Страх от призраци

  • 4 554
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 122
За този филм прочетох, че се препоръчва за възраст 7+

# 31
  • София
  • Мнения: 7 191
Самата аз имам ужасен спомен от детска възраст, някакъв съветски филм, един човек се удави в блато.

В четвърти клас ни заведоха от училище да гледаме съветския "Иди и виж" - там имаше давене и блата, и обгорели хора, изобщо ужас. След края на филма един случаен зрител дигна скандал на класната как е възможно да доведе деца да гледат такова нещо.

# 32
  • Мнения: 1 134
Аз, все още се страхувам от доста неща, вследствие на това, с което са ме плашили в детството ми и възпитавам дъщеря си изключително без подобни средства. Като беше на 2-3 години ме караше "да бъдем смели" и да стоим в напълно тъмна стая. Аз умирах от страх. Тя се смееше. И ред подобни истории.
На този филм я заведох седмица преди Рождество Христово и последва същото... Събуждаше се с плач нощем, казваше, че ги вижда призраците и какво ли не... Говорихме, описвахме ги, обяснявахме... Нищо не помогна. Накрая вместо да отричам и да й се присмивам един вид на страховете, обещах, че ще взема една специална кутия за призраци. Те ще влязат вътре, защото там им е мястото и после ще я изпратим далече, далече до земите, в които си живеят. Лицето й светна, успокои се и дори не се наложи да търся кутия, защото тя просто забрави...

# 33
  • Мнения: 83
MamaZ,ще взема да пробвам и аз с такава кутия,пък дано това да е лекарството GrinningАз никога не съм я плашила,нито с Торбалан,баби Меци,Яги и подобни.
Preyla,мислиш ли,че ако бях видяла,че е за 7+,щях да заведа детето си на този филм?И съм убедена,че в сайта на киното пишеше:препоръчва се за всички възрасти.

# 34
  • Мнения: 83
Голям ефект имаше от затварянето на призраците в кутията,почти ги забрави,все още не иска да си спи в леглото,но не ходи постоянно след мен,остава си сама в стая.Говорих и с психиатър и той  продължавайте да ги затваряте,и че е добър подход това,така че Мама Z благодаря  bouquet

# 35
  • Мнения: 4 458
fifi777, чак сега виждам темата  Blush Много неприятно се е получило с дъщеря ти и се радвам, че имате напредък.
И аз мисля, че разговорите ще помогнат. Продължавай да говориш с нея по темата дори и да няма признаци на страх.
Аз като малка (около 7г.) гледах филм който ми държа влага .... хмм някъде около 15 г. като с времето нещата избледняваха и намирах доказателства, че страховете ми са неоснователни. Много е важно да покажеш на дъщеря ти, че взимаш на сериозно притесненията И а не ги смяташ за детинштина и глезотия  Peace

 Hug

# 36
  • Мнения: 1 134
fifi777, много се радвам, че е проработило и при вас!!!  Hug

Сега, ако някой предложи нещо за майчини страховееее... Embarassed Laughing

# 37
  • Мнения: 42
Ами аз съм на 17 години и съм като 5 годишно не мога да ходя сама до тоалетна не мога да спя без нощна лампа,не спя сама в стаята никога и т.н. По добре я закарай на психолог докато е малка,защото после ще е много трудно за нея.

Общи условия

Активация на акаунт