътрешността изляхме врял нишестен крем ванилия.Отгоре си наредихме за декорация цялата палитра от плодове на пазара - портокалчета, банани, киви, ягода и парченцза ананас.Нали е мъж обаче човекът, нямаше ренде в кухнята, на което да настържем един смесен черно-бял шоколад.Но нали сме креативни с момата - ползвахме белачката за картофи и  изкарахме финни кафяво-бели ролца.. Mr. GreenС декорацията от сметана във флакон приключихме цялата работа. PeaceМакар и простичко, тортето си беше вкусно..  chefА на визия беше едно шаренко и хубаво, луд на шарено се радва.. Joy
Сутринта се прибрахме, малко поспах и се юрнах с момите по магазините, нищо че е неделя.Затопли се времето и лъсна с пълна сила  това, колко много са пораснали.Фанелките им са къси, полите малки..Но покрай  наистина нужното се сдобиха и с редица незапланувани неща - кецове, туники, клинове..А кецове открай време много мразя да купувам, тъй като част от емоцията на девойките включва заплитането на двуцветните връзки  по различни методи, които уж са на мода..И разбира се плетачката съм аз.. Mr. GreenАма здраве да е, нали са доволни. PeaceДобра че е нетът, който ми илюстрира начините на плетене..
Сега ви оставям, че трябва да видя кай какво е правил с учението докато ме е нямало.Подозирам, че ще остана лошо изненадана от свършеното, тоест от несвършеното.. hahaha
Поздрави на всички! Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 139
Здравейтре момиета,

Само на бързо, Айа, много красиво място, блягородно ви завиждам  Hug. И тук има дюнери, но не знам как се казват на фарси, май са си дюнер. И са много вкусни, правят ги в продълговато хлебче с няколко салати( зелена, айсберг и домати и краставици, и кисело мялко с чесън и други подправки), и много месо, с много малко картофи. Не са като сирийските в "палачинка".
Никито, снимките са тук: http://ioli13.multiply.com/ има доста албумчета за гледане.

Амалче, гърба не ми го прекърши, не спря да тича, почти не седя в количката, искаше само да ходи и да гледа и да се закача с хората. В края на 1я ден, вече се изнерви и се поносиха с татко си до колата, но беше за кратко, и после в хотела, пак тичане и бутане ... За сега не пада много, и почти не я държа за ръчичка, много е стабилна.

Стискайте палци да е спокойна на летището, че сме само 2те и не знам как ще се оправям Simple Smile

До скоро от нас Hug

# 64
  • Мнения: 177
 
  Кафе,чай и добро утро !
 Теди,жалко,че хубавите неща свършват толкова бързо...радвам се,че сте изкарали хубаво.Да се беше топнала и за мен в морето,че като си гледам програмата,тази година кога ли ще го видя?
  Днес  нещо ми тръгна наопаки деня-едвам събудих големите за училище,спяло им се и Яси ме почна,не иска тези дрехи-не иска онези,аз го обличам-той се съблича-да си призная поступах го малко.Потегляме със чанта,сокове,чаши,чинии,лъжици и отиваме с мъка за тортата.А на нея пише-Ч.Р.Д.-Ясмин.....и като се почна едно суетене,на моята бележка си е Ясин и тортата с джип отгоре,но решили,че е момиче....накрая замазаха нещо със сметана и горе-долу стана,но закъсняхме.Сега ви оставям,че трябва да метна нещо в тенджерата и потеглям да изпратя племеницата...
На всички  Hug и успешна седмица!!!

# 65
  • Мнения: 110
Добър ден и от мен!

Съжалявам, че отдавна не съм се появявала, но съм доста заета напоследък, а и интересни неща покрай мен няма.
От четвъртък вечерта до петък - до 21.00 пропътувахме към 900 км: отиване и връщане и вече виждам, че старост-нерадост, много ме изморяват тези воаяжи. Но пък събитието, наложило пътуването - интервю, беше така интересно и забавно и кратко - само 30 минути, уви, че оставих комисията засмяна.

Предстои ми да се сдобия и с 2 заветни документа: здравна книжка и медицинско за работа, но онова, правено в американската организация не важи и сега в петък се понасям към моята общопрактикуваща лекарка - като преди това си купя бланки. Трябва да се ориентирам какви са, че не съм се съприкосновявала досега с тази процедура.

Амал, добре съм аз!  Hug Hug Hug Hug  Почивам си, пътувам. Невероятен синхрон и мобилизация царят. Сега правя програмата за стажа. Мароканският стажант е все така напорист... както колегите в петък по друг повод използваха хубавата българска дума: "това е асертивно поведение". Пък то си е напористо, да не кажем ... нахално.

Магде! Как е моят приятел? Успех в подреждането на многото задължения! ти ще се справиш!

Много целувки и прегръдки на всички!

# 66
  • Мнения: 24
Привет арабелки.
МММ мерси за кафенцето - аз чай не пия но виж кафето много го уважавам. По няколко пъти си сипвам  Mr. Green
ЙОЛИ видях ги снимките много са хубави.
САФАР да не би да си във Варна, че нещо ми се губи ако си писала къде си  Embarassed Медицинското - купуваш си бланка и с нея при личната лекарка и тя прави всичко.
АС и при нас така-свърши ваканцията и сега пак се почва  Sad
АЙА големи красоти там. Мноооого красиво. Като в приказките този замък.

Тази история много интересна.Не бях я чувала.
На всички - вие си знаете - всички принцеси  Hug Hug Hug Hug

# 67
  • Мнения: 468
Привет, девойки, гледам все интересни неща около вас.  Hug Hug

АС, как хубаво описа тортичката, дояде ми се. Crossing Arms Еее, какво правиш, растат като гъби дългучите. ooooh! Сигурно сте го коментирали възкресението , но мен нали ме нямаве доста време, за което извинете ако се повторих, ще гледам да не става вече така. Rolling Eyes Пък и го написах защото се зарадвах заради бабата. Peace

Айа, нямах предвид точно това, но мерси.  Hug Ставашяе въпрос за нежеланието на ядрении държави да участват в срещата за разоръжаване и неразпространение на оръжие.  newsm78 Разкошен замък, да си помечтаем ние оттук дружно.

Айде, в афганистан пак отсреляли деца? Shocked Мани мани...

Йоли, браво на теб, аз я стискам за качулката много ме е страх. Embarassed Всички майки ми се карат, ама не мога...Дано пъруването мине от леко по-леко. Hug

мм3, ах тия чужди езици как объркват работата. Wink Добре, че бързо се е замазало положението. Mr. Green

Сафар, 900 км не са малко и до Сирия сие бая сдухване, ама пък виждаш различни места, хора. Hug

Дуа, Снеже, Ясмин, Ве, Лили, Саида, тес, алвера?Hug

На всички много усмивки днес. Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 18 109
Ей,Амал,ти да не се засегна.. SadАз само споделих, че ми се струва, че сме дискутирали именно тази тема.Съжалявам, ако е прозвучало като упрек. Peace Heart Eyes
По повод питането ти на лични - не ти се струва само на теб, така е.
Магде, като описа грешката с изписването на името  Ясин и се сетих за един майтап по Великден.Нали ви казах, че в семинарията се проведе благотворителен базар на изработените от децата яйца.Та мойта Убавица се похвалила на съученик, че освен наличните в БГ паспорта три имена, имала едва ли не още два пъти по толкова, след което му ги изброила.. JoyТа той като на развален  телефон предаде на майка си запомненото - Салах като салам, Махмуд като махмурлук,Баджър като баджанак.. hahaha А пък моята девойка като взе че се нацупи.. ooooh!
Ей, не се жалвайте от разстояния и пътища.. Crossing ArmsПо-голям Панталей пътник от мен едва ли има.Това разстояние от София до Атина вече ми се струва като оттук до Пловдив. Mr. Green Майтап, и на мен ми втръсна това непрекъснато пътуване с рейсове.А напоследък нещо взе и да ми прилошава в тях, преди въобще не ми се случваше.А тъй като момите са големи и за самолети няма отстъпки, очевидно че до Йордания ще го караме по сухоземните пътища. Wink
Йоли, на дъбър път!Чакаме те с тукашно включване. Hug


# 69
  • Мнения: 550
Добра вечер и от мен   bouquet

Та той като на развален  телефон предаде на майка си запомненото - Салах като салам, Махмуд като махмурлук,Баджър като баджанак.. hahaha
Joy Е, тоя младеж “победи“ сладкарката на ммм3, ама то детското въображение е необятно  Mr. Green

Говорите за дълги пътувания, та ме върнахте няколко години назад, когато нямаше евтини самолетни билети от§до София, тогава съм пътувала по 36 часа с автобус.  Crazy Най–тежко бе преди Коледа, когато всичкисе връщаха за празниците, автобуса бе пълен, всеки с два куфара продаръци, сакове и чанти намърдани във всеки възможен ъгъл, няма начин дори да си опънеш краката и любимите сръбски съседи решават да проверят багажите точно на границата с БГ, на 4ас път от чакащите роднини и приятели  Outta Joint  Whistling Ох, спомени  Flutter

Прочетохте ли, че Кувейските шейхове са харесали нашата природа и купили земята в едно село – ще си строят вили във Витоша http://news.ibox.bg/news/id_1080714667

При мен се очертава напрегната седмица, един колега е болен и трябва да поема и неговата работа, не че моята не ми стига  Crossing Arms Отделно почваме и лекции тази седмица, програмата ми ще е препълнена!


А колко усмихнати човечета и прегръдки има в постовете преди мен,  ето с пожелания за приятна вечер една иконка от мен за всички дружки Hug

# 70
  • Мнения: 3 804
Появих се и аз ,първо започвам с една новина

Започват да се организират ексурзии да Сирия-така,че който се интересува да ми пише на лични

магде ти не изписа ли предварително името newsm78 ,нали голяма кака е родена през лятото ,та като сме си в БГ  и и поръчвам торта,но пише името и до сега грешки не сме имали.

теди ти ела да чуеш името на същата кака как се произнася от бабичките/а и не само/  Laughing

амалче питах Албена,каза че е имало такава история,но била доста раздута.

# 71
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Привет, арабелки !
Скоро не съм слагала кафето, поправям се моментално. А тъкмо е време за лека закусчица  Simple Smile



mmm3, и на моето дете(най-голямото) са му бъркали името върху тортата, бяха големи сръдни, а на най-малката най-редовно й изговарят  името неправилно. Даже се беше разсърдила и не искаше да ходи на детска  Simple Smile

АС, права си е девойката да се сърди. А на теб защо ли ти прилошава  Mr. Green ( шегичка).

Йоли лек път  Hug

Айа, замъкът е много хубав- като в приказките. Спорна работа и колегата да оздравява бързо.

Амал трябва да се престрашиш и да оставиш куклата да си тича сама. Иначе ще останеш без кръст и без гръб. А тя тепърва има да пада, не може без това.
Ве, как е дреби, още ли си го има въображаемия кон.

Сафар, Никито, Дуа, Саида, Лили и всички останали   Hug  Hug  Hug


# 72
  • Мнения: 468
Ехо. Привет. Tired

Ние досега бяхме на манту, та чак сега смогнах. Ама какво задръстване беше на Цариградско и познайте защо? В най-тесния участък мецду графа и орлов мост правят ремонт на едно от платната. Е има ли толкова малоумна държава? Sick В Турция и Сирия пътища като огледала, в първата работеха нощем да не рзавалт трафика, а у нас цяла събота и неделя къде спаха? #Cussing out

Пък за НЕК и тока думи нямам. Чак сега се сетиха да кажат, че мооооооооооже би имало злоупотреби с цената на тока. По този повод се сещам, че в Сириш близо до Седная имаше местенце, в което вужденци дошли да живеят без ток и вода, по праисторически маниер. ами така де, ни ЧЕЗ, ни ЕВН. Joy

И един нестандартен пздрав:
Супер смешно дабке hahaha Joy

Алвера, появи се най-сетне. Hug Благодарско за кафенецето. Значи често се бъркат имен Hug, аз като извикам моя някои мислят Hug, че се казва Калин. Shocked

АС, не съм се разсърдила бе, душата, аз таковата да не ставам доасадна. Хи хи, какви асоциации само. Peace

Ве
, ще може ли дас пояздим коня ако дойдем. Mr. Green

Йолито
, напускаш значи тази древна държава. Напоследък все са на прицел, сигурно ще да е заради традиции в областта на оръжията: Mr. Green
"Още древните перси използвали химическото оръжие"
Прокопавали тунел под крепостната стена на противника и палели битум и кристали сяра.

Айа, Дуа, да сте гледали случайно филма Ливан? newsm78

Дуа, Саида, Тес, Сафар, Дана, Албена, Лили, Ш и Ш и всички Hug

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 14:46 от amal

# 73
  • Мнения: 3 804


Ве
, ще може ли дас пояздим коня ако дойдем. Mr. Green


А виж ,за коня трабва да се разберете с дреби  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 24
Здравейте красавици-принцеси  Hug
АЛВЕРКА -чудесни работи си ни поднесла. Аз вземам каквото е останало, че който работи нощно време и спи до обяд яде ако има останало  Sad
ВЕ мерси за поканата, ама аз първо за Египет да тръгна, че на връщане колко му е да скокна  до дас Peace
АМАЛЧЕ тази година и на двамата трябва да се прави манту. Сина той няма проблеми с инжекциите, ама виж малката такова тръшкане и реване ще е  Sick Тя не търпи на такива работи и кръв като види и става лошо. Като си беше цепнала веждата що кръв изтече и що прилошавания бяха. За предното манту като и правиха ни чу цялата болница. Сега я пращам с баща и, че не мога вече да я удържа.
То май с имената и изписването им на тортите редовно има проблеми. Покрай това се сетих за една случкка с торта на сина ми. Той е роден на коледа и празнуваме по 3 дни рожден ден.Мъкнем тортата при моите родители, при на мъжа ми родителите. После като празнува с  децата друга се купува. Та така бях поръчала една голяма хубава торта с кола и мноооого вкусна беше - тръгваме си от моите  родители и отиваме при свекровищата(на мъжа ми родителите).Обаче вънка една виелица, вятър, сняг едвам вървим. И понеже тортата не се събира никъде я нося в ръка на картона с които ни я дадоха от мамгазина. И таман стигаме до колага и мъжа ми отваря вратата на колата да влезем ииии -вятъра грабна тортата и в ръката ми остана само картона  hahaha hahaha Joy Joy Та поне летните бебета (щерката)нямат този проблем  Laughing
АС ами те тези тинейджъри направо събират погледа с изобретателността си. Ако взема да събирам бисери, казани от приятелите на децата, голям смях ще падне, пък и хубава книга ще излезе.  Laughing
АЙА дано се оправя бързо колегата ти, че е гадничко да вършиш и на другите работата. Макар че има и такива колеги, които въпреки че ходят на работа пак им вършиш и тяхната работа.  #2gunfire #2gunfire
Май много се разприказвах днеска, обаче хабибито на среща(работна среща ей - да не си помислите друга  Mr. Green) и аз скучая за сега. Ама след малко като взема да готвя ще ми се иска да скучая - нямам угода  hahaha
На всички (да не ви изброявам поименно)  Hug

Общи условия

Активация на акаунт